Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SZANSA NA SUKCES

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 24 Grudzień 2012, 01:46

Czy mój multiswitch służy do :

rządzenia swiatem?
1 (25%)
sterowania światem?
0 (0%)
nadzorowania świata?
1 (25%)
monitorowania świata?
1 (25%)
kontroli świata?
1 (25%)

Głosów w sumie: 4

Głosowanie skończone: 28 Marzec 2013, 13:04

Grzegorz R. Granowski

pierwszy,kto rozszyfruje do czego służy to CUDO, wygrywa  :arrr:

MULTIWIELOKROTNOPRZEŁĄCZNIK KASKADOWALNY PASYWNY

PoznanskaPyra

 Do rozdziału sygnałów o różnych długościach fali przesyłanych jednym włóknem światłowodowym.

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

Cytat: PoznanskaPyra w 24 Grudzień 2012, 02:24
Do rozdziału sygnałów o różnych długościach fali przesyłanych jednym włóknem światłowodowym.

czyli tak, pasywny przelacznik bedacy w sieci jest kaskadowalny???

goofyx

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 24 Grudzień 2012, 01:46
pierwszy,kto rozszyfruje do czego służy to CUDO, wygrywa  :arrr:

MULTIWIELOKROTNOPRZEŁĄCZNIK KASKADOWALNY PASYWNY
hmm, a może to po prostu Switch ;)

Kret_polny

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 24 Grudzień 2012, 01:46
pierwszy,kto rozszyfruje do czego służy to CUDO, wygrywa  :arrr:

MULTIWIELOKROTNOPRZEŁĄCZNIK KASKADOWALNY PASYWNY

Do pojawienia się w prawie 930 wynikach wyszukiwania Google?  XD

Grzegorz R. Granowski

#5
moge opisać całe urządzenie,
ma około 30 cm szerokości i dwudziestu wysokości, czyli raczej niewielkie, nazwane jest multiswitch - co ja przetłumaczyłem jako wielokrotnierozgałezionyprzełącznik, kaskadowalny pasywny

na górze urządzenia dziewieć wejść : rtv, 14v, 18v, 18v/ ,14v/ ,14v,18v,18v/ ,14v/ ,
z bpku jest sześć nazywaja sie tak samo Odb. i numery od 1do6,
na dole jest dziewięć wejść, wejście RTV i osiem po prostu ponumerowanych,
urządzenie ma przełączniki, połączone z odbirnikami DISEqC włączony/ wyłączony, tych przełączników jest szesć,

są takie informacje, wejscia/wyjścia 8x950 - 2200 mhz
                                                     1x 40 - 860 mhz

wyjścia odb. SAT 6x40 - 2200 Mhz

DISEqC włączony Odb. SAt bez diseqc ma dostęp do wejsć 1,2,3,4
                          Odb. SAT z diseqc / tone - burst ma dostep do wszystkich wejsć

diseqc wyłączony  odb. sat bez diseqc ma dostęp do wejsć 1,2,5,6

buzia


DLACZEGO NIKT MI NIE NAPISZE DO CZEGO SLUZY TAKIE URZADZENIE???

Grzegorz R. Granowski

#6
DLACZEGO NIKT MI NIE NAPISZE DO CZEGO SLUZY TAKIE URZADZENIE???

nie krzycz. Oczekujesz że od razu ci ktoś poda na tacy wszystko?

Szopler

Multiswitch służy do przełączania sygnału z kilku konwerterów TV satelitarnej (w tym konwerterów wielozakresowych/wielowyjściowych) na kilka odbiorników.
np. 2 konwertery typu quadro (10 - 12GHz, obie polaryzacje, w sumie 4 wyjścia każdy) ustawione na dwa różne satelity za pomocą zeza, a na wyjściu 4 tunery do odbioru TVSat - każdy może oglądać co innego z jednej czaszy.

Grzegorz R. Granowski

a multiswitch kaskadowalny???
pasywny???

wspopmnę tylko, że na górze jest coś co sie nazywa cascadine system???

Grzegorz R. Granowski

#9
 :ahoy: :ahoy: :ahoy:

tu są zdjęcia tego układu

zwracam uwagę na zdjęcie numer 009, czyli pierwsze...

gaballus

#10
multiswitch już został wyjaśniony :)
kaskadowalny, czyli można je łączyć w kaskady jeden za drugim, dzięki czemu można zwiększać ilość wyjść na odbiorniki (te złącza od dołu służą do podpięcia następnego multiswitcha)
pasywny, czyli nie wymagający zewnętrznego zasilania.

