Karta do 150zł

Zaczęty przez KrzychuP, 28 Luty 2013, 10:15

KrzychuP

W związku ze zbliżającym się zwrotem podatku mam pytanie.  %)

Jaka karta graficzna do liczenia?
Parametry (w kolejności ważności):
1. cena maks. 150zł
2. jak najcichsza (pasywne chłodzenie wchodzi w grę?)
3. wydajna (tzn. małoprądożerna)

Dodatkowym atutem będzie możliwość policzenia w jak największej ilości projektów (nie jestem na bieżąco, kiedyś przodowała w tym aspekcie NV, ale może coś się zmieniło na korzyść ATI).
Było by miło, żeby instalacja i uruchomienie Boinca na niej zajęło nie więcej niż 1 wieczór.  ;)
Najlepiej jakby była dostępna w sklepie we Wrocku.
Jeśli wliczając wysyłkę zmieści się w budżecie może być w sklepie internetowym.
(p.s. ze względu na GPUgrid'a preferowałbym jednak NV)

EDIT:
sprawdzę wieczorem, ale płytę główną mam chyba z PCI_E 1.0
czy karty v.2.0 i v.3.0 też na tym pójdą?

stiven

Mogę Ci moją gt 430 sprzedać. Znacznie taniej niż za 150zł :) Zdaje się, że jeszcze na gwarancji.
Tylko pytanie czy oferowana przez nią wydajność Cię usatysfakcjonuje.

Mała podpowiedź nie próbuj kupować gt 610 ani 620. Niska cena, niskie zużycie prądu ale wydajność strasznie kiepska. Tyle, że do 150zł zbyt dużego wyboru od nvidi nie ma. Za ok 200zł możesz kupić gt 630. Wydajność jak gt 430 tylko ciut mniej prądu je.

KrzychuP

#2
http://www.reactor.pl/produkt-karta-graficzna-pcie-asus-gt630--2048ddr3-128b-dvi-hdmi,127481

jakaś podpucha??  :-\

Cytat: stiven w 28 Luty 2013, 16:58
Mogę Ci moją gt 430 sprzedać. Znacznie taniej niż za 150zł :) Zdaje się, że jeszcze na gwarancji.
Interesująca propozycja  ;D


pszyklejony

O pasywnym chłodzeniu, przy liczeniu na karcie zapomnij. Chyba, że chcesz ciasto piec  :ph34r:

gregre

może coś takiego:
http://allegro.pl/nowa-karta-graficzna-geforce-gt440-1-5gb-hdmi-gw-i3018443001.html
może coś mu jeszcze zostało to może wystawi...

Troll81

ja na GF 8600 z pasywnym liczyłem :D

stiven

Moja karta to ta: http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1402 wersja 128 bit (są też 64). Pudełko, blaszki w komplecie. Paragon jest z 2011-04-28 więc gwarancji zostało niewiele (były 2 lata). Nalepki nieruszane. Wczoraj odkurzana szczoteczką do zębów :P

Nówki widzę, że chodzą ~220zł. Używki na allegro wystawione w kup teraz w okolicach 120-130 i takie są też ceny transakcyjne w licytacjach. Dla kolegi z zespołu wypada jakieś dyskonto zrobić więc... 110 zł (wysyłka w cenie). 

Troll81

Powiem że do 70W mocy cieplnej pasywne powinno wystarczyć :D

stiven

O ile buda dobrze wentylowana.

KrzychuP

Cytat: stiven w 02 Marzec 2013, 12:06
Dla kolegi z zespołu wypada jakieś dyskonto zrobić więc... 110 zł (wysyłka w cenie). 
Jestem coraz bardziej zainteresowany  ;)

Dam Ci znać jutro (maks. we wtorek)

stiven

Ok. Jakbyś potrzebował wyników w jakimś konkretnym projekcie to daj znać. Jak liczyłem to podam a jak nie to zostawię na noc niech sobie policzy.

KrzychuP

ok. piszę się
podaj namiary do przelewu

stiven


KrzychuP

przelew poszedł

KrzychuP

a od wczoraj "ruszyła maszyna po szynach ospale"  ;)

Troll81


KrzychuP

liczy, przynajmniej takie sprawia wrażenie i jakieś cyferki przeskakują w menagerze

tyle, że zacząłem od GPUgrid'a i pierwsze WU chyba gdzieś w weekend skończy liczyć (komp nie jest włączony 24h/dobę tylko w miarę potrzeb)

stiven

Fajnie  :p_arr:

GPUgrid wyciska z niej siódme poty i mi się źle pracowało na komputerze jak liczył.

KrzychuP

#19
Cytat: stiven w 19 Marzec 2013, 12:49
Fajnie  :p_arr:

GPUgrid wyciska z niej siódme poty i mi się źle pracowało na komputerze jak liczył.

Na razie nie robiłem nic co mocno chciałoby podebrać Boincowi MOC, więc działanie GPUgrid'a jest nieodczuwalne  ;D

Najważniejsze, że jest cicho  %)