Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Sprawa 'Przyśpieszacz Windowsa'

Zaczęty przez Tomislaw, 21 Styczeń 2007, 13:59

Tomislaw

@Juras23
pożyjemy - zobaczymy (nie ukrywam swojego sceptycyzmu)



Lanc

Cytat: "AL"btw Lanc - wciąż czekam na odpowiedź od Ciebie!
Na jednym z torrentów (którego już oczywiście nie ma) był komentarz od usera AL, który napisał co to za program, napisał, że zrobił go kshonek (u nas na forum ma nicka kszonek także to był na 200% ktoś od was) + dał linka do tematu na naszym forum :)

@Mchl
Dzięki za link. Jak już mówiłem akcja jest zakończona i w przyszłości się już raczej nie powtórzy.

@Juras23
Pisałem już do czego zostało stworzone BQI, kszonek napisał jaka idea mu przyświecała robiąc ten programik. A to, że zostało wykorzystane jak zostało to już całkiem inna historia, bo programik nie ma nic do tego.

Proponuję zakończyć już tą dyskuję...

marcin20_21

Cytat: "Lanc"
Cytat: "AL"btw Lanc - wciąż czekam na odpowiedź od Ciebie!
Na jednym z torrentów (którego już oczywiście nie ma) był komentarz od usera AL, który napisał co to za program, napisał, że zrobił go kshonek (u nas na forum ma nicka kszonek także to był na 200% ktoś od was) + dał linka do tematu na naszym forum :)

Nie wiem, czy to ten AL, czy inny AL. Faktem jest, że jak wpisać 'bqi' w google i zaznaczyć polskie strony, to pierwszy link to taki rozpoczęty przez kshonka na tym forum. Więc wystarczy, że ktoś szukał coś na ten temat, nie musiał być "od nas" jak to enigmatycznie ująłeś.
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

Lanc

Tyle że na tych stronkach to było pod całkiem inną nazwą... Określenie BQI jest znane tylko na tym i na naszym forum...

AL

Cytat: "marcin20_21"
Nie wiem, czy to ten AL, czy inny AL. Faktem jest, że jak wpisać 'bqi' w google i zaznaczyć polskie strony, to pierwszy link to taki rozpoczęty przez kshonka na tym forum. Więc wystarczy, że ktoś szukał coś na ten temat, nie musiał być "od nas" jak to enigmatycznie ująłeś.
Zacznę od tego, że gdybym znalazł coś takiego na torrentach (a w miarę regularnie przeglądam większe polskie portale torrentowe) - to wieżcie mi, że zabrałbym głos w tym temacie znacznie wcześniej albo (niestety nie wiem kiedy dokładnie te torrenty były wstawione - bo już ich chyba nie ma) sam założyłbym tu odpowiedni temat przed kshon'kiem.
Kolejna sprawa - na wszystkich stronach torrentowych jestem zarejestrowany pod tym samym nickiem i nie jest to ten sam nick co na forum B@P czy forum Poland BOINC Team ewentualnie na stronie WP - czyli "AL" lecz tym nickiem na wszystkich stronach torrentowych jest "adim0828".
Poza tym mam świadków, którzy mogą potwierdzić, że w trakcie ostatniego weekendu nie zbliżałem się nawet do komputera ba nawet do komórki czy jakiegokolwiek innego środka komunikacji ze światem - byłem poprostu na wycieczce w górach.
Lanc - jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości - to pisz. Jeśli natomiast nie - proszę o oczyszczenie mojej osoby na forum PUREpc.

Bober

Ktokolwiek to był, nie był to nasz Al, którego rzeczywiście nie widziałem w tym czasie na stronie i myślę, że bez sensu będzie dalsza dyskusja, czy był to on czy nie...

Lanc

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=2027 97&view=findpost&p=2480907
By Niemiec - team founder :)
Cytat
jeszcze moje stanowisko odnosnie zaistnialej sytuacji z "optymalizatorem":

ciesze sie, ze punkty leca, ze team pnie sie w gore, ze userzy tez sa w czolowce rankingow, ale sam sposob zdobywania tych punktow uwazam za naganny. taka sytuacja z podszywaniem BQI pod program, ktory ma optymalizowac winde nie powinna miec w ogole miejsca. i w tej kwestii mimo iz jedyna funkcja tego programu jest liczenie probek i nie powoduje on zadnych szkod to zgadzam sie tu ze stanowiskiem B@P, ze mozna wersje Lanca i pipanol'a podciagnac pod trojana, bo osoba, ktora to sciaga nie jest swiadoma co faktycznie sciaga i instaluje.

