Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

SZANSA NA SUKCES

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 24 Grudzień 2012, 01:46

Czy mój multiswitch służy do :

rządzenia swiatem?
1 (25%)
sterowania światem?
0 (0%)
nadzorowania świata?
1 (25%)
monitorowania świata?
1 (25%)
kontroli świata?
1 (25%)

Głosów w sumie: 4

Głosowanie skończone: 28 Marzec 2013, 13:04

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:25


Co rozumiesz przez "WSZYSTKIE NA ŚWIECIE" ?!

właśnie TO, czy jest to, choć już odpowiedziałeś, możliwe???

Szopler

Tego zdania to już całkiem nie rozumiem... :ph34r:

Powiem tylko, że zwykle aby uniknąć problemów z współdziałaniem stosuje się osprzęt jednego producenta więc już to wyklucza WSZYSTKIE SWITCHE ŚWIATA ;)
Zawsze można zamontować tyle ile się w objętości danego budynku zmieści minus przestrzeń na kable, ale czy na ostatnim sygnał będzie na tyle mocny aby się dało oglądać TV ?

Zmienić konfigurację budynku - chodziło mi o przestawienie ścianek działowych itp. działania...

Grzegorz R. Granowski

#42
Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:35
Tego zdania to już całkiem nie rozumiem... :ph34r:

Powiem tylko, że zwykle aby uniknąć problemów z współdziałaniem stosuje się osprzęt jednego producenta więc już to wyklucza WSZYSTKIE SWITCHE ŚWIATA ;)
Zawsze można zamontować tyle ile się w objętości danego budynku zmieści minus przestrzeń na kable, ale czy na ostatnim sygnał będzie na tyle mocny aby się dało oglądać TV ?  :ph34r:

Zmienić konfigurację budynku - chodziło mi o przestawienie ścianek działowych itp. działania...

ale mówimy o podłączeniu wszystkich switch świata tylko wszystkich kaskad  :ph34r:

możliwe czy nie???

co...

Grzegorz R. Granowski


Szopler

No wszystkich kaskad świata tym bardziej nie podłączysz... np. kaskady wodnej z multiswitchem albo gry Lotto "Kaskada" też nie XD

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:52
No wszystkich kaskad świata tym bardziej nie podłączysz... np. kaskady wodnej z multiswitchem albo gry Lotto "Kaskada" też nie XD

JESTEŚ TEGO PEWIEN???
CO SZOPLER???

Grzegorz R. Granowski

spokojnie - Hubert Koziński już dawno to ze mną ustalił...

Grzegorz R. Granowski

Szopler chyba musisz zakończyć dyskusję i wątek...

Szopler

Na której stronie wyników wyszukiwania w Google będziemy ;) ?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 13:18
Na której stronie wyników wyszukiwania w Google będziemy ;) ?

Szopler, Hubert po pomyślunku nad tym chwile i tutaj cytuję
zapytał : Po co ci to jest??? ja odpowiedziałem : sterowanie swiatem.
na co ON : no to już wiesz do czego to służy...

Grzegorz R. Granowski

zerknijcie na moim FB jak się na to urządzenie patrzy...

uu

stiven

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Grudzień 2012, 12:50
a ta złączka to do czego służy???

http://www.boinc.pl/forum/do-czego-to-moze-sluzyc-t1069.html#p9115
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 28 Grudzień 2012, 12:53
albo ta...

http://www.boinc.pl/forum/do-czego-to-moze-sluzyc-t1069-20.html#p9137

Rozgałęźniki. Zazwyczaj mają nalepkę albo inny rysunek, które mówią co jest wejściem a co wyjściem. Najczęściej spotyka się takie z jednym wejściem i kilkoma wyjściami (albo w odwrotnej konfiguracji jako sumatory) ale są też na przykład i takie na 2 wejścia 3 wyjścia. W zależności od potrzeb stosuje się przeróżne konfiguracje. Czasem potrzeba zmiksować razem tv i radio (tudzież tv a talerza i naziemnej) aby puścić jednym kablem aby dwa piętra niżej rozdzielić XD Jak pomagałem kolegom okablowywać akademik (16 pieter) to się naparzyłem na takie konstrukcje, że nic już mnie nie zadziwi ale Twój multiswitch śliczny. Mam nadzieję, że wiedziałeś co robisz rżnąc kable bo mogłeś sąsiadów pozbawić TV  :fright:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 12:05
Podłączyć można w kaskadę tyle sztuk aby nie przekroczyć parametrów zasilania... przy czym przy pasywnych źródłem zasilania są podłączone tunery SAT, więc każdy następny odbiornik daje coś od siebie (co jak będzie za mało odbiorników aby zasilić wszystkie switche - nie wiem). W teorii więc można podłaczyć ich ~INFINITY~, ale w praktyce po przejściu przez każdy switch sygnał jest nieco tłumiony i końcowe tłumienie - jakość sygnału ogranicza ilość switchów w kaskadzie.

dzieki Szopler

Grzegorz R. Granowski

jak pisałem na FB TO URZADZENIE YLKO ZBIERA INFORMACJE,

ale jeżeli  :ph34r: tak jest naprawdę to co robi to drugie, które nieodzownie z nim we dwojke tak zainstalowane było???

Grzegorz R. Granowski

nikt się nie podejmuje???

stiven

Które drugie?
Pogubiłem się bo nie wszystkie fotki są tu wrzucone.

