[Propozycja] Zmiana zasad wykorzystania SUPERKOMPUTERA.

Zaczęty przez Ania, 14 Listopad 2012, 13:54

mimeq

#40
Cytat: Ania w 14 Listopad 2012, 16:38
Przykładowo obecnie

SKB@P9 Phenom 4x 9850      z kartą 560Ti                   ma ok 80k dziennie.    ("moja" 4770 tyle prawie ciągnie)

To chyba mało.

Gdyby przerzucić SKB@P na projekt który nie wymaga sporego CPU (bo chyba tu jest wąskie gardło)  (np. Collatz, może inny) to mógłby lepiej punktować  (tak tylko mi się wydaje). Czy projekt GPUGRID tak dużo punktów by stracił (raptem 80k).

Wydaje mi że SK@B (po optymalizacji - być może nawet przetasowania kart) może produkować ok 8 mln punktow dziennie. Daje ok 3 mln. Jest nad czym podyskutować.

Zly przyklad obecnie SKB@9 nie dziala - pracowal na zasilaczu od RK  a ten byl mu potrzebny - proponuje sprawdzic kiedy byly ostatnie pkt ...

Offline for 5 days and 6 hours

90% czasu GPU liczy tylko i wylacznie projekty najbardziej punktodajne (Moo dla ATI  Distrtgen dla NV) 1-2 GPu bierze udzial w PM GPU lub wyscigach bo takie byly wyniki glosowania (ankiety). Tu sprawa jest mysle jasna.
Troche inaczej sprawa wyglada z CPU obecnie przy duzych perturbacjach u Rysia (PM Oproject). SKB@P liczy tam gdzie najbardziej tego potrzebujemy (NumberFields) i Enigma (skrajnie zadko WU).
Online obecnie sa SKB@P: 1,2,3,7,8,10,11 - 9ka jak pisalem wyzej lezy z powodu braku zasilacza (4x CPU + 560Ti).
A wiem co pisze gdyz poswiecam ostatnio temu kilka h dziennie ....

Przyznaje racje (osobisty poglad) w sprawie wyscigow SKB@P powinien bardziej byc angazowny i moge to robic. Pytnie pozostaje odnosnie np. GPU zamieniamy pkt na NV w dDistrtgen dla wyscigu w Einsteinie ? To sie kloci troche z pogladem na pkt Ani ... bo albo rybki albo akwarium ...

Z jednej strony zarzut ze niema max pkt a z drugiej mamy startowac we wyscigach BS ktorych jest na peczki  %)


anomax

Przede wszystkim to uważam, że nie można oceniać wykorzystania CPU czy GPU na podstawie tego ile punktów daje projekt, ponieważ punkty są wartością trochę abstrakcyjną. Jeżeli mielibyśmy porównywać jak projekty wykorzystują podzespoły komputera to trzeba by było porównać ile FLOPS-ów jest w stanie przeliczyć dana karta czy procesor w danej jednostce czasu.

Problemem jest tutaj sam system klasyfikacji w platformie BOINC, uważam że najlepszy był by system przyznający tyle punktów ile FLOPS przeliczyliśmy x 10^-x.

Niestety główną podstawą klasyfikacji są te "abstrakcyjne" punkty, które dla zespołu mają jednak znaczenie.
O ile sam nie liczę dla punktów, to uważam że jeśli chodzi o zespół to aby rywalizować z innymi musimy się po części nastawić się na punkty (niestety nie My ustalamy zasady gry). Ale trzeba pamiętać też, że nie punkty są najważniejsze lecz dobra zabawa i jak te nasze godziny liczenia wpłyną na przyszłość.

Uważam, że trzeba znaleźć takie rozwiązanie które pozwoli w jak największym stopniu spełnić te priorytety. Wiem, że to trudne zadanie, ale myślę że wspólnie uda się nam coś konkretnego wymyślić.

krzyszp

No i tutaj niestety leży pies pogrzebany...
Na nieszczęście dla BOINC pojawiło się w nim zjawisko tzw inflacji punktowej, objawiającej się w tym, że admini niektórych projektów dają potężną ilość punktów za pracę, za którą inny projekt (wcześniejszy) daje dużo mniej. To podzieliło środowisko na tych, co chcą liczyć dla punktów i emocji rywalizacji oraz na tych, którzy liczenie traktują tylko w kategorii pomocy naukowcom (oczywiście uogólniłem, jest też grupa "środkowa", być może nawet najliczniejsza).