EDIT:
Z pozostałych zdjęć wynika że jest podpięty drugi do niego, chociaż strasznie słabo to wszystko widać

Grzegorz R. Granowski

Cytat: gaballus w 28 Grudzień 2012, 09:48
multiswitch już został wyjaśniony :)
kaskadowalny, czyli można je łączyć w kaskady jeden za drugim, dzięki czemu można zwiększać ilość wyjść na odbiorniki (te złącza od dołu służą do podpięcia następnego multiswitcha)
pasywny, czyli nie wymagający zewnętrznego zasilania

piszesz, że można łączyć je??? a co sądzisz o tym drugim zdjęciu???

Troll81

to proste. Z jednej strony masz wejścia syganłu. Po lewej masz wyjścia na odbiorniki, u dołu masz wyjścia które posłużą kolejnemu switchowi za wejscia. Łącząc wejścia z wyjściami uzyskasz kaskadę.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Troll81 w 28 Grudzień 2012, 09:59
to proste. Z jednej strony masz wejścia syganłu. Po lewej masz wyjścia na odbiorniki, u dołu masz wyjścia które posłużą kolejnemu switchowi za wejscia. Łącząc wejścia z wyjściami uzyskasz kaskadę.

a po co jest to drugie urządzenie???

gaballus

Urządzenia służą do tego samego, różnią się tylko ilością wyjść (8 i 6) i pochodzą od różnych producentów

Grzegorz R. Granowski

Cytat: gaballus w 28 Grudzień 2012, 10:27
Urządzenia służą do tego samego, różnią się tylko ilością wyjść (8 i 6) i pochodzą od różnych producentów

a przyjrzałęś mu się dokładnie???

symbole rec. z boku, na górze jakieś System A, System B
VL HL HH,
IN. TERR

Grzegorz R. Granowski

poza tym, jak wpiszemy w google multiswitch kaskadowalny pasywny to otrzymujemy 36 wyników???

Szopler

#17
VL, HL, HH, VH to oznaczenia polaryzacji i zakresu częstotliwości, zakres częstotliwości przełącza się poziomem napięcia więc:
H - oznacza polaryzajcę poziomą (horizontal)
V - oznacza polaryzację pionową (vertical)
H - oznacza pasmo 11-12GHz
L - oznacza pasmo 10-11GHz (lub odwrotnie)

IN. TERR = WE. RTV czyli sygnału TV naziemnej, lub przez sumator także sygnału R(adia) naziemnego
OUT. TERR = WY. RTV czyli wyjście j.w.

System A / System B to oznaczenie wejść z dwóch (A i B) konwerterów typu Quatro.
Quatro ma 4 wyjścia - polaryzacji poziomej dla dwóch pasm i pionowej dla dwóch pasm, oznaczone właśnie HH,HL itd. i trzeba je połączyć odpowiednio do wejść multiswitcha.

Mam u siebie w instalacji multiswitcha - odbieram z jednej czaszy sygnały z 2 satelitów - Astra i HotBird za pomocą 2 konwerterów Quattro zamontowanych na zezie.
Z anteny sat leci 8 przewodów antenowych (niezła wiącha) + 1 od naziemnej + radio do switcha.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 11:18
VL, HL, HH, VH to oznaczenia polaryzacji i zakresu częstotliwości, zakres częstotliwości przełącza się poziomem napięcia więc:
H - oznacza polaryzajcę poziomą (horizontal)
V - oznacza polaryzację pionową (vertical)
H - oznacza pasmo 11-12GHz
L - oznacza pasmo 10-11GHz (lub odwrotnie)

IN. TERR = WE. RTV czyli sygnału TV naziemnej, lub przez sumator także sygnału R(adia) naziemnego
OUT. TERR = WY. RTV czyli wyjście j.w.

System A / System B to oznaczenie wejść z dwóch (A i B) konwerterów typu Quatro.
Quatro ma 4 wyjścia - polaryzacji poziomej dla dwóch pasm i pionowej dla dwóch pasm, oznaczone właśnie HH,HL itd. i trzeba je połączyć odpowiednio do wejść multiswitcha.

a czym się różni pojęcie kaskadowy i kaskadowalny???

Szopler

#19
Kaskadowalny - można ustawiać w kaskadę.
Kaskadowy - już połączony w kaskadzie, czyli na moje oko to ten ośmio wyjściowy to dwa switche w jednej obudowie połączone w kaskadę, z możliwością podpięcia kolejnych...

