Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Sklep B@P - sklep.boincpolska.org

Zaczęty przez GRID, 12 Grudzień 2012, 00:50

GRID

Aby lepiej wspierać naukę powstaje sklep B@P sklep.boincpolska.org. Obecny stan prac to jakieś 10%

Będzie trochę pracy (ale w grupie pójdzie jak z płatka):

1. Trzeba poprawić tłumaczenia (Eng -> PL) parę zdań w polskim może być po angielsku
2. Kategorie produktów (koszulki, elektronika,..., może promocja, sprzęt... ) nie wiem. Zadanie dla kogoś bardziej rozgarniętego.
3. Katalog produktów (opisy EN i PL może FR i zdjęcia, cena, waga, SKU, ilość w magazynie itp).
4. Teksty : Regulamin, O nas, Dostawy i zwroty, Prywatne Informacje (może nie potrzebne), Kontakt z nami
5. Treść FAQ - aby jak najmniej pyta było
6. Treści e-maili: Każde zamówienie ma kilka stanów: przyjęte do realizacji, pieniądze zaksięgowane, wysłane itp (ważne żeby były treściwe i krótkie)
7. Konfiguracja sklepu w panelu admina : Do jakich krajów wysyłka, jakie podatki VAT, jakie formy wysyłki.
8. Formy płatności - większość pracy dla mnie ale może ktoś będzie chciał skonfigurować Paypala.
9. SEO title i url
10. i wiele innych których nie pamiętam.

Sklep może zostać stawiany raz jeszcze po wielu poprawkach wyglądu itp. Więc jeżeli ktoś doda np opisy to niech je zapisze.

PoznanskaPyra

Umiem to i owo mogę się do czegoś przydać. W katalogowanie mogę się pobawić.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

goofyx


EDU Enthusiast

wtf? koszulka za 1200$?

:| kto to kupi.

goofyx

Cytat: EDU Enthusiast w 12 Grudzień 2012, 09:11
wtf? koszulka za 1200$?

:| kto to kupi.
to zależy ile karatów ma :)

xelexin

GRID, a nie myślałeś by ten sklep postawić np. na ZenCart?
 


GRID

#6
Cytat: xelexin w 12 Grudzień 2012, 09:38
GRID, a nie myślałeś by ten sklep postawić np. na ZenCart?
Zakładam jeszcze że zostanie wybrany silnik (jeżeli będzie dużo problemów z integracją polskich płatności oraz friendly URL). Ale nie myślałem o ZenCart. Obecny silnik wybrałem dla tego że już nim trochę popracowałem, zna i go również krzyszp.

Cytat: PoznanskaPyra w 12 Grudzień 2012, 01:46
Umiem to i owo mogę się do czegoś przydać. W katalogowanie mogę się pobawić.
Podesłałem Ci dane do logowania.
Tobas już wcześniej wspominał że zajmie się sklepem więc dogadaj się z nim kto czym się zajmie aby sobie nie zawadzać.
Spokojnie możesz tworzyć kasować obecne przedmioty i kategorie i tworzyć zalążki nowych produktów , treści faq, regulaminu , cokolwiek

GRID

Nie wiem który system płatności wybrać PayU czy Dotpay ? Na tych kapitalistycznych stronach nie podają cennika usług lub nie mogę znaleźć. Może ktoś coś polecić ?

Tobas

Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how

goofyx

Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.

Tobas

Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?

goofyx

Cytat: Tobas w 02 Styczeń 2013, 10:03
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?
znaczy co?
po co zakładać osobne konto dla sklepu?

Tobas

Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 10:07
Cytat: Tobas w 02 Styczeń 2013, 10:03
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?
znaczy co?
po co zakładać osobne konto dla sklepu?
Dokładnie. Masz tysiące przelewów i nie ogarniasz księgowania?
Nie bardzo rozumiem. Mnożenie kont tylko podniesie koszty, niczego nie ułatwi.

goofyx

Cytat: Tobas w 03 Styczeń 2013, 09:29
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 10:07
Cytat: Tobas w 02 Styczeń 2013, 10:03
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?
znaczy co?
po co zakładać osobne konto dla sklepu?
Dokładnie. Masz tysiące przelewów i nie ogarniasz księgowania?
Nie bardzo rozumiem. Mnożenie kont tylko podniesie koszty, niczego nie ułatwi.
tak polecił mi księgowy, aby wszystko związane ze sklepem puścić przez oddzielne konta

GRID

#14
Ja jestem również z tych co lubią ograniczać koszty i że jedno konto wystarczy.
Pomijać jednak fakt samego konta, Goofyx może można założyć konto PayU na jednym koncie a jeżeli dojdzie drugie to zmienić.
Wystarczy potwierdzić nowe konto przelewem weryfikującym.


