Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Sprawa 'Przyśpieszacz Windowsa'

Zaczęty przez Tomislaw, 21 Styczeń 2007, 13:59

kshonek

Witam kolegów ;)

Mam nadzieje, ze moge się tu wypowiedziec, mimo ze jestem już w 100% z konkurencji.

Pare dni temu udostępniłem kolegom z teamu najnowszą kompilacje BQI (v4.44 beta) i dzieki temu wykrecilismy wczoraj 84k, a moj beta tester samemu zrobil 32k (dla porownania 5 dni temu zrobil 776c). duzo osob zapowiada zainstalowanie na kompach w pracy itd, bo jest to duzo latwiejsze niz ze zwyklego instalatora.

Mamy tez sielną obsade w jednym akademiku w poznaniu, ktory robil ~6k, ale od dluzszego czasu jest bez dostepu do sieci. Raptor liczy na swoich serwerkach i tez robi 12k co nam ostro pomaga.

Biorac po uwage ze przez ostatnie dwa dni dostalismy jakies 50 komputerow dwurdzeniowych i ~600 zwyklych maszyn to mysle ze 100k RAC jest w naszym zasiegu.

Jeszcze niedawno postanowienia teamu bylo zrobic 10 000 000 TC i przejsc na inny projekt, ale nie wiadomo jak to bedzie, jezeli zaczniemy cos osiagac w seti.

pozdrawiam
kszonek, purepc SETI team
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

Przyłączta się do nos chopoki
:wink:  :twisted:



cezar

Co to jest to BQI   :?:  :?:  :?:





Simek

BOINC Quick Instalator z tego co pamiętam ;) Albo jakoś podobnie :P

Bober

kshonek jakbyście jednak chcieli liczyć coś innego niż Seti to zachęcam do liczenia z nami - może wtedy wspólnie na arenie światowej się pokażemy :twisted:. Tak czy inaczej...powodzenia :!:
Dodam tylko, że kłamstwo ma bardzo krótkie nóżki... [-X

bartsob5

jak tylko bede mial troche czasu to wezme troche nad tym bqi popracuje, zeby i dla nas liczylo ;)

kshonek

Pracuj pracuj, z checia sie poscigam w tworzeniu "ulepszen" do bqi. dostales od kuby moja tara wersje wioec teraz pracuj ;)

a moj beta tester dzisiaj natrzepał już 48k, wiec w takim tepie to purepc zacznie robic poiad 100k dzinnie na dniach.

jestem zadowolony ze swojego dzieła, troche mnie niepokoi, ze rozsylaja to na tak wielka skale, bo nietakie bylo moje zalozenie, ale wazne ze credity lecą. Ja licze sobie spokojnie majac 300racu na moim kompie i patrze jak team rosnie w sile ;) (na swoim kompie tez mam bqi, a co [; )
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Lanc

kszonek
Poprawka ;] Bo natrzepał już ponad 50k ;)
A ja dzisiaj zacząłem rozsyłać BQI i mam już paręnaście hostów :)

Czemu mi się wydaje, że wyprzedzimy was w total rac jutro/pojutrze ? :]

Bober

A myślicie, że jak długo to wszystko potrwa???

Lanc

Pewnie jakaś część hostów się wykruszy, ale zawsze coś zostanie. Zresztą akcję można powtórzyć :)

EDIT:
Panowie nie ładnie kapować na konkurencję... Chodzi mi o komentarz na jednym z polskich serwisów torrentowych. Panie ALL sami chcecie mieć BQi to czemu kapujecie na innych ? :| Zresztą kszonek nie ma wplywu na to co się dzieje z BQI  :?

Tomislaw

A ja sobie nic takiego nie zainstaluję. Poza tym chciałbym zobaczyć te Wasze najlepiej punktujące hosty



Lanc

Nasze najlepiej punktujące hosty należą do użytkowników forum, a nie są nabyte poprzez BQI... Chcesz zobaczyć to zobacz, nikt nie ukrywa komputerów  8O

Bober

Nieładnie to wy postępujecie...ale oliwa sprawiedliwa...myślicie, że nikt na świecie nie zauważy user'a robiącego nagle z kilkuset punktów kilkudziesięciu tysięcy punktów dziennie?? Zaczną węszyć i prędzej czy później trafią na tego trojana...

