Coś robimy w temacie?

Zaczęty przez Szopler, 14 Styczeń 2013, 23:30

Szopler

Jakaś modernizacja, rozbudowa, wymiana? :ahoy:

Troll81

może zacznijmy od tego jakim budżetem dysponujemy na dziś?

Cyfron

na początek, to raczej trzeba kogoś, to doprowadzi komputery do ich świetności i będzie pilnował projektów.
Bo jak kompy potrafiły dawać ~3mln, to teraz dają poniżej jednego  - potrzebujemy opiekuna/kierownika SKB@P.
Inna sprawa jest taka, że 2 kompy padły (w jednym płyta główna, w innym grafika - pisane było na forum).

Co do samego SKB@P i Fundacji, to na zlocie postanowiono, że tych komputerów nie będziemy przejmować.
Komputery właśnie umierają, wymagają serwisowania. Dlatego też chcemy, żeby Fundacja miała swoje nowe komputery, które będą zakupione z pieniędzy z jej konta, bez zabawy w przepisywanie i przekazywanie.

Fundacja nie ma żadnych pieniędzy na komputery. Więc przydałyby się wpłaty na konto Fundacyjne z dopiskiem "komputer". Co więcej, jak komputer jakiś będzie miał powstać, to trzeba będzie mu znaleźć domek - ja więcej nie przyjmę, a tych które mam, muszę powoli się pozbywać.

Szopler

Czyli wniosek jest taki, że lepiej komponenty / SKB@P rozdać po członkach zespołu - niech liczą dla drużyny... :(

Ania

Cytat: Cyfron w 15 Styczeń 2013, 08:08
na początek, to raczej trzeba kogoś, to doprowadzi komputery do ich świetności i będzie pilnował projektów.
......

Co więcej, jak komputer jakiś będzie miał powstać, to trzeba będzie mu znaleźć domek - ja więcej nie przyjmę, a tych które mam, muszę powoli się pozbywać.

Nie ma żadnego nowego kierownika do żadnego z komputerów ? Nikt się nie zgłosił ?

Cyfron czy w miejsce "starego" komputera przyjmiesz nowy Fundacji ? Czy też definitywnie zamykasz pokój ?

philozoph

Ponowię propozycję
Mogę dać miejsce, prąd, łącze, dysponuję licencją na zdalny dostęp więc mogę że tak powiem "użyczyć" na potrzeby zarządzania, ubezpieczę od pożaru i kradzieży (koszty po mojej stronie).
Mogę zapewnić "długie ręce" czyli włączyć, wyłączyć, przełączyć, wykonać odpowiednie polecenia (koszty po moje stronie).
Nie chciał bym się bawić "w politykę" czyli co ma liczyć, dlaczego i dla kogo - pozostawiam to zadanie fundacji.
Jeśli zdeklarowała by się druga osoba do opieki (często wyjeżdżam na dłużej) udostępnię klucze do pomieszczenia (dostęp całodobowy) mile widziany wolontariusz bo nie mam funduszy (na razie) na taki cel.
Mój warunek to umowa o współpracy z fundacją lub przynajmniej rewers żebym miał kwit czyja to własność.
Chętnych zapraszam na wizję lokalną.

mordi

w zasadzie, też mogę dać domek dla kompa i mogę zająć się administrowaniem nim (co ma liczyć itd...) ale będę potrzebował pomocy z waszej strony względem konfiguracji managera ;) mogę też próbować modernizować kompa na własny koszt (oczywiście w miarę moich możliwości) :)
Guard well the secret of steel...


Szopler

Miejsce to nie problem... problemem są koszty prądu rzędu kilkuset PLN miesięcznie...

philozoph

Jak powiedziałem tak powtórzę :) prąd biorę na siebie :)

mordi

ja kompa wstawię na uczelni do swojego pokoju, także też nie problem :)
Guard well the secret of steel...


Szopler

Lepiej gdyby całość stała w jednym dedykowanym pomieszczeniu z klimatyzacją lub chociaż dobrą wentylacją.
Kosz prądu całości na chwilę obecną to >650PLN/miesiąc (same NV560Ti x5 szacuję na 400pln, a jeszcze 7970 + 2x5850 + procki).
Optymalizacja aż się prosi. Wyrzucić stare niewydajne CPU i zastąpić czymś z SandyBridge/IvyBridge.

Troll81

Propozycja Philozopha brzmi ciekawie :D

Szopler


philozoph

Na razie mam do dyspozycji tylko studio fotograficzne (26 m2). Trzymajcie kciuki żeby wyszły dwa projekty to będą większe możliwości.

Ania

Ogrzewanie tego pomieszczenia będzie gratis :)

A tak poważnie to były zbierane jakieś środki,  może wystarczyłyby na reorganizację sprzętu. I określmy czy przenosimy obecny sprzęt czy też budujemy nowy.

mordi

ok, przyznam że nie brałem pod uwagę ilości ciepła jakie może wytworzyć ten sprzęt :) dopóki nie zrobię porządku w serwerowni nie wychylam się ;) :D
Guard well the secret of steel...