Nie chciałbym aby rozmowy o dodatkowym koncie zatrzymywały sprawę płatności online.

Poprosiłbym również o dane do paypalla
API username :
API password :
API signature :

Co pozwoli mi podziałać w poczekaniu na payu

Tobas

Cytat: goofyx w 03 Styczeń 2013, 09:42
Cytat: Tobas w 03 Styczeń 2013, 09:29
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 10:07
Cytat: Tobas w 02 Styczeń 2013, 10:03
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?
znaczy co?
po co zakładać osobne konto dla sklepu?
Dokładnie. Masz tysiące przelewów i nie ogarniasz księgowania?
Nie bardzo rozumiem. Mnożenie kont tylko podniesie koszty, niczego nie ułatwi.
tak polecił mi księgowy, aby wszystko związane ze sklepem puścić przez oddzielne konta
Tylko księgowy nie będzie za to płacił.
To nie ma sensu. Idąc tym torem zrobimy osobne konta na wszystko:
PayPal
Payu
Sklep
Radioaktywny
OProject
X5 - dla Goofyxa
X6 - dla Cyfrona
kapcie dla Tobasa

TO NIE MA SENSU - chcę kapcie z konta ogólnego

goofyx

Cytat: Tobas w 03 Styczeń 2013, 10:46
Cytat: goofyx w 03 Styczeń 2013, 09:42
Cytat: Tobas w 03 Styczeń 2013, 09:29
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 10:07
Cytat: Tobas w 02 Styczeń 2013, 10:03
Cytat: goofyx w 02 Styczeń 2013, 08:05
Cytat: Tobas w 01 Styczeń 2013, 14:26
Payu to allegro IMHO bardziej popularne. Mam wdrożone na swojej eDrukarni, więc jak coś służę know-how
przy rejestracji PayU wymagane jest podanie numeru konta <- czyli musimy się skupić nad założeneim nowych kont dla sklepu.
Po co?
znaczy co?
po co zakładać osobne konto dla sklepu?
Dokładnie. Masz tysiące przelewów i nie ogarniasz księgowania?
Nie bardzo rozumiem. Mnożenie kont tylko podniesie koszty, niczego nie ułatwi.
tak polecił mi księgowy, aby wszystko związane ze sklepem puścić przez oddzielne konta
Tylko księgowy nie będzie za to płacił.
To nie ma sensu. Idąc tym torem zrobimy osobne konta na wszystko:
PayPal
Payu
Sklep
Radioaktywny
OProject
X5 - dla Goofyxa
X6 - dla Cyfrona
kapcie dla Tobasa

TO NIE MA SENSU - chcę kapcie z konta ogólnego
teraz z lekka zaczynasz przesadzać!
nikt nie chce setki kont dla każdego celu osobno <- bo nasza fundacja nie ma takich rozmiarów.
ale w czym problem aby osobne konta były fundacyjne dla np.: darowizn,opłat serwerów, x5/x6 ;)
a osobne dla sklepu.
Raptem dwa zestawy.

ps.: jeśli 10-20 zł to problem to mogę o tyle więcej przelewać na fundację <- może być?

Szopler

Co z subkontami do konta i ile to kosztuje?

Tobas

Cytat: goofyx w 03 Styczeń 2013, 10:59
ale w czym problem aby osobne konta były fundacyjne dla np.: darowizn,opłat serwerów, x5/x6 ;)
a osobne dla sklepu.
Problem w tym, że wbrew pozorom zrobi się większy bałagan.
Jeżeli jest jedno konto, to ludzie wiedzą gdzie wpłacać, jeżeli będą dwa, później jeszcze kilka, to ludzie zaczną się motać, pytać, ostatecznie nie wpłacać.
Przelewy z PayPal mają nadawcę przelewu - Paypal
Przelewy z Payu mają nadawcę - Payu - tu nie ma jak się pogubić.
Przelewy ze sklepu internetowego będą miały tytuł przelewu zamówienie nr xxx

Niech ten księgowy napisze konkretnie o co mu chodzi, ale jak dla mnie to jest strzelanie z armaty do komara.


