[Pomysł] BOINC FAQ na stronie głównej

Zaczęty przez Bober, 28 Styczeń 2007, 16:48

Bober

Na naszej stronie głównej, w Menu - pod BOINC, pojawił się FAQ (często zadawane pytania). Na razie jest to stadium początkowe, skierowane głównie do początkujących. Ale pewnie się rozwinie :wink:

Proszę o zgłaszanie uwag, opinii, błędów, propozycji pytań i odpowiedzi, w tym temacie.

Juras23

proponuję dodać definicje strużek, beznetowców, stukilowników :) 8)

Odpowiedzi rozdziliłbym jakąś kreską czy numerami bo mało to czytelne.

Bober

Beznetowce będą, co do strużek to poproszę o napisanie odpowiedzi (nie znam się zbytnio na CPDN), co do stukilowników to chodzi o osoby, które przekroczyły 100tys, tak? Nie wiem czy to dodawać...potem będą jeszcze pięćsetkilownicy, milionowcy itd...i jeszcze nazwy nie są sprecyzowane...(w temacie jest stutysięcznicy, ostatnio 100Kilo-wnicy...)

Jeśli chodzi o kreski pomiędzy odpowiedziami to pytanie do Mchl'a (no chyba, że mam ręcznie hr-y wstawiać ale wolałbym nie:P ), zaś nad czytelnością samych odpowiedzi jeszcze będę pracował...kiedyś :P

Mchl

Chyba nie będziesz musiał. Może być tak?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Można też dorzucić tutorial jak zrobić sygnaturki



Bober

O sygnaturach będzie :)

Juras23 a czy mógłbyś przy okazji napisać w miarę zwięzłą odpowiedź na pytanie "Jak liczyć bez stałego dostępu do internetu?" o boincowaniu bez netu? Na pewno się lepiej ode mnie orientujesz w tym temacie :)

Juras23

jestem winny Mchl'owi taki artykuł, mam kilka pomysłów, postaram się coś naskrobać w tym tygodniu.

Bober

Tutorial do sygnaturek dodany.

Mchl

Jaką ja Ci za to rangę przydzielę?
Fakista?
Fakir?
:lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

:lol: Jeszcze o tym nie myślałem...hmmmm..... :-k ....no nie wiem....w każdym razie będzie zabawnie :P

Bober

To może FAQltatywny Newsman?

Na razie nic lepszego nie mam...może ktoś kiedyś coś lepszego zaproponuje :P

kret


Mchl

Cytat: "Bober"To może FAQltatywny Newsman?

Niezłe :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Dział z sygnaturami wzbogacił się o kilka opisów. Szczególnie polecam sygnatury UBT

Nietoperek

do sygnaturek mozna dodac rowniez ta stronke  - sygnaturka z gwiazdkami :) - obejmuje wiekszosc projektow boincowych - tworzona glownie dla WCG i Grid.org - moze sie uczepie choc polonista ani orlem w polskim nie jestem ale jakos mi nie pasuje przecinek w tym miejscu "W zasadzie nie nawet, jeśli będzie cały czas włączony podczas wykonywania innych zadań." - nie powinien byc czasem przed "nawet" ? - zdanie znajduje sie w dziale odnosnie spowalniania pracy komputera

Bober

Zdecydowanie powinien. Niegrzeczny :P

Właśnie zauważyłem, że ta sygnatura UBT podaje prawdziwy wynik w LHC...to miło
:D

I aktualizuje się co godzinę!!!

Bober

Cytat: "Nietoperek"do sygnaturek mozna dodac rowniez ta stronke  - sygnaturka z gwiazdkami :) - obejmuje wiekszosc projektow boincowych - tworzona glownie dla WCG i Grid.org

Niestety jak zaznaczam BOINC, wpisuje ID i TEAM ID, wpisuje username, team...i co dalej? Klawisze "generate link" i "generate short url" nie działają.

Mchl

Zdaje się, że nie działa pod FF. Pod IE mi się udało.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Aaaa o to chodziło...
Oto efekt:


Wszystkie punkty są w RACu. Może coś źle zrobiłem...

kret

hm..w sumie fajne statystyki



szkoda tylko że nie podaje miejsca :)

Juras23

Cytat: "Bober"
Juras23 a czy mógłbyś przy okazji napisać w miarę zwięzłą odpowiedź na pytanie "Jak liczyć bez stałego dostępu do internetu?" o boincowaniu bez netu? Na pewno się lepiej ode mnie orientujesz w tym temacie :)

Melduję wykonanie zadania. Artykuł dostępny do wglądu w Artykułach. :) Można w FAQ odnośnik do niego wstawić i po sprawie :)

Nietoperek

Jak dodać sygnaturę World Community Grid? - sygnaturki w firefox'ie 2 dzialaja choc szczatkowo - jakotakie WCG wygenerowal ale juz BOINC'a nie :| - w operce zas smigaja az milo

Bober

Cytat: "Juras23"
Melduję wykonanie zadania. Artykuł dostępny do wglądu w Artykułach. :) Można w FAQ odnośnik do niego wstawić i po sprawie :)

Świetny, dzięki. Link dodany.

