Sprawa 'Przyśpieszacz Windowsa'

Zaczęty przez Tomislaw, 21 Styczeń 2007, 13:59

kshonek

Wiec stało sie, juz sie bqi nie zajmuje. Zaczne kontynuowac swoja prace latem, gdyz do tego czaasu pewnie odpoczne juz po tesotowaniu kolejnuych dodtkow wersji v4 (strasznie meczaca robota, sprtawdzac czy wszytko ok i poprawiac głupie bledy)

BQI zajowal sie bedzie teraz Lanc, czasami pewnie mu pomoge, ale to nie oznacza ze nie ulepsze tego kiedys.

Nie podoba mi sie to ze sprawa poszla az tak daleko.... ale podobaja mi sie efekty w cyfrach na seti@work.

Mioim planem na aktualnazimejest wypuszczenie wersji, ktora da sie latwo skasowac (wbudowany deinstalator) ktora liczy na konto usera "purepc" czy cos w ten desen, ktora mozna by umiescic na forum w ogloszeniu, aby wsparcie forum bylo wieksze (lcizy jakies 150 osob, a jest to najwieksze forum o OC i komputerach w poslce). Ale znajac moj zapal to pewnie i tak tego nie wydam.

pozdraiwam
kszonek
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

Myślę, że możecie mieć całkiem spory problem w odbudowaniu wiarygodności i zaufania innych userów



kshonek

Cytat: "Tommy"Myślę, że możecie mieć całkiem spory problem w odbudowaniu wiarygodności i zaufania innych userów

Mógłbyś to rozwinąć, bo niebardzo rozumiem.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

Miałem to na myśli, że nawet jeśli uda Ci się napisać w przyszłości najlepszego Boincowego klienta na świecie to i tak wielu potencjalnych liczydłowych, którzy mogliby się do Was dołączyć będą omijali team PurePC.pl z daleka.



Lanc

Ale nam chodzi o userów forum a nie o innych ludzi, którzy wiedzą co to seti itd itp. To będzie takie coś, żeby zainstalować i zapomnieć, przy okazji pomóc forum... To nie jest forum o SETI (mowa o Pure) Seti to taki mały dodatek, o którym wie marny procent userów bo reszty to po prostu nie interesuje. Także co ty tu piszesz o odrabianiu szacunku ?

kshonek

Cytat: "Tommy"Miałem to na myśli, że nawet jeśli uda Ci się napisać w przyszłości najlepszego Boincowego klienta na świecie to i tak wielu potencjalnych liczydłowych, którzy mogliby się do Was dołączyć będą omijali team PurePC.pl z daleka.

Watpie, aby wywarło to tak wielkie oburzenie na swecie, zeby wszyscy nas omijali 'szerokim lukiem'. NAsza siła to i tak 100% uzytkownikow forum, ktorzy od lat zajmuja się Oc, wiec potencjalni liczący do nas nie dolączają z zewnatrz (jest to glownagłówna przewaga b@p, że macie doplyw swierzej krwi)


tak ku woli ścislosci: bqi to nie klient: to instalator, uzywam orginalnych zrodel klienta, jest on odrobione zmodyfikowany (w koncu zajmuje 6mb razem z 6cioma optymalizacjami, a nie 11mb - podajrze tyle ma oryginalna instalaka berkeley), ale bqi glownie jest uproszczonym instaltorem/optymalizatorem, a nie klientem
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

Odnoszę wrażenie, że dalsza dyskusja będzie pozbawiona sensu   ](*,)
(a co do instalatora to pewnie masz rację)



Mchl

Cytat: "kshonek"
Cytat: "Tommy"Miałem to na myśli, że nawet jeśli uda Ci się napisać w przyszłości najlepszego Boincowego klienta na świecie to i tak wielu potencjalnych liczydłowych, którzy mogliby się do Was dołączyć będą omijali team PurePC.pl z daleka.

Watpie, aby wywarło to tak wielkie oburzenie na swecie, zeby wszyscy nas omijali 'szerokim lukiem'. NAsza siła to i tak 100% uzytkownikow forum, ktorzy od lat zajmuja się Oc, wiec potencjalni liczący do nas nie dolączają z zewnatrz (jest to glownagłówna przewaga b@p, że macie doplyw swierzej krwi)

Też wątpię, aby jakoś się to odbiło na popularności teamu PurePC.
Jak już raz pisałem, większe niebezpieczeństwo tkwi w podważeniu wiarygodności samego BOINCa. Na to trzeba najbardziej uważać.