GRID

Jeżeli chodzi o PayPall jest możliwość podpięcia kilku adresów email pod jedno konto. Dodatkowo jest możliwość dodania userów z różnymi uprawnieniami.

[smg id=9814 type=full align=center caption="Uprawnienia Paypal"]

goofyx

Cytat: GRID w 03 Styczeń 2013, 15:16
Jeżeli chodzi o PayPall jest możliwość podpięcia kilku adresów email pod jedno konto. Dodatkowo jest możliwość dodania userów z różnymi uprawnieniami.

[smg id=9814 type=full align=center caption="Uprawnienia Paypal"]
1. podepnij mojego fundacyjnego maila i cyfrona
2. zaożyem konto na PayU dla grida <- powinien maila dostać na adres rafal.marguzewicz@boincpolska.org

krzyszp

1. Sprawa subkont.
Jeżeli są dostępne za free, to jak najbardziej. Subkonta oszczędzają pracę przy rozliczeniach... Ale jeśli kosztują, to cóż, lepiej poświęcić chwilkę na posortowanie wpłat.
2. Sprawa PayPala.
PayPal ma możliwość dołączenia nieograniczonej liczby maili, wszystkie wpłaty z tych adresów wpływają na jedno konto, ale dla mnie, jako prograisty, znacznym ułatwieniem jest jak najmocniej podzielić wpłaty. Czyli tam gdzie można, załóżmy dodatkowe maile (sklep, skbp, wpłaty na fundacje, itd).

Jak mamy możliwość, to ułatwmy sobie pracę...

Ps. Nad paskiem postępu pracuję, ale na dwa dni musiałem się zatrzymać - mam urwanie głowy teraz...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 12 Styczeń 2013, 00:44
2. Sprawa PayPala.
PayPal ma możliwość dołączenia nieograniczonej liczby maili, wszystkie wpłaty z tych adresów wpływają na jedno konto, ale dla mnie, jako prograisty, znacznym ułatwieniem jest jak najmocniej podzielić wpłaty. Czyli tam gdzie można, załóżmy dodatkowe maile (sklep, skbp, wpłaty na fundacje, itd).
po co?
niech fundacja ma jednego paypala a sklep drugiego i na razie skończmy na tym.
Po co rozdrabniać?
To na razie nic nie ulatwi.

krzyszp

Dotacje.
Osobny adres na dotacje jest ułatwieniem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Cytat: krzyszp w 12 Styczeń 2013, 00:55
Dotacje.
Osobny adres na dotacje jest ułatwieniem...
Ulatwieniem w czym?
Teraz mamy 10 darowizn na miesiac.
Jak bedzie 100 lub 1000 to wtedy bedziemy ulatwiac sobie zycue. Teraz to nie ma sensu.

krzyszp

Cytat: goofyx w 12 Styczeń 2013, 01:10
Cytat: krzyszp w 12 Styczeń 2013, 00:55
Dotacje.
Osobny adres na dotacje jest ułatwieniem...
Ulatwieniem w czym?
Teraz mamy 10 darowizn na miesiac.
Jak bedzie 100 lub 1000 to wtedy bedziemy ulatwiac sobie zycue. Teraz to nie ma sensu.
Jak będzie 1000, to będzie za późno, takie sprawy właśnie teraz sie robi...
Cytat: goofyx w 12 Styczeń 2013, 01:10
Ulatwieniem w czym?
W parcy nad Paypalem i automatyzacją funkcji na przyszłość...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

#26
API paypall zintegrowałem (wicej funkcji i możliwości), dostęp do payu przyszedł i niebawem go ogarnę.

W sklepie wczoraj sprzedała się 1 koszulka. Pytanie tylko kto ją wyślę do pani Małgorzata Sabak z Białegostoku ? Następnie zmieni status zakupu i podeślę fakturę ? Pani Małgorzata już czeka.

Cyfron

GRID - poważnie ktoś dokonał zakupu?

AL

A Tobas będzie w ogóle miał odpowiednią koszulkę (rozmiar)?

GRID

#29
Powiem tak żeby nie mały problem z Payu, Pani Małgorzata z Białegostoku zamówiła by następną koszulkę.   :)
I co w tedy ? Pewnie już jest zdenerwowana że nie dostała emaila ze zmianą statusu (paczka wysłana) i się stresuje (moja Ciocia  :D po 40-stce).

Skontaktowałem się z PayU żeby dopracować ten problem, niebawem będą wszystkie możliwe płatności.
Jeżeli chodzi o wysyłkę jest jedynie poczta polska - 4zł. (np za koszulkę.) Nie znam się do kończa w realiach polskich adekwatnie przesyłek, przydało by się to uzupełnić.
Kontaktowałem się z Tobasem przez maila jakiś czas temu i zero odpowiedzi.

Aby dodać dodatkowo Towaru chciałbym podesłać komuś jakieś pierdółki - kable, testery, itp pytanie kto będzie to trzymał.

Tobas

Cytat: GRID w 13 Styczeń 2013, 09:19
kontaktowałem się z Tobasem przez maila jakiś czas temu i zero odpowiedzi.
Co to za lament? Zabrzmiało tak jakbyś się kontaktował bezskutecznie co najmniej przez miesiąc.
Napisałeś do mnie w piątek. Teraz jest weekend. Jak będę w poniedziałek w pracy to się tym zajmę.

Powiedziałem, że mogę się zajmować sklepem (wysyłkami) i zdania nie zmieniłem.

Cyfron

Tobas - masz gdzieś w pobliżu paczkomat, żeby ewetualnie dołożyć opcję wysyłki tym sposobem?

Troll81

Najbliższy paczkomat jest na zielińskiego albo koło olszewskiego...

http://www.paczkomaty.pl/znajdz_paczkomat,33.html

no chyba że Tobas postawi paczkomat u Siebie :D

GRID

#33
Później mogę wziąć trochę czujek do siebie, mam bardzo dobrą i tanią firmę kurierską 50m od domu. - Kurier KIALA - 4euro Belgia,France, Luxembourg, Holandia, Hiszpania. (minus że klient sam musi iść do najbliższego punktu KIALA na ogół mak 3-5km)
Poczta Belgijska - 2euro koperta z koszulką na terenie Belgii. Czujnik -  kurier KIALA 4euro, Poczta Belgijska 6 euro.

I bym zapomniał, te paczkomaty to trochę podobnie jak z u mnie KIALA. Więc zapewne będzie trzeba to jakoś dodać do możliwości wyboru przy zakupie. Żeby klient mógł w łatwy sposób wybrać miejsce paczkomatu. W tym przypadku będę potrzebował lekkiego wytłumaczenia.

Tobas

Cytat: Cyfron w 13 Styczeń 2013, 11:11
Tobas - masz gdzieś w pobliżu paczkomat, żeby ewetualnie dołożyć opcję wysyłki tym sposobem?

Mijam po drodze z pracy, więc nie problem - można dopisać.

GRID

Zakupiłem moduł paczkomaty, niebawem będzie możliwość wyboru tej metody przesyłki. Dzięki temu będzie możliwość dodania opcji zapłaty za pobraniem.

GRID


goofyx

Cytat: GRID w 21 Kwiecień 2013, 08:53
Sklep zdobył nowego opiekuna - Krzysiak_PL_GDA.
mam prośbę a raczej niemal żądanie!!!!
jeśli sklep cokolwiek sprzeda w danym miesiącu to chce mieć o tym informację i wyciągi z kont sklepowych w pdf do 10 dnia miesiąc za poprzedni miesiąc.
potrzebuje tego do prawidłowych rozliczeń z us który z reguły nie ma poczucia humoru

GRID

To informację podeślij lepiej docelowo osobie która zajmuje się sklepem od strony zamówienia, sprzedaż itp czyli Tobas.
Ja 100% czasu przeznaczam na zabawy z www. Krzysiak_PL_GDA na razie zadeklarował się z polonizacją panelu admina.