Sens porównań i statystyk CPU i GPU

Zaczęty przez Dario666, 31 Grudzień 2012, 01:59

Dario666

Jest jedno pytanie jakie trzeba sobie zadać - jaki jest sens liczenia na CPU, jeśli GPU daje więcej niż cała serwerownia Xeonów i jaki jest sens statystyk, które sumują wszystko do kupy nie rozróżniając różnych sposobów liczenia? Przecież to jest jakaś głupota...

pszyklejony

Są różne statystyki, np. jak najwięcej projektów dociągniętych do jakiegoś poziomu.

mimeq

Sens liczenia na CPU jest taki ze w tej chwili liczenie na GPU jest mozliwe w projektach do policzenia na placach obu rak a projektow CPU jest cala masa.
Zgodze sie jedynie w przypadku kiedy w danym projekcie wystepuje aplikacja zarowno CPU jak i GPU wtedy z wiadomych przyczyn liczenie CPU to "marnowanie pradu", choc zawsze sa dwie strony medalu i nie kazdy musi posiadac GPU zdolne do liczenia ...


Troll81

Dario a jaki jest sens jeżdżenia tico jak sa TIRy? GPU nie jest szybsze od CPU. Jest szybsze w niektórych zastosowaniach. w innych jest porównywalne a w pewnych gorsze od CPU.

_Aleksander_

Podnosisz ten zarzut w stosunku do konkretnego projektu czy chodzi ci o generalne podejście do tematu współistnienia CPU i GPU?
Bez tej informacji ciężko będzie ci precyzyjnie odpowiedzieć.

Dario666

Chodzi mi ogólnie o współistnienie obu typów projektów i tworzenie dla nich sumarycznych statystyk - bez rozróżniania, że tyle jest na CPU, a tyle na GPU.

Jeśli chodzi o TIRy to w tym wypadku nie można właśnie ich porównywać z Tico.

PoznanskaPyra

Sens jest, bo nie raz są projekty gdzie wynik cpu i gpu jest porównywany. Einstein np.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Wg mnie bez sensu jest patrzenie na sumaryczną liczbę punktów i podniecanie się nimi. Punkty to tylko punkty, nie ma potrzeby przywiązywać do nich szczególnej wagi. Fajnie, że są ale inflacja jaka nastąpiła kilka lat temu nieco zaburzyła sens statystyk.

Nieco inaczej ma się sprawa z osiąganiem kolejnych checkpointów w poszczególnych projektach i zbieranie różnorakich odznak. Mnie to nawet kręci trochę. Ponadto dla mnie (i zapewne dla wielu kolegów z zespołu) pkt z rosety, WCG czy simapa są cenniejsze niż te nastukane na GPU w PrimeGrid, Distigen itp.

PoznanskaPyra

Dlatego stiven nie liczę Distrigena. Co to za frajda. Ostatnio zrobiłem 1kk w einstein to było dla mnie coś. A DT to kumpel mi w jeden dzień natrzepał 1kk za dysk.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito

Ja osobiście lubię punkciki. Dlatego liczę distrrgena - ale że lubię również checkpoint 250k...
Zresztą, jeśli ktoś to liczy tylko dla nauki - to takie pierdółki jak inflacja punktowa itp go nie obejdą.

Troll81

to trochę jak z wyścigami samochodowymi. Ja lubię się "ścigać", ale na jednym wyścigu jeździmy po szutrach i potrzebujemy jednych aut a na innym wyścigu jeździmy po torze i potrzebujemy bolidów. I stwierdzenie że nie ma sensu się ścigać po szutrach jak wynaleziono asfalt i bolidy, nie ma dla mnie sensu. W jednych projektach ścigam się GPU a w innych CPU.

Dario666

#11
... a PrimeGRID? Tam są podprojekty na CPU i GPU jednocześnie  :P

PS: CZy do liczenia w Radioactive@home trzeba mieć jakiś sprzętowy detektor?