Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Strona fundacji - boincatpoland.org/fundacja-boinc-polska/

Zaczęty przez GRID, 09 Grudzień 2012, 23:15

GRID

Strona fundacji Boinc Polska istnieje już jakiś czas, ale trzeba ją jeszcze dopracować. Ostatnio zauważyłem kilka rzeczy:

1. Zauważyłem brak zdjęć przy każdym artykule. Mogę 100% pewnością powiedzieć że spokojnie możemy wprowadzić wymóg dodawania jako pierwsze zdjęcia/foto. Strona jest minimalistyczna ale żeby "wyglądać" potrzebuje ciekawego kontekstu a zdjęcia w tym pomogą.
Trzeba przyjąć wymóg rozmiaru miniaturki zdjęcia (przyjęto 200x150).
2.link w  poście V-ce prezes zarządu na finale konkursu ,,Popularyzator nauki" nie działa.
3. Do tego brak Cięcia more (pokaż więcej). Może ilość linii jest wystarczający w tym momencie i nie trzeba dawać cięcia more ale jak dojdzie zdjęcie to w tedy będzie potrzebne.

4. Czy dajemy możliwość komentowania artykułów ? Osobiście uważam że powinna być taka możliwość. Daje to obustronną interakcję z czytającymi.

krzyszp

1. To jest strona oficjalna fundacji, nie powinno być żadnych komentarzy na niej - nacisk na słowo "oficjalna".
2. Jak dodaję newsy, to staram się obrazek dodawać, ale nie zawsze się da, więc warunku lepiej nie wprowadzać, za to warto ustawiać taki w artykule...
3. Też zauważyłem potrzebę dodawania "more", staram się to robić, ale nie tylko ja piszę newsy ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

2. Postaram się żeby to było łatwiejsze. Bo na razie rozwałka w tym temacie.
Czy można wrzucić np zdjęcie ze strony PAP
http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393192,rozstrzygnieto-viii-edycje-konkursu-popularyzator-nauki.html
Czy to legalne ?

krzyszp

Cytat: GRID w 10 Grudzień 2012, 00:36
Czy można wrzucić np zdjęcie ze strony PAP
http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,393192,rozstrzygnieto-viii-edycje-konkursu-popularyzator-nauki.html
Czy to legalne ?
Nie można.

CytatWszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.



PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym.



Powyższe zezwolenie nie dotyczy: fotografii, materiałów video oraz informacji z kategorii "Świat".



Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

#4
Cytat: krzyszp w 10 Grudzień 2012, 00:31
2. Jak dodaję newsy, to staram się obrazek dodawać, ale nie zawsze się da, więc warunku lepiej nie wprowadzać, za to warto ustawiać taki w artykule...

Ok, ustawiłem mowtyw który pozwoli łatwiej i szybciej dodawać miniaturki zdjęć które po kliknięciu będą się powiększać.

Opis:

  • ETAP I - dodawanie foto do Biblioteki Media

    1. Najpierw dodajemy zdjęcie : Media -> dodaj nowe
    2. Klikamy wybierz pliki
    3. Uzupełniamy po kolej wszystkie pola :

    • Tekst alternatywny: Ważne dla google
    • Etykieta: To jest ważne aby miniaturka zdjęcia miała kolorową obwódkę i jakiś opis pod nim
    • Opis
    4. Zapisz wszystkie zmiany


  • ETAP II - dodawanie foto do artykułu

    1. Klikamy - Wyślij/wstaw
    2. Następnie Biblioteka Mediów
    3. Wybieramy foto i klikamy pokaż
    4. Jeżeli uzupełniliśmy dane zdjęcia w Media to przy dodawaniu go do artykułu wystarczy sprawidzić:

    • Wyrównanie: Najlepiej - Do lewej
    • Rozmiar: Najlepiej - Miniatura (200 × 150)
    5. I na koniec Wstaw do opisu.


Jak myślicie czy dodanie zdjęcia Marcina Zastawnika w ostatnim poście bez jego zgody jest legalne :) ?

Tobas

Cytat: GRID w 10 Grudzień 2012, 12:19
Jak myślicie czy dodanie zdjęcia Marcina Zastawnika w ostatnim poście bez jego zgody jest legalne :) ?

Myślę, że ww. jako osoba publiczna - nie ma nic do powiedzenia ;)

Cyfron

ja tam lubię się chwalić swoją facjatą :)

Co do korzystania z rzeczy ze strony PAP - mają taką politykę, że wszystko co u nich jest może być za darmo przedrukowywane, tylko trzeba raz na miesiąc wysłaćim info o wykorzystanych materiałach (jest to info pod każdym artykułem na ich stronie).

Art z popularyzatorstwem poprawiłem - wywaliłem ten link do strony PAP, bo nie mogłem znaleźć tego artykułu u nich.

GRID

Wykres ten przedstawia ilość słów w których strona boincpolska.org pojawia się w google. Czerwona linia to ilość klików.
[smg id=9800]

Ilość linków do boincpolska.org - na dzień dzisiejszy 83
[smg id=9801]

Troll81

co możemy zrobić by wykres był ładniejszy?

GRID

Ten temat był już gdzieś poruszany adekwatnie B@P. Ale powtórzę - najważniejsze to tworzyć nowe, ciekawe artykuły na stronie fundacji i reklamować ją na innych stronach.

goofyx

Cytat: GRID w 30 Grudzień 2012, 10:38
Wykres ten przedstawia ilość słów w których strona boincpolska.org pojawia się w google. Czerwona linia to ilość klików.
[smg id=9800]

Ilość linków do boincpolska.org - na dzień dzisiejszy 83
[smg id=9801]
A teraz zdaniem proste chłopskie i może głupie pytanie?
kto mi to przetłumaczy w prosty sposób tzn.: te liczby mówią że jak na 1-1,5 miecha istnienia strony jest dobrze czy źle?

GRID

Ogólnie mówiąc jest dobrze. Zważywszy że na zdobycie tych linków poświęcono nie wiele pracy.

Krzysiak

A jest możliwość sprawdzenia skąd ludzie trafiają  - którędy ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

GRID

Tak, trzeba podczepić pod stronę PIWIK lub google Analytics

goofyx

Cytat: GRID w 31 Grudzień 2012, 00:30
Tak, trzeba podczepić pod stronę PIWIK lub google Analytics
najlepiej to drugie ;)

Tobas

Wrzuciliśmy krótkie sprawozdanie Cyfrona ze zlotu we Wrocławiu.
http://boincpolska.org/zlot_boinc_wroclaw_sprawozdanie_2012/

GRID

Samo foto jest ok, tylko nie wiem jak je wstawiłeś że nie robi powiększenia od razu a przenosi do pod galerii.
W Odpowiedź #4 pisałem jak to robić.
Do tego nie użyliście znacznika #more aby na głównej stronie pokazać tylko krótką wersję posta.

Tobas

Cytat: GRID w 10 Styczeń 2013, 20:14
Samo foto jest ok, tylko nie wiem jak je wstawiłeś że nie robi powiększenia od razu a przenosi do pod galerii.
W Odpowiedź #4 pisałem jak to robić.
Do tego nie użyliście znacznika #more aby na głównej stronie pokazać tylko krótką wersję posta.

Poprawiłem Mistrzu  :respect:

Szopler

Dzisiaj pewien Niemiec chciał nam przelać 50E donacji na Rad@H i poległ na tym, że:
CytatYeah,you told me other things,but your page is completly in polish,I´,m sorry,I don´t unterstand a thing.
i przelał kasę przez 'Donate' na stronie Rad@H.

Troll81

Bo strona fundacji jak i sama fundacja były kierowane do polaków. Nie wiem nawet jak fundacja by sobie prawnie poradziła z datkami z zagranicy....

