2x 22 cale zamiast 1x26 cali lub od razu 29 lub 34 cale (21:9)

Zaczęty przez Krzysiak, 23 Listopad 2012, 19:58

Krzysiak

Tak się zastanawiam nad wymianą
monitora 26 cali (brat już pewnie się cieszy) na dwa monitory 22 cale

Główny powód - męczące jest ciągłe przełączanie między ekranem roboczym a obrazem wyjściowym
A tak tu będę grzebał a tam będę widział efekt - bynajmniej tak to sobie wyobrażam  ;D

Tylko tak się zastanawiam ?
- jak z grami czy da się przyzwyczaić do paska na środku ekranu
Testował ktoś takie rozwiązanie i jakie ma wrażenia ?
Co ciekawego -wąskie obramowanie jest obecnie na rynku - średniej cenie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ania

Może dokup na razie 1x22 cale.
Będzie ci łatwiej zdecydować (zmniejszysz sobie na 26 obraz i przesuniesz do krawędzi.

Już pewnie Twój brat jest na mnie zły :)

Troll81

ja proponuje jeden monitor z Pivotem do programowania. Drugi duży 32 cale do grania ;D

Arivald

Tak trochę w nawiązaniu do tematu. Nie wiem czy gra Ci pójdzie na dwa monitory.

Ostatnio męczyłem sprawę wspólnego pulpitu (nie chodzi o pulpit rozszerzony) na dwóch monitorach. Tzn. chciałem aby zdjęcie czy materiał video było wyświetlane na dwóch monitorach w rozdzielczości łącznej 3840x1200. Zawsze w trybie pełnoekranowym wywalało mi tylko na jeden monitor. Korzystałem z karty nVidia NVS5400M (lapek ze stacją dokującą 2xDP i 2xDVI). Okazało się, że aby uzyskać żądany przeze mnie efekt, potrzebuję użyć funkcji "Mozaika", która jest dostępna tylko w niektórych kartach tego producenta i to w kartach do komputerów stacjonarnych. W trybie "mozaiki" windows widzi monitor jako jeden o rozdzielczości połączonych monitorów - w zależności od posiadanej karty są to 2 albo 4 monitory ustawione w poziomie czy kostce (ustawienia w pinie nigdy nie testowałem).

P.s. kiedyś zrobiliśmy wspólny pulpit o rozdzielczości 10240x1024 pikseli w poziomie. Był trochę problem z dyskiem twardym, na którym zapisany był materiał video o tej rozdzielczości. Film trwał 20 sekund i miał pojemność około 21GB!!! Sprawę rozwiązaliśmy kompromisem pomiędzy artystą (zmniejszył trochę rozdzielczość zachowując proporcje obrazu) a nami (zrobiliśmy RAMDisk). Osiem monitorów podłączyliśmy do PC z dwoma kartami 4 głowicowymi. Efekt super.

krzysztofo

Ja korzystam z dwóch monitorów i przyznam szczerze, nigdy już nie wrócę do 1 monitora. Polecam 2 monitory.

Krzysiak

#5
Po analizie  ;D
I  kilku filmów na YouTube zrobię chyba jednak tak :
Zastowie ten duży i dokopie jakieś małe LCD 18-19 cali tylko na materiał wyjściowy i narzędzia programowe

Przyznam że nie wiozłem pod uwagę że w grach  gdzie jest celownik akurat będzie pół na jednym monitorze a pół na drugim  XD
i czarny pasek po środku  :fright:
Pozdrawiam


Poczekam jak monitory o proporcjach 21:9 2560 x 1080  potanieją   :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: krzysztofo w 24 Listopad 2012, 09:06
Ja korzystam z dwóch monitorów i przyznam szczerze, nigdy już nie wrócę do 1 monitora. Polecam 2 monitory.
Dokładnie :)
Ja korzystam z 32 i 27 cali (HD), w zapasie podczepiony jeszcze 20 cali 1680x1050, ale nie za często go włączam.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Arivald

Najlepiej mieć dwa takie same monitory. Jedna wielkość obudowy, matryca tej samej wielkości na tym samym poziomie, łatwiej dostroić kolorystykę świecenia etc.