Tym, co proponujesz Aniu, jest właśnie przeważenie proporcji w stronę nastawioną na uzyskanie większej liczby punktów, Czy to źle? Nie wiem, ale wiem, że na pewno spotka się to z dużym sprzeciwem przynajmniej części liczydłowych.
Przyznaję natomiast, że faktycznie jest to dobrym pomysłem, aby uzasadnić "optymalizację punktową" SKB@P w ten sposób, że pozwoli to odetchnąć osobom chcącym widzieć wielki dorobek punktowy zespołu jednocześnie spokojnie licząc swoje ulubione projekty bez presji na zdobywanie milionów punktów dla zespołu. Może w tę stronę pójdźmy?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

ankieta to koniec dyskusji. a zbyt wiele osób o niej jeszcze nie wie. Zbyt wiele osób się nie wypowiedziało. Być może niektórzy boją się jeszcze wypowiedzieć....
Proszę nie używajmy w dyskusjach skrajności typu "disco polo", projekty donate itp.   Ja nie wskazuję takich rozwiązań. Wskazuję by większą wagę przywiązywać do punktów i jeżeli któryś komputer może dawać sporo punktów w miarę dobrym projekcie to dlaczego nie.

P.S. Mam propozycję do ideowców aby liczyli swoje ulubione projekty na moje konto. Im przecież punkty i rywalizacja nie są potrzebne ... a ja lubię osiągać coraz wyższą pozycję :)  Ciekawe ilu się zgłosi.

Wybierzmy np. dwa komputery i wskażmy / określmy które projekty dobrze punktują i niech pochodzą przez 2-3 miesiące. Ocenimy wyniki i osiągnięcia. Będziemy mogli ocenić czy nam to odpowiada ...

Szopler

1/3 SKB@P liczy PM
1/3 SKB@P liczy wyścigi
1/3 SKB@P liczy dla punktów

Teraz tak dobierać komputery aby najwyżej punktowały... realne? Prawie... ;)

mimeq

To ja sie zastanowie czy dalej sie w to bawic (ustawianie i przestawianie) skoro teraz jest "zle" jednej osobie ...

A te 80K pkt to 1 WU GPUGrida:

http://boincstats.com/en/stats/-1/host/detail/58803419/projectList


Ania

Cytat: mimeq w 14 Listopad 2012, 22:52
Cytat: Ania w 14 Listopad 2012, 16:38
Przykładowo obecnie

SKB@P9 Phenom 4x 9850      z kartą 560Ti                   ma ok 80k dziennie.    ("moja" 4770 tyle prawie ciągnie)

To chyba mało.

Gdyby przerzucić SKB@P na projekt który nie wymaga sporego CPU (bo chyba tu jest wąskie gardło)  (np. Collatz, może inny) to mógłby lepiej punktować  (tak tylko mi się wydaje). Czy projekt GPUGRID tak dużo punktów by stracił (raptem 80k).

Wydaje mi że SK@B (po optymalizacji - być może nawet przetasowania kart) może produkować ok 8 mln punktow dziennie. Daje ok 3 mln. Jest nad czym podyskutować.

Zly przyklad obecnie SKB@9 nie dziala - pracowal na zasilaczu od RK  a ten byl mu potrzebny - proponuje sprawdzic kiedy byly ostatnie pkt ...

Offline for 5 days and 6 hours

90% czasu GPU liczy tylko i wylacznie projekty najbardziej punktodajne (Moo dla ATI  Distrtgen dla NV) 1-2 GPu bierze udzial w PM GPU lub wyscigach bo takie byly wyniki glosowania (ankiety). Tu sprawa jest mysle jasna.
Troche inaczej sprawa wyglada z CPU obecnie przy duzych perturbacjach u Rysia (PM Oproject). SKB@P liczy tam gdzie najbardziej tego potrzebujemy (NumberFields) i Enigma (skrajnie zadko WU).
Online obecnie sa SKB@P: 1,2,3,7,8,10,11 - 9ka jak pisalem wyzej lezy z powodu braku zasilacza (4x CPU + 560Ti).
A wiem co pisze gdyz poswiecam ostatnio temu kilka h dziennie ....

Przyznaje racje (osobisty poglad) w sprawie wyscigow SKB@P powinien bardziej byc angazowny i moge to robic. Pytnie pozostaje odnosnie np. GPU zamieniamy pkt na NV w dDistrtgen dla wyscigu w Einsteinie ? To sie kloci troche z pogladem na pkt Ani ... bo albo rybki albo akwarium ...

Z jednej strony zarzut ze niema max pkt a z drugiej mamy startowac we wyscigach BS ktorych jest na peczki  %)
Ostatnie punkty były wczoraj ....
http://boincstats.com/en/stats/-1/host/detail/58803419/lastDays

tu widać ze punkty są mu naliczane. Tym się zasugerowałam. Pewnie to próbki z pendinga.

Odnośnie tego co jest liczone na GPU to w sumie dla mnie szokująca informacja. Przy takim sprzęcie wydaje mi się że obecnie da się z niego więcej wycisnąć. Spodziewam się > 8 mln dziennie.
Nie znam całej historii rozwoju SK@B ale z historii najlepszych dni wynika że obecnie jest gorzej niż kiedyś (czyżby to tylko SK@B9?)
Tylko jeden dzień z listopada i jeden z października załapały się do TOP10. I jeszcze ten wykres RAC
Date    Credit
2012-04-23    5,218,977
2012-05-07    4,320,925
2012-11-11    4,285,827
2012-10-15    4,271,795
2012-04-24    4,243,640
2012-07-13    4,227,566
2012-05-27    4,214,079
2012-06-03    4,212,264
2012-05-29    4,203,301
2012-05-30    4,139,760

Karlik

Mam wrażenie, że rozmawiamy/cie na dwóch różnych płaszczyznach, ale co tam dorzucę swój głos.
W sumie idea optymalizacji jest bardzo dobra, ale wymaga głębokiej analizy wszystkich projektów, a przynajmniej tych najbardziej znaczących. Liczenie wszystkiego na wszystkim jest dobrym rozwiązaniem na domowe potrzeby, ale tutaj już zaczyna być znacznie większa moc obliczeniowa.
Przykładem optymalizacji mogłoby być rozważanie czegoś takiego:
primegridowe LLR liczymy na procesorach z AVX, bo faktycznie to wykorzysta potencjał procesora, inne projekty mogą wymagać bardziej zegara niż konkretnej listy rozkazów (przypuszczalnie rosetta?) - wykonują dużą liczbę prostych operacji
nie miałoby tak samo sensu liczyć T4T na procesorach bez wsparcia dla wirtualizacji (chociaż obecnie chyba takich nie produkują, ale chodzi o przykład) - narzut byłby kompletnie nieopłacalny
analogiczne rozważania można przeprowadzić dla działki GPU
Jednak problem pozostaje taki, że granice są często bardzo rozmyte: czy warto poświęcić jeden rdzeń CPU z AVXem liczące LLR, żeby karmiło próbkę POEMa czy nie warto?
Nie wiem czy ktoś jest w stanie (a jeśli jest to czy mu się zachce) przeprowadzić takie badanie pod kątem co wykorzystują konkretne optymalizacje poszczególnych projektów.

mimeq

Tak bo pisalem wyzej ze czesc GPU liczy np Projekt Miesiaca - tak sami "zaglosowaliscie"

W pazdzierniku Einstein+Albert, w sierpniu SETI - to sa pkt w zaden sposob nie porownywalne do Moo i Distrtgen , znikome.
Chcecie i prosicie o wsparcie w wyscigach BoincStats (SAT, Einstein) a pozniej sa zarzuty ze mozna wiec ... Tak mozna ale jak pisalem wczesniej albo pkt albo wyscigi i PM .... :dunno:

Aktualnie 1 GPU liczy Einsteina do wysicgu na BoincStats drugie nie ma gdzie (brak zasilki w 9ce)


Ania

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2012, 00:26
To ja sie zastanowie czy dalej sie w to bawic (ustawianie i przestawianie) skoro teraz jest "zle" jednej osobie ...

Może to Wy admini powinniście podejmować decyzję o uczetnictwie w yściagach w miarę Waszych możliwości z uwzglęnieniem tych komputerów które rzeczywiście jakieś punkty sensowne tam zdobędą. W miarę niskim nakładem sił i środków uzyskać najlepszy wynik.

mimeq

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 00:35
Cytat: mimeq w 15 Listopad 2012, 00:26
To ja sie zastanowie czy dalej sie w to bawic (ustawianie i przestawianie) skoro teraz jest "zle" jednej osobie ...

Może to Wy admini powinniście podejmować decyzję o uczetnictwie w yściagach w miarę Waszych możliwości z uwzglęnieniem tych komputerów które rzeczywiście jakieś punkty sensowne tam zdobędą. W miarę niskim nakładem sił i środków uzyskać najlepszy wynik.

Wlasnie staram sie tak robic - wszelkie sugestie mile widziane co do podzialu w jakim to ma byc stopniu robione (1 komp ?) i ktory ( dane sa ogolno dostepne).

Nie jestem adminem - czasem mam "troche" wolnego czasu zeby to wszystko ogarnac  XD


Ania

Cytat: Karlik w 15 Listopad 2012, 00:34

W sumie idea optymalizacji jest bardzo dobra, ale wymaga głębokiej analizy wszystkich projektów, a przynajmniej tych najbardziej znaczących. Liczenie wszystkiego na wszystkim jest dobrym rozwiązaniem na domowe potrzeby, ale tutaj już zaczyna być znacznie większa moc obliczeniowa.
....
Jednak problem pozostaje taki, że granice są często bardzo rozmyte: czy warto poświęcić jeden rdzeń CPU z AVXem liczące LLR, żeby karmiło próbkę POEMa czy nie warto?
Nie wiem czy ktoś jest w stanie (a jeśli jest to czy mu się zachce) przeprowadzić takie badanie pod kątem co wykorzystują konkretne optymalizacje poszczególnych projektów.

