[przyjmę/kupię tanio] chłodzenie do athlona 64 x2

Zaczęty przez sknd, 21 Luty 2013, 22:08

sknd

[przyjmę/kupię tanio] chodzi o procek athlon 64 x2 dual core 4000+, mam takiego kompa w pracy, chyba coś jest nie tak z tym chłodzeniem, bo co się ruszy kompa, to zaczyna się proc grzać...

Troll81

Zdejmij radiator i przeczyść. nałóż nową pastę. I załóż chłodzenie z powrotem :D

sknd

no właśnie robiłem tak już z pięć razy, po każdym ruszeniu lub przeniesieniu kompa, mam już tego dość, poza tym pasty mi szkoda  ;). Wydaje mi się, że z mocowaniem jest coś nie tak...

PoznanskaPyra

Coś mi się wydaje, że znajdę jakieś od Phenoma x6. Powinno być wystarczające, a mocowanie jest to samo.

EDIT
Mam to chłodzenie, jak chcesz zgłoś się na PW. Jest to boxowe chłodzenie od phenoma x6, z nałożoną pastą w oryginalnym kartoniki :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

#4
Próbowałem kiedyś mocować boxowe od phenoma x6 właśnie na athlonie 64 x2 4000 i nie pasowało. Dałem koledze i na innej mobo pod am2 nie było problemu. Modeli płyt nie pamiętam ale rozchodziło się o heatpipy, które zawadzały o koszyk do mocowania chłodzenia. Mój i kolegi różniły się z tego co pamiętam kolorami (jeden pomarańczowy drugi czarny czy jakoś tak). Możliwe, że moja płyta była am2 (kupowana wieki temu z jednordzeniowym sempronem 2800+ czy tam 3400+) a jego am2+ (kupowana od razu z x2).

W tym przypadku zapewne problemem jest sama zapinka, która przy kolejnych montażach/demontażach coolera straciła sprężystość i za słabo dociska.
Jakby nie pasowało to mam na zbyciu chłodzenie od athlona x2 255. Zmieniłem je bo konstrukcja wg mnie powodowała nadmierne gromadzenie się kurzu i trudności w czyszczeniu. Wentylator trochę pochodził więc byłby w użytkowaniu głośniejszy niż pyrkowa nówka :)

sknd

to jak cos to sie odezwę, ale mam nadzieję że spasi ;)

PoznanskaPyra

wysłałem dzisiaj, okaże się czy pasuje.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

#7
 :respect:

EDIT: dostałem dziś przesyłkę od Pyry, serdeczne dzięki!
niestety jestem aktualnie na L4 więc dopiero w przyszłym tygodniu sprawdzę czy pasuje.

Troll81

Temat nie ruszany od dwóch miesięcy. Zamykam.