Czy jest możliwość pobierania większej ilości WU na zapas?

Zaczęty przez zoom_mctwist, 28 Listopad 2012, 17:02

zoom_mctwist

Jak w temacie. Mam dosyć szybki komputer, a BOINC Manager nie nadąża z pobieraniem WU. Muszę często aktualizować go ręcznie aby otrzymać nowe zadania. Jednak jak nie ma mnie w domu, komputer po wykonaniu obliczeń przez większość czasu nudzi się, do kolejnej automatycznej aktualizacji. Czy da się temu jakoś zaradzić?

krzyszp

Tak, zwiększając ilość czasu (dni) w BM przeznaczonych na bufor.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Ewentualnie użyć poganiacza - skryptu który będzie aktualizował projekt co jakiś czas.

zoom_mctwist

No i pięknie. Właśnie o to mi chodziło  8)
Wielkie dzięki!

(temat do zamknięcia)

Tomasz R. Gwiazda

Cytathttp://www.boincatpoland.org/smf/archiwum/poganiacz/msg111134/#msg111134

zoom_mctwist

Poganiacz chyba już nie będzie potrzebny. Po zwiększeniu bufora do 2 dni pobrało mi 40 dodatkowych zadań  ;D

Ania

Załącz wizytówkę z ilością punktów. Jak masz dobry komputer to będziemy widzieć jak Ci pkt rosną  :boing:

zoom_mctwist

Torpedą to on może nie jest ale daje radę ;)

Procek i5 2500K wykręcony do 4,5GHz:

Measured floating point speed: 4547.04 million ops/sec
Measured integer speed: 13852.68 million ops/sec

+ kręcony GTX460 lekko ponad 1TFLOPS

W Einsteinie liczy równolegle 3 zadania na GPU < 55 minut, co teoretycznie daje ~36k pkt./24h

Ania

Popróbuj inne projekty na GPU. Może też coś innego przypadnie Ci do gustu. I być może więcej pkt z Twojej karty wyciągnie.
U mnie działa tylko Collatz i trochę mi brakuje dostępu do innych projektów.

mimeq

Cytat: Ania w 30 Listopad 2012, 10:08
Popróbuj inne projekty na GPU. Może też coś innego przypadnie Ci do gustu. I być może więcej pkt z Twojej karty wyciągnie.
U mnie działa tylko Collatz i trochę mi brakuje dostępu do innych projektów.

Caly czas ta sama piesn  XD

pkt pkt pkt ....

Moze kolega liczy co lubi i pkt ma w ....  ;)


stiven

Einstein punktuje tak jak punktuje ale satysfakcja z odkrycia musi być niebagatelna. Info o nowych pulsarach pojawia się rzadziej niż o nowych liczbach pierwszych ale ich odkrycie jest chyba łatwiejsze niż życia na innej planecie.

PS Einstein wymienia odkrywców na stronie i wysyła dyplomy w drewnianej ramce  :boing:

Troll81

no taki dylomik.... wart chyba pierdyliarda punktów :D

zoom_mctwist

Czytałem opisy już chyba wszystkich projektów i wg mnie najciekawsze to SETI i Einstein pewnie dlatego, że studiuję fizykę :)
Punkty nie są aż tak istotne. Matematycy pewnie myślą inaczej ale wg mnie liczenie pierdyrliona liczb pierwszych, czy też rainbow tables, po to żeby ktoś później włamał mi się na kompa nie ma najmniejszego sensu i szkoda na to prądu.

Bezprym

Cytat: zoom_mctwist w 30 Listopad 2012, 12:05
Czytałem opisy już chyba wszystkich projektów i wg mnie najciekawsze to SETI i Einstein pewnie dlatego, że studiuję fizykę :)
Punkty nie są aż tak istotne. Matematycy pewnie myślą inaczej ale wg mnie liczenie pierdyrliona liczb pierwszych, czy też rainbow tables, po to żeby ktoś później włamał mi się na kompa nie ma najmniejszego sensu i szkoda na to prądu.

:parrrty:

Ania

Cytat: mimeq w 30 Listopad 2012, 10:14
Cytat: Ania w 30 Listopad 2012, 10:08
Popróbuj inne projekty na GPU. Może też coś innego przypadnie Ci do gustu. I być może więcej pkt z Twojej karty wyciągnie.
U mnie działa tylko Collatz i trochę mi brakuje dostępu do innych projektów.

Caly czas ta sama piesn  XD

pkt pkt pkt ....