Pracuję stale na lapku i dołączonym 24''. Ten lapkowy używam tylko do wyświetlania outlooka a pracuję na 24'' (office, CAD). Chciałbym zmienić to na desktopa z dobrą kartą i dwa monitory 24''.

Pozdrawiam,

Andrzej.

Tomek_TB

Ja w pracy mam lapka i 2x24", super się pracuje, głównie office i CAx.
Pozdr
Tomek

Arthusp

Do pracy nie wyobrażam sobie inaczej, niż dwa monitory. Za to z grami zawsze mam tak, że gra uruchamia się tylko na pierwszym monitorze, drugi jest przez gry niewykorzystywany (gram w całe trzy gry: StarCraft2, LoL i HoMM3). Ale pewnie w innych grach jest "normalnie", czyli obraz rozciągnie się na dwa monitory. Pasek na środku nie będzie przeszkadzał: sam dopóki nie pomyślę o jego istnieniu, to nie wiem, że istnieje (chodzi mi o "a od teraz oddychasz świadomie").

philozoph

A ja się podpinam do telewizora 42". Można dzielić, łączyć, obracać, przewracać i wszystko się mieści.

toms83

Na 42" tv nie zmieści się nic więcej niż na 26" monitorze.

Do pracy bardzo dobrą opcją są 2 monitory. Jeden jako ekran główny, drugi jako dodatkowy. Jakie rozmiary, to zależy od funduszy i miejsca na biurku.
Do rozrywki to 1 albo 3, 2 się nie sprawdzą co sam już zauważyłeś. Widzę, że już się zdecydowałeś na dokupienie dodatkowego lcd.

Pozdro

Tobas

Cytat: toms83 w 29 Listopad 2012, 12:53
Na 42" tv nie zmieści się nic więcej niż na 26" monitorze.
Chyba, że ma UHDTV - 7680x4320  ;)

toms83


krzyszp

Cytat: toms83 w 29 Listopad 2012, 12:53
Na 42" tv nie zmieści się nic więcej niż na 26" monitorze.

Do pracy bardzo dobrą opcją są 2 monitory. Jeden jako ekran główny, drugi jako dodatkowy. Jakie rozmiary, to zależy od funduszy i miejsca na biurku.
Do rozrywki to 1 albo 3, 2 się nie sprawdzą co sam już zauważyłeś. Widzę, że już się zdecydowałeś na dokupienie dodatkowego lcd.

Pozdro
Przy FullHD jasne. Natomiast faktycznie biorąc >26 cali warto zadbać o miejsce za biurkiem, ja przy 32 calach czasami się czuję jakbym grał w tenisa, bo mam ekran zbyt blisko...  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Dziś patrze a tu cena już powoli spada do przystępnej  poniżej 2tyś/zł
http://www.agito.pl/monitor-dell-29-led-u2913wm-2492-666720.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=666720

Jakie zdanie o monitorach Dell czyje bebechy można tam znaleźć ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Arivald

Jestem świeżo po targach ISE. Nec pokazał monitor 29'' o rozdzielczości 2560x1080 pikseli. Proporcja 2.37:1 - taka wąska kinówka. Ma kosztować około 1200PLN.

Pozdrawiam,

Andrzej.

Tomasz R. Gwiazda

ten mi sie podoba :)
http://www.komputronik.pl/product/155032/Sprzet_komputerowy/Peryferia/27_Samsung_S27B750V_LED_MHL.html
model, a nie ze z tego sklepu

Szopler

Przy takich proporcjach jak ten dell to ja już widzę ekran z wklęsłą matrycą... ale chyba jeszcze poczekamy rok ;)

Krzysiak

Czyli cena jeszcze powinna polecieć
Poczeka do kwietnia


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Kret_polny

Cytat: Szopler w 02 Luty 2013, 22:07
Przy takich proporcjach jak ten dell to ja już widzę ekran z wklęsłą matrycą... ale chyba jeszcze poczekamy rok ;)
Czyli coś takiego w takim stylu:
LG's EA9800 curved 3D OLED eyes-on @ CES 2013
?

