Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SimCity

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 08 Marzec 2013, 17:02

PoznanskaPyra

Udało nam się z Aidec-em założyć region i rozpocząć budowę pierwszych miast. Pokazał bym kilka screen-ów jednak serwery simcity nie wytrzymują naporu graczy i zazwyczaj wygląda to tak:

[smg id=9884 type=preview align=center caption="simcity"]

Zapraszamy jednak wszystkich do grania i dołączania do naszego regionu. Myślę że sytuacja serwerowa poprawi się w najbliższym czasie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

A gdzie można tanio nabyć ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Tanio było przed premierą na Keye.pl za 109zł dostałem. Jak aidec-owi zamawiałem w dniu premiery to już 139zł było.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

emik

Jak tylko zakupie to się dołączę

SGS2 + Tapatalk + SwiftKey



patyczak

Dzisiaj kupiłem w Saturnie we Wrocławiu po 119pln (wydanie specjalne w metalowym opakowaniu). Oczywiście z grania nici przez zajęte serwery  :(
Skeczu z papugą nie będzie



PoznanskaPyra

Jaki masz nick? To dodam Cię do znajomych na origin
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

patyczak

Cytat: PoznanskaPyra w 08 Marzec 2013, 19:39
Jaki masz nick? To dodam Cię do znajomych na origin

Mam jedyny nigdy nie zajęty login "kupowiec"  ;D
Skeczu z papugą nie będzie



krzyszp

Cytat: patyczak w 08 Marzec 2013, 19:37
Dzisiaj kupiłem w Saturnie we Wrocławiu po 119pln (wydanie specjalne w metalowym opakowaniu). Oczywiście z grania nici przez zajęte serwery  :(
Po co kupujecie gry, w które nie da się grać???
Bez sensu dawać zarobić firmie, która taką niedoróbkę wypuszcza...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

patyczak

Cytat: krzyszp w 08 Marzec 2013, 21:52
Cytat: patyczak w 08 Marzec 2013, 19:37
Dzisiaj kupiłem w Saturnie we Wrocławiu po 119pln (wydanie specjalne w metalowym opakowaniu). Oczywiście z grania nici przez zajęte serwery  :(
Po co kupujecie gry, w które nie da się grać???
Bez sensu dawać zarobić firmie, która taką niedoróbkę wypuszcza...
Odpowiedź jest bardzo prosta. Gdybym wiedział, że są takie problemy to bym nie kupił, albo kupiłbym po miesiącu. Zakładam, że jak ktoś sprzedaje grę to można w nią grać.
Skeczu z papugą nie będzie



krzyszp

Cytat: patyczak w 08 Marzec 2013, 21:56
Cytat: krzyszp w 08 Marzec 2013, 21:52
Cytat: patyczak w 08 Marzec 2013, 19:37
Dzisiaj kupiłem w Saturnie we Wrocławiu po 119pln (wydanie specjalne w metalowym opakowaniu). Oczywiście z grania nici przez zajęte serwery  :(
Po co kupujecie gry, w które nie da się grać???
Bez sensu dawać zarobić firmie, która taką niedoróbkę wypuszcza...
Odpowiedź jest bardzo prosta. Gdybym wiedział, że są takie problemy to bym nie kupił, albo kupiłbym po miesiącu. Zakładam, że jak ktoś sprzedaje grę to można w nią grać.
Ja bym oddał bubel do sklepu i/lub zarządał zwrotu kasy...
EA zresztą już dawno udowodniła swoimi wyrobami, jak w d... ma klientow po zapłaceniu za grę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

Udało mi się dzisiaj pograć i sama gra jest tego warta. Naprawdę chłopaki się spisali. Myślę że te problemy ogarną i będzie się ciężko oderwać.

Patyczak wysłałem Ci zaproszenie do znajomych, przydasz się w rozwoju regionu. Szczególnie jak zrobisz miasto gdzie będzie wielu mieszkańców i sporo handlu. Gdyż moje miasto potrzebuje pracowników do fabryk, kopalni i rafinerii.  :D
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Jako wielki fan serii  -zaczynałem c64 ma pytanie

Czy mapa na miasto jest duża (SimCity, 2000, 3000) czy jest to jak w 4 jedna mapa składa się z wielu małych map

Moją największa bolączką zawsze było że - kończył się teren pod rozbudowę i gra stawała się nudna  :bad:
Jak to wygląda teraz


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Tu się nie staje nudna gra. Tereny nie są ogromne ale w regionie mamy ich 16 do tego dochodzi ciągła współpraca z innymi. Bez niej nie ujdziesz.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Czyli niema Buduje sobie miasto dla idei
Szkoda


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

Udało mi się wreszcie pograć jak należy w simcity. Stworzyliśmy z Aidec-em region. O ile moje pierwsze miasto było wielkim niewypałem, po prostu przegiąłem z rozwojem i zbańczyłem. To drugie miasto ma się świetnie. Wybudowane tak że jest praktycznie uniezależnione od miasta Aidec-a. Kupuje u nie go wszystko, woda, prąd, kanaliza, śmieci, policja, pogotowie, straