[Pomysł] Czujka do pomiarów "off-line"

Zaczęty przez Cyfron, 23 Grudzień 2012, 14:55

Cyfron

Jak ktoś zaproponował - może by zrobić jakoś tak, żeby zbierać dane z czujki np na rynku krakowskim. Zrobić jej zdjęcie i ustawić punkt na mapie radioaktywnego z info, że jest to pomiar "off-line". Ja chętnie bym sam robił takie pomiary w miejscach gdzie bywam. Taki pomiar 5-10 minut.

Co o tym myślicie?
Jest to wykonalne?
Czego by to wymagało?

Troll81

1 podoba mi się
2 wykonalne
3 wymagało by jakiegoś trybu działania czujki takiego który by nie psuł pomiarów stałych. Oraz oczywiście obsługi po stronie serwera...

Cyfron

a zrobić np takie coś, żeby to działało z lapsem/telefonem z odpaloną na nim jakąś aplikacją, która zapisze pomiar do pliku z odpowiednią nazwą?

Szopler

Cyfron takie coś już istnieje - aplikacja projektu odpalona standalone...


Angelraphael

Cytat: Szopler w 26 Grudzień 2012, 23:12
Cyfron takie coś już istnieje - aplikacja projektu odpalona standalone...

Gdzie można tą aplikację zlokalizować?

Szopler

#6
Domyślnie w Windows 7:
C:\ProgramData\BOINC\projects\radioactiveathome.org_boinc\
Domyślnie w Windows XP:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC\projects\radioactiveathome.org_boinc\

Angelraphael

Nie przyszło mi do głowy żeby tam szukać. :shame:
Niestety nie można uruchomić  :dunno:

Szopler

#8
Można...
1) Skopiuj sobie aplikację i plik sensors_A.BC.xml gdzieś
2) Zmień nazwę z sensors_A.BC.xml na sensors.xml
3) Odpal aplikację :)

Angelraphael

#9
Udało się.
Tylko jeszcze jedno pytanie: pojawi się coś w tym czarnym oknie czy tylko chodzi o rejestrację danych w pliku stderr?
Spodziewałem się czegoś podobnego do tego: http://www.gqelectronicsllc.com/comersus/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=4528

Szopler

#10
To jest aplikacja pisana pod BOINC, więc nie spodziewaj się nic po za plikiem z danymi ;).
Zawsze można je zaimportować do arkusza kalkulacyjnego i sobie wykres narysować.

TJM

stderr jest, ale w aplikacjach BOINCowych domyślnie przechwytywane do pliku (który też tam gdzieś jest).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.