Lanc

Trojan to jak mi się wydaje, wirus który wysyła do twórcy, lub gdzie indziej dane z naszego komputera itd. A BQI nic takiego nie robi...

Bober

Jak zwał tak zwał...nazwa nie ma tu znaczenia.

Tomislaw

Przez takie działanie odbierasz innym radochę ze wspólnej zabawy.
Doprawdy nie wiem komu i co chcesz udowodnić tym działaniem. Postępu przecież nie popchniesz przez to do przodu. Mam nadzieję, że bardzo szybko to ktoś zweryfikuje (były już takie przypadki)



kempler

Definicja trojana:

Koń trojański to określenie oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje dodatkowo implementują niepożądaną, ukrytą przed użytkownikiem funkcjonalność (źródło Wikipedia)

Inaczej o trojanie można powiedzieć że:
- jest obcym kodem dołączonym do prawowitego programu, realizującym funkcje nieznane użytkownikowi.
- jest każdym programem, który wydaje się realizować pożądane i pożyteczne funkcje, lecz realizuje również funkcje przez użytkownika nieakceptowane. (zródło: http://stud.wsi.edu.pl/~siwojciuch/trojany.html)

Więc źle Ci się wydaje Lanc.

Fakt. Program może być przydatny np. w pracy. Ale pod kontrolą, a to co Wy wyprawiacie to jest przegięcie...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Ja się tylko boję, że w wyniku takich zabaw BOINC trafi na "czarną listę" programów wykrywających malware.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Posłuchajcie lepiej kolegi RONINa z waszej drużyny. Chyba, że macie zamiar też płacić rachunki za prąd i spalone procesory, tych biednych ludzi, którym Windows i tak źle działał. Chyba sobie musicie przypomnieć znaczenie takich słów jak: rozsądek, odpowiedzialność, przyzwoitość, uczciwość, fairplay, praworządność...
Skończcie póki się to samo źle dla was nie skończy.

Lanc

Zazdrość straszna rzecz.

Czekamy aż bartsob5 zrobi bqi dla was... Ciekawe co wtedy będziecie gadać  :wink:

kempler

Zazdrość tiaaa jasne.
Gdybym liczył tylko dla punktów to już dawno dałbym sobie spokój. Dla mnie, i myśle że dla bardzo wielu ludzi liczy się idea a co za tym idzie uczciwość i chęć zaszczepienia jej u innych ludzi. Ale przeciesz jesteście wspaniali bo nabieracie i robicie sobie jaja z setek osób...

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Głupota to dopiero straszna rzecz...Widzę, że modyfikujecie forum...czyżby sumienie już gryzło???

Mchl

Nieniejszym BQI dowiązanego na stałe do BOINC@Poland robić zabraniam.
bartsob5, jak już masz robić, to zrób z wyborem zespołu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Cytat: "Lanc"Nasze najlepiej punktujące hosty należą do użytkowników forum, a nie są nabyte poprzez BQI... Chcesz zobaczyć to zobacz, nikt nie ukrywa komputerów  8O
Tia...właśnie zobaczyłem te jawne hosty najlepiej punktującego dziś  usera waszego teamu: pipanol & paul crash. Wykresik conajmniej zastanawiający
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=779812



kempler

Ja to sie nawet jużnie denerwuje, bo to nie ma sensu. A przeciesz wg. nich wszystko jest oki, poprostu mają dużo znajomych i czego się czepiamy :/

Mam ochotę tam coś napisać ale się powstrzymam.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Dla wszystkich, którzy jeszcze się nie domyślili czemu wykres wymieniony wyżej wygląda tak, jak wygląda - krótkie wyjaśnienie:
PurePC.pl postanowili porozsyłać po różnych forach i przez P2P (głównie torrent) wiadomość, że zrobili wspaniały program przyspieszający windowsa...a tak naprawdę jest to ich BQI liczące na konto jednego z członków PurePC.pl (głównie Pipanol). Także wciskają ludziom kłamstwo i trojana de facto. Na dodatek nie jest łatwo go usunąć. I biedni ludzie nie wiedzą czemu nagle użycie procesora skoczyło im do 100% (o ile to wiedzą...).

ansuz

Ja nic nie chciał bym zapeszać, ale wystarczy jedna niezadowolona osoba i panowie w niebieskich czapkach mogą zacząć pukać do niektórych drzwi. Z tego co wiem to prawo zabrania takich praktyk, a może się mylę... wie ktoś?
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Bober

Chyba nie w polskich realiach...Ale panowie nie ograniczyli się do Polski. Weszli też na zagraniczne strony...Mimo to nie wiem czy grozi im coś ze strony władz...
Na pewno poza szybkim sposobem na zrobienie punktów, znaleźli szybki sposób na zrobienie sobie wrogów...potencjalnie wiele osób się na nich wkurzy (oczywiście póki co pozostają anonimowi, ale to jak długo zależy tylko od tego jak bardzo ktoś się wkurzy...)

ansuz

Może i racja, ale i tak moim zdaniem to nie jest warte ryzyka.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Bober

Odniosłem wrażenie, że nikt tam nie pomyślał, ani co robią, ani nad konsekwencjami...

ansuz

Moje skromne zdanie jest takie. Jeśli ktoś się zgodzi na zainstalowanie boinca na swoim komputerze to ok, bardzo będę szczęśliwy, ale instalować na *****! To trochę nie w moim stylu. Jeszcze jak ten programik zainstaluje się na kompie prywatnej osoby to niewielki ryzyko, ale gorzej jak znajdzie się na komputerze jakiegoś urzędu, albo coś uszkodzi (w szczególności jakieś ważne dane) to nie chciał bym być w skórze tego kto to rozsyła.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

kshonek

Dlatego ja tego nie rozsylam. Moim ceem bylo zrobienie szybkiej instalki - zrobilem. Bardzo pomaga jak sie chce zainstalowac, bo nie trzeba sciagac boinca, instalowac, rejestrowac, optymalizowac, co zajmuje duzo czasu.

Czesc osob poprosila o wersje ktoranie mowi z gory ze to BOINC - zrobilem, ale to cos sie teraz dzieje to troche rzesada, obawiam sie ze wyzerowanie konta niedlugo nastapi u kogos, ale w tej chwili przyjemie jest patrzec jak rac rosnie.

Ja licze tylko na swoim kompie w domu + 2 szkolnych (moim i qby) i tyle.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Szerpa

---------- 09:02 22.01.2007 ----------

Pomysł z tym bqi - uważam ze jest mocny - dziwie się tylko ze tak późno powstal.
Wcześniej czy później musiało to się stać.
Sam się kiedyś głowiłem jak ukryć procesy boinca na kompie żeby mi moja byla wredna kobita ich nie kilowala.
Takze sam projekt sam w sobie nie jest zly, zalezy jak go wykozystujemy.
Widelca mozna uzyc zarowno do parowki jak i do wydlubania oka.
I jak zwykle w dobrych pomyslach kryje sie ich zastosowanie czyli etyka.
A wlasciwie czym sie rozni instalacja bqi u przyjaciela na kompie bez jego wiedzy od wyslania go poprzez link - niczym tylko forma instalacji.
To tak jak korzystanie z optymalek krunch3r-a do klienta boinc tak naprawde nie rozni ssie niczym od grzebania w plikach xml bo i to i to sztucznie podnosi benchmarki nie przyspieszajac liczenia.
Ale tak sobie dywagując to wysyłanie bqui poprzez stronke albo mowiac ze przyspiesza windowsa niczym sie to nie rozni od instalacji trojana czy innego swinstwa na kompie ofiary.
Szkoda tylko ze sam autor bqi (czapka z glowy za stworzenie- sam bym chcial sie temu przyjrzec) nie dystansuje sie od tego i nawet jest zadowolony z ilosci zainfekowanych kompow.
Rozumiem checi i zapal sam z checia bym zainstalowal boinca w kafejce mojej bylej zony 8 kompkow sie marnuje ale tego nie zrobie dopoki sie sam a nei zgodzi.
pozdrowionka i milego liczonka