Na tym możemy zakończyć tą rozmowę  :idea:

TERVEPERKELE

Cytat: "Mchl"Co racja to racja. Ducha wnas nie złamią ;)
SETI Team 2000 też miało kiedyś "cudowną optymalizację" aż przyszło SETI Enchanced i wszystko się wyrównało...

Jak masz jakieś zarzuty to  prosiłbym konkretniej, bo takie ogólnikowo "ble ble" to każdy może.

A RAC spadł z powodu zmniejszenia się liczby uczestników (odejście do innych Teamów) i zmiany zainteresowań na inne projekty.

Stosowane optymalizacje (zresztą pobrane z Waszych stron) i za ich pomocą uzyskane obliczenia, nikt nigdy nie zakwestionował - ani Centrala, ani żaden inny uczestnik projektu (przynajmniej o tym nie wiem).

Tomislaw

sprawa zaczyna się rozmydlać.

Lanc dlaczego się wstydzisz swoich hostów, że również je ukrywasz  :?:



Mchl

Cytat: "MALA_MYSZKA"Jak masz jakieś zarzuty to  prosiłbym konkretniej, bo takie ogólnikowo "ble ble" to każdy może.

A RAC spadł z powodu zmniejszenia się liczby uczestników (odejście do innych Teamów) i zmiany zainteresowań na inne projekty.

Stosowane optymalizacje (zresztą pobrane z Waszych stron) i za ich pomocą uzyskane obliczenia, nikt nigdy nie zakwestionował - ani Centrala, ani żaden inny uczestnik projektu (przynajmniej o tym nie wiem).

Przepraszam jeśli zabrzmiało to jak zarzut o oszustwo.
Wiem tylko tyle ile wyczytałem na dostępnych dla ogółu wątkach forum ST2000. A były tam wzmianki o jakiejś podobno super wydajnej optymalizacji.

Co to było, nie wnikam, ponieważ jak piszesz wyniki zwracało prawidłowe. Berkeley nie kwestionowało, więc nic mi do tego.
Być może RAC spadł z powodów opisanych przez Ciebie, ja jednak zauważyłem, że zbiegło się to z wprowadzeniem SETI Enchanced.

Powtórzę. Nie jest to oskarżenie o oszustwo, a jedynie wspomnienie jednego z etapów naszej rywalizacji.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TERVEPERKELE

Wprowadzenie SETI Enchanced też miało wpływ ale zauważ że wtedy wszystkim RAC spadł.

Wplątywanie innych zespołów przy omawianiu bieżącego wątku, uważam za niepotrzebne, dlatego zareagowałem.
Przeprosiny przyjęte - nie ma sprawy.

Dla zorientowania się jakie są najlepsze optymalizacje i najszybsze komputery wystarczy systematycznie przeglądać TOP 200
(o ile nie ukrywają swoich hostów).

Natomiast specjalna super optymalizacja nie istnieje i nie ma żadnych tajnych broni.
Swoje wyniki uzyskuje żmudną optymalizacją (kręceniem) komputerów i ciągłą 24h pracą (id=13437).


Wracając do wątku, instalowanie bez wiedzy użytkownika jakiegokolwiek progamu nie powinno mieć miejsca.
I jeśli dobrze pamiętam to w starym SETI  i w  RC5  (a to są starsze projekty niż BOINC) poruszano podobny problem, odnosząc się bardzo negatywnie.

kshonek

co do ukrywania kompow: Lanc ukrywa je odpoczatku uczestnictwa w teamie, wiec nie wiem po co te podejrzenia.

co do calej sprawy bqi - mysle ze zostalo to wyjasnione.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

