Projekty dla pojedynczej maszyny.

Zaczęty przez kret, 05 Luty 2007, 14:14

kret

hmm..w związku z tym, że licze tylko a swoim kompie który nie zawsze może chodzić 24h mam własnie takie pytanie..czy jest jakiś zestaw projektów, który nadaje się na samodzielne liczenie? tzn..chodzi mi o to żeby było to w miare efektywne i zeby jednocześnie nie był to jeden/dwa projekty..aktualnie liczę SETI, rosette i RCN..ale dodałem dziś sobie NanoHive i LHC..ale zastanawiam sięczy to był błąd, czy nie ;) wiem, ze z LHC są problemy z  pracą, w sumie dlatego wybrałem ten projekt, bo nie zaciągałby mi non stop jednostek, chociaż z drugiej strony może to marnotrawstwo miejsca..bardzo dobrze liczy mi się RCN i pewnie jeśli by ktoś mi poradził projekty o podobnym charakterze jeśli chodzi o liczenie to by było fajnie..

ps. jeśli moja decyzja o umieszczeniu tego topicu tutaj to był błąd, to przepraszam i proszę o przeniesienie :)

Thomas

Ja jakoś nie widzę sensu w rozdrabnianiu się z projektami (jeśli źle dobierzesz przydział zasobów to będzie wyliczać Ci po 10% z każdego i niczego nie skończy przed terminem). Lepiej wybrać jeden projekt, trzymać się go i nabrać jednostek na zapas na 2 - 3 dni (dla jednego kompa normalnie używanego dobre są te wszystkie średnio wymagające projekty np. Seti, Einstein).

Mchl

Ja proponuję dwa. Na wszelki wypadek, jakby jeden był przez dłuższy czas niedostępny.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kret

mhm..no to wrócę do SETI, Rosetty i RCN :) jakoś dobrze szły, może uda mi się dodać drugiego kompa, u kumpla, to tam dodame coś więcej :) dzięki za odpowiedź :)

bartsob5

Cytat: "Thomas"Ja jakoś nie widzę sensu w rozdrabnianiu się z projektami (jeśli źle dobierzesz przydział zasobów to będzie wyliczać Ci po 10% z każdego i niczego nie skończy przed terminem). Lepiej wybrać jeden projekt, trzymać się go i nabrać jednostek na zapas na 2 - 3 dni (dla jednego kompa normalnie używanego dobre są te wszystkie średnio wymagające projekty np. Seti, Einstein).


ja jestem dopisany do 35 projektow na jednym komputerze, i jakos na przekraczanie deadline'u nie narzekam... kwestia tylko jak bardzo mozesz/chcesz sie bawic i pilnowac tego kompa...

kret

em..wow..35 na jednym kompie? i Twoje statystyki powstały tylko z tego jednego kompa? em..no to powiem, że się teraz zastanawiam..nie tyle żeby się przyłączyć do 35 projektów..ale może do tych które chiałem, i które wydają mi się interesujące..argh :] a już myślałem że fajnie sobie wszystko wymyśliłem :P

Bober

Ja też wszystkie na jednym kompie (w zasadzie). Deadline'u z grubsza sam BOINC pilnuje. Poza tym nigdy nie byłem przyłączony do więcej jak 10 na raz.

kret

czy w związku z tym przy takiej ilości projektów trzeba jakoś konkretnie rozdzielić przydziały zasobów, czy raczej dać wszędzie równo

Bober

Wszystko zależy od ciebie. Może być po równo, a możesz jakieś wyróżnić. Tylko pamiętaj, żeby mieć ustawione "Leave applications in memory while suspended"

bartsob5

ja oczywiscie mialem przez moment nawet 3 pomocnicze kompy, ale wlasnie ten wyrobil mi 60K... ja na przyklad stosuje technike wstrzymywania sciagania probek, caly czas mam wlaczone pobieranie tylko dla 2-15 projektow, a no i kontakt z serwerem co 0.2 dnia

KrzychuP

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "Thomas"Ja jakoś nie widzę sensu w rozdrabnianiu się z projektami (jeśli źle dobierzesz przydział zasobów to będzie wyliczać Ci po 10% z każdego i niczego nie skończy przed terminem). Lepiej wybrać jeden projekt, trzymać się go i nabrać jednostek na zapas na 2 - 3 dni (dla jednego kompa normalnie używanego dobre są te wszystkie średnio wymagające projekty np. Seti, Einstein).


ja jestem dopisany do 35 projektow na jednym komputerze, i jakos na przekraczanie deadline'u nie narzekam... kwestia tylko jak bardzo mozesz/chcesz sie bawic i pilnowac tego kompa...