Pomysł BQI jest fajny, ale rozpowszechninaie go w taki sposób już mniej. Poza tym narusza licencję EULA BOINCa.

Cytat: "BOINC EULA"
Restrictions

You may use this software on a computer system only if you own the system or have the permission of the owner.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Hahaha. A wg. BoincStats i tak wczoraj zdobyliśmy więcej punktów od PurePC.pl :P
Fakt - dzięki kumulacji w CPDN, ale tak czy siak...nie poddamy się, nawet jak będziecie próbowali podstępem :twisted:

Mchl

Co racja to racja. Ducha wnas nie złamią ;)
SETI Team 2000 też miało kiedyś "cudowną optymalizację" aż przyszło SETI Enchanced i wszystko się wyrównało...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Proponuję umiescić na stronie znaczek że nie popieramy BQI - coś jakby że jesteśmy ANTY BQI lub BQI w przekreslonym kółeczku czy coś podobnego z linkiem do tego topika.

Mchl  - moze by w jakiś sposób poinformować na Forum BoincStats czy gdzieś indziej, że taka idea powstała, ale też, że została zaniechana - może pomoże to w rozwoju samego BOINC'a.

Jak dla mnie BQI to ciekawy pomysł, ciekawe rozwiazanie ale kompletnie nie etyczne.

Wiem, powtarzam się.

J.

kempler

Ja to wole żebyście się wy wypowiadali, bo ja za bardzo nerwowy jestem i mógłbym za dużo słów powiedzieć w stosunku do ich teamu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Myślę, że na razie niema sensu. Jak mielibyśmy popierać BQI skoro nie mamy jak na nim skorzystać?
Poza tym powtórzę, samo BQI jest fajnym pomysłem, którego nie należy nadużywać.

Czy informować o tym świat? Myślę, że to zależy od dalszych zachowań kolegów z PurePC. Jeżeli nadal będą zarażać komputery podszywając się pod patch windows (lub jakiekolwiek inne oprogramowanie), to uznając to za działanie na szkodę BOINC trzeba będzie poinformować o tym Berkeley.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kshonek

Cytat: "Juras23"Proponuję umiescić na stronie znaczek że nie popieramy BQI - coś jakby że jesteśmy ANTY BQI lub BQI w przekreslonym kółeczku czy coś podobnego z linkiem do tego topika.
Mchl  - moze by w jakiś sposób poinformować na Forum BoincStats czy gdzieś indziej, że taka idea powstała, ale też, że została zaniechana - może pomoże to w rozwoju samego BOINC'a.
Jak dla mnie BQI to ciekawy pomysł, ciekawe rozwiazanie ale kompletnie nie etyczne.
Wiem, powtarzam się.
J.

Przesadzasz.

BQI nie jest nieetyczne, tylko to co z nim zrobilo pare osob (poczesci przeze mnie, bo ja to stworzylem)

Poprosilem kolegow, zeby pokasowli bqi, tam gdzie to dali, mam andzieje ze juz go nie ma "po necie", mam teraz przerwe w udoskonalaniu BQI i mam nadzieje ze Lanc dobrze sie nim zaopiekuje.

A na forum planujemy zrobic dzial dla zasluzonych w SETI, ktorzy ostrzymaja BQI dla sibie, ewentualnie jakis wbudowany kompilator, ktory odrazu stworzy instalke i udostepnie przez ftp, ale to raczej taie dalsze plany, z mojej strony do lipca raczej wiekszej pomocy nie bedzie.

@Mchl: podoba mi sie Twoje stanowisko, idealnie nadajesz sie na szefa teamu ;)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Cytat: "kshonek"@Mchl: podoba mi sie Twoje stanowisko, idealnie nadajesz sie na szefa teamu ;)
Ojciec Założyciel to nasz guru  :wink:



Mchl

Zacznę sobie spisywać te określenia, którymi mnie nazywacie. Będzie co do CV wpisać :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "kshonek"

BQI nie jest nieetyczne, tylko to co z nim zrobilo pare osob (poczesci przeze mnie, bo ja to stworzylem)


Zatem zarówno nieetyczne było postępowanie Twoje i tych osób, jak i sam program, który podkreślę - też jest nieetyczny, bo nie informuje usera o wszystkich celach instalacji - klasyczny trojan - pozytywne działanie uboczne jest subiektywnym odczuciem usera kompka - jak cały BOINC.

Lanc

@juras
Ale ty nie rozumiesz, że BQI jest dla USERÓW naszego teamu. Po prostu jak się chodzi po znajomych, albo ma w pracy parę kompów to nie muszą na każdym się użerać z instalatorem tylko kliknąć 3 razy i mają zainstalowanego Boinca który liczy na ich konto. ONI WIEDZĄ CO INSTALUJĄ, kompy są po części ich... To nie pisz, że to nieetyczne  :?
Co innego jeśli rozsyłamy to po necie i nazywamy tweakerem/przyśpieszaczem netu/windowsa itd itp ALE TEN PROGRAM NIE ZOSTAŁ STWORZONY DO TEGO CELU...

Bober

Tyle, że powstał na bazie BQI. Ale fakt - również proszę o nie mylenie samego BQI z tym co zostało rozesłane pod przykrywką przyspieszacza windowsa...

AL

Cytat: "Lanc"
EDIT:
Panowie nie ładnie kapować na konkurencję... Chodzi mi o komentarz na jednym z polskich serwisów torrentowych. Panie ALL sami chcecie mieć BQi to czemu kapujecie na innych ? :| Zresztą kszonek nie ma wplywu na to co się dzieje z BQI  :?
A czy mógłbym wiedzieć o co dokładnie chodzi? Bo mam wrażenie, że albo się ktoś podemnie podszywa - albo nie chodzi o mnie. W każdym bądź razie nie było mnie w zasięgu komputera z internetem od kilku dni...

AL

BQI - idea i pomysł bardzo fajny, natomiast wykorzystywanie tej idei w niecny sposób i pod przykrywką innych programów moim zdaniem naganne.

KrzychuP

"Naganne" ? AL, to bardzo delikatnie powiedziane.
Ja popieram stanowisko naszego Wspaniałego Szefa (będziesz miał Mchl jeszcze jedno określenie do CV  :lol: )

Szerpa

Chłopaki co wy gadacie nie mozna powiedziec ze BQI jest nie etyczne.
To tak jakby powiedziec naprzykład ze sex jest nie etyczny, z siostra zakonna - pewnie tak, w kosciele albo na ławce na przystanku - tez.

A wiec nie chodzi o samo nażedzie (program).
Ustalmy sobie jedno program jest zajebisty (choc go nie mialem na swoim kompie to tak wynika z opisow).
Można polemizowac na temat niektorych funkcji programy (np brak wyboru Teamu), ale ponieważ jest to program autorski kshonka wiec ma prawo tak zrobic, jak komus sie nie podoba może skorzystac z innego programu.
Moim zdaniem na temat przydatności BQI nie ma co dyskutowac - dla wiekszosci przydatny.
Załóżmy ze masz pozwolenie na zainstalowanie boinca u mamy kolezanki siostry znajomego i jeszcze tam gdzies - instalacja BQI przebiega szybko i sprawnie - moze to zrobic rowniez niedoswiadczony user, jak zainstalujesz to programik sobie chodzi nikogo nie denerwuje bo go nie widac a swoja role spelnia.

Innym tematem jest, że sie tak wyraże, nieautoryzowana instalacja BQI - to jest absolutnie nagannne i nie etyczne.
I na tym polu uważam mamy duzo do zrobienia - nie na zasadzie, szantaży i obsmarowania PurePC.pl gdziekolwiek, a dalszych rozmowach, to inteligentni ludzie - a nie popelnia bledow ten kto nic nie robi.
A gadanie czlonkow PurePC.pl ze mamy przewage nad nimi dlatego iz do nas doplywa nowa krew a do nich nie, bez podstawne.
A co stoi na przeszkodzie zeby stwozyc osobne forum BOINC-PurePC.pl rozwijac je i werbowac nowych czlonkow. Po za tym PurePC.pl to tez sklep internetowy czyzby do sklepu przychodzili tylko stali klienci nowych nie ma.
Bardzo bym sie cieszyl gdyby Team PurePC.pl zblizyl sie do nas punktowo, ale w formie uczciwej rywalizacji - bo nic tak nie napedza koniunktury jak zdrowa konkurencja. A innym zespolom jakby opadly sily i zangazowanie czy tez wiara we wlasne sily.