Czyli dwa w jednej obudowie:


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 11:30
Kaskadowalny - można ustawiać w kaskadę.
Kaskadowy - już połączony w kaskadzie, czyli na moje oko to ten ośmio wyjściowy to dwa switche w jednej obudowie połączone w kaskadę, z możliwością podpięcia kolejnych...

czyli ten switch już jest kaskadą z możliwością podpięcia kolejnychm jak rozumiem, ale jak wiele kaksad można pod ten switch podpiąć.

no bo przecież nie wszystkie i nie z całego świata???

Grzegorz R. Granowski

myslę, ze clue tej sprawy jest właśnie słowo kaskadowalny

Grzegorz R. Granowski



Czyli dwa w jednej obudowie:

a jak oni te dwa switche zmiescili???

Szopler

Kaskadowalny (przelotowy):


NIE-kaskadowalny (końcowy):

Grzegorz R. Granowski

kaskadowalny - przelotowy,
ale jak są dwa w środku połączone w kaskadę???

Szopler


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 11:53
MAKRO - jak w moim poście http://www.boincatpoland.org/smf/gielda/szansa-na-sukces/msg213627/#msg213627
mikro - trzeba by mieć schemat ;)

schematu nie mam, mam urządzenie, a ile kaskad można pod ten switch PODPIĄĆ???

AL

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Grudzień 2012, 11:51
kaskadowalny - przelotowy,
ale jak są dwa w środku połączone w kaskadę???

Kabelkiem? XD

AL

Przepraszam za żarcik - nie mogłem się powstrzymać.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: AL w 28 Grudzień 2012, 11:55
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Grudzień 2012, 11:51
kaskadowalny - przelotowy,
ale jak są dwa w środku połączone w kaskadę???

Kabelkiem? XD

AL poczekaj gadam z Szoplerem

Szopler

#30


Przy czym ostatni multiswitch musi być końcowy - zasilany, żeby to dobrze działało (w tych modelach z fotek). Bowiem napięcie jakie normalnie dają tunery sat na antenę teraz steruje switchem, ale konwertery przy antenie też potrzebują zasilania i to zapewnia im switch. Podłączyć można w kaskadę tyle sztuk aby nie przekroczyć parametrów zasilania końcowego, czyli w tych modelach co ja mam (i prezentuję na fotkach teraz) 18W.


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:00


to ile kaskad można pod ten switch podpiąć???

Szopler

#32
Podłączyć można w kaskadę tyle sztuk aby nie przekroczyć parametrów zasilania... przy czym przy pasywnych źródłem zasilania są podłączone tunery SAT, więc każdy następny odbiornik daje coś od siebie (co jak będzie za mało odbiorników aby zasilić wszystkie switche - nie wiem). W teorii więc można podłaczyć ich ~INFINITY~, ale w praktyce po przejściu przez każdy switch sygnał jest nieco tłumiony i końcowe tłumienie - jakość sygnału ogranicza ilość switchów w kaskadzie.

Grzegorz R. Granowski

a zerknij na to zdjęcie...

co to mogą być za czarne kable wchodzące w scianę???

Szopler

Nie widzę zdjęcia :(

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

a zauważ też, ze ten układ ma jeszcze cztery kable niepodpięte... wychodzące z dołu, a my jesteśmy na samej górze tego budynku

Grzegorz R. Granowski

choć tak naprawdę mi odpowiedziałeś, INFINTY ilość kaskad, czyli na przykład WSZYSTKIE NA SWIECIE???

Szopler

Czarne to nie wiem - mogę strzelać że telefoniczne.
Zaraz pewnie pojawi się pytanie o białe cienkie (bo też tam widzę) - nie wiem - domofon?

Że jesteśmy na górze i są 4 niepodłączone idące z dołu...
Stawiam, że to do odbiorników - gdzieś na dole są ukryte miejsca na podłączenie kolejnych gniazd RTV jakby ktoś konfigurację budynku chciał zmienić i przewody wcześniej powciągali. W sumie to taniej niż później się szarpać, kuć itd. itp.

Co rozumiesz przez "WSZYSTKIE NA ŚWIECIE" ?!

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:25

gdzieś na dole są ukryte miejsca na podłączenie kolejnych gniazd RTV jakby ktoś konfigurację budynku chciał zmienić i przewody wcześniej powciągali. itd. itp.

ze względu na to, że ja dobrze znam to miejsce strachu dokładnie wioem jaka organizacja tam mieszka, co to znaczy zmienić konfigurację budynkui???