Właśnie o to mi chodzi w sporej części mojej wypowiedzi.

kempler

Tak jak wspomniał krzyszp inflacja punktowa sprawiła że tacy jak ja nie są zainteresowani punktami więc wybrałbym wyścigi, PM itp. Punkty drugorzędna sprawa.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

anomax

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 00:14

P.S. Mam propozycję do ideowców aby liczyli swoje ulubione projekty na moje konto. Im przecież punkty i rywalizacja nie są potrzebne ... a ja lubię osiągać coraz wyższą pozycję :)  Ciekawe ilu się zgłosi.


Droga Aniu
Odpowiadając na Twoje pytanie to nie zgłosi się pewnie nikt a powodem tego wcale nie będą punkty w klasyfikacji ogólnej.
Otóż załóżmy, że przystaję na Twoją propozycję Ty dostajesz punkty a Ja tracę nie tylko punkty ale i dorobek który jest dla mnie ważniejszy od punktów.

Zobrazuję to przykładem.
Załóżmy, że napisałem książkę nie chcę na niej zarabiać pieniędzy więc postanawiam oddać je Tobie. Tylko, że w świecie BOINC nie mogę Ci oddać samych pieniędzy muszę Ci przy tym oddać autorstwo, przypisać Ci godziny ciężkiej pracy, nagrody które dostajesz za tą książkę gdy okaże się naprawdę dobra....

Wracając do świata BOINC. W BOINCu wraz z punktami oddaję Ci odznaki, odkryte liczby pierwsze, odkryte pulsary, swój wkład w naukę. Na dodatek na dodatek przestaję fizycznie należeć do zespołu, staję się wirtualnym uczestnikiem.


Wracając do spraw poruszanych w temacie
Dlaczego w tym wątku staramy się usilnie podzielić zespół na grupy, które mają odrębne cele?
Przecież łączy nas wspólny cel wspieranie nauki.
Ja uważam, że to że Nasz Zespół składa się z Osób mające różne priorytety jest jego wielką zaletą. Daje Nam to dużą elastyczność. Dzięki temu: rywalizujemy z najmocniejszymi zespołami w rankingu ogólnym, rywalizujemy w wyścigach, umacniamy pozycje w projektach które nie dają dużo punktów, liczymy we wszystkich projektach, zakładamy własne projekty....
Uważam, że nie należy patrzeć na to co nas dzieli, ale na to co nas łączy. Jest to wspólna pasja i wspomaganie nauki własnym czasem i pieniędzmi.

Co do SKB@P
To uważam, że przy podejmowaniu wszelkich decyzji powinniśmy się kierować jednym. Tym że SKB  powinien przede wszystkim liczyć dla Zespołu.

P.S.
Aniu rozumiem to, że lubisz rywalizacje, większość ją lubi. Ale pamiętaj też że w BOINC-u można rywalizować nie tylko w klasyfikacji ogólnej. Można np. rywalizować na zebrane odznaki, ilość odkrytych liczb pierwszych, łączny czas obliczeń, w rankingu projektów słabo punktujących...

Rozumiem twoją chęć rywalizacji i proszę o zrozumienie innych którzy dobrze się bawią rywalizując na innych polach albo po prostu wspieranie nauki daje im radość.
I proszę nie nazywaj ludzi marnotrawcami energii tylko dlatego, że mają trochę odmienne priorytety.
Wszyscy płyniemy na tej Łajbie i wiosłujemy dla wspólnego celu:)

Martin Fox

Olac sprawę, olać punkty, zacznijmy kopać bitcoiny czy ich odpowiedniki (powstaje tego od groma) i tyle :P Albo stwórzmy projekt który będzie nam kopał bitkoiny i dawał pierdyliard punktów i będziemy najlepciejsi

PoznanskaPyra

Co za pomysł?! SKB@P miał liczyć PM i niech liczy do cholery.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Cytat: Martin Fox w 15 Listopad 2012, 10:48
Olac sprawę, olać punkty, zacznijmy kopać bitcoiny czy ich odpowiedniki (powstaje tego od groma) i tyle :P Albo stwórzmy projekt który będzie nam kopał bitkoiny i dawał pierdyliard punktów i będziemy najlepciejsi

Kolejna skrajność !
Jako przykład dawałam POEM który nie jest projektem tej kategorii.

ryszard.korczyk

Cytat: mimeq w 14 Listopad 2012, 22:52

Zly przyklad obecnie SKB@9 nie dziala - pracowal na zasilaczu od RK  a ten byl mu potrzebny - proponuje sprawdzic kiedy byly ostatnie pkt ...
Kupiłem OCZ 650W i narazie podłączyłem do SKB@P9, jak bedę potrzebował ten zasilacz to odłączę, ale na jakiś czas może nie będzie potrzebny.