Z jednego sie ciesze ze wybralem zespol w ktory jest tak liberalny a zarazem tak zdrowy etycznie, duza to zasluga podejscia Mchl-a ale nie bede go juz chwalil bo obrosnie w piorka tyle juz pochwal dostal :)

Pozdrowionka

KrzychuP

Cytat: "Szerpa"Innym tematem jest, że sie tak wyraże, nieautoryzowana instalacja BQI - to jest absolutnie naganne i nie etyczne.

No mnie, jak i chyba większości tutaj, o to właśnie chodzi  :!:

Tomislaw

Trochę dziwne i pokrętne to tłumaczenie autorów programu (lub odwracanie kota ogonem) bo przecież:

1) program miał chodzić niezauważalnie w tle (OK jeśli ktoś był świadomy istnienia tego). Zwykły  laik nie doszukałby się istnienia takiego czegoś w swoim kompie.

2) podszywając się pod pliki HP (przynajmniej na początku) :!:

3) Nawet w managerze zadań pracujący program był widoczny jako procent nieaktywności systemu !!! (po co się pytam ?) :!:

Tu już chyba nie chodzi tylko o to by łatwo pięknie i przyjemnie przeprowadzić szybko instalację na wielu kompach.
A co gdyby taki program wykonywał jakiś złośliwy kod, zawierał backdora itp ? ( to także odnośnie odzyskania wiarygodności i zaufania)



Szerpa

Oczywiscie Tommy ze sa pokretne.
Ale funkcje programu ktore opisujesz, tez mozna wykozystac w dobrym celu. Jak juz wczesniej pisalem moja byla kobitka (zlosliwie i zeby mi dokuczyc) notorycznie zamykala mi proces boinc w menadżerze zadan (boinc mgr) sam zamykalem zeby go nie bylo widac , wiec jak tylko aktualnie liczona probka sie skonczyla - boinc nie pracowal i sam szukalem rozwiazania jak to ukryc.

A jezeli Kshonek zeczywiscie odcina sie od instalacji nieautoryzowanych to powinien (moje skromne zdanie) na forum Temu umiescic informacje tego typu tresci najlepiej wspoln ie z zalozycielem Teamu:

Niniejszym informujemy iż autor programU BQI i założyciel Teamu PurePC.pl potepia i nie zgadza sie na instalacje programu na komputerach bez wiedzy ich wlacicieli.
Działanie takie prowadzi do tego iż program BQI jest wirusem komputerowym a nie w takim celu został stwożony.
Prosimy wiec czlonkow zespolu o deinstalacje programu na komputerach w ten sposob zainfekowanych, a jeżeli jest to niemożliwe o poinformowanie o tym wlascicieli komputerów, oraz umieszczenie stosownych informacji na stronach internetowych na ktorych umieszczono link do programu BQI
.

Czy cos w tym stylu.
Nie wiem czy nie powinno to byc zrobione pod grozba wyzucenia z Teamu.
Jesli tego nie zrobia ich intencje sa jasne jak slonce

houg

Tomislaw

Chociaż moja kobitka mi nic nie kiluje  :wink: to tu akurat Cię rozumiem (jeśli to jest oczywiście Twój komp a nie jej)  :D



Szerpa

---------- 11:35 23.01.2007 ----------

Za gazeta prawna podaje tekst - gdyby ktos mial watpliwosci czy jest to przestepstwo komputerowe. - pogrubilem tekst odnoszacy sie do tej sprawy.

"
Postulaty związane z penalizacją przestępczości komputerowej, w tym również działalności "hakerów" Komitet Ekspertów Rady Europy zawarł w dwóch listach.
Pierwsza z nich, tzw. lista minimalna, zawierała czyny wymagające wprowadzenia odpowiednich zapisów w ustawodawstwach państw członkowskich. Szczególnego podkreślenia w tym zakresie wymaga fakt zobowiązania się każdego członka do harmonizacji ustawodawstwa krajowego oraz współpracy międzynarodowej w zakresie ścigania przestępczości transgranicznej. Zaliczono do niej następujące czyny:
-oszustwa związane z wykorzystaniem komputera,
-fałszerstwa komputerowe,
-zniszczenie danych lub programów komputerowych,
-sabotaż komputerowy,
-nieuprawnione wejście do systemu komputerowego,
-podsłuch komputerowy,
-bezprawne kopiowanie, rozpowszechnianie lub publikowanie prawnie chronionych programów komputerowych,
-bezprawne kopiowanie półprzewodników.
Druga lista. tzw. fakultatywna, obejmowała swym zakresem przede wszystkim te czyny, które zdaniem Komisji nie wymagały ścisłej współpracy międzynarodowej organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, zawierała zachowania o mniejszym stopniu szkodliwości oraz takie czyny, jakich ściganie pozostawiono woli rządów państw członkowskich Rady Europy.
Do tej grupy zaliczono przede wszystkim:
-modyfikację danych lub programów komputerowych.
-szpiegostwo komputerowe,
-używanie komputera bez zezwolenia i używanie prawnie chronionego programu komputerowego bez upoważnienia.
W tym ujęciu w Polsce zastosowano zalecenia dotyczącego Rady Europy.

---------- 11:36 ----------

Tommy:
A komputery na ktorych licze sa moja wlasnoscia i tylko moja :)

AL

Cytat: "Szerpa"
Ustalmy sobie jedno program jest zajebisty (choc go nie mialem na swoim kompie to tak wynika z opisow).
W 100% zgodzę się z Tobą. Nawet cieszę się, że to Polak coś takiego wymyślił. Myślę nawet, że gdyby taki programik miał możliwość wyboru usera i teamów oraz projektów w których będziemy liczyć, a nie ukrywał w tajemnicy swoich procesów (to prawie taki mały poręczny AMSik instalacyjny by był) - to można by nawet takim narzędziem chłopców z berkley zainteresować (oczywiście w odpowiednij wersji językowej).
Programik jest super, jest przydatny i prawdopodobnie wielu z nas z powodzeniem by go używało - co do tego niema dwóch zdań.
Natomiast nam (Mi) niepodoba się nie sam program - lecz sposób w jaki się go wykorzystuje(nieautoryzowane instalacje) i opcje "dodatkowe"(niewidzialność w systemie, czy utrudniona z tego tytułu deinstalacja) w jakie ten program wyposażono - aby ten proceder ułatwić.
Nieautoryzowanym instalacjom mówię nie z jednym małym wyjątkiem. Ten wyjątek to kiedy instalujemy BOINC'a w pracy na swoim komputerze (a nie chcemy aby szef albo firmowy informatyk o tym wiedzieli) - podejmujemy wtedy świadome ryzyko i odpowiedzialność za nasze czyny w razie gdyby cokolwiek(np. utrata ważnych danych firmowych) z tego tytułu się stało. Dobry informatyk nawet po poważnej awarji - jest w stanie ustalić jej przyczynę. Choć podkreślam odrazu, że w razie wpadki (awarii) napewno się to nie przysłuży idei BOINC - a wręcz przeciwnie i to jest spory minus tego zastosowania.
Cieszę się, że mnie niebyło parę dni - bo napewno zareagowałbym zbyt nerwowo. Zauważyłem, że dopuki nie doczytałem do postów Mchl'a - reagowałem bardzo emocjonalnie, a emocje te bardzo były związane z naszą drużyną - zupełnie nie zauważając najważniejszych rzeczy - a minowicie nie wpływu BQI na B@P czy PUREpc, ale na owiele szerszą ideę samego BOINC'a, która może przez nieodpowiedzialne użycie BQI bardzo ucierpieć!
Na szczęście Ojciec Założyciel stoi zawsze na straży. Swoją drogą zazdroszczę mu tego. Potrafi z miejsca bez chwili refleksji czy uspokojenia w tak gorącym/nerwowym momencie przedstawić tak wyważone i neutralne stanowisko - do którego po prostu niema się jak przyczepić. Gratulacje - ja do takiego stanowiska dochodzę zwykle dopiero po kilku dniach. Więc Mchl - masz u mnie nowy tytuł:
Mim - Młody i mądry.

kshonek

Program byl pisane od poczatku tak, aby nie dalo sie zauwazyc, ze jest w systemie, ale nie chodzilo o to, zeby rozsylac go po swiecie na taka skale.