Cyfron

Aniu - docelowo zamykam mój "kramik", ale widzę, że są jakieś możliwości i bardzo chętnie bym po jednym komputerku każdej chętnej osobie podesłał, aby się z nimi zapoznały i zobaczył ile to wymaga pracy i zabiegów z ich strony. Lepiej jak się zniechęcą mając jeden a nie 10 kompów :)

Ania

Szkoda że zamykasz. Może rozważ pozostawienie kilku (2-4) ... jeśli masz takie możliwości. Masz spore doświadczenie i zaufanie zespołu.
Przekazać jak najbardziej ... kto zrobi wizję lokalną i pomoże zainstalować sprzęt ? Ja się nie znam ... tak więc nie pomogę :(   chyba że dobrym słowem :)

philozoph

Cytat: Ania w 15 Styczeń 2013, 19:50
Ogrzewanie tego pomieszczenia będzie gratis :)

Dokładnie:) Większą część roku muszę je dogrzewać. Jak dla mnie bez znaczenia czy jest to farelka czy procki. A szum nikomu nie przeszkadza.

Krzyszp ziomalu podejdź do tablicy :) Nie chciał byś się uaktywnić w temacie ?

Ania

Aż żal byłoby zmarnować okazję ...

philozoph

Cytat: Ania w 16 Styczeń 2013, 09:59
Aż żal byłoby zmarnować okazję ...
Żal jak żal. Widzę że SKB@P boryka się z problemem lokalu. Ja mam jakieś tam możliwości. Skorzystacie lub nie, ale warto spróbować, może coś z tego wyjdzie.


Szopler


philozoph

Zielona Góra. Lokal też tutaj.


Troll81

transfer via wrocław?

Cyfron

W razie czego mogę jakiego kompa podrzucić do Wrocka, a później ktoś będzie musiał go przejąć i podesłać dalej.

philozoph

Cytat: Cyfron w 18 Styczeń 2013, 17:36
kurczak - trochę to daleko...

full prowincja, pełne zadupie  :cold:  ;)

PoznanskaPyra

Może RK by kuriera użyczył?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

philozoph

Transport proponuję zostawić na deserek. Zawsze można coś wykombinować. Czy możecie podać inne dane bo ktoś kto przyjął by sprzęt musi się przygotować do tego. A dokładniej takie informacje:

  • pobór mocy (często o tym piszecie więc trzeba sprawdzić czy w danej lokalizacji jest możliwe dostarczenie takiej mocy)
  • wymiary długość x szerokość x  wysokość, czy ma jakiś części wystające
  • czy są jakieś wymagania co do montażu (rak 19", regał), wyprowadzenia na zewnątrz (chłodzenie, nawiewy) itp itd.
  • odnośnie transportu: waga i wymiary po spakowaniu

Cyfron

Zamierzamy póki co wysłać Tobie jednego kompa, więc nie będziesz potrzebował od razu siły 125A ;)
nie mamy chyba już zasilaczy mocniejszych niż 750W (może z jednym wyjątkiem)
Jeśli pójdzie do Ciebie komp, to będzie on bez obudowy, bo takowych nie kupowaliśmy. Są to  normalne płyty główne, z zasilaczem dyskiem itd. Mamy nadzieje, że nie będzie problemem zagospodarować jakoś takie bebechy?
Wymagań żadnych nie ma szczególnych - spokojne miejsce z prądem i internetem wystarczy :)
Jak będzie transport, to będzie to przesyłka wielkości obudowy zwykłego komputera, może nieznacznie większa :)

philozoph

Jak wiem to nie będzie :) Skołuje jakiś box.

ryszard.korczyk

Cytat: philozoph w 24 Styczeń 2013, 20:31
Jak wiem to nie będzie :) Skołuje jakiś box.
SKB@P11 przełożę dziś do obudowy i będę mógł go wysłać. Podaj mi namiary gdzie wysłać.

ryszard.korczyk

Po weekendzie SKB@P11 będzie gotowe do wysłania. Kto może go przyjąć?

philozoph

#34
Przytulę dziecinkę. Przepraszam za milczenie ale to jeden z tych moich upierdliwych wyjazdów. Namiary na priv. Jak rozumiem dostanę rewers w pudełku ?
Na zdjęciu przygotowana półeczka :)

ryszard.korczyk

Zastanawiam się, czy termicznie wyrobi ten komputer w tej półeczce.

philozoph

Trudno powiedzieć. Zawsze jest opcja dodatkowej wentylacji lub umieszczenia w innym pomieszczeniu. Będzie trzeba przetestować przy uruchomieniu. Cóż na razie mam tylko takie możliwosci, może za rok czy dwa będzie profesjonalna serwerownia z awaryjnym zasilaniem i przemysłową klimą.

Ania

Gdyby odsunąć od tylniej ściany i usunąć tylną ściankę ... to byłoby chyba OK.
Najważniejsze że będzie liczył.

philozoph

Nie ma ani tylnej ani bocznych scian.

Ania

Sprzęt przekazany ? Pracuje ?