Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Nie mogę zainstalować boinc

Zaczęty przez PawelJacekZ, 01 Luty 2013, 09:08

PawelJacekZ

Witam
Miałem zainstalowaną wersję 7.0.chyba 33 i ją odinstalowałem revouninstal teraz chcę zainstalować 7.0.44 i wyskakuje mi podczas instalacji błąd instalator szuka boinc.msi i nie ma go i na tym koniec mam win 7 i boinc chodził mi jak burza do czasu mojej próby instalacji nowej wersji teraz nic nie chce się już zainstalować żadna wersja boinc...
Nie wiem jak to przejść...
Help
Coś chyba jest nie tak z dekompresowaniem plików bo nie może zaskoczyć boinc.msi nie wiem o co chodzi...

stiven

#1
 :ahoy:
Na pierwszy rzut oka to mi wygląda na błąd przy pobieraniu pliku. Spróbuj pobrać plik ponownie - jak to nie pomoże to pomyślimy dalej.

A przy okazji wersja 7.0.44 to wersja developerska - niestabilna. Lepiej używać 7.0.28

pszyklejony

Spróbuj opcji napraw, z płyty instalacyjnej Windows.

PawelJacekZ

Próbuję instalować stabilną wersję i to samo...
Czy może to padł w win 7 program do dekompresji?
Jak to sprawdzić...
Mam lapka od Asusa 5 miesięcy i wszystko inne chodzi bez problemu inne programy się instalują tylko boinc nie...
Przed de-instalacją Boinc poprzedniej wersji też wszystko śmigalo ok

pszyklejony

Pousuwaj pliki z C:\ProgramData\BOINC (ukryte).

PawelJacekZ

Wywaliłem wszystko....
Bez efektu ... :(

Argento

Hmm, źle odinstalowany BOINC...
Przeczyść rejestr pod kątem występowania BOINC. Sprawdź jaki status ma usługa "Instalator systemu Windows".


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

PawelJacekZ

#7
Usługa była ustawiona na uruchamianie ręczne dać na automatyczne ?????
the feature you are trying to use is on a cd-rom or removable disk that is not available
no i znowu kicha

Szopler

Ale kombinujecie... jak koń pod górę z wozem węgla.

regedit -> find 'boinc' -> delete -> install

Może nawet sam ccleaner wystarczy.

PawelJacekZ

wyczyszczony rejestr wszystko aut i dalej to samo przy instalacji.......

Szopler

Jakiś antywirus działa?

PawelJacekZ

#11
Avast...ale nic więcej nie blokuje się....
Próba przy wyłączonym Avast też nic nie dała...
Instalator prosi o boinc.msi a tm go nie ma w windows install jest boic instaler ale instaluje program bez efektu...

Troll81

a takie głupie pytanie. Na pewno instalujesz wersję dla twojego systemu? Jaki masz system operacyjny i jaką wersję BOINCa?

PawelJacekZ


Troll81

System masz win7 64 a aplikację boinc

http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_7.0.28_windows_x86_64.exe

tę?

Cyfron

tak jak Szopler pisze - mi też to wygląda, że usunął kolega BM inaczej niż poprzez uninstall i teraz gdzieś w systemie (rejestrze?) są śmieci i nowy instalator się do nich odwołuje i nie może tego znaleźć. Też tak miałem. Trzeba przeszukać rejestr ręcznie pod kątem kluczy z zawartością "boinc" i je usunąć. Restart i wtedy instalować. O ile pamiętam, to pomogło.

michal_saper

Łindołs to łidołs. :D

Sprawdź czy boinc nie wisi w zainstalowanych programach. Jeśli wisi, jest odpowiedni folder w rejestrze który nalezy w takim przypadku usunąć.

PawelJacekZ

Witam
Serdeczne dzięki za podpowiedzi i pomoc....
Wywaliłem ręcznie z rejestru wszystko co BOINC i poszło...
Mam więc jeszcze pytanie ... jeśli teraz będę chciał zainstalować nową wersję boinc to czy wpierw odinstalować to co jest czy po prostu zainstalować ...
Wszystkim do miłego...

Szopler


Troll81

po prostu instalować :D

emik

Ja osobiście instaluje na starą wersję

SGS2 + Tapatalk + SwiftKey



PawelJacekZ

Poszła nowa...super...
Po strachu...