Patronat nad OProject@Home

Zaczęty przez goofyx, 06 Grudzień 2012, 14:27

goofyx

Fundacja oficjalnie objęła patronat nad projektem OProject@Home.
Będziemy odpowiedzialni także za wsparcie finansowe projektu, tak aby mógł on bez przeszkód działać jak najdłuższy czas.

Liczymy na Waszą pomoc tym i w pozostałych naszych fundacyjnych planach.

Z góry dziękuję za wsparcie.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu


d_worms


Dario666

Dużo sie ostatnio pisało o marce Boinc@Poland, a ten projekt, bedący własnie pod patronatem B@P, osłabia tą reputację. Nie dość, że mają marny sprzęt, który jest ciągle przeciążony, statystyki aktualizują się z opóźnieniem 2 tygodni, to juz kolejny raz padł i kwiczy...   :wth:

Z tego co wiem, to jego admin jest członkiem B@P, więc może ktoś ma namiary na niego i może by wyjaśnił tę sprawę...

goofyx

Cytat: Dario666 w 28 Marzec 2013, 08:53
Dużo sie ostatnio pisało o marce Boinc@Poland, a ten projekt, bedący własnie pod patronatem B@P, osłabia tą reputację. Nie dość, że mają marny sprzęt, który jest ciągle przeciążony, statystyki aktualizują się z opóźnieniem 2 tygodni, to juz kolejny raz padł i kwiczy...   :wth:

Z tego co wiem, to jego admin jest członkiem B@P, więc może ktoś ma namiary na niego i może by wyjaśnił tę sprawę...
przesłałem informację do admina powinien się ustosunkować do sytuacji

krzyszp

Cytat: Dario666 w 28 Marzec 2013, 08:53
Dużo sie ostatnio pisało o marce Boinc@Poland, a ten projekt, bedący własnie pod patronatem B@P, osłabia tą reputację. Nie dość, że mają marny sprzęt, który jest ciągle przeciążony, statystyki aktualizują się z opóźnieniem 2 tygodni, to juz kolejny raz padł i kwiczy...   :wth:

Z tego co wiem, to jego admin jest członkiem B@P, więc może ktoś ma namiary na niego i może by wyjaśnił tę sprawę...
1. Nie "mają", a "ma" - to jest prywatny sprzęt admina.
2. Wiele projektów ma problemy ze stabilnością, taka jest cecha braku wsparcia silnych ośrodków naukowych i/lub biznesu.
3. Jego serwer obrabia dane klimatyczne, które będą wykorzystywane w przyszłości (ale obrabiać je trzeba na bieżąco), a których baza danych jest u mnie i ma, bagatela 350GB w tej chwili... Myślę, że sprzęt który by to sprawnie obsługiwał jest chwilowo poza zasięgiem możliwości finansowych zarówno Rysia, jak i fundacji...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Faktycznie był chwilowy pad ale już wszystko jest ok.

Dane do statystyk uczestnictwa są zliczane w momencie usunięcia WU z bazy danych. Dlatego są kilkudniowe opóźnienia.

Mogą być problemy typu 'przez chwilę nie chciał pobierać zadań' itp. (chyba jest jakiś bug w schedulerze) ale to dość mała niedogodność ;) Sprzęt jest jaki jest ale już na niego nie ma co winy zwalać - musi wystarczyć.

Dario666

Dzięki za wyjaśnienie tych kwestii. No to teraz wiem na czym stoję  ;D

goofyx

Cytat: Dario666 w 28 Marzec 2013, 12:31
Dzięki za wyjaśnienie tych kwestii. No to teraz wiem na czym stoję  ;D
w przyszłości wystarczy zapytać co się dzieje, bez bluzgania po projekcie i okolicach ;)

Troll81

Pax miedzy chrześcijany...

Dario666

OK, sorki, wkurzyłem się.   :wacko:

Jeśli ten sprzęt jest taki "lajtowy" i baza danych nie wyrabia, to może by ograniczyć czas przechowywania danych o przetworzonych WU. Tak robią np. w Einstein@home, gdzie te informacje są kasowane już po kilku godzinach. Po co trzymać śmieci w BD i piłować sprzęt...?

goofyx

Cytat: Dario666 w 30 Marzec 2013, 01:58
OK, sorki, wkurzyłem się.   :wacko:

Jeśli ten sprzęt jest taki "lajtowy" i baza danych nie wyrabia, to może by ograniczyć czas przechowywania danych o przetworzonych WU. Tak robią np. w Einstein@home, gdzie te informacje są kasowane już po kilku godzinach. Po co trzymać śmieci w BD i piłować sprzęt...?
serwery OProjekt@home obsługiwały oprócz standardowych operacji związanych z projektem dodatkowo generowanie danych klimatycznych stąd były możliwe drobne utrudnienia <- w normalnych warunkach serwery spokojnie sobie radzą z bieżącą pracą.
także luzik.

tito

Czy fundacja ciągle patronuje OProject?
Jeśli tak to ładne świadectwo sobie wystawiamy.
http://boincstats.com/en/forum/10/9498,1
Nie mówię, że źle itp, ale może Rysiu by coś oficjalnie napisał? Albo fundacja niech się odetnie od takich projektów...

Tobas

Fundacja udostępniła serwer (nawet dwa) dla Projektu OProject.
Niestety nie mamy wpływu na to, co się na nim dzieje.
Możemy jedynie apelować do Was o dzwonienie / mailowanie do Rysia.

Nie jesteśmy za to w żaden sposób powiązani z projektem Beal@Home,
który również jest administrowany przez Łukasza 'Rysia' Świerczewskiego.

Troll81

Może pora admina postawić do pionu??