Szopler


gregre

Cytat: Szopler w 02 Marzec 2013, 15:25
Poproszę jeden :)

ale z matową powłoką widać że w tych odbija się wszystko jak w lustrze prawie

Szopler


Dario666

To będzie trzeba zrobić w domu krzywą ścianę, żeby go na niej zawiesić  XD

Ja już od wielu lat korzystam z 2 monitorów - 22" i 19" i na razie mi starcza. Ten 19" głównie do podglądu, ale często wykorzystuję go zamiast rypania setki razy po klawiaturze Alt+Tab.

Krzysiak

Kurde nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów samego ekrany bez plastików po bokach  :-\
tego DELL 29" LED U2913WM -cena zeszła do 1850-1900zł
jedyne porównanie jakie znalazłem
[smg id=9914 type=preview align=center caption="po"]

Dodatkowo bardzo fajna wygląda opcja podziału na dwa ekrany - wychodzi prawie jak 2x19cali
podłączamy 2 kabelkami od karty graficznej


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

toms83

2560 x 0.265* mm = 67,84 cm
1080 x 0.265* mm = 28,62 cm

* - wielkość piksela

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

#28
Gral.pl
Podaje trochę większe wymiary aktywne
maksymalny obszar wyświetlania (aktywny): 695 x 309 mm

Kurde musiał bum bym posiedzieć przed takim monitorem przed kupnem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

toms83

Może się minimalnie różnić, bo jest jeszcze odległość między pikselami. Minimalna, ale na takiej powierzchni jakąś różnicę wprowadza.

Tutaj jedna recka, ale pewnie widziałeś.
Tutaj jeszcze jedna.

Moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie dla kogoś, kto w obecnej chwili używa dwóch 19" monitorów i chciałby zyskać na tym, że ma to samo ale w jednym. Jako jedyny monitor, taki AR jest nie bardzo. Te 1080 to trochę mało.

Krzysiak

#30
Widziałem

Ja cały czas zastanawiam się nad kupnem drugiego małego LCD
lub wymianą na jeden duży panoramiczny - z możliwością podziału na dwa monitory wirtualne

Tylko ostateczne decyzja pewnie podjęta została by jak bym spojrzał na ten format w realu
A na terenie trójmiasta każdy ściągnie tylko na zamówienie po zadatku  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Jak by ktoś potrzebował różne porównania wielkości matryc to fajna strona mi się trafiła

http://displaywars.com/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

#32
No to sprawiłem sobie prezent na urodziny  :)
Na razie mi się podoba  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AL

Dawno temu miałem dodać. Tak prezentuje się biurko RK (z dwoma monitorami 22 cale) po przemeblowaniu i porządkach w firmie:

[smg id=9980]

andy101fah

Monitory super ale ...

[smg id=9981 type=av align=center caption="watch?v=adO1MFr4 7A"]

Szopler

Części w workach - świeża dostawa z TME, a ten to burdlem nazywa - ehh... :no:

AL

Cytat: Szopler w 26 Czerwiec 2013, 00:15
Części w workach - świeża dostawa z TME, a ten to burdlem nazywa - ehh... :no:

Dobrze, że reszty pomieszczenia nie widział XD

Krzysiak

No to chyba wiem na co zacznę kasę odkładać  XD
[smg id=10290 type=full align=center caption="lg34um95"]
LG Flatron 34UM95 o proporcjach 21:9, rozdzielczości 3440 x 1400 pikseli,
http://pclab.pl/news56127.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler


Troll81

podgrzej go w piekarniku i zagnij w walec :D