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

mogę podpowiedzieć, na górze kabel in terr. jest podłączony ale na dole out terr. już nie???

hehehe

poza tym nie są podłączone kable rec. a całość nazywa się Cascadine System

stiven

Drugie jest po to bo:
- w pierwszym zabrakło miejsc dla wszystkich abonentów
- po prostu instalatorzy mieli i założyli na wyrost (spodziewając się, że abonentów przybędzie)

In terr. jest podłączony ale na dole out terr. już nie najprawdopodobniej dlapotemu, że kolejnego multiswicha już nie ma w szeregu... Może miał być, może był a może nie mieli tego terminalnego i zostawili taki jako ostatni bo też działa a zapewne tylko wyjść abonenckich ma mniej i kosztował mniej. 

Grzegorz R. Granowski

DEDUKUJĄC - to musi być końcowy etap zbierania informacji, może filtr jakiś???

Grzegorz R. Granowski

Cytat: stiven w 28 Grudzień 2012, 14:29
Drugie jest po to bo:
- w pierwszym zabrakło miejsc dla wszystkich abonentów
- po prostu instalatorzy mieli i założyli na wyrost (spodziewając się, że abonentów przybędzie)

człowieku a Ty wiesz ile kosztują takie obelgi??? względem kogoś kto to zrobił???

pewnie nie, bo wiedzac byś se jaj nie robił

stiven

Dlaczego obelgi? Ja zupełnie poważnie.
Jeśli założono, że ma dać się maksymalnie prosto podłączyć kolejne odbiorniki do zrobionej infrastruktury to czemu nie wstawić dwóch multiswichy x portowych nie mając jednego 2x portowego?

Grzegorz R. Granowski

a czytałęś co szopler napisał???

Szopler

Jak tak patrzę na te fotki to rzuca mi się w oczy, że ktoś "zdupcył" instalację podłączając odbiorniki zamiast pod wyjścia Rec. to pod Out.
Tymczasem to na Rec. jest suma sygnałów TV i SAT, a na OUT tylko SAT. Do tego to TERR. OUT nie podłączone nigdzie... normalnie do kolejnego switcha by szło...

Grzegorz R. Granowski

ŻE WYGLĄDA TO MU NA SWITCH PODWÓJNY  :ph34r:

stiven

Oczywiście. Właściwie to wszystko zostało przez niego wyjaśnione.

Zdaje się nie wiemy kto i kiedy tę infrastrukturę kładł i modyfikował. Nie mam podstaw by twierdzić, że jest to zamknięta, działająca całość, z której ktoś czegoś nie wymontował.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Szopler w 28 Grudzień 2012, 14:47
Jak tak patrzę na te fotki to rzuca mi się w oczy, że ktoś "zdupcył" instalację podłączając odbiorniki zamiast pod wyjścia Rec. to pod Out.
Tymczasem to na Rec. jest suma sygnałów TV i SAT, a na OUT tylko SAT. Do tego to TERR. OUT nie podłączone nigdzie... normalnie do kolejnego switcha by szło...

co to dla Ciebie wszystko znaczy???

Grzegorz R. Granowski

no i dlaczego tam jest napisane, ze to CASCADINE SYSTEM, a nie CASCADE???

Grzegorz R. Granowski

czyli, ze to jest SYSTEM KASKADINOWY A NIE KASKADOWY???

stiven

Problem tego samego typu co między kaskadowym a kaskadowalnym  ;) ;) ;)

Grzegorz R. Granowski

to czym się różni kaskadowy od kaskadinowy???

Grzegorz R. Granowski

myslcie, bo walczymy o życie, jestesmy OBSERWOWANI, jak ktoś kradnie takiej organizacji takie urządzenie, to albo dojdzie do czego ono służy razem z tym drugim,
i wtedy mam mafii respekt i szacunek albo nie i wtedy mamy zdechłą rybę

Szopler

#73
Cascada – niemieckie trio tworzące muzykę hard dance oraz euro dance. :deadman:
[smg id=9794 type=av align=center caption="watch?v=OFF7z3PU CE"]

stiven

Czyżby Ogólnopolski zlot pod patronatem Fundacji BOINC Polska już się zaczął?

Grzegorz R. Granowski

załóżmy, ze na dole jest takie samo urządzenie, też system kaksadinowy....

błagam Was, ja mam Rodzinę

Grzegorz R. Granowski

strzelę, każde z tych urządzeń to są dwie kaskadiny, świta coś dzieci???

PoznanskaPyra

Czy tylko ja zgubiłem wątek ?  XD
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Grzegorz R. Granowski

a kaskadina to jest coś większego niż kaskada nawet, to czy może się zdarzyć, ze to urządzenie to są cztery kaskady... dam Wam takie liczby 44 666, to na pewno jest tu wplecione

Grzegorz R. Granowski

SZOPLER HUBERT BO TO NAS TYLKO DOTYCZY jesteśmy obserwowani TO ZNACZY MONITOROWANI bo jezeli ktoś takie słowa uruchamia jak kaskadina, której na internecie znalezc nie można lub kaskadowalny, gdzie też tego nie ma to powiem krótko - RESPEKT MAFII albo ŚMIERĆ PSYCHICZNA, a na końcu za sto lat oczywiście fizyczna