Dodanie czujki na mapie - błędy w bazie danych?

Zaczęty przez bialy100k, 04 Marzec 2013, 12:27

bialy100k

 Jak długo powinienem czekać na możliwość dodania czujki na mapie?
Ktoś pisał o pół godzinie, a u mnie zbiera dane 2 dzień, 2 próbki zebrane i "valid" a we właściwościach mam tak:


Na boinc/test123a.php czujka nie jest widoczna.
Czy powinno pojawić mi się jakieś dodatkowe pole gdzie mogę wskazać moją lokalizację - tak, by czujka zafunkcjonowała na mapie?

Przeglądając stron z danymi czujki http://radioactiveathome.org/boinc/result.php?resultid=1551975 pod koniec strony, już po wyrysowanej tabelce HTML mam tak:Stderr output

<core_client_version>7.0.27</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
Radac $Rev: 560 $ starting...
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
Could not find any of the devices listed in sensors.xml: Device communication error
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
(ciach - dużo podobnych)
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
Radac $Rev: 560 $ starting...
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
Could not find any of the devices listed in sensors.xml: Device communication error
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
(ciach - dużo podobnych)
Warning: cannot query manufacturer for device: error sending control message: Operation not permitted
06:40:48 (2185): called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>
Czy to może mieć wpływ na problemy z dodaniem czujki?

Drugie pytanie - nie związane z pierwszym: jakie porty powinny być otwarte dla działania czujki (wersja 3 - tubowa, jeżeli to ma jakieś znaczenie). W tej chwili R.Pi chodzi w DMZ -wolał bym je przenieść za firewall'a.


Szopler

Linuch... :bad:
...
Sprawdź jakie VID i PID ma czujka bo na pewno nie takie jak w poradniku instalacji czujki na Linux ;)

bialy100k

Cytat: Szopler w 04 Marzec 2013, 12:42
Linuch... :bad:
...
Sprawdź jakie VID i PID ma czujka bo na pewno nie takie jak w poradniku instalacji czujki na Linux ;)
Tak, miałem użyty inny ID niż w projekcie,  - bo lsusb pokazuje:
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 0424:9512 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 004: ID 04d8:f6fe Microchip Technology, Inc.

(to ostanie - to czujka, bo po odpięciu fizycznie - wpis znika)
16c0 jak było w opisie instalacji dla linuxa wcale nie mam na liście...

Pierwotnie w pliku 53-radioactive.rules miałem wpis:
#RAD@Home
ATTR{idVendor}=="04d8", MODE="666", GROUP="plugdev"

właśnie z tego powodu.

Jenak tak jak radziłeś zmieniłem na to, co było w opisie - #RAD@Home
ATTR{idVendor}=="16c0", MODE="666", GROUP="plugdev"
chociaż nie za bardzo rozumiem jak to ma działać - ale cienki jestem z linuxa.

Czy ten 04d8:f6fe Microchip Technology, Inc. pokazywany dla czujki jest prawidłowy? Przyznaję, ze głupieję...


Szopler

Czujka V3 ma nowy VID i PID nadany przez Microchip'a właśnie (bo na ich procku jest zbudowana). Powinna więc działać na VID 04d8...
Zerknij do pliku sensors.xml czy jest tam wpis dla takiego VID.
Powinno być coś takiego:
  <sensor>
    <comment>3.01</comment>
    <hardware_id>04d8:f6fe</hardware_id>
    <revision>769</revision>
    <revision_bcd>3.01</revision_bcd>
    <vendor>microchip</vendor>
    <product>radioactiveathome.org GRS</product>
    <usb_protocol>1</usb_protocol>
    <options>
      <switch_gmsupply>1</switch_gmsupply>
      <reset_counters>1</reset_counters>
      <switch_buzzer>1</switch_buzzer>
      <switch_backlight>1</switch_backlight>
    </options>
  </sensor>

Czy użytkownik odpalający boinc ma uprawnienia dostępu do USB?

bialy100k

Dzięki za pomoc.
Już chyba wiem - prawdopodobnie nie odpaliłem prawidłowo klienta boinc - bo założyłem, że dalszy opis na http://www.boincatpoland.org/wiki/Instalacja_BOINC_na_systemie_GNU/Linux mnie nie dotyczy - bo wybrałem to, co opisano jako "Instalacja automatyczna na Ubuntu/Debian".
Trochę to mało przejrzyste dla zwykłego użytkownika co robić dla Windows, co dla Ubuntu/Linux+okienka a co dla samej linuxowej linii komend (jaką mam na Raspberry.Pi).
Może to podzielić na zupełnie osobne sekcje (nawet, jeżeli kroki się praktycznie dublują) - żeby się nie mieszało?

Jutro wieczorem powalczę dalej...

Troll81

ależ zapraszamy do edytowania poradnika :D

bialy100k

Cytat: Troll81 w 05 Marzec 2013, 08:48
ależ zapraszamy do edytowania poradnika :D
Jak zrobię - to jest duża szansa, że opiszę kolejno co i jak - w odniesieniu do R.Pi. Im więcej działających czujek - tym lepiej.

TJM

#7
Tu nie za bardzo jest z czym walczyć, ponieważ akurat na Pi łatwiej uruchomić sensor niż na 'dużym sprzęcie'.
W 'rules' wpis musi wyglądać następująco:


#r@h
ATTR{idVendor}=="16c0", MODE="666", GROUP="plugdev"
LABEL="radioactive_rules_end"


Jest to nowszy syntax, identycznie jest na nowszych wersjach debiana, ubuntu itp. Oczywiście podany vendor jest dla starszych sensorów, dla 3.01 obowiązuje nowy "04d8". Btw dzięki za przypomnienie tego faktu, wyedytowałem topic na forum projektu, ten dotyczący raspberry.

Tak btw, jeśli Pi robi często coś innego niż BOINC, warto przypatrzeć się czy w tym czasie aplikacja działa poprawnie. Przy dużym obciążeniu systemu, a o to dość łatwo na tak "delikatnej" sprzętowo maszynie, czasami łączność aplikacja-klient zostaje zamulona i runtime zadania stopniowo się wydłuża. W cięższych przypadkach może dojść nawet do wstrzymania aplikacji.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bialy100k

#8
Czujka ruszyła - ale (absurdalnie) nie do końca wiem jak, a z opisu instalacji wynika, że nie powinna, bo nie ma plików które powinny tworzyć się automagicznie przy instalacji. Jutro zgram wszystko tak, jak jest do pliku i próbuję jeszcze raz (ale poprawnie) - bo powinienem wiedzieć gdzie leży problem.

EDIT:
Prawdopodobnie pomogło dodanie uruchamianie demona:
update-rc.d boinc-client defaults 98
(za: http://boinc.berkeley.edu/wiki/Stop_or_start_BOINC_daemon_after_boot )