problem z remaining (estimated) time w Boinc Managerze

Zaczęty przez sknd, 26 Styczeń 2013, 11:20

sknd

jak w temacie, od kilku dni coś się pokopały BM czasy przewidywane, np w WCG pokazuje mi jednostki po 87600 h, a w fightmalaria (jak wiadomo króciutkie) po 300-500 h. Jest to o tyle problematyczne, że jednostki WCG od razu dostają wysoki priorytet i nie liczy się nic innego. Miał ktoś kiedyś podobny problem?

boincmanager 7.0.28, linux32

Dario666

Ja też tak czasami mam, że wywala kosmiczne czasy obliczeń i też mi się wydawało, że liczy tylko jedno, ale w rzeczywistości tak nie jest. Czas przydzielany jest zgodnie z parametrem "przydział zasobów". Zablokuj dostęp do sieci w menu Aktywność i się można przekować, ale wpier trzeba trochę WU naciągnąć.

stiven

Mi ostatnio tak dziczeje przy liczeniu podprojektu PPS LLR w Promegrid. Próbki liczą się koło godziny a czasy  remaining (estimated) mimo przeliczenia setek próbek podaje ~40h.

Dario666

#3
Np. teraz na Asteroids@home mam remaining time równy 40 minut, a przeciez liczą się one już od setek WU po 3,5 godziny

Szopler

Benchmark wykonany poprawnie? Bo mi to wygląda jakby boinc nie mógł benchmarka przeprowadzić przez co przyjmuje 1000 operacji na sekundę i stąd zonk w obliczaniu wydajności więc i czasów...

Dario666

Chyba 1000 milionów op/s. 1000 to miały kalkulatory w latach 70'tych :) Jednak każdy czas jest przecież liczony z tych samych parametrów benchmarka. Spróbuj zresetować projekt

sknd

resetowanie proejktów nic nie daje, tak samo usunięcie ich i dodanie od nowa, przynajmniej wupropa i oprojektu. poczekam aż doliczą się te WCG i spróbuje przeinstalować całego boinca

stiven

U mnie wuprop i oprojekt ZAWSZE podawały błędnie czasu. W ich przypadku to nie warto w ogóle robić z tego zagadnienia.

sknd

#8
nie no problemem jest przede wszystkim WCG dla mnie, ale wszystkie projekty jakieś kosmiczne czasy pokazują, na wupropie i oprojekcie sprawdzałem po prostu czy reset projektu lub odpięcie i przypiecie go coś zmienia

EDIT: wygląda na to, że całkowite usunięcie boinca z kompa i postawienie go od nowa pomogło.

cp

#9
Coś takiego pojawiło mi się ostatnio w Einsteinie (~100 godzin zamiast 8-10 rzeczywistych) oraz Asteroids (9 minut zamiast 2,5 godzin, co zresztą zapewne spowodowało to: http://www.boincatpoland.org/smf/asteroidshome/asteroids-spamuje-probkami/)