SKB@P9 - propozycje wymiany/rozbudowy komputera.

Zaczęty przez Ania, 29 Listopad 2012, 10:55

Ania

Cytat: ryszard.korczyk w 29 Listopad 2012, 07:32
Wczoraj SKB@P9 dostał zasilacz OCZ ZS 650W.

Cytat: ryszard.korczyk w 29 Listopad 2012, 10:30
Szkoda, że CPU tam jest tak nieoptymalne :(.

Cytat: ryszard.korczyk w 29 Listopad 2012, 10:48
Tam już nie ma co rozdzielać CPU od MB i ramu. Ja bym to komuś przekazał, kto chce się zaopiekować, i nie przeraża go TDP 125W dla phenoma 4x. Może ja jakieś CPU i MB zasponsoruje do tego kompa.

Aby nie zaśmiecać watku o serwisei w SKB@P proponuję przenieść tu dyskusje nad losami SKB@P9.

Dla przypomnienia obecne wartości (skopiowane z innego wątku) - proszę o uaktualnienie jeśli coś się zmieniło.

SKB@P9
AMD Phenom(tm) 9850 Quad-Core Processor  + NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
Z tego co pamietam kiedy dzialal - 1x DistrRTgen na GPU + 3x Oproject na CPU (PM)
srednio 51,846.50 pkt na dobe w DistrRTgen
srednio 216.53 na dobe pkt w Oproject

ryszard.korczyk

SKBP9 stoi w pomieszczeniu z 4 kompami i5-i7 i włączenie go wczoraj znacznie podniosło temperaturę :). Wygląda na to, że dużo więcej ciągnie od tych nowszych.

Ania

Tak sobie czytam to co wpisalam w pierwszym mailu i wychodzi że ten sprzęt daje tylko 52 tys pkt dziennie. To chyba mało. Moja karta 4770 daje w Collatz 65 tys pkt.
Może trzeba spróbować zmienić projekty liczone na tej karcie. Oczywiście do czasu zmiany sprzętu. Czy nie da się lepiej wykorzystać tej karty ?
Czy dzisiejsze statystyki po 17:00 obejmą cały dzień liczenia na tym komputerze ? Ich wskazanie będzie wiarygodne ?

ryszard.korczyk

Na staty lepiej po paru dniach analizować, bo to czasem z dużym opóźnieniem działa.

Ania

Czy możesz na obecną chwilę podać poziom obciążenia CPU i GPU oraz potwierdzić jake projekty są liczone i ile WU na raz ?

Szopler

DistrRTgen i dolicza 3WU Oproject.

Ryśku czy da się coś zrobić z tą rozdzielczością na nim... przy 640x480 raczej ciężko się pracuje.

ryszard.korczyk

nie wiem, w czym problem, spróbuje później się tym zająć.

Ania

#7
A jak obciażenie CPU i GDU (w %  ) ?

Edit: z procentów zrobił się dziwny uśmieszek

Troll81

znaczny skok temp może wynikać z przekroczenia wartości progowej wydajności klimatyzacji. Przy czterech kompach jeszcze dawała rade przy 5 przestała wyrabiać.

AL

Tja tylko tam chyba o ile się nie mylę - to takowej tam niema. No chyba, że przy obecnej pogodzie mówimy o otwartym oknie.

Ania

Czy została podjęta jakaś decyzja odnośnie tego zestawu ?

Cyfron

zostało podjęte sporo decyzji.
Jak będę miał czas to postaram się zrobić zestawienie.

Aniu - dlaczego na zlocie nie byłaś ? ;>

Ania

Miałam spory projekt ... a potem stwierdziłam że i Forum (Wam) i mi przyda się chwila wyciszenia.  Zobaczymy co z tego wyniknie.... :)

ryszard.korczyk

Zamykam, sprzęt stał się niestabilny. Wina po stronie procesora, już 2 płytę zabił.