Bober

Wzbogaciłem odpowiedź na pytanie "Co to jest BOINC?"- zrobiłem z niej mały zachęcacz :P

Doszedłem do wniosku, że na naszej stronie ogólnie mało jest tego co najważniejsze. Powinniśmy położyć większy nacisk na to że POMAGAMY ROZWIJAĆ NAUKĘ i wierzymy, że przyczyniamy się w ten sposób w rozwoju ludzkości, poprawieniu przyszłości, żeby wszystkim żyło się lepiej, dostatniej i dłużej w zdrowiu. Przecież to jest sedno boincowania (przynajmniej moim zdaniem) a czasem o tym zapominamy.
Ponadto wydaje mi się, że wyraźne podkreślenie tego faktu na stronie głównej może zachęcić większą ilość osób do przyłączenia się do liczenia. Moglibyśmy się stać taką komputerową WOŚP  :P

Proponuję np. żeby w opisie BOINC na mainpage'u po sformułowaniu "Jest to projekt mający na celu wykorzystanie wolnego czasu komputerów osobistych do obliczeń zwiazanych (literówka) z różnymi projektami badawczymi." dorzucić np zdanie: "Biorąc udział w tym przedsięwzięciu wspierasz rozwój światowej nauki, kształtując lepszą przyszłość swoich dzieci."

albo

"Przyłączając się do BOINC pomożesz rozwijać światową naukę, dzięki czemu Twoja przyszłość będzie lepsza."

Bober

Emmmm....ktoś może ma jakieś komentarze? :-k

Tak czy nie  w powyższym poście zgłosiłem nieśmiało literówkę na stronie głównej :!:

bartsob5

odnosnie pierwszej propozycji wyraz "wesprzez" zastapilbym "wspierasz" niby na jedno wychodzi, ale jednak to drugie lepiej brzmi i trudniej o "litrówke"

Bober

Wprowadziłem zmiany w obydwu propozycjach.

Bober

Rozpocząłem pracę nad działem o projektach.
Założyłem, że zamieszczę w nim podstawowe informacje o celu projektu, linki oraz odpowiedzi na częste pytania dotyczące danego projektu...o ile w ogóle są takie :P

Jeśli projekt ma bardzo nieaktualny opis lub w ogóle go nie ma w naszych opisach, wtedy będę pisał szerzej o projekcie.

Tak jak obiecałem zacząłem od WCG.

Jakieś uwagi/propozycje?

kempler

Kiedyś obiecałem ze napisze o DRTG. Podtrzymuje to.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Cytat: "Bober"Tak jak obiecałem zacząłem od WCG.

O:) Swoją drogą to w tym roku jest planowanych kolejnych 6 podprojektów, jakby co to powiadomię.


Bober

Cytat: "Bober"Rozpocząłem pracę nad działem o projektach.
No więc zakończyłem pracę nad tym działem (który pierwotnie miał się nazywać "co do cholery robi ten projekt?") :P Sam się paru rzeczy w tym czasie dowiedziałem (np. co do... :P )

Mchl czy masz może możliwość szybkiego poukładania tam projektów alfabetycznie?

kempler

Nice =D>

Mchl ma taką możliwość bo w BOINCopedii też posegregował (automatycznie)

Ja też się paru rzeczy dowiedziałem.

A gdyby tak przerzucić to również do działu Projekty ?

Bober zauważyłem że zacząłeś pisać o błędach (tzn chyba na razie jest 1 ). Jak wrócę ze świąt to może zabiorę sie za tworzenie BŁĘDOpedii ? :wink: Pomożesz ? :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: "kempler"
A gdyby tak przerzucić to również do działu Projekty ?
Możemy się za to teraz zabrać (taki miałem nawet plan :) ). A może dostaniemy wcześniej te uprawnienia?
Ale jak nie to zastosuje się sprawdzone metody... no problem.

Co do tego błędu-problemu to wreszcie wychwyciłem często zadawane pytanie, na które nie było jeszcze odpowiedzi :D
Cytat: "kempler"Jak wrócę ze świąt to może zabiorę sie za tworzenie BŁĘDOpedii ? Wink Pomożesz ? Wink
Pomożemy... :wink:

A ja dziękuję kempler za pomoc w opisywaniu projektów :D

kempler

Co 2 głowy to nie jedna  :wink:

Myślę że trzeba porozmawiać z Mchl żeby nadał uprawnienia do tamtego działu i wpisać tam podstawowe informacje o każdym projekcie, natomiast szczegóły i dodatkowe informacje w encyklopedii lub faq. Ja zapewne będę jeszcze dodawał różne informacje i linki do projektów, uniwersytetów, twórców itp. Czekam także na propozycje haseł :wink:

Co do błędów to jak wrócę, czyli gdzieś za tydzień, jeśli czas pozwoli  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

W Terminologii dopisałem definicje STD/LTD i RDCF.

Bober

[link nie aktualny]Poszerzony opis Cosmology@home

Bober

[moderacja: link nie aktualny]Serwisy ze statystykami

Bober

Przy okazji pytania o RAC, rozbudowałem nieco opis hasła o różnice między RAC a BS-rac.

Zaktualizowałem również opis WCG.

Bober

Opisałem problem synchronizacji kont. [moderacja: link nie aktualny]

Wszelkie uwagi mile widziane.

Gave

Looks good, choć osobiście bardziej 'osłuchany' jestem z pojęciem "rozsynchronizowany" niż "zdesynchronizowany".  :wink: