[ANKIETA] Czy Szopler ma zacząć optymalizować SKBP3 ?

Zaczęty przez Tobas, 16 Listopad 2012, 10:51

Krótko i na temat. Czy robimy próbę optymalizacji SKBP nr 3

Tak - niech ma pełen dostęp i zrobi to co uważa za najlepsze.
Nie - niech zostanie tak jak jest.

Tobas

Tutaj zaczynam ankietę.

Zobaczmy na przykładzie jednego z SKBP.

Propozycja:

Kamrat Szopler przejmuje dowodzenie na flagowym okręcie SKBP3 i kieruje stery na bardziej optymalny szlak  :attack:
Wszyscy to obserwujemy i na koniec miesiąca wyciągamy wnioski.
Cały czas trwa dyskusja tutaj:
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/(propozycja)-zmiana-zasad-wykorzystania-superkomputera/

Szopler


Ania

Prosiłabym tylko aby jeśli ktoś głosuje na "nie",  napisał może kilka słów dlaczego.  Będzie to dla nas informacja na co zwrócić uwagę przy ewentualnych modyfikacjach lub kolejnych ankietach.
Zmiana w sumie jest niewielka i nie generuje istotne ryzyka dla tego jednego komputera.

Peciak

Nie jestem z tej drużyny ale w duchu 5 pkt. Deklaracji  Polish National Team z dnia 11 stycznia 2012 który brzmi:

Dbamy o środowisko naturalne dlatego do obliczeń wykorzystujemy podzespoły które są najwydajniejsze w danych obliczeniach, w szczególności: jeżeli projekt udostępnia aplikację na CPU i GPU, a CPU jest dużo wolniejsze niż GPU, liczymy go tylko na GPU aby oszczędzać energię elektryczną a wolne zasoby CPU przekazać projektowi nie posiadającemu aplikacji na GPU. Odpowiednio tą zasadę stosujemy do doboru Linuxa lub Windowsa, AMD/INTEL, ATI/nVidia tak aby liczyć maksymalnie efektywnie w stosunku do ilości zużywanej energii.

Ośmielam się jednak zagłosować i poprzeć pomysł optymalizacji Waszego Komputera  mimo, że mam świadomość iż chyba nie do końca jest to zbieżne z interesem mojej drużyny.
W ostateczności głos odejmiecie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Ania

Dzięki za wsparcie !

P.S. Do kiedy ankieta będzie otwarta ?

Troll81

Głosuję na nie. Kryterium "optymalizacji" nie są dla mnie punkty kredytowe które jakiś admin jakiegoś projektu jakoś sobie ustali.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu by mielić jakiś projekt szybciej/wydajniej. Po prostu odmawiam uznania wirtualnego bytu jakim są punkty do oceny czy nasze maszyny się "marnują" czy nie.

Tomasz R. Gwiazda

dobrze ze jestes w mniejszosci :)
rownie dobrze moglbys odrzucic elektrycznosc i zamieszkac w lesie jedzac kore brzozowa :D


Doc

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 17:34
Głosuję na nie. Kryterium "optymalizacji" nie są dla mnie punkty kredytowe które jakiś admin jakiegoś projektu jakoś sobie ustali.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu by mielić jakiś projekt szybciej/wydajniej. Po prostu odmawiam uznania wirtualnego bytu jakim są punkty do oceny czy nasze maszyny się "marnują" czy nie.

jestem na nie, z powyższych powodów, co to je kamrat Troll wyartykułował  :parrrty:

Troll81

nie zamierzam mieszkać w lesie. Ale tez w imię lepszej kasy nie zamierzam brać udziału w wyścigu szczurów, by móc sobie kupić lepszy komp.

bo w życiu też nie tylko kasa się liczy. Wiem ze dla wielu jest ona wyznacznikiem. Ale nie dla mnie.

sknd

tak, ale pod warunkiem, że nie będzie to przełączenie na jakieś projekty "powszechnie uznane za śmieciowe" ;)

Ania

Cytat: sknd w 16 Listopad 2012, 18:41
tak, ale pod warunkiem, że nie będzie to przełączenie na jakieś projekty "powszechnie uznane za śmieciowe" ;)

Możesz być tego pewien. Juz sobie postanowiłam że będę też lobbować m.in. za WCG-GPU.

Doc

czyli możemy być pewni, że tak właśnie będzie :deadman:

Ania

Ja o niczym nie decyduję - nie mam takiej władzy.
Ale powiem Ci dlaczego tak uważam.
WCG interesuje się spora grupa osób. Rozbudza emocje. Jest pozytywnym przykładem.

Dzięki temu że można tam liczyć GPU to jest nawet spora szansa że wskakując tam i licząc możemy szybko nadrobić zaległości (ale ich nie mamy) rozumoane jako pozycja zespołu w tym projekcie (nawet nie wiem jaka jest ... fopa z mojej strony)

Po każdym kroku z listy będziemy komentować uzyskane informacje i starać się uzgadniać dalsze działania. Każdy "eksperyment" zmiana da nam informacje które wykorzytsamy do podjęcia kolejnych działań. Pisałam wielokrotnie nie zamierzałąm nigdy spowodować aby cały SKB@P liczył tylko np POEM lub DT.  Liczę, że tymi działaniami skłonię większą ilość osób do datków na SKB@P. A to się osiągnie poprzez punkty i mniej znane [projekty w których różnież uda się odnieść sukces. Nic tak nie przyciąga ludzi jak sukces. Popatrz pokazał się i Małysz i wszyscy znają się skokach narciarskich i co drugi chciałby skakać.
Wyobraź sobie tytuł w gazecie. "Przegoniliśmy Chinczyków"  i w artykule informacja o BOINC , link i info o składce na nowy komp itp. Wiesz ile wejść można uzyskać i ilu nowych userów ?     Oczywiście można powiedzieć "to się nie uda i machnąć ręką" - wtedy jak mawia mój ojciec na pewno się uda.


Kiedyś jak pojawiły się kompuery w firmach to wielu oób ich nie lubiło. Bo wszyscy albo większość uważali że nie będzie dla nich pracy. PO wielu latach jak jest sam widzisz.

Ania

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 18:23
nie zamierzam mieszkać w lesie. Ale tez w imię lepszej kasy nie zamierzam brać udziału w wyścigu szczurów, by móc sobie kupić lepszy komp.

bo w życiu też nie tylko kasa się liczy. Wiem ze dla wielu jest ona wyznacznikiem. Ale nie dla mnie.

Troll81 trochę już przeginasz. Kiedyś na szkoleniu ktoś mi powiedział, że takich sformułowań w tej konwencji używają ludzie "słabi". W ten sposób czują się lepsi. Ale czesto to przez oderwanie od rzeczywistości  i zbyt długie siedzenie przy komputerze :)
Zrób sobie dobrej herbatki, rozpal w komminku jeśli masz i uśmiechnij się .... bo jeszcze wiele dobrych rzeczy można zrobić na świecie :)
Inspiruj ludzi pozytywnie. Nie zniechęcaj ich do działań. Zobacz ile już pomysłów się pojawiło ... a ile jeszcze dodatkowych się pokaże. Nie wszystkie będą extra. Ale głeboko wierzę że w ostatecznym rozrachunku będzie lepiej dla zespołu.

sknd


Troll81

Aniu nie używaj protekcjonalnego tonu wobec mnie. bo to nie świadczy dobrze. Wiem ze jesteś pełna zapału i chęci, jednak zarzucanie mi oderwania od rzeczywistości rzeczywiście się z tą rzeczywistością mija. Drugi raz mi to dziś imputujesz a za mało się znamy byś mogła używać takich porównań.

