Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Problemy w liczeniu na Karcie ATI

Zaczęty przez Ania, 14 Listopad 2012, 13:36

Ania

Wczoraj zainstalowałam najnowsze drivery do mojej 4770 i ... po uruchomieniu BOINC nie znajdował GPU :(   Ktos z tym się spotkał ?

(4770 na Win XP 32 bit)

krzyszp

Cytat: Ania w 14 Listopad 2012, 13:36
Wczoraj zainstalowałam najnowsze drivery do mojej 4770 i ... po uruchomieniu BOINC nie znajdował GPU :(   Ktos z tym się spotkał ?

(4770 na Win XP 32 bit)
Tak, ATI (AMD) nie rozpieszcza jakością instalatora sterowników. Chyba jedynym lekarstwem jest dokładne skasowanie starych sterowników (używając np. DriverSwepper'a), restart, ponowna instalacja nowych. Należy także zwrócić uwagę na to, który plik instalacyjny się pobiera (wersja mniejsza w niektórych wypadkach nie ma OpenCL).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PanStaszek

Mam ten sam problem po zainstalowaniu sterów. Grafa działa, ale Boinc czepia się o OpenCL. Niestety podałem się po 2 h walki i czyszczeniem sterów i pozostałości po nich (DriverSwepper), niestety nie pomogło.
Jedyne co mogę teraz liczyć na tej maszynie (2x4850) to Moo! bo on nie potrzebuje OpenCL.
Chętnie przyjmę wszelkie info jak rozwiązać ten problem, bo wolałbym liczyć POEM  :(

2012-11-14 15:14:30 App version needs OpenCL but GPU doesn't support it


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

krzyszp

Cytat: PanStaszek w 14 Listopad 2012, 15:16
Mam ten sam problem po zainstalowaniu sterów. Grafa działa, ale Boinc czepia się o OpenCL. Niestety podałem się po 2 h walki i czyszczeniem sterów i pozostałości po nich (DriverSwepper), niestety nie pomogło.
Jedyne co mogę teraz liczyć na tej maszynie (2x4850) to Moo! bo on nie potrzebuje OpenCL.
Chętnie przyjmę wszelkie info jak rozwiązać ten problem, bo wolałbym liczyć POEM  :(

2012-11-14 15:14:30 App version needs OpenCL but GPU doesn't support it
Cofnij się o jedną wersję sterowników do tyłu.
Jak pisałem, ATI niestety daje ciała na całej linii w tej sprawie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

#4
Całe szczęście że powrót nie był cieżki. Spróbuję jak radzisz.

Tak jest opcja wybierania wersji sterownikow ? Bo mnie pytał tylko o kartę i system operacyjny i zaproponwał coś do pobrania ... całe 105 MB

PanStaszek

Ja cofnąlem sie do 12.1 i bez efektu. Jaki proponujesz ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

krzyszp

Cytat: PanStaszek w 14 Listopad 2012, 15:53
Ja cofnąlem sie do 12.1 i bez efektu. Jaki proponujesz ?
Akurat ja jadę na najnowszej becie, ale wiem, że cała seria 12.x miała problemy (ja też)...
Pamiętasz, jaką miałeś poprzednio?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PanStaszek

No na innym kompie mam 12.1 i tam działa, tu cofnąłem się (po oczyszczeniu) do 12.1 i nic. Problem pojawia się po zainstalowaniu jakiegokolwiek SDK - wali błędem przy starcie systemu "kdbsync" .


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

krzyszp

Cytat: PanStaszek w 14 Listopad 2012, 16:17
No na innym kompie mam 12.1 i tam działa, tu cofnąłem się (po oczyszczeniu) do 12.1 i nic. Problem pojawia się po zainstalowaniu jakiegokolwiek SDK - wali błędem przy starcie systemu "kdbsync" .
Czy aby Tobie się czasami windows nie rozjeżdża?

Jaki to dokładnie błąd (nie to żebym był pewien że coś poradzę, ale są tu lepsi w diagnozie, a to podstawowa informacja)?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Robi się offtop. To jest watek "Sukces". Przenieście dyskusję do wątku o liczeniu na grafach odpowiedniego projektu. Wszak ktoś z podobnym problemem nie bedzie szukał rozwiązania w wątku "sukces" tylko przejdzie do działu o liczeniu na GPU.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2012, 17:55
Robi się offtop. To jest watek "Sukces". Przenieście dyskusję do wątku o liczeniu na grafach odpowiedniego projektu. Wszak ktoś z podobnym problemem nie bedzie szukał rozwiązania w wątku "sukces" tylko przejdzie do działu o liczeniu na GPU.
Zapomniałeś o jednym drobiazgu - my tego nie możemy zrobić ;) Ale oczywiście popieram :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

syrian

a po co instalujecie najnowsze drajwery do starych kart?
o ile dobrze pamiętam to te ostatnio wydane poprawiają działanie tylko w seri 7XXX

Troll81

ja tam zmieniam drivery tylko wtedy gdy to coś daje. Czyli jak jest wzrost liczenia punktów :D