Ania

Cytat: PoznanskaPyra w 15 Listopad 2012, 11:59
Co za pomysł?! SKB@P miał liczyć PM i niech liczy do cholery.

Pomysł jak każdy inny :)   Zawsze można coś zmienić , poprawić itp.   

za Wiki:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC@Poland
"Zadania
SKB@P liczy projekty, których próbki pojawiają się sporadycznie, a w których zależy nam na utrzymaniu wysokiej pozycji, tj. LHC@home i RALPH@home. Dodatkowo podłączany jest także projekt miesiąca.

Dodatkowym zadaniem jest zdobywanie dla zespołu laurów Użytkownika Dnia. W tym celu w jak największej ilości projektów zostanie założony profil użytkownika reklamujący BOINC@Poland oraz SKB@P.

Zasoby komputera dzielone są po równo na wymienione projekty, w praktyce jednak, ze względu na małą ilość jednostek z LHC i RALPHa, największa ilość czasu poświęcana jest projektowi miesiąca.

Oprócz tego na kartach graficznych, ze względu na mały wybór projektów z aplikacjami na GPU, liczone jest MilkyWay@home. "

Jakby nie czytac główne zadanie SKBAP to utrzymanie wyskoiej pozycji w rankingach itp. Czyli z założenia był stawiany dla Walki o miejsca i punkty. PM z powodu braku innych pomysłów został dołaczony dodatkowo.

Dodatkowo:
też za Wiki:
"Na czym polega Projekt miesiąca
Począwszy od kwietnia 2008 roku na naszym forum każdego miesiąca wybieramy w ankiecie ten projekt, który naszym zdaniem powinien w następnym miesiącu stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. A startujący w projekcie miesiąca rywalizują miedzy sobą o jak najlepsze miejsce w tabeli. Na koniec każdego roku punkty są sumowane i zamieszczane w tabeli rocznej - Grand Prix BOINC@Poland. "


Ania

Cytat: mimeq w 14 Listopad 2012, 22:52
90% czasu GPU liczy tylko i wylacznie projekty najbardziej punktodajne (Moo dla ATI  Distrtgen dla NV) 1-2 GPu bierze udzial w PM GPU lub wyscigach bo takie byly wyniki glosowania (ankiety). Tu sprawa jest mysle jasna.

Wypowiedzi członków zespołu wskazują że nie zdają sobie z tego sprawę. Ja też osobiście myślałam że SKB@P bardziej liczy na rzecz PM (przyznaję bez bicia) a tu okazuje się to nieprawda.  I dobrze bo taki był mój cel. Ma liczyć punktodajne dobre projekty.  Przy czym obecnie należy zweryfikować, które projekty są na obecną chwilę najbardziej punktodajne.

Szkoda że tak późno to do nas dotarło. Przynajmniej do mnie :)     Warto czasami wrócić do dokumentów pisanych.




Załaczam tabelkę z wyliczeniami procentowego udziału SKB@P w PM (ostatnia kolumna).
Jak widać jego wpływ nie jest wielki. 
Tym bardziej nalezy zastanowić się nad tymi projektami (weryfikacją najbardziej punktodajnych).


Miesiąc Projekt Wkład SKB@P Wkład B@P
2012
grudzień
listopad
październik SZTAKI Desktop Grid
wrzesień DistributedDataMining 824 796 4 450 030 15,6%
sierpień Rosetta@home + Ralph@home 327 739 5 687 911 5,4%
lipiec Primaboinca 2 230 400 21 285 400 9,5%
czerwiec World Community Grid 397 797 13 628 710 2,8%
maj Constellation 572 544 4 474 614 11,3%
kwiecień Docking@home 548 230 6 414 889 7,9%
marzec ABC@home 428 473 4 575 838 8,6%
luty Einstein@home 858 104 20 750 017 4,0%
styczeń POEM@home 164 588 33 868 167 0,5%

2011
grudzień yoyo@home 352 891 11 292 748 3,0%
listopad Enigma@home 253 193 6 005 735 4,0%
październik World Community Grid 130 790 11 147 350 1,2%
wrzesień Rosetta@home 54 403 7 020 834 0,8%
sierpień DistributedDataMining 37 704 4 081 433 0,9%
lipiec SETI@home 212 944 15 096 445 1,4%
czerwiec Einstein@home 208 675 18 309 562 1,1%
maj Mersenne@home 136 104 10 205 334 1,3%
kwiecień Docking@home 212 671 9 048 003 2,3%
marzec malariacontrol.net 105 164 5 166 443 2,0%
luty World Community Grid 111 327 9 126 065 1,2%
styczeń SIMAP 74 446 5 571 802 1,3%