Już napisałem raz. nie oczekuj że wszyscy będą ci klaskać.

Proponujesz dyskusję ale tym którzy się z tobą nie zgadzają zarzucasz że są oderwani od rzeczywistości (ja) lub sugerujesz ich młody wiek (stiven). Takie chwyty są nieładne. Więc daruj sobie wycieczki osobiste.

Ania

Pozwolę sobie ponownie wkleić listę pomysłów optymalizacyjnych z podstawowego wątku:

1. SKB@P3 - Szopler (POEM - wydajność)




(poniższa lista jest próbą zebrania pomysłów "optymalizacyjnych" o kolejności i zasadności ich wdrożenia będziemy jeszcze debatować. Obecna kolejność nie ma żadnego znaczenia)

- WCG na GPU (lubiany przez wielu w końcu na GPU - szansa na szybkie podniesienie punktów póki inni liczą jeszcze tylko na CPU) (boję się nazwać ten projekt niszowym - bo jeszcze ktoś się obrazi, ale z tego co czytalam to słabo karmi i dlatego myślę o nim "niszowy")
- Połaczenie 7970 z lepszym CPU
- zakup 7770
- przejście na Linux
- sprzedaż kilku słabych (1-3) SKB@P i zakup jednego mocnego
- SKB@P1 Q9450                    2x HD5850             430 tys  -> GPU0 4xPOEM i GPU1 Moo  650 tys pkt
- SKB@P2 Q6600                    HD5850                 220  tys  -> 4xPOEM  ok 400 tys
- Zakup nowego dedykowanego komputera pod projekty GPU  lub pod projekty CPU
- Lista projektów niszowych - przegląd gdzie mamy szanse na sukces
- WCG na GPU (lubiany przez wielu w końcu na GPU - szansa na szybkie podniesienie punktów póki inni liczą jeszcze tylko na CPU) (boję się nazwać ten projekt niszowym - bo jeszcze ktoś się obrazi, ale z tego co czytalam to słabo karmi i dlatego myślę o nim "niszowy")

Pozwoliłam sobie lekko to zmanipulować i informację o WCG przeniosłam na początek aczkolwiek kolejność nie ma żadnego znaczenia ! :)

Lista jest otwarta, będziemy dyskutować, zmieniać itd. Założeniem jest że nie ma sztwnych reguł na stałe, że liczymy tylko dla punktów.

Ania

#17
Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 19:54
Już napisałem raz. nie oczekuj że wszyscy będą ci klaskać.

Wiem, że to nie możliwe. Krytyka mnie raczej mobilizuje do szukania rozwiązań.  A przekonanie kogoś z drugiej do działania (pozytywnego) ... to już pełnia szczęścia :)

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 19:54
Proponujesz dyskusję ale tym którzy się z tobą nie zgadzają zarzucasz że są oderwani od rzeczywistości (ja) lub sugerujesz ich młody wiek (stiven). Takie chwyty są nieładne. Więc daruj sobie wycieczki osobiste.
Jeśli uważasz że kasa nie ma znaczenia w życiu to dla mnie jest to oderwanie od rzeczywistości. Bez kasy nie byłbyś w stanie napisać nawet tego maila. Na pożyczonym sprzęcie ? Próbowałeś pierwszy użyć chwytu w postaci zmieszania nas ze szczurami goniącymi TYLKO za kasą i punktami. Tak nie jest. I nie zdzierżyłam tego.

Odnośnie Stivena to odczułam, że rozmawia ze mną jak z ... blondynką. A ja obecnie jestem brunetką.

Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam. Zawzięta ze mnie osoba. Rzeczywistość życiowa zmuszała mnie czasami do odgryzania się tym co mnie starali się lekceważyć i traktować właśnie protekcjonalnie.  Ale dość już tych osobistych  pogaduszek :)

Jest praca do wykonania !   Troll - proponuję "rozejm" i wspólne napisanie newlettera. Ale nie chciałabym aby wstrzymywał on prace "optymalizacyjne". Zawsze mozna stworzyć kolejną ankietę i wstrzymać "złe" działania. A newsleterze poinformować o trwających pracach i poprosić o wsparcie. Co Ty na to ?
Żaden nie powstał w ciągu ostatniego roku. Nie wiem czy nam się uda ten trend odwrócić ?  Kurcze pieczone po roku to on do archiwum powinien trafić jak inne wątki w których się pisze :)

krzyszp

Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 20:12A ja obecnie jestem brunetką.
[off-top mone on]
Kameleon? ;)
[off-top mone off]

Wiesz Aniu, byłem przez pewien czas za zmianami, ale... Myślę, że trochę za bardzo naciskasz i zaczynasz stosować techniki negocjacyjne (nie chcę użyć słowa manipulacyjne). Może po prostu uznaj, że niektórzy mają prawo być nie przekonani?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

CytatJeśli uważasz że kasa nie ma znaczenia w życiu to dla mnie jest to oderwanie od rzeczywistości. Bez kasy nie byłbyś w stanie napisać napisać nawet tego maila. Na pożyczonym sprzęcie ? Próbowałeś pierwszy użyć chwytu w postaci zmieszania nas ze szczurami goniącymi TYLKO za kasą i punktami. Tak nie jest. I nie zdzierżyłam z tego.

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 18:23
nie zamierzam mieszkać w lesie. Ale tez w imię lepszej kasy nie zamierzam brać udziału w wyścigu szczurów, by móc sobie kupić lepszy komp.

bo w życiu też nie tylko kasa się liczy. Wiem ze dla wielu jest ona wyznacznikiem. Ale nie dla mnie.

nie napisałem ze kasa się nie liczy, napisałem ze nie tylko kasa się liczy. A to dosyć poważna różnica. I nie mieszałem WAS (dzielimy się już na swoich i obcych?). Było to odniesienie do Mojej filozofii życia. Znam ludzi którzy gonią a kasa. jakby była na celem samym w sobie. Ale na szczęście nie w naszym teamie.

Rozejm ok. Teraz idę na łyżwy. Będę za jakiś czas.

http://www.boincatpoland.org/wiki/Biuletyn_Listopad_2012

tu zaczątek Biuletynu

jak nie możesz edytować wiki to treść wpisz na forum. Potem się to odpowiednio zredaguje

Krzyśku - Pax między chrześcijany

Ania

Cytat: krzyszp w 16 Listopad 2012, 20:19
Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 20:12A ja obecnie jestem brunetką.
[off-top mone on]
Kameleon? ;)
[off-top mone off]

Wiesz Aniu, byłem przez pewien czas za zmianami, ale... Myślę, że trochę za bardzo naciskasz i zaczynasz stosować techniki negocjacyjne (nie chcę użyć słowa manipulacyjne). Może po prostu uznaj, że niektórzy mają prawo być nie przekonani?

Uznaje i liczę na merytoryczną dyskusję ... ale szczurów nie cierpię. Stąd moja tyrada.
Najgorsze już za nami. Obiecuję :)

krzyszp

Spoko, cały czas się przyglądam i rozważam argumenty - naprawdę, mnie da się przekonać ;)


(*a argumenty zwykle mnie przekonujące mieszczą się zwykle w skrzynkach/kartonach mieszczących butelki/puszki o pojemności 0,5l ;))


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stiven

Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 18:59
Juz sobie postanowiłam że będę też lobbować m.in. za WCG-GPU.
No ale przecież WCG punktuje słabo więc jak to się ma do optymalizacji w kierunku maksymalnej liczby punktów. Wybacz ale to jest logika, której nie czaję i nie widzę w tym nawet odrobiny konsekwencji.

Próbuję sobie te pomysły poukładać ale nie daję rady. Wstrzymuję się od głosu bo mam słaby kalkulator, za mało kasy wpłaciłem na SKB@P, wiek mam jakiś nie teges, nie ogarniam tematu i podobno Ani nie lubię %) %) %)

krzyszp

Cytat: stiven w 16 Listopad 2012, 20:45
Próbuję sobie te pomysły poukładać ale nie daję rady. Wstrzymuję się od głosu bo mam słaby kalkulator, za mało kasy wpłaciłem na SKB@P, wiek mam jakiś nie teges, nie ogarniam tematu i podobno Ani nie lubię %) %) %)
Ojtam ojtam - w  profilu mam ZX Spectrum i dopiero będę osiemnastkę obchodził (to nic, że trzeci raz), więc nie przesadzaj ;)  :parrrty:

Ps. Sam w SKB@P mam wkład baaardzo mierny, chyba jakieś 20pln na pierwszą sztukę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Cytat: stiven w 16 Listopad 2012, 20:45
Cytat: Ania w 16 Listopad 2012, 18:59
Juz sobie postanowiłam że będę też lobbować m.in. za WCG-GPU.
No ale przecież WCG punktuje słabo więc jak to się ma do optymalizacji w kierunku maksymalnej liczby punktów. Wybacz ale to jest logika, której nie czaję i nie widzę w tym nawet odrobiny konsekwencji.

Optymalizacja nie oznacza całkowitej maksymalizacji. Wielokrotnie pisałam o skrajnościach których nie lubię. Uważam obecnie że w WCG-GPU możemy sporo osiągnąć. Tym razem miejsce w rankingu .... poprzez punkty :) (wszędzie te punkty :) )
Może kolejne projekty WCG na GPU będą duzo lepiej puntować.
Miejsce na podium jest lepsze niż 50 mld pkt w DT (o ile to nie daje miejsca na podium).

Jeśli to Cię nie przekonuje to przyjmij założenie że ja też ulegam argumentom i jeśli są atrakcyjne i osiągają coś więcej niż przeciętność to często jestem za.

stiven

Nie nie przekonuje mnie bo tu nie było argumentów. Jak sama napisałaś tak już sobie postanowiłaś. Nie ważne, że stoi to w jawnej sprzeczności z wcześniejszymi założeniami.

Obecnie uważasz, że w WCG-GPU możemy sporo osiągnąć. Ok. Oczywiście. 
Ja uważam, że wszędzie możemy dużo osiągnąć. Tyle, że nie wszędzie naraz.

Bez ustalenia celów i priorytetów nie można ich osiągnąć. Jak będą się one zmieniały codziennie to też nic dobrego z tego nie wyjdzie.

krzysztofo

jestem na: !1=~1   :attack:  XD  :attack:

Ania

@stiven. Proszę pilnuj mnie i mojej obietnicy. Poważnie. Łatwiej będzie to zrobić.
Nie znam wszystkich możliwości. Jestem tu od 3 miesięcy nie wszystko zauważam, nie wszystko widzę. Często wyważam drzwi które już dawno były otwarte w innym wątku Forum.
Pod WCG-CPU tez trzeba będzie zrobić optymalizację aby ze sprzętu na którym liczy "wycisnął" jak najwięcej wyników/obliczeń/punktów  (proszę wybrać najwłaściwsze sformułowanie).

Czy będzie to duże nadużycie jakbym w tym miejscu poprosiła o poszukanie informacji ile na jakim sprzęcie można orientacujnie punktów tam zdobyć, które karty najlepiej punktują itp któe pozwolą szybko wprowadzić to w życie.... po akceptacji przez resztę. Słowem kluczem może być m.in. dobre miejsce w rankingach. Przydałoby sie też sprawdzić konkurencję w postaci innych krajów. Najlepiej umieścić to w osobnym wątku.
Jeśli nie masz czasu to może ktoś inny chciałby poprowadzić takie działanie ? Ja w miarę możliwości pomogę ale nie nadaję się na prowadzącego bo dopiero od 4 dni liczę WCG.

Peciak

Cytat: stiven w 16 Listopad 2012, 20:45
No ale przecież WCG punktuje słabo więc jak to się ma do optymalizacji w kierunku maksymalnej liczby punktów. Wybacz ale to jest logika, której nie czaję i nie widzę w tym nawet odrobiny konsekwencji.
Ja optymalizacje rozumiem tak
z mojego proca i karty ATI licząc 1 WU można wyciągnąć ok 30k na dobę w WCG
ale
odpowiednio optymalizując app_info z tej samej karty i tego samego proca na tym samym projekcie można wyciągnąć lekko 130 k na dobę
to jest właśnie optymalizacja
dalej
z karty ATI 7970 w PG można wyciągną około 170k na dobę
a z karty zdecydowanie tańszej NVIDIA 570 w PG o ile pamiętam grubo ponad 200k na dobę
z odpowiedniego proca i kary za 400 zł wyciągam ok 570k w POEM
a z karty za ponad 2000 zł w POEM wyciągam niewiele ponad 700k (dlatego tego projektu tam nie liczę)
To jest właśnie optymalizacja odpowiedni sprzęt dla odpowiedniego projektu.
Tylko tyle i aż tyle
Pozdrawiam

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Jeżeli chodzi o punktację, to WCG jest trochę nietypowe (zaznaczam - punktację), gdyż liczy się tylko czas liczenia, dlatego 8 wątków robi tyle samo punktów, co 8 komputerow z jednym rdzeniem, niezależnie od wydajności...
Dlatego moja (swego czasu) farma 20+ komputerów jest dziś przebijana przez 3 komputery...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

@Piotr R. (Peciak)   Boski jesteś !!!!

Brak mi słów. Zaparło mi dech.  :respect:

Peciak

Cytat: krzyszp w 16 Listopad 2012, 21:33
Jeżeli chodzi o punktację, to WCG jest trochę nietypowe (zaznaczam - punktację), gdyż liczy się tylko czas liczenia, dlatego 8 wątków robi tyle samo punktów, co 8 komputerow z jednym rdzeniem, niezależnie od wydajności...
I tu się mylisz bo chyba mówisz o ikonkach a nie o punktach. te dostaje sie za obliczone WU
Aplikacja na GPU w WCG jest tak skonstruowana ze raz pracuje GPU a raz CPU -> cała sztuka w tyma aby tak zrobic app-info i tak wypuscic odpowiednie Wu aby zawsze prc był dociazony na prawie max i GPU pracowało na max. Ale trzeba uważać bo przy przciażeniu proca wydajność GPU maleje.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 16 Listopad 2012, 21:38
Cytat: krzyszp w 16 Listopad 2012, 21:33
Jeżeli chodzi o punktację, to WCG jest trochę nietypowe (zaznaczam - punktację), gdyż liczy się tylko czas liczenia, dlatego 8 wątków robi tyle samo punktów, co 8 komputerow z jednym rdzeniem, niezależnie od wydajności...
I tu się mylisz bo chyba mówisz o ikonkach a nie o punktach. te dostaje sie za obliczone WU
Aplikacja na GPU w WCG jest tak skonstruowana ze raz pracuje GPU a raz CPU -> cała sztuka w tyma aby tak zrobic app-info i tak wypuscic odpowiednie Wu aby zawsze prc był dociazony na prawie max i GPU pracowało na max. Ale trzeba uważać bo przy przciażeniu proca wydajność GPU maleje.
Fakt, akurat nie brałem pod uwagę zadań GPU - mea culpa :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

_Aleksander_

Ja jestem póki co na nie.
Dlaczego? Bo widzę, że chcemy rozpocząć proces w którym nie zdefiniowaliśmy oczekiwań.
Wszystko oparte jest na wielkim zapale Ani, której niestety brakuje jeszcze doświadczenia w tym temacie.
Wiedza jest w naszym zespole, wielu liczących ma tu po kilka projektów rozpracowanych dokładnie, tylko trzeba z niej skorzystać.
Nie ma póki co tego mechanizmu, jest tylko generalny zarys i masa hura optymizmu...

"Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł."  XD

Doc

zdaje się, że jest już po głosowaniu  :facepalm2:

jeśli masz tu 20 znajomych co dadzą na nie, to atakuj
dla mnie sytuacja wygląda teraz tak, że sprawa musi się wyłożyć albo nie wyłożyć
ale będzie się działo  :boing:

Ania

#35
Cytat: _Aleksander_ w 17 Listopad 2012, 10:28
Ja jestem póki co na nie.
Dlaczego? Bo widzę, że chcemy rozpocząć proces w którym nie zdefiniowaliśmy oczekiwań.
Wszystko oparte jest na wielkim zapale Ani, której niestety brakuje jeszcze doświadczenia w tym temacie.
Wiedza jest w naszym zespole, wielu liczących ma tu po kilka projektów rozpracowanych dokładnie, tylko trzeba z niej skorzystać.


Ale to właśnie robimy ! Staramy się tą wiedzę zebrać i wykorzystać (bo ta wiedza jest, a korzysta z niej tylko kilka osób (jak piszesz) - dyskutując, optymalizując SKB@P ją wykorzystujemy i trafia ona do szerszego grona osób, która ją wykorzystuje i nasza siła rośnie) !!!  Nie rozumiem co robimy źle  :dunno:
Dlaczego oczekujesz żę mam się na tym znać. Ja zauważyłam ogromny potencjał w idei SKB@P, w członkach zespołu i staram się to wykorzystać i dlatego powstał ten wątek.

P.S. Popatrz, kolega z PNT sprzedał nam prostą receptę na większą ilość punktów przy tym samym sprzęcie. Wykorzystajmy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) wiedzę Jego i innych członków obu drużyn do tego aby osobiście zdobywać więcej punktów, odznak i po to aby nasza Flaga też pięła się do góry siła kilku zespołów.

lukaszja

Jestem na "nie". Nie zostało okreśłone, co miałaby dać optymalizacja i czym w istocie miałaby być. Jeśli sensem samym w sobie ma być jedynie podniesienie ilości punktów (co przy 7970 już zostało aktualnie osiągnięte - liczy Distrgen), to wg mnie jest to kiepska droga. Jeśli wydajniejsze liczenie tych projektów, które i tak są liczone, bo tak zdecydowali kamraci (wyścigi, PM, TOP10 i co tam jeszcze wspólnota zdecydowała)- to oczywiście tak - lepiej przeliczyć więcej próbek np. Einsteina, Rosetty itp. niż mniej.

Troll81

newsletter dopiero się tworzy. Sorry za obsuwę ale po łyżwach był film i piwko a na 7:30 dziś do pracy musiałem. jak dla mnie powinniśmy poczekać tak z tydzień po rozesłaniu newslettera na zakończenie ankiety. Tak żeby każdy zainteresowany zdążył się zapoznać i oddać głos. Niezainteresowani jak zwykle głosu nie mają.

Ania

Troll81 myślałam że zgodziłeś się z założeniem że obecnie robimy zmianę na SKB@P3 w międzyczasie newsletter i jeśli ankieta wyjdzie na NIE to wtedy wstrzymamy dopiero projekt i wrócimy do starego porządku. Póki jest zapał i ludzie chętni trzeba to wykorzystać. Czekanie 2-4 tygodnie na zgodę na uruchomenie małej zmiany w jednej komputerze (soft na poziomie BOINC) to chyba przesada.

Troll81

no to najwyraźniej nie czytałem ze zrozumieniem

http://www.boincatpoland.org/wiki/Biuletyn_Listopad_2012

no to zmienimy troszkę.