Fundacja - oficjalny właściciel SKBP

Zaczęty przez Tobas, 28 Listopad 2012, 13:11

Tobas

Jak zapewne większość z Was wie, uruchomiliśmy Fundację.
Do tej pory działania B&P były niezbyt formalne: składki, przelewy, zbiórki i inne akcje.

Fundacja ma na celu uporządkować, zalegalizować i sformalizować nasze działania (zwłaszcza obrót pieniężny)

Jednym z pierwszych zadań jest oficjalne przejęcie SKBP.

Zrobimy inwentaryzację i protokół przekazania, tak aby wszystko miało ręce i nogi.
Z Waszej strony prosimy o informację (w miarę możliwości) kto, ile i co przekazał na SKBP.
Mamy te informacje w naszych plikach, ale dla weryfikacji prosimy o maile na fundacja@boincpolska.org

Każdy (kto chce oczywiście) będzie wymieniony na oficjalnej liście darczyńców.

Dodatkowo, aby zapobiec bałaganowi z zarządzaniu SKBP, chcielibyśmy zaproponować i uruchomić osoby odpowiedzialne.

Każdy z SKBP miałby swojego opiekuna (byłaby to osoba, która ma bezpośredni dostęp do SKBP).
Natomiast całość, jako duży projekt SKBP byłoby zarządzane przez kierownika.

Kierownik byłby osobą ostatecznie decydującą co ma liczyć dana maszyna, mógłby również zlecać podejmowanie tychże decyzji bezpośrednio opiekunom.
Wszelkie głosowania i dyskusje na temat SKBP mogłyby się odbywać tak jak do tej pory - na forum, ale to kierownik projektu miałby dostęp do "czerwonego guzika".

Zdajemy sobie sprawę, że funkcja taka jest bardzo niewdzięczna i odpowiedzialna, ale jest to chyba jedyny sposób, aby sprawnie zarządzać.
Kierownik będzie wybrany demokratycznie w wyborach (ankiecie).

Prosimy o składanie kandydatur oraz agitację.
Otworzymy ankietę z listą kandydatów i każdy będzie mógł oddać swój głos. Ankieta będzie wisiała do końca roku.
Rola kierownika zacznie się od 1 stycznia 2013r.

Zakupy sprzętu - kierownik będzie zgłaszał nam (Fundacji) zapotrzebowanie na sprzęt, my uruchomimy ew. zbiórkę oraz konkurs na najlepszą ofertę.

Jeżeli chodzi o zasilacz. Prosimy wszystkich zainteresowanych o ew. ofertę na taki zasilacz.
Oferta na mailu powinna zawierać cenę, model, gwarancję i sposób płatności. Jeżeli to będzie jakiś sklep internetowy to również bezpośredni link.
Wszystko to na maila fundacja@boincpolska.org
Wybierzemy najlepszą ofertę i szybciutko wstawimy do brakującego kompa.


Już zamówiony.

Ania

Cytat: Tobas w 28 Listopad 2012, 13:11
Każdy z SKBP miałby swojego opiekuna (byłaby to osoba, która ma bezpośredni dostęp do SKBP).

bezpośredni fizyczny dostęp do komputera ?

Szopler

#2
Raczej przez LogMeIn :). Natomiast kierownikiem powinna być osoba która ma fizyczny dostęp do sprzętu.

Tobas

Cytat: Szopler w 28 Listopad 2012, 16:09
Raczej przez LogMeIn :). Natomiast kierownikiem powinna być osoba która ma fizyczny dostęp do sprzętu.

Mieliśmy na myśli sytuację dokładnie odwrotną.

Opiekun - ten kto ma fizyczny dostęp do danego kompa (z reguły ten u kogo jest sprzęt)
Kierownik - ma dostęp zdalny (np. LogMeIn), ew. BAM, czasem bezpośredni, zajmuje się wszystkimi kompami

Pamiętajcie, że SKBP to jest twór rozproszony po całej Polsce.
Jedna osoba nie będzie miała fizycznego dostępu do wszystkich jednostek.

Nie może być odpowiedzialności zbiorowej, bałaganu.
Drużyna dyskutuje, liczydłowi agitują, ale decyzję pozostawmy jednej osobie,
jeżeli jego rola się nie sprawdzi to każdy może zaproponować siebie i robimy głosowanie.

Tomek_TB

 :p_arr:
Cytując klasyka: jestem za a nawet przeciw!
Pozdr
Tomek

krzyszp

Cytat: Tomek_TB w 28 Listopad 2012, 19:07
:p_arr:
Cytując klasyka: jestem za a nawet przeciw!
[offtop mode on]
A możesz podać plusy dodatnie i plusy ujemne tego rozwiązania? ;)
[offtop mode off]

Ja też jestem za  :p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


AL


Szopler


lukaszja


mordi

nie wiem na ile mój głos się liczy ale zaproponowane rozwiązanie zdaje się być dobre :) :p_arr:
Guard well the secret of steel...


Morys0856


_Aleksander_


philozoph

Cytat: Tobas w 28 Listopad 2012, 17:40
Opiekun - ten kto ma fizyczny dostęp do danego kompa (z reguły ten u kogo jest sprzęt)
Taka fucha w branży nosi kryptonim "długie rączki".

Musi być kapitan i porządek na pokładzie. Nie mam tu za dużo do powiedzenia ale kierunek jest słuszny  :p_arr:

Ania

Cytat: Tobas w 28 Listopad 2012, 17:40
Pamiętajcie, że SKBP to jest twór rozproszony po całej Polsce.

Chyba czegoś nie wiem. Te 8 komputerów nie stoi obecnie w jednym pomieszczeniu ?
Być może chodzi o docelowe podejście ?

tito

A ja się wypowiem z dalekiej Dominikany.
Jeśli Fundacja nie jest reprezentacją tylko B@P tylko ogółu polskiego boinc - to w jaki sposób SKB@P ma być pod fundacją i liczyć tylko dla nas? Czy ktoś spoza teamu nie będzie mógł nam niczego zarzucić?

Tobas

Cytat: tito w 29 Listopad 2012, 17:38
A ja się wypowiem z dalekiej Dominikany.
Jeśli Fundacja nie jest reprezentacją tylko B@P tylko ogółu polskiego boinc - to w jaki sposób SKB@P ma być pod fundacją i liczyć tylko dla nas? Czy ktoś spoza teamu nie będzie mógł nam niczego zarzucić?

Gdyby inne teamy zwróciły się do Fundacji z konkretną inicjatywą to także (w miarę możliwości) byśmy ją wsparli.
Pamiętaj, że na SKBP składali się członkowie B@P, więc robimy to dla nich.

Ania

Cytat: Tobas w 28 Listopad 2012, 17:40

Opiekun - ten kto ma fizyczny dostęp do danego kompa (z reguły ten u kogo jest sprzęt)
Kierownik - ma dostęp zdalny (np. LogMeIn), ew. BAM, czasem bezpośredni, zajmuje się wszystkimi kompami

Pamiętajcie, że SKBP to jest twór rozproszony po całej Polsce.

Role rozdzielone ?