Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Sprawa 'Przyśpieszacz Windowsa'

Zaczęty przez Tomislaw, 21 Styczeń 2007, 13:59

Bober

Wygląda na to, że coraz więcej :P

Andiz

---------- 22:48 15.02.2007 ----------

Cytat: "Bober"
Cytat: "m2marek"temat przycichł więc nowi użyszkodnicy BOINC zaczynają zbierać z BQI
@Andi twierdzi, że liczy dla niego cała kawiarenka internetowa, w której pracuje. Oczywiście może być to ściema. Ale czy możemy jakoś w tej chwili sprawdzić, czy nie użył tej samej metody co poprzednicy? Lepiej jednak nie rzucać oskarżeń bez wcześniejszego sprawdzenia.

Czytajac wasze zalosne oskarzenia, zdecydowalem sie zarejstrowac na tym forum. W koncu wy przegladacie nasze, wiec dlaczego i jak niemoge tu zagladac. Ale po kolei.

Ano panie Bober lepiej nie rzucac. Nie bede tu pisac zadnych wyjasniej, bo nie powinno to was ineteresowac. Jakbyscie czytali uwaznie nasze forum to mozna zauwazyc, ze mieszkam w Cork w Irlandii i pracuje w kafejce Wired to the World in the Thompson House. Wiec darujcie sobie tego typu teksty !  Druga sprawa, jakbyscie zerkami na statystyki w Polsce to mozna latwo zauwazyc, ze inny team moze stosowac BQI: WOJSKO POLSKIE. Oddali jednego dnia bardzo duzo kredytow. Mnie to nie interesuje ale was owszem, wiec sobie sprawdzcie.  :twisted:

---------- 22:50 ----------

Cytat: "Tommy"Ot, i całe "nowe" poprawione BQI =;
(ile kompów ma Andi w swojej "kawiarence"?)

Tommy, widze, ze bardziej od waszego forum, interesuje cie inne. Moze chcesz sie przeniesc? W kawiarence jest duzo kompow, jak myslisz ile moze ich byc?

---------- 22:51 ----------

Cytat: "Bober"Wygląda na to, że coraz więcej :P

I kolejny raz Bober, wiec ostatnio dostawili Irole dwa kompy wiecej, cos jeszcze chcesz wiedziec?

I NIE MA ZADNEGO NOWEGO BQI !!!!!!  :lol:   :lol:   :lol:

Mchl

Kolego Andi. Gdyby nie to, co zrobiło dwóch Twoich kolegów, to nasze podejrzenia rzeczywiście można by nazwać żałosną i bezpodstawną paranoją. Niestety jest inaczej. Nie miej za złe, ze po tej historii trochę podejrzliwie patrzymy na wasz zespół.

Trzeba przy tym napisać, że rzeczywiście nie wynika z tych obserwacji, aby TurboXP 2007 nadal rozprzestrzeniało się po sieci. O Twoim stadku C2D wiem z waszego forum i mogę go conajwyżej pozazdrościć. Zwłaszcza patrząc na wyniki.

WOJSKO POLSKIE dostało jednorazowy zastrzyk punktów. To prawda. gdybyś sprawdził w jakim projekcie, nie miał byś wątpliwości, że nie ma mowy o oszustwie. Takie atrakce to chleb powszedni w CPDN. W tym przypadku do zespołu dołączył nowy użytkownik ze sporym (125000) dorobkiem.

Na koniec proszę kolegów z BOINC@Poland, o trochę więcej powściągliwości. Zwłaszcza w nazywaniu kogoś użyszkodnikiem. W cywilizowanym świecie stosuje się zasadę domniemania niewinności i tego się trzymajmy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Andiz"Druga sprawa, jakbyscie zerkami na statystyki w Polsce to mozna latwo zauwazyc, ze inny team moze stosowac BQI: WOJSKO POLSKIE. Oddali jednego dnia bardzo duzo kredytow. Mnie to nie interesuje ale was owszem, wiec sobie sprawdzcie.  :twisted:

Nie bój się trzymam rękę na pulsie :twisted:  - ten jednorazowy skok w WP był spowodowany dołączeniem się do drużyny użytkownika "Grotesque". Konkretnie dopisał się on m.in. w projekcie Climateprediction.net - a jak wiadomo punkty w tym projekcie przenoszą się za użytkownikiem do nowego teamu. Ot i sprawa wyjaśniona, podkreślę sprawa "Czysta i przejrzysta jak słońce". Niestety nie można tego samego powiedzieć o BQI - które poszło już w świat (i szkodzi idei BOINC jako takiego); oraz o kilku użytkownikach z Twojego teamu (bynajmniej nie mam tu na myśli Twojej akurat osoby).
Pozdrawiam

Andiz

@ m2marek
Chyba ktos sie zabardzo rozpedzil w swojej opinii, nastepnym razem prosze sie zastanowic nad tym co sie ma napisac, gdyz tym sposobem wystawia sie poinie o samym sobie i o tym forum.

Co do teamu WojskoPolskie, to nie sledze ich statystyk, nie jest to moim zadaniem aby zagladac na czyjes fora i statystyki (wprzeciwienstwie co do niektorych z tego forum). Mam za duzo zajec w Cork aby sie zajmowac takimi glupotami.

Pozdrawiam i zycze wiecej optymizmu na przyszlosc !

Bober

Ano Panie Andi wiedziałem jaka jest Pana sytuacja i, jeśli Pan nie zauważył, szybko stanąłem w Pana obronie.
Niepotrzebny był więc nerwowy ton tamtego posta. Rozumiem, że chciałeś nas pouczyć, ale również niepotrzebnie w całą sprawę wmieszałeś team Wojsko Polskie.