Z tego wzgledu ja BQI juz nie prowadze i nie zgadzam sie z tym, aby rozsylac go ludziom pod przykrywką. BQI bede udoskonalal dalej, ale za jakis czas, bo teraz nie mam czasu slecze po nocach i patrzec co nie dziala.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

---------- 21:14 23.01.2007 ----------

Cytat: "AL"
Ten wyjątek to kiedy instalujemy BOINC'a w pracy na swoim komputerze (a nie chcemy aby szef albo firmowy informatyk o tym wiedzieli) - podejmujemy wtedy świadome ryzyko i odpowiedzialność za nasze czyny w razie gdyby cokolwiek(np. utrata ważnych danych firmowych) z tego tytułu się stało.
Może trochę odejdę od tematu ale kiedyś gdy jeszcze liczyłem ligandfita na tamtejszym gridowym forum opisywano sprawę z USA gdy pewien pracownik w firmie samowolnie zainstalował na serwerach UD Agenta bez wiedzy szefa. Ud Agent co prawda nie wyrządził najmniejszej szkody ale gdy sprawa wyszła na jaw, gość z hukiem wyleciał z roboty ponadto jeśli dobrze pamiętam przegrał sprawę w sądzie.

---------- 05:13 ----------

Chciałbym pogratulować tak wysokiego RACa naszym konkurentom z PurePC ale szybkie poukrywanie hostów pipanola & paul crasha skłania mnie do pewnej refleksji.
Zaczynam się zastanawiać (być może szukam dziury w całym) czy ktoś przypadkiem z PurePC nie dorabia sobie jako admin/serwisant w jakiejś dużej firmie/firmach i czy ich BQI nie posłużył do tego by swoim klientom po cichu to wgrać. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby nagle jednocześnie klienci ich internetowego sklepu/forum w jednym czasie dokonali tylu instalacji.
Jeżeli więc koledzy gracie nie fair to Wasza radość z Waszego RACa bardzo mi przypomina radość pewnego mojego znajomego który kupił "z wystawki" okazyjnie wypasionego "laptoka" za 500 zł (gwizdanego ma się rozumieć)



kshonek

Chwila, juz drugi raz ktos nazywa purepc.pl sklepem internetowym - jaki to sklep? Przeciez są w nim TYLKO koszulki, wiec raczej sklepem tego nazwac nie mzona, skoro to tylko gadzety z logo dla uzytkownikow forum Jest to glownie portal o OC komputerow.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

sklepik ?
Skoro już druga osoba mówi o sklepie internetowym PurePC może warto rozważyć ten pomysł ? ( no ale tu wiarygodność i zaufanie jest bardzo pożądane) :wink:
Nie to w każdym razie  było myślą przewodnią mojego powyższego posta. Mam nadzieję, że ustosunkujesz się do niego.



Simek

PurePC jest szanowanym portalem ;)
Coś o tym wiem bo wielu lat jestem jego czytelnikiem (jeszcze za czasów Tweak.pl)

Nie podejrzewam, że jako portal promuje rozpowszechnianie BQI w formie "trojana".

Tomislaw

Cytat: "Simek"PurePC jest szanowanym portalem ;)
Coś o tym wiem bo wielu lat jestem jego czytelnikiem (jeszcze za czasów Tweak.pl)
Tym bardziej ich to obliguje do jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy.



Lanc

No ale o co ci chodzi ? Sprawa już wyjaśniona i zakończona...
Tak więc po co w to brnąć dalej ?  :?

Co do ludzi, którzy piszą, że PurePC to sklepik internetowy to mega lol  :lol:  :lol:  :lol:
Nie wiecie co to za portal to się o nim nie wypowiadajcie  :?

AL

btw Lanc - wciąż czekam na odpowiedź od Ciebie!

Juras23

Ja się po raz kolejny powtórzę

nie podoba mi się wykorzystanie BQI - i proponuję to co wczesniej - aby zapodać to na forum jakimś istotnym dla rozwoju platformy, że coś takiego powstało i że miało taki przebieg, dla mnie wątek zamknięty  8)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org