---------- 17:34 24.01.2007 ----------

Cytat: "Lanc"Nasze najlepiej punktujące hosty należą do użytkowników forum, a nie są nabyte poprzez BQI... Chcesz zobaczyć to zobacz, nikt nie ukrywa komputerów  8O
:?:  8O

PS. Żal nam d... nie ściska jak to określacie na swoim forum, wręcz przeciwnie oczekujemy nawiązania rywalizacji tylko fair play ( a myślę, że wtedy wielu naszych grupowiczów jako pierwsi pospieszą do Was z gratulacjami)

---------- 22:02 ----------

Ponieważ nikt się nie ustosunkował do posta w którym mówiłem o nieautoryzowanych instalacjach BQI w firmach proponuję, by wyjść z twarzą z tej niezręcznej sytuacji i odinstalować BQI z tych kompów lub uzyskać pozwolenia właścicieli i wtedy jawnie to zaistalować jeszcze raz.
A co do Waszego portalu, owszem interesujący.
pozdrawiam



cezar

A po obejrzeniu kilku statystyk użytkowników Pure, to kilka osób ma do dzis dziwne wyniki





Bober

Pewnie chodzi o wysokie wyniki 2 uczestników. Wynika to z akcji, która jest omawiana w tym temacie.

Bober

A nie mówiłem, że sprawiedliwości stanie się zadość. Oto wypowiedź redaktora naczelnego i admina portalu PurePC.pl romka:
CytatDoszła mnie informacja, że jeden z naszych userów a dokładnie wieczny malkontent kszonek opracował niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa, które to miało wbudowanego klienta seti, który to ów pracował bez wiedzy usera i działał na kogoś konto.

Takie posunięcie ze strony kszonka jest bardzo naganne i żartowanie z tego, że może się nie wyda pokazuje tylko poziom wypowiedzi kilku osób.

Co zrobimy z tym fantem? Hmm postanowiliśmy porozmawiać i podjąć wspólnie decyzje z całą moderacją. Wiem, że już dwóch moderów jest za usunięciem z życia forum dwóch delikwentów odpowiedzialnych za całą tą sytuację, którzy pod domeną naszego serwisu reklamowali takie podstępne praktyki i nie potrafili grać w otwarte karty.

Co do jakiś kandydatów na moderów działów, dodatkowych subfor i odprawianie szopek typu, pogadamy sobie na ukrytym/zamkniętym forum knując plan aby gapie nie czytali, rozumiem przez jedno. Nie nadajecie się by być moderami bo nawet nie znacie regulaminu jaki panuje na tym forum, łamiąc go kilka razy z tego co przeczytałem przez 2-3 strony...

Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i podejrzewam (zgoda większości modów) wyciągniemy konsekwencję z poczynań co po niektórych delikwentów.

I odpowiedź współwłaściciela konta "pipanol & paulcrash" paulcrash'a:
CytatWitam serdecznie!
W związku z aferą, w której nie miałem "przyjemności" uczestniczyć, mimo wszystko będąc jednak jednym z jej pionierów, chciałbym poinformować, że mój przyjaciel - pipanol, z którym razem utrzymywaliśmy konto Seti, postanowił zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, a wspólnie zadecydowaliśmy, że nasze konto zostanie usunięte z Teamu PurePC.pl. Od dnia dzisiejszego, tylko ja jest właścicielem naszego konta, dlatego też zmienia ono nazwę z "pipanol & paulcrash" na "paulcrash". Jest nam ogromnie przykro, że działaliśmy na szkodę drużyny - nieświadomie, ale jednak! Takie posunięcie, będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.

Wspólnie dziękujemy Wam, za to, że przez tych ostatnich klika miesięcy... solidarnie mogliśmy pracować nad dobrem Teamu i podniesieniem jego pozycji w rankingu.
Życzymy dalszych sukcesów... i niech RAC będzie z Wami!

Pozdrawiamy!

Tylko kshonka szkoda...ale nie była to jego wina i myślę, że zostanie to uwzględnione.

Tomislaw

BigRespekt i duży ukłon dla romka



kshonek

Cytat: "Bober"A nie mówiłem, że sprawiedliwości stanie się zadość. Oto wypowiedź redaktora naczelnego i admina portalu PurePC.pl romka:
CytatDoszła mnie informacja, że jeden z naszych userów a dokładnie wieczny malkontent kszonek opracował niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa, które to miało wbudowanego klienta seti, który to ów pracował bez wiedzy usera i działał na kogoś konto.
Takie posunięcie ze strony kszonka jest bardzo naganne i żartowanie z tego, że może się nie wyda pokazuje tylko poziom wypowiedzi kilku osób.
Co zrobimy z tym fantem? Hmm postanowiliśmy porozmawiać i podjąć wspólnie decyzje z całą moderacją. Wiem, że już dwóch moderów jest za usunięciem z życia forum dwóch delikwentów odpowiedzialnych za całą tą sytuację, którzy pod domeną naszego serwisu reklamowali takie podstępne praktyki i nie potrafili grać w otwarte karty.
Co do jakiś kandydatów na moderów działów, dodatkowych subfor i odprawianie szopek typu, pogadamy sobie na ukrytym/zamkniętym forum knując plan aby gapie nie czytali, rozumiem przez jedno. Nie nadajecie się by być moderami bo nawet nie znacie regulaminu jaki panuje na tym forum, łamiąc go kilka razy z tego co przeczytałem przez 2-3 strony...
Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i podejrzewam (zgoda większości modów) wyciągniemy konsekwencję z poczynań co po niektórych delikwentów.
I odpowiedź współwłaściciela konta "pipanol & paulcrash" paulcrash'a:
CytatWitam serdecznie!
W związku z aferą, w której nie miałem "przyjemności" uczestniczyć, mimo wszystko będąc jednak jednym z jej pionierów, chciałbym poinformować, że mój przyjaciel - pipanol, z którym razem utrzymywaliśmy konto Seti, postanowił zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, a wspólnie zadecydowaliśmy, że nasze konto zostanie usunięte z Teamu PurePC.pl. Od dnia dzisiejszego, tylko ja jest właścicielem naszego konta, dlatego też zmienia ono nazwę z "pipanol & paulcrash" na "paulcrash". Jest nam ogromnie przykro, że działaliśmy na szkodę drużyny - nieświadomie, ale jednak! Takie posunięcie, będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.
Wspólnie dziękujemy Wam, za to, że przez tych ostatnich klika miesięcy... solidarnie mogliśmy pracować nad dobrem Teamu i podniesieniem jego pozycji w rankingu.
Życzymy dalszych sukcesów... i niech RAC będzie z Wami!
Pozdrawiamy!
Tylko kshonka szkoda...ale nie była to jego wina i myślę, że zostanie to uwzględnione.

Po części była to moja wina, gdyż kompilowałem im programy na konta razem z plikiem jezykowym do wersji "optymalizer", wiec mozna uznac ze wyrazalem na to zgode. Najbardzij dziwi mnie to, ze mimo iz napisalem w umowie licencyjnej "dont instal, it's a wirus" czy jakos tak, to mimo wszytko ludzie to instalowali. Mylslem ze bedzie to wystarczajace zabezpiecznie przed takim rozpowszechnianiem, ale jednak ponad 1000 osob sie zlapalo.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Mchl

No nieźle :D
Widać jak ludzie się meczą z Windowsem, skoro dla jego przyspieszenia zainstalują coś, co jawnie twierdzi, że jest wirusem :lol:

kshonek: gdybyś nie skompilował tej wersji, to trudno byłoby Ci coś zarzucić, bo kawał programistycznej roboty naprawdę niezły zrobiłeś (i co się przy tym nauczyłeś to Twoje). A że wyszło jak wyszło. Wszyscy mamy nauczkę, żeby dzieciom zapałek nie dawać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kshonek

Cytat: "Mchl"No nieźle :D
Widać jak ludzie się meczą z Windowsem, skoro dla jego przyspieszenia zainstalują coś, co jawnie twierdzi, że jest wirusem :lol:

kshonek: gdybyś nie skompilował tej wersji, to trudno byłoby Ci coś zarzucić, bo kawał programistycznej roboty naprawdę niezły zrobiłeś (i co się przy tym nauczyłeś to Twoje). A że wyszło jak wyszło. Wszyscy mamy nauczkę, żeby dzieciom zapałek nie dawać.