2010 #DZIEL/0!
grudzień eOn 20 661 2 104 988 1,0%
listopad Rosetta@home 79 658 6 323 229 1,2%
październik Primaboinca 123 185 3 277 196 3,6%
wrzesień RNAWorld - 2 085 451 #ARG!
sierpień POEM@home 10 939 3 167 023 0,3%
lipiec Climateprediction.net 133 821 6 500 361 2,0%
czerwiec QuantumFIRE alpha 106 181 8 831 478 1,2%
maj Docking@home 106 181 6 285 912 1,7%
kwiecień Einstein@home 99 779 8 161 494 1,2%
marzec World Community Grid 79 289 5 695 463 1,4%
luty NFS@home 133 454 3 240 514 4,0%
styczeń Enigma@home 194 395 3 010 392 6,1%
2009 #DZIEL/0!
grudzień PrimeGrid 547 523 14 222 278 3,7%
listopad Spinhenge@home 192 892 2 164 162 8,2%
październik Vtu@home 49 152 1 656 991 2,9%
wrzesień Rosetta@home 89 188 4 073 052 2,1%
sierpień World Community Grid 160 317 5 743 915 2,7%
lipiec POEM@home 125 089 3 363 243 3,6%
czerwiec Einstein@home 183 127 6 436 971 2,8%
maj Enigma@home 259 423 3 916 650 6,2%
kwiecień PrimeGrid 393 744 8 527 035 4,4%
marzec MilkyWay@home 199 897 20 569 663 1,0%
luty SETI@home 230 385 9 279 103 2,4%
styczeń Rosetta@home 118 053 3 060 325 3,7%
2008 #DZIEL/0!
grudzień World Community Grid 139 387 2 246 270 5,8%
listopad Malaria Control 1 099 972 149 0,1%
październik Enigma@home 116 223 1 731 580 6,3%
wrzesień Yoyo@home 98 811 1 344 088 6,8%
sierpień QMC@home 81 160 695 188 10,5%
lipiec Cosmology@home 38 480 100,0%
czerwiec POEM@home 30 461 100,0%
maj World Community Grid 14 417 100,0%
kwiecień Rosetta@home 29 077 100,0%

Ania

#60
To teraz może razem ustalimy (grono expertów) które projekty (poza bitcoin i donate może coś jeszcze)  są najbardziej punktodajne dla poszczególnych grafik w naszych komputerach w SKB@P ? I tak je ustawimy do działania na chwałę zespołu.

Załaczam informację o tym co ostatnio liczył SKB@P i zastanówmy się czy zamiast tych projektów z początku listy nie możemy realizować projektów które lepiej punktują np. POEM  (na podstawie ostatnich doniesień kolegów z prób na kartach 7770)

dziennie pkt tygodniowo pkt miesiećznie pkt
BOINC combined 3,499,900 23,875,256 104,546,204
DistrRTgen 2,373,418 15,913,286 67,305,230
Moo! Wrapper 1,050,960 7,064,032 30,336,821
POEM@HOME 2,925              447,56              5,101,602

PoznanskaPyra

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 12:21
Cytat: PoznanskaPyra w 15 Listopad 2012, 11:59
Co za pomysł?! SKB@P miał liczyć PM i niech liczy do cholery.

Pomysł jak każdy inny :)   Zawsze można coś zmienić , poprawić itp.   

za Wiki:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC@Poland
"Zadania
SKB@P liczy projekty, których próbki pojawiają się sporadycznie, a w których zależy nam na utrzymaniu wysokiej pozycji, tj. LHC@home i RALPH@home. Dodatkowo podłączany jest także projekt miesiąca.

Dodatkowym zadaniem jest zdobywanie dla zespołu laurów Użytkownika Dnia. W tym celu w jak największej ilości projektów zostanie założony profil użytkownika reklamujący BOINC@Poland oraz SKB@P.

Zasoby komputera dzielone są po równo na wymienione projekty, w praktyce jednak, ze względu na małą ilość jednostek z LHC i RALPHa, największa ilość czasu poświęcana jest projektowi miesiąca.

Oprócz tego na kartach graficznych, ze względu na mały wybór projektów z aplikacjami na GPU, liczone jest MilkyWay@home. "

Jakby nie czytac główne zadanie SKBAP to utrzymanie wyskoiej pozycji w rankingach itp. Czyli z założenia był stawiany dla Walki o miejsca i punkty. PM z powodu braku innych pomysłów został dołaczony dodatkowo.