Fora są chyba od tego, żeby je czytać i na nich pisać, więc dziwi mnie oburzenie, że ktoś czyta wasze forum. Przerzućcie się na GG albo coś jeśli chcecie zachować prywatność. Ja za to jak najbardziej zapraszam na nasze forum.
Pozdrawiam

Andiz

Nie oburzam sie, ze ktos czyta nasze forum, przeciez wiadomo ze nie o to chodzilo. Sprawa sie skomplikowala (i tylko dlatego tu zalozylem konto), gdyz uzytkownicy z Waszego teamu wyciagaja pochopne wnioski. Co do uzytkownikow Wojsko Polskie, nie wciagam ich w te zamieszanie. Jak pisalem, mam wazniejsze sprawy na glowie a Seti traktuje jako dodatkowa rozrywke i staram sie pomoc mojemu teamowi. Nie mozna przeciez za kazdym razem, gdy ktos przelicza nagle wiecej probek, traktowac takiego usera jako podejrzanego.

Tym postem chcialem zakonczyc ta dyskusje. Pozdrawiam i dzieki za rozmowe.

Szerpa

Niezmiernie sie ciesze ze wszyscy doszli do porozumienia nie cierpie klotni, ale mylic sie tez ludzka zecz.
I witam andiza z szanownej konkurencji. I zycze zeby wszystkie kafejki internetowe w cork liczyly dla ciebie. (kurde chyba przycisne moja byla zone tyle kompow w kafejce sie marnuje :)  Pod mur i - boinc albo zycie :) )

kempler

Proponuję ZAKOŃCZYĆ ten temat bo jak widać wnosi on tylko złe emocję a chyba już wszystko w tym temacie zostało powiedziane i wyjaśnione. Takie moje zdanie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Przychylam się. Proponuję również zmienić nazwę tego tematu, jako że mamy już inny temat o BQI, ten natomiast temat BQI jako takiego wcale nie dotyczył i niepotrzebnie wprowadza(ł) zamieszanie.

Chciałbym również, żeby dalsze stosunki między drużynami PurePC.pl i B@P były przyjazne i miała miejsce przyjazna rywalizacja. Wszyscy popełniamy błędy, ale trzeba wyciągać z nich wnioski i iść dalej...

Także Lanc, Andi i oczywiście Kshonek, jako że zaglądacie do nas czasem na forum zachęcam was do zabierania głosu w innych tematach, jeśli tylko będziecie mieli ochotę.

W szczególności, gdyby team PurePC.pl kiedyś postanowił zacząć liczenie w jakichś innych projektach, to służymy radą :)

Na waszym forum jestem zarejestrowany jako Kerebob (Bober już był zajęty) i mam nadzieję, że jak czasem coś napiszę to się nie pogniewacie :P

Ten temat zaś proponuję zostawić już w spokoju (no i zmienić nazwę).
Może ktoś z Pure chciałby zaproponować nazwę? Ja proponuję "Sprawa 'Przyśpieszacz Windowsa'" albo "Alftat tweaks" :P .

Bober

Miało być tu cicho, ale...poczytajcie sobie ten wątek:
http://www.boincsynergy.com/forums/viewtopic.php?p=62170#62170

P.S. bartosb5 co powiesz na zmianę tytułu tego tematu? (pisałem o tym post wyżej)

bartsob5

Cytat: "Bober"Miało być tu cicho, ale...poczytajcie sobie ten wątek:
http://www.boincsynergy.com/forums/viewtopic.php?p=62170#62170

slyszalem juz rozmowe na ten temat na liscie mailingowej boincdev'a... coz przykra sprawa, ale tez pokazuje, ze nie ma litosci dla takich uzytkownikow, i dobrze!

kempler

News z PrimeGrid

Cytat2007-02-21 12:51:49 UTC   Credit reduction explanation
We have removed credits from the user who has been using trojan software to install BOINC on unsuspecting people's computers. The next stats site update should show a decrease in PrimeGrid total credit.

Z tego co zauważyłem sprawa rozszerza się o kolejne projekty

http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/forum_thread.php?id=5314

Chłopaki powysyłali ostrzeżenia na kilka forów.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Lanc

Koniec...
Przynajmniej z mojej strony...

@Bober
Tja najlepiej to by było wywalić ten temat... Bo cały jako tako wprowadza zamieszanie... Swoją drogą poprawne wnioski już wyciągnąłem z tego całego bałaganu... Z dniem dzisiejszym kończę z Seti...

Mam nadzieję, że dobre imię PurePC.pl nie zostało zszargane przez ten nasz wybryk. Dotyczyło to tylko 2 osób, a nie całego portalu jak i forum i chciałbym, aby na tym się sprawa zakończyła. Zapraszam gorąco na nasze forum jeśli ktoś by chciał się w końcu dowiedzieć jak się kręci nasze ukochane maszynki ;) A przy okazji nabić sobie większy RAC [;

Pozdrawiam wszystkich liczących :)
Lanc ;]

bartsob5

ja od siebie dodam, ze mimo wszystko ten temat tu pozostanie, bo usuwanie go jest sprzeczne z polityka porzadkowa tego forum.. nie moge powiedziec, ze nie jestem szczesliwy z twojego posuniecia, ale ladniej byloby powiedziec zapewne 'usatysfakcjonowany'. uwazam ze to nie powinno zle wplynac na team az tak zle... trzeba pamietac ze mimo wszystko jestescie dosc hermetyczna gupa, wiec znaczaco wam nie zaszkodzi...

no i dziekujemy za zaproszenie;)

Bober

A ja zachęcę, żebyś teraz pomyślał o innych projektach. Jest w końcu z czego wybierać :D