Aplikacja v.1.04 / 1.05

Zaczęty przez PanStaszek, 12 Styczeń 2013, 20:12

PanStaszek

Przez 2 dni w POEM dostępna była aplikacja 1.04 dla OpenCL. U mnie na ATI 6870 czas obliczeń wzrósł 2,5 x krotnie więc uwaga jeśli ktoś sobie przerobił app na tę wersję. Od kilku godzin POEM udostępnia 1.05, postaram się szybko wytestować jakie osiąga wyniki.

1.05 - szybciej ~15% w porównaniu do 1.03


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

 :respect: dzięki za info

Krzysiak

A mógł byś wstawić swoje app


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomek_TB

Czyli jak mam aplikacje nazwana "poemcl_1.3_windows_intelx86__opencl_ati_100" i to mam wpisane w app info to to 1.3 powinienem zmienić w 1.05?
Pozdr
Tomek

emik



Tomek_TB

emik, dzięki!

A tak z innej beczki, nie dało by rady zastąpić specyficznej nazwy aplikacji jakimś czymś ogólnym? Coby się tym nie martwić.
Pozdr
Tomek

PanStaszek

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Styczeń 2013, 12:28
A mógł byś wstawić swoje app

dla 6870 mam tak:


<app_info>
   <app>
      <name>poemcl</name>
   </app>
   <file_info>
      <name>poemcl_1.5_windows_intelx86__opencl_ati_100</name>
      <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
      <app_name>poemcl</app_name>
      <version_num>1</version_num>
      <avg_ncpus>0.66</avg_ncpus>
      <max_ncpus>1</max_ncpus>
      <plan_class>opencl_ati_100</plan_class>
      <cmdline></cmdline>
      <coproc>
      <type>ATI</type>
         <count>0.33</count>
      </coproc>
      <flops>3.0e11</flops>
      <file_ref>
         <file_name>poemcl_1.5_windows_intelx86__opencl_ati_100</file_name>
         <main_program/>
      </file_ref>
   </app_version>
</app_info>


niestety znowu brak pracy, nawet "poganiacz" nie daje rady


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Janek

Hej
Mam pytanie odnośnie liczenia poem na laptopie, ponieważ mi ciągle wywala błąd. Sprzęt ma następujące parametry:
AMD Turion(tm) II Dual-Core Mobile M520, ATI Radeon HD5x00 series (Redwood)x 6.10.58[CAL]
Dodam, że nie chce liczyć na karcie graficznej nawet bez pliku app.
Może piszę w złym wątku (a raczej na pewno), ale może ingerencja w app_info coś zmieni?
Z góry dziękuje za wskazówki

stiven

Mam uzasadnione podejrzenia, że na tej kracie nie policzysz POEM ale niech jeszcze ktoś z kolegów to potwierdzi. Jeśli chcesz się upewnić czy to wina karty czy projektu to możesz się testowo policzyć do projektu Collatz. Jeśli masz odpowiednie sterowniki do liczenia to zadziała (ten projekt mniej wymagający jeśli chodzi o moce obliczeniowe GPU i daje się liczyć prawie na wszystkim).

No i klasycznie: co jest w logach? (ctrl+shift+E)
Może tylko trzeba w biosie więcej ramu dla karty dać? Raczej stawiam jednak na to, że projekt zbyt wymagający jak na tę kartę. 

Szopler

#9
Do POEM wymagany nowszy BOINC...

PS.
Czego tyczy się to "6.10.58" na końcu w takim razie?

Janek

Jest najnowszy.
Colltaz działa na GPU bez problemów. Dla pewności zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i o dziwo Poem ruszył. Wgrałem app_info od Szoplera na nową aplikację i liczy jednocześnie dwie próbki. Niestety wolno, ponieważ 25% próbki liczył w 30 minut :(

Tobas

Cytat: Jan Stenzel w 12 Luty 2013, 10:17
Jest najnowszy.
Colltaz działa na GPU bez problemów. Dla pewności zaktualizowałem sterowniki karty graficznej i o dziwo Poem ruszył. Wgrałem app_info od Szoplera na nową aplikację i liczy jednocześnie dwie próbki. Niestety wolno, ponieważ 25% próbki liczył w 30 minut :(

Ja na lapku liczę bez modyfikowania app_info - jest najszybciej i najmniej się grzeje.
Nie ma też ryzyka, że nagle przestanie działać bo coś trzeba zmienić w pliku.

Tutaj możesz zobaczyć wyniki (NV540M) http://boinc.fzk.de/poem/results.php?hostid=103850&offset=0&show_names=0&state=4&appid=

krzysztofo

mi na karcie ATI Radeon HD 4800 sypie błędy:

Poem@Home | [error] Missing coprocessor for task poempp_gpucrystal_1360958944_2007022189_0; aborting

mam:
boinc 7.0.28
Wersja pakietu sterowników 8.97.100.7-121116a-151639C-ATI
Catalyst 13.1

macie jakiś pomysł?

Tobas

Akurat na ten konkretny błąd nie mam pomysłu,
ale u mnie w ogóle nie chce ściągać WU przy wersji 7.0.28
Dopiero 7.0.44 normalnie ściąga i liczy.