Szopler

No to będzie musiała sobie poradzić bo Rad@H (K.P.) przelał tą kasę na Fundację z przeznaczeniem na Rad@H (opłacanie serwera, części do czujek itd.) ;)

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2013, 23:13
Bo strona fundacji jak i sama fundacja były kierowane do polaków. Nie wiem nawet jak fundacja by sobie prawnie poradziła z datkami z zagranicy....
No, to niech fundacja to rozliczy jako datek ode mnie z polski (i tak przez moje konto przeszło)...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2013, 23:13
Bo strona fundacji jak i sama fundacja były kierowane do polaków. Nie wiem nawet jak fundacja by sobie prawnie poradziła z datkami z zagranicy....
normalnie by sobie poradziła.
mamy konto na paypal na które dostaliśmy X euro od Grida z Belgii (czy gdzie tam on teraz siedzi;) ) i nie było problemu z księgowaniem.
Cały świat może przelewać ci datki i nie ma problemu.

Cyfron

no to stronę trzeba zrobić po eng - gdzie to można tłumaczyć? Jak to zrobić?
Trzeba też jakieś niusy na stronę fundacji walnąć.

krzyszp

Cytat: Cyfron w 16 Kwiecień 2013, 10:10
no to stronę trzeba zrobić po eng - gdzie to można tłumaczyć? Jak to zrobić?
Trzeba też jakieś niusy na stronę fundacji walnąć.
Cholera, Panowie - od początku mówiłem że trzeba...
Teraz to więcej grzebania w dodatkach, aby treść na dwa języki dodawać... Atakujcie Grida ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Angielski dodany do strony fundacji. Teraz dział od angielskiego niech uzupełnia treści. Szczególnie działy z menu głównego, w tedy przerobię menu w wersji angielskiej.

Cyfron

zrobiłem kilka tłumaczeń.
Teraz dopiero widzę, że "o nas" i "dane fundacji" są praktycznie takie same...

GRID

Też dorzuciłem parę swoich groszy.

GRID

Dokończyłem proces przenoszenia strony fundacji do boincatpoland.org, który został rozpoczęty kilka dni temu przez Tobasa.

Wszystkie wpisy fundacji są w kategorii fundacja
Wszystkie strony fundacji są dzieckiem strony Fundacja BOINC Polska

Tobas możesz dać przekierowanie na stronie fundacji.

Nie przeniosełem załączników - było by za dużo zmieniania ID aby nie było konfilków.
Ale i tak  trzeba przenieś załączniki z ftp fundacji (do którego nie mam dostępu) do boincatpoland.org - zapene takie rzeczy jak status lub jakiś inny PDF.


Troll81


Troll81

Dziś na adres fundacji przyszedł taki mail

CytatWitam,



Ponieważ od kilku lat liczę w zespole B@P - a więc jestem jakoś z Wami związany, chciałbym wiedzieć czy owa
Fundacja BOINC Polska

jest organizacją pożytku publicznego i można by przekazać na jej rzecz ów 1% podatku?

Jeśli nawet tak nie jest to umieśćcie wyraźnie, proszę, taką informację na stronie aby nikt już nie miał podobnych wątpliwości co ja.





Z poważaniem,

__________________________________

Hubert Świerczewski

informacji o tym ze nie jesteśmy OPP udzieliłem, i może faktycznie warto by taką informacje umieścić na stronie?

Ósemka

Byłoby super, gdyby pojawiały się także sprawozdania finansowe.
Dla mnie to jest istotna rzecz przy wyborze OPP.
Folding@Home - Team Poland [276]

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tobas

Cytat: Mchl w 08 Maj 2016, 18:08
Jestem za

To zamieszczaj ;) W końcu co roku je podpisujesz...

Od siebie dodam, że nie jesteśmy OPP i póki co nie będziemy, gdyż nie ma komu się tym zająć.
Jeżeli jest chętny aby to ogarnąć (od początku do końca!) to nie widzę przeciwskazań.