Dodatkowo:
też za Wiki:
"Na czym polega Projekt miesiąca
Począwszy od kwietnia 2008 roku na naszym forum każdego miesiąca wybieramy w ankiecie ten projekt, który naszym zdaniem powinien w następnym miesiącu stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. A startujący w projekcie miesiąca rywalizują miedzy sobą o jak najlepsze miejsce w tabeli. Na koniec każdego roku punkty są sumowane i zamieszczane w tabeli rocznej - Grand Prix BOINC@Poland. "

W SKB@P nie chodzi tylko o pkt... 
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomasz R. Gwiazda

Pyra: ty wez mi wytlumacz jak nie chodzi ?

co w nim SUPER jest jak daje malo punktow ???
Po co pchac w niego kase i karty GPU zeby liczyl na CPU i malo dajacego pkt GPUGrida ?


Ania

@PoznańskaPyra: Tak. Masz rację  są jeszcze rankingi, ambicja, wspólne cele i ich osiąganie. Punkty w tym tylko pomagają i są jedną z bardziej miarodajnych metod pomiaru tych celów.
Możesz bardziej rozwinąć swoją myśl ?   
Trochę faktów odszukałam, które mam nadzieję wskazują że nasze wyobrażenia są inne załozenia projektowe i realizowane działania. Nie daje Ci to do myślenia i nie chcesz poświęcić na to więcej czasu.
Trochę się napracowałam przy tym wątku. A odnoszę wrażenie że nie mając argumentów wejdziemy tym trybem w ślepą uliczkę.

Tomasz R. Gwiazda

problemem tego watka jak i kazdego innego jest to ze jest DEMOKRACJA, a to jeden z gorszych ustrojow jesli chodzi o skutecznosc i madrosc wyborow
bo i idiota i profesor maja 1 glos tyle samo warty.
i ktos z farma kompow ma tez 1 glos tak jak osoba z "kalkulatorkiem" ktora bedzie sie wymadrzac tu i robic z siebie ideowca liczacego dla szczytnej ideii a tak de fakto nie majaca srodkow zeby liczyc cos innego

mimeq

NA GPU wybor jest optymalny niema co zmieniac ATI 5xxx licza Moo, ATI 7970 i Nvidie licza Ditstrtgen. Tak jak pialalem wczesnij pozostaje kwestia czy maja to robic 100% czasu czy (i jaka czesc) odlaczamy  na wyscigi i Projekt Miesiaca. Roznie bywa za to liczeniem CPU, bo przeciez bywalo tak ze nasz PM (moze posrednio ale jednak) wykladal dany projekt na lopatki.

Przyznaje sie bez bicia ze przy problemach w aktualnycm PM CPU (OProject) czesc CPU liczy NumberFields (przegonilo nas PNT) czesc Enigme (zadko pojawiajace sie WU) i byla to moja decyzja bo ktos jakas podjac musial.

Co do tego co napisal Tomasz, o gustach sie nie dyskutuje jeden chodzi na ryby inny zbiera monety a jeszcze inny lubi jezdzic na rowerze. Tak jest i tu jeden chce miec max pkt drugi wszystkie odznaki lub 1 miejsce w projektach z mala iloscia WU. Nie pogodzisz wszystkich  :no:


Ania

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2012, 13:37
NA GPU wybor jest optymalny niema co zmieniac ATI 5xxx licza Moo, ATI 7970 i Nvidie licza Ditstrtgen. Tak

Trochę się trochę nie zgodzę.
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt dziennie  w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

A daje on obecnie 1 mln w DT  (teoretycznie gorszym ideowo projekcie ?)

mimeq

Kosztem CPU ? Poza tym karta jest w kompie z procesorem czterordzeniowym - znajdziesz czas na poprzekladnie wszystkiego ??


Tobas

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:41
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

Do tego musi być konkretny procek, najlepiej i5 / i7

U mnie i7 z kartą 5850 liczy 4 wątki POEM i tyleż wątków proca zużywa
Lepsza karta - strach pomyśleć  :fright:

Tomasz R. Gwiazda

CytatCo do tego co napisal Tomasz, o gustach sie nie dyskutuje jeden chodzi na ryby inny zbiera monety a jeszcze inny lubi jezdzic na rowerze.
jak nie o gustach to o czym sie rozmawia ? :)


wg. mnie powinny liczyc 100% czasu najbardziej optymalne dla nich projekty. a dorzucanie im PM to tylko niepotrzebne dla nich obciazenie.

Zreszta PM to chyba bardziej dla "normalnych" uzytkownikow powinien byc i rywalizacja miedzy nimi a nie kompem Skynetu....

Ania

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2012, 13:43
Kosztem CPU ? Poza tym karta jest w kompie z procesorem czterordzeniowym - znajdziesz czas na poprzekladnie wszystkiego ??

Tak, moim zdaniem kosztem CPU. Niestety ... ale, co możemy zyskać...
- komputer wpadnie w fajne pozycje RAC w POEM, da tam wiele punktów (inni liczą głównie DT i się z tego niektóre osoby śmiały (a tu okazuje się i my tak robimy) - z POEM nie będą).