Moze kolega liczy co lubi i pkt ma w ....  ;)

"Jak chcesz kogoś uderzyć to kij zawsze się znajdzie"
Ty pewnie wiedziałeś że fizyka jest jego zajęciem. Ja nie. Dlatego zaproponowałam aby sprawdził sobie inne projekty i również jak one punktują.
Kolega później określił dlaczego ten projekt (i Seti) są dla niego. Jest o tym przekonany, podoba mu się to ... i wcale nie zamierzam go namawiać teraz na coś innego :)  Wie czego chce i ... szanuję to.

Ania

Cytat: stiven w 30 Listopad 2012, 10:57
PS Einstein wymienia odkrywców na stronie i wysyła dyplomy w drewnianej ramce  :boing:

Cytat: krzyszp w 28 Sierpień 2012, 18:02
Tak sobie zajrzałem w linki i znalazłem:

Radioteleskop Parkes:
Jacek Richter z teamu... BOINC@Poland jest współodkrywca pulsara J1755-33 26 lipca 2011r.
Bogusław Sobczak (aka Rudzik) z teamu Poland znalazł pulsara J1726-31 27 lutego br.

Radioteleskop Arecibo:
Piotr Kamiński, team BOINC@Poland, pulsar J1907+05, dnia 5 grudnia 2011.

To wszystkie, które wychwyciłem...

Cz skan takiego dyplomu jest na Wiki ? Warto byłoby tych "naszych" tam umieścić.
Ile średnio trzeba WU/pkt przeliczyć aby go wykryć (uśredniając ilość już przeliczonych danych do ilości wykrytych obiektów ?)

krzyszp

Nie wiem czemu, ale nie pomyślałem, żeby do nich napisać  :shame:
Może Ojciec Założyciel by ich poprosił o skan?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

To też dobry temat na newsa ... jako zachęta do liczenia tego projektu !

zoom_mctwist

W sumie, od początków istnienia przeliczono 62,105,275,588 pkt. z rezultatem 19 odkrytych pulsarów, co daje ok. 3,3 miliarda pkt./1 pulsar czyli (z dużym przybliżeniem) 6,5 miliona WU/1 odkryty pulsar.
Szału nie ma ale nie zapominajmy, że głównym celem tego projektu jest udowodnienie istnienia postulowanych przez A.Einsteina fal grawitacyjnych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fale_grawitacyjne

Ania

Dzięki.
Jako Polska przeliczyliśmy tylko 1,017,693,217 pkt w tym projekcie. Mamy szczęście do pulsarów !!  :)

zoom_mctwist


Ania

Nie czytasz uważnie - zobacz 5 postów wyżej :)  :)

zoom_mctwist


Ania

Może poszukamy jakieś karty GPU, która miałaby najlepszy współczynnik WU(pkt)/PLN/Wat ?
Jakieś typy ?  Pewnie już ktoś szukał takich danych ?
Jak sprawuje się ostatni "hit" HD7770 ?

zoom_mctwist

HD7770 wcale nie jest taki szybki, ma 'tylko' 1280 GFlops
Z Radeonów najszybszy jest 7970 z 3789 GFlops

Nvidia z kolei zamiata całość swoim genialnym GTX 690 z 5622 GFlops

mimeq

To sa tylko suche liczby i najdrozsze karty obu producentow. Zauwaz rowniez ze Ani chodzilo o "WU(pkt)/PLN/Wat ? " czyli jak najwieksza wydajnosc przy najmniejszym poborze pradu a obie przez Ciebie wymienione GPU lubia "zjesc"  %)


zoom_mctwist

Co nie zmienia faktu, że te liczby (będące sumą czynników takich jak ROP, TMU, SP, taktowanie itp.) bezpośrednio przekładają się na ich wydajność przy liczeniu zmiennoprzecinkowym, które jest obecne w Einsteinie GPU korzystającego z CUDA.

Jak będę miał chwilę to porównam wydajność kilku kart do kosztów użytkowania i zakupu :)

Ania

Mój cel to wskazanie/znalezienie takiej karty przy której sporo się liczy za rozsądne środki. Liczę, że wtedy więcej osób się na to zdecyduje.
ŁAtwiej wydać 440 zł na 7770 niż 1700 na 7970 ... a to może być dopiero początek wydatków ... zasilacz, wentylacja , wiatraki itp.

7770 zaskoczył mnie pozytywnie w POEM (blisko 1 mln pkt w dzień) dlatego o nim wspomiałam

_Aleksander_

Brak optymalizacji aplikacji dla Keplerów powoduje, że szkoda mocy kart GTX 6xx na ten projekt.
Poprzednia generacja (Fermi) radzi sobie w nim znacznie lepiej i nie zapowiada się na jakieś zmiany w tym temacie.

W tym wątku na forum E@H są dane o wydajności GPU w relacji do ich ceny:
http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=9097&nowrap=true#118138