CytatDONT INSTALL IT - IT IS WIRUS, LOL

Wersja beta i nie rozsylac ludziom po necie, do uzytku wlasnego ;P

make by kszonek, purepc.pl seti@home team.

dokladnie to bylo w umowie licencyjnej wersji, która na początku rozsylal pipanol.... jedna osoba dotarla nawet do mnie na gg z pytaniem czy to moje, bo ktos to wrzucił na forim warezowe ;)

jak widac nawet tak dobitnie napisana informacja nie jest w stanie powstrzymac ludzi...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Tomislaw

@Kshonek
No to już chyba możemy teraz wyskoczyć razem na pifko  :wink:
Cieszę się, że sprawa zakończona (choć zainfekowane kompy pewnie jeszcze nieźle będą Wam punktowały  :? )



bartsob5

Cytat
Witam serdecznie!
W związku z aferą, w której nie miałem "przyjemności" uczestniczyć, mimo wszystko będąc jednak jednym z jej pionierów, chciałbym poinformować, że mój przyjaciel - pipanol, z którym razem utrzymywaliśmy konto Seti, postanowił zrezygnować z dalszego uczestnictwa w programie, a wspólnie zadecydowaliśmy, że nasze konto zostanie usunięte z Teamu PurePC.pl. Od dnia dzisiejszego, tylko ja jest właścicielem naszego konta, dlatego też zmienia ono nazwę z "pipanol & paulcrash" na "paulcrash". Jest nam ogromnie przykro, że działaliśmy na szkodę drużyny - nieświadomie, ale jednak! Takie posunięcie, będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.

Wspólnie dziękujemy Wam, za to, że przez tych ostatnich klika miesięcy... solidarnie mogliśmy pracować nad dobrem Teamu i podniesieniem jego pozycji w rankingu.
Życzymy dalszych sukcesów... i niech RAC będzie z Wami!

Pozdrawiamy!


szkoda, ze jeszcze jakos tego nie widac...

Bober

To było widać. Ale już jest po staremu...widocznie wymierzona kara była jeszcze łagodniejsza od tych, które PiS wymierza  swoim posłom :P

Tomislaw

Ech...szkoda gadać...
Na mój szacunek zasługują i  tak uczestnicy  rozpoczynający się od Raptora
(kolejność wg dziennego RACa)
Tych 2-3 czarnych owiec staram się już nie zauważać. Szkoda tylko, że wiele osób może się przez to zniechęcić do BOINCa



Szerpa

a bqi dalej jest na jednym z serwrow nie podam linka bo za duzo osob czyta to forum i w wyszukiwarce latwo by bylo znalezc.
Ale fakt ze jest.

Mchl

Masz na myśli BQI zakamuflowane jako przyspieszacz Windows?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Pewnie tak, bo rzeczywiście jest do znalezienia na jednej ze stron torrentowych. :(

Szerpa

wyslalem ci linka na pw Mchl nie mialem czasu zobaczyc co to za wersja - a jesli zeczywiscie sa problemy z odinstalowaniem jej to musze miec chwile czasu zeby sie do niej zabrac.

Mchl

Linki na torrentach są martwe.
A wersja, a której mówi Szerpa, ogłasza wszem i wobec, że instaluje BOINC i wywodzi się z PurePC, więc właściwie jest ok. Pozostaje jeszcze kwestia zgodności z licencją na której rozprowadzany jest sam BOINC (LGPL), ale nie jestem specjalistą w tym zakresie, więc się nie wypowiadam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kedziorek

Od pewnego czasu obserwuje wasze rozmowy na temat SETI oraz BQI i nie wiem dokladnie o co Wam chodzi? Raz piszecie, ze ktos wrzuca ten plik na stronki, pozniej czytam opinie "wywodzi się z PurePC, więc właściwie jest ok". Skoro jest ok, to po co tak nad tym sie modlicie? Uwazam, ze tak dlugo nie da sie pociagnac (ludzie w koncu mysla i wiekszosc z nich sie kapnie i zrobi formaty dyskow) a Wasza pozycja i tak jest niezagrozona. W koncu macie juz okolo 1000 userow.

Mam takze pytanko od siebie, mozna oczewiscie dolaczyc do Waszego teamu? Czy mozna liczyc tylko jeden projekt, czy sa one przyznawane losowo lub jest wybor projektu do liczenia? Mam swoje Core 2 Duo i przez wiekszosc czasu sie nudzi, moze poza sciaganiem z netu :)

Bober

Co do PurePC.pl to wcale nie było ok więc stąd cała długa rozmowa, ale sytuacja się poprawiła i...temat właściwie przycichł więc po co ten post?

Oczywiście można się przyłączyć do naszego teamu, każdy liczy te projekty (jest wybór), które chce, może być jeden, kilka, wszystkie. Zapraszam.

AL

Ja również witam! Projekty można liczyć jakie się tylko chce. Nie przydzielamy nikomu nic na siłę, ale oczywiście jeśli ktoś chce - to może nam np. pomóc w zdobywaniu 1 miejsca na świecie w projekcie RCN. Z racji posiadania przez Ciebie core duo - polecam przyłączenie się do conajmniej 2 projektów - wtedy zawsze będziesz miał gwarancję, że komputer nie będzie się nudził, ponieważ czasami zdarzają się okresowe wyłączenia niektórych projektów(serwisy, modernizacje, itp.). Gdy zapiszesz się do 2 projektów - wtedy każde "jądro" twojego core duo będzie pracować na konto jednego projektu. Natomiast gdy wyłączą na jakiś czas jeden z Twoich wybranych projektów - wtedy oba jądra będą przerabiać próbki z jednego projektu - tego który akurat ma coś do przerobienia.

kedziorek

Dzieki za rady, zerkne jeszce na kilka watkow Waszych rozmow, chcialbym zajrzec takze w rankingi (jest raczej prowadzona jakas punktacja).

Bober

Pewnie, że są rankingi np. członków B@P w BOINCstats

Linki do różnych tabelek BOINCstats są też na stronę głównej. Polecam też FAQ

Szerpa

Kedziorek - rozmawiamy tu na rózne tematy, i jakbys poczytal uwazniej to zauwazylbys ze nie tyle nas martwi zagrozenie naszej pozycji w polsce, ani programu bqi jako (uproszczonej wersji instalacyjnej boinc) wrecz przciwnie wiekszosc z nas cieszy sie z powstawania nowych programow a juz jak wywodzi sie on z polski to juz wogole duma nas rozpiera, jesli chodzi o ten program to oburzenie (moze zle slowo) wywolalo sprowadzenie jego roli do wirusa komputerowego i nieautoryzowanych instalacji na komputerach klienckich, co zagraza postrzeganiu Boinc w swiecie, jesli ta wersja jest w porzadku to swietnie, szkoda tylko ze nie ma w niej wyboru temau ale takie prawo purepc.
Zreszta jak widzisz to forum jest bardzo liberalne i niezaleznie czy nalezysz do zespolu czy nie otrzymasz tu pomoc i informacje.
Tak wiec pozdrawiam i zycze wydajnego liczonka :)

kedziorek

Zauwazylem, ze Wasze forum jest bardzo otwarte na nowych uzytkownikow (zreszta jak kazde chyba), musze doczytac watki o instalacji oraz konfiguracji klienta. Na razie mozna powiedziec, ze sie " rozgladam ".

m2marek

temat przycichł więc nowi użyszkodnicy BOINC zaczynają zbierać z BQI

KrzychuP

Wkurzające trochę to jest, bo przez nich wielu ludzi zniechęci się do idei BOINCa  :evil:

Bober

Cytat: "m2marek"temat przycichł więc nowi użyszkodnicy BOINC zaczynają zbierać z BQI
@Andi twierdzi, że liczy dla niego cała kawiarenka internetowa, w której pracuje. Oczywiście może być to ściema. Ale czy możemy jakoś w tej chwili sprawdzić, czy nie użył tej samej metody co poprzednicy? Lepiej jednak nie rzucać oskarżeń bez wcześniejszego sprawdzenia.

Tomislaw

Ot, i całe "nowe" poprawione BQI =;
(ile kompów ma Andi w swojej "kawiarence"?)