Zyskamy doświadczenie i wyniki.

Zdaję sobię sprawę że w ten sposób nakladam (proponuję) dodatkową pracę dla Ciebie i kolegów.
Nie wiem jak Ci/Wam to wynagrodzić.

mimeq

#71
Ania nie mowie nie, zeby nie bylo - ale trzeba wiedziec czy gra jest warta swieczki. Teoretycznie w SKB@P11 jest i7 i karta ATI, wolalbym jednak miec to sprawdzone zanim ktos poswieci czas na takie przekladki  ;) i odpada (zakladam 8 ) swietnych rdzeni CPU np do wyscigow BS.


Ania

Cytat: Tobas w 15 Listopad 2012, 13:44
Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:41
Poproszę kolegów aby się wypowiedzieli. Mamy informację że komputer z kartą 7770 na pokładzie daje 1 mln pkt w POEM.
To by wskazywało że komputer z kartą 7970 powinien zdobywać ich więcej w tym projekcie.

Do tego musi być konkretny procek, najlepiej i5 / i7

U mnie i7 z kartą 5850 liczy 4 wątki POEM i tyleż wątków proca zużywa
Lepsza karta - strach pomyśleć  :fright:

To jest właśnie ta optymalizacja ! Po to są szare komórki i ręce kolegów i koleżanek aby tworzyć coś lepszego !
Tak wiem ... co znaczy lepsze. Niech będzie ... szybsze.

Tobas


Ania

Cytat: Tobas w 15 Listopad 2012, 13:51
Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:48
Nie wiem jak Ci/Wam to wynagrodzić.
Seksistowska prowokacja?

Tym razem nie !!! :)  Maż mi czyta przez ramię czasami i pomaga wiele.

Wykonują kawał roboty, na nich skupia się uwaga gdy coś jest nie tak.  To bardziej wskazanie ich pracy i docenienie jej.

krzyszp

Tak gwoli przypomnienia...
Z tego co się orientuję, to aktualne rozłożenie kart w SKB@P jest wynikiem problemów ze stabilnością i "przypadkowością" (pod względem dopasowania do płyt głównych/chipsetów) zakupionych kart, dlatego przełożenie tego wiąże się z ryzykiem nieprzewidzianych przestojów.

Chciałbym także zauważyć, że jak byśmy nie kombinowali, to po wszystkim ktoś tym musi zarządzać, pilnować właśnie stabilności itd., a to czasami wymaga podjęcia na szybko decyzji niekoniecznie optymalnych z punktu widzenia osiąganych "cyferek".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Jak mimeq pisze, że wybór jest optymalny to ja mu wierzę. Obawiam się, że każda próba ulepszenia będzie się wiązała z tym, że konieczne będą nakłady finansowe albo przekładanie wkoło części i testowanie konfiguracji.

Ania

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2012, 13:49
Ania nie mowie nie, zeby nie bylo - ale trzeba wiedziec czy gra jest warta swieczki. Teoretycznie w SKB@P11 jest i7 i karta ATI, wolalbym jednak miec to sprawdzone zanim ktos poswieci czas na takie przekladki  ;) i odpada (zakladam 8 ) swietnych rdzeni CPU np do wyscigow BS.

Ja nie upieram się. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dobre rozwiązanie. Niewielu z nas ma 7970. Były jakieś próby ale jak pamiętam utknęliśmy na słabym procesorze ? Nie pamiętam już dokładnie.
Pokusa jest spora, może nie wszystkie 8 szt będą musiały pracować aby ujarznić apetyt POEM.

krzyszp

Cytat: Ania w 15 Listopad 2012, 13:59
Pokusa jest spora, może nie wszystkie 8 szt będą musiały pracować aby ujarznić apetyt POEM.
Obawiam się, że i 8 może być mało, skoro 7770 spokojnie pożre 5...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Cytat: krzyszp w 15 Listopad 2012, 13:57
Tak gwoli przypomnienia...
Z tego co się orientuję, to aktualne rozłożenie kart w SKB@P jest wynikiem problemów ze stabilnością i "przypadkowością" (pod względem dopasowania do płyt głównych/chipsetów) zakupionych kart, dlatego przełożenie tego wiąże się z ryzykiem nieprzewidzianych przestojów.

Chciałbym także zauważyć, że jak byśmy nie kombinowali, to po wszystkim ktoś tym musi zarządzać, pilnować właśnie stabilności itd., a to czasami wymaga podjęcia na szybko decyzji niekoniecznie optymalnych z punktu widzenia osiąganych "cyferek".

Myślę, że zdajemy sobie z tego sprawę. Moim zdaniem walczymy nie o 10% więcej punktów tylko zdecydowanie więcej dlatego warto takie ryzyko (moim zdaniem) ponieść.