Ja też wszystkie projekty mam na jednym kompie, tylko niewielką część punktów "wyrobiłem" na innych (przeważnie beznetowcach) :D
Przydziały zmieniam od czasu do czasu wedle mojego widzimisię. A jak mnie który wkurzy, np. jednostki się seryjnie wykrzaczają, to wstrzymuję mu pobieranie danych.
Teraz mam np. za cel uzbieranie po co najmniej tysiącu punktów w tych projektach których się to da (bo niektóre są nieaktywne albo nie rozsyłają próbek, albo rozsyłają rzadko)

bartsob5

ja sobie postawilem wyrownac wjszystkie do 2 tysiecy... do tego celu brakuje mi jeszcze ok 9000pkt... ostatnio dostalem od sztaki puinkty.. az 2 za 3 probki sprzed 2 miesiecy...

PMG

Ja miałem założenie zeby policzyć z każdego po 1000. Ale teraz stwierdzielm ze policze troche dla punktów ( bo stale z moim przyrostem balansowałem koło 165 tyś. miejsca, więc liczę najlepiej punktujący Einstein.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

Ja na jednym hoście mam 40 projektów

ten host wypracował jakieś 200k, resztę natomiast gromadka innych ( w tej chwili niestety oprócz niego są aktywne tylko 2 czasem 3 :(  a było ich czasem dużo więcej). Swego czasie obiecałem bartsob5, że pokonam go we wszystkich projektach do końca 2006r :wink: . Nietety Predictor popsuł moje plany :cry: . Wciąż czekam na reaktywację predictora - aby moja obietnica chociaż może poniewczasie, ale nie pozostała bez pokrycia. Tymczasem podciągam projekty do okrągłych sumek. Kilka czeka w kolejce do 5k, parę jest w kolejce do 10k, poza tym jeśli pojawiają się próbki takich projektów jak LHC(czyli rzadkie i bez ostrzeżenia dostawy jednostek do przeliczenia) - wtedy wszystkie zasoby są skierowane na taki właśnie projekt. Kiedy kończą się takie "rzadkie" próbki - wtedy wracam do realizacji taktyki "okrągłych sumek".

kret

wow..dzięki! to naprawdę daje mi kilka pomysłów jak sobie zrealizować liczenie, korzystając z waszych postów i doświadczenia :) na razie po kilku próbach mam Seti, Rosette, RCN, LHC i Einsteina :) a zastanawiam się nad ABC i QMC :) może jakieś rekomendacje, ulubione projekty, te które się Wam najlepiej liczy? ogólnie można by zrobić taką ankietę albo coś..hmm ;)

Bober

A może być temat twój ulubiony projekt ?



A ABC się bardzo fajnie liczy :) No i cel może mało praktyczny, ale jednak wielkie problemy matematyczne są zawsze godne uwagi :wink:

bartsob5

generalnie, jesli chcesz miec stabilnie wszystko, bez zadnych problemow (install and leave) to w zupelnosci rosetta einstein i QMC ci wystarcza. (jesli wciaz nie masz QMC to polecam;) spore jednostki, ale sie oplaca) jesli masz czas na zabawe, pilnowanie, tak jak ja, i nie masz nic przeciwko jesli ci cos czasem nie dziala (lub nigdy) nie masz nic przeciwko braku jednostek to mozesz sie zapisac do absolutnie kazdego projektu (wszystkie naraz i kazde z osobna ;) ) mozesz tez sprobowac PrimeGrid bo dziala tez w miare stabilnie (nawet chyba bardziej od seti...)

kret

Bober, em, taaak, to całkeim dobry temat, sorki że jakoś mi umknął ;)

heh..a poza tym Panowie dajecie mi niezłe wsparcie, za co bardzo dziękuję