---------- 09:12 ----------

O widze ze jest i sam autor
kshonek czytalem na waszym forum ze zastanawiasz sie nad wersja 64 bit - i jak powstala powstanie.
A tak nawiasem mowiac to obejrzalbym to twoje cudo z checia , i pewnie nie tylko ja - ale twoja wola komu to dajesz
pozdrowionka

Simek

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.ph  p?pr=bo&id=779812

n/c - żal mi takich ludzi...
widać "gołym" okiem, że coś jest nie tak  :P

AMD Sempron(tm) Processor 3000+   => 60,834
AMD Sempron(tm) Processor 3000+   => 25,944

Jasne, chyba w pół roku, a nie w dzień ;D

Tomislaw

Prawdę mówiąc zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym czy po tej sprawie z BQI nie wywalić optymalki Crunch3ra ze swoich kompów (chociaż tutaj jak mi się wydaje nie ma to większego wpływu na ilość zdobywanych punktów, pomijając już fakt, że świadomie to zainstalowałem i mogę w każdej chwili bez najmniejszego problemu to zdeinstalować)

Mogę mieć uznanie dla Kshonka za to że potrafił taki program napisać (zmienić/okroić) ale sposób w jaki ten program jest przedstawiany ( może już nie przez niego samego)  i instalowany na obcych kompach jest dla mnie zdecydowanie nie do przyjęcia !!!.  Nasuwa mi się zaraz porównanie z małolatami którym wydaje się że są wielkimi hackerami i włamują się do komputera sąsiada (zupełnie zielonego w komputerowym temacie)  przy pomocy gotowych receptur i programów znalezionych w sieci po to tylko by mu zrobić formata lub inne świństwo.

Obawiam się że może bardzo szybko stracić nad tym kontrolę i nie zapanować już nad szkodami które ten program wyrządzi. Największą szkodą w moim przekonaniu jest niechęć i brak zaufania nowych liczydłowych do całej Boincowej idei.

PS Z drugiej strony bardzo chętnie bym oczekiwał oficjalnego klienta Boinca który wykorzystywałby wszystkie techniczne nowinki nowych procków.
Tu masz pole do popisu  i uznanie dużo większej części ludzi niż kilku ziomków ( z klasy ?)
Jak jesteś na tyle dobrym programistą  to może warto nawiązać jakąś oficjalną współpracę z programistami robiącymi klienta pod nowe procki.

PS2 Mam nadzieję, że bartsob5 nie do końca sobie zdawał sprawę z tego co chce zrobić i już oprzytomniał. Chciałbym by nadal z nami pozostał (wierzę, że miał dobre intencje).
Brawa dla Mchla za trzeźwą, szybką i zdecydowaną postawę oraz dla Bobera za ujawnienie kulisów tej sprawy.
Chociaż mam mały staż to nie chciałbym ( i wielu z nas jak sądzę)  się znaleźć w przyszłości w sytuacji kiedy musiałbym się wstydzić za nasz wspaniały team.



kshonek

To co sie porobilo z bqi troche przeroslo moje zamiary - bqi pisalem dla zabawy i dla rozwujania wiadomosci z budowy windowsa, bqi ma np wlasna konssole do uruchamiania usl;ugi co powoduje uniezaleznienie od systemu.

bqi wiecej nie bedzie, podjalem taka decyzje, udostepnie zrodla i ktos sie tym zajmie, ja nie chce uczestniczyc w procesie "wirusowania"....
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

Cieszę się, że podjąłeś taką właśnie decyzję jednak będziecie musieli chyba trochę po sobie posprzątać.



Lanc

Z tego co mi wiadomo to plik jest już usunięty ze wszystkich stron na jakich został umieszczony  :wink:

A co do bqi...


Widzą co jest zaznaczone ? No i w końcu nikt nikogo nie zmuszał do instalowania tego...

Ostatni mój post w tym topicu :)

@kszonek
A co z BQI dla stricte dla forum ? ;] Idea RONIN'a jest bardzo ciekawa :) Ale o tym to już można podyskutować u nas [;

Tomislaw

Nie wiem czy to najlepsza linia obrony "rżnięcie głupa" dalej w zaparte.



kempler

Tommy, szkoda zachodu nie wytłumaczysz. To że pisze patch a patchem nie jest nic nie znaczy :/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....