Instalacja BOINC 5.8.11

Zaczęty przez PMG, 13 Luty 2007, 22:31

PMG

---------- 22:29 13.02.2007 ----------

Chce zainstalować ściągniętego stąd http://boinc.berkeley.edu/download_all.php Boinca 5.8.11. Gdzies pod koniec instalacji wyskakuje mi pytanie żebym wskazał miejsce znajdowania się pliku boinc.msi. Ktoś wie gdzie mu to pokazac ? próbowałem to znaleźć ( ze niby sam siebie nie może znaleść - ale to też nie skutkuje.

---------- 22:31 ----------

Gdy znalazłem ten plik w C:\WINDOWS\Downloaded Installations\{17FB53F1-4EF8-4546-91F6-1E711C7D55 9B}\BOINC.msi to po wybraniu go program wyrzucił tekst że to nieprawidłowy plik instalacyjny.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Mogę tylko powiedzieć, że wczoraj to instalowałem i żadnych takich pytań nie miałem, instalacja przebiegła normalnie. Także nie wiem o co chodzi.

bartsob5

hmmm ja dzisiaj instalowalem akurat 5.8.11 i o dziwo udalo mi sie zainstalowac go jako usluge, ale niestety byl konieczny restart zeby sie skapnal ze zostala zmieniona wersja... jesli chodzi o brak boinc.msi to nie mam zielonego pojecie o co z tym moze chodzic, nigdy takiego pliku nie widzialem, chociaz ta sciezka co pokazujesz prowadzi chyba akurat do plikow tymczasowych systemu..

krzyku

jak ja instalowałem to było wszytko OK
  

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"... jesli chodzi o brak boinc.msi to nie mam zielonego pojecie o co z tym moze chodzic, nigdy takiego pliku nie widzialem, chociaz ta sciezka co pokazujesz prowadzi chyba akurat do plikow tymczasowych systemu..

Nie wiem na ile to pomocne ale widziałem taki plik w wersji 5.9.0
( wróciłem do wersji 5.8.8 - dosyć kiepsko punktuje, ale jest bardziej  stabilna)



Bober

No właśnie rozszerzenie .msi mają zwykle pliki instalatorów. Jaką miałeś poprzednią wersję BOINC (może właśnie 5.9.0 w której tak się nazywa plik instalacyjny)? Może trzeba będzie ją odinstalować przed instalacją nowej, żeby się wpisy do rejestru wyczyściły.

PMG

Mam 5.4.11, która też była instalowana na jakąś wersje (5.2.X). Czy jeżeli zdeinstaluję boinca to wszystkie statystyki stracę które miałem ?

I co tak właściwie da mi ( na Athlonie 1,7+ z 512 ramu) zainstalowanie tego nowego boinca ? Szybciej się będzie liczyło ? To chyba zależy od aplikacji konkretnego programu.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Nie sądzę, żeby przejście na 5.8.11 cokolwiek przyspieszyło. Zawiera ona jednak poprawki wielu błędów i w niektórych projektach przejście na tą wersję jest bardzo pożądane.
Odinstalowując stracisz statystyki. Ale jest na to prosty sposób. Skopiuj sobie pliki statistics...xml z katalogu BOINC, a potem po przyłączeniu się do projektów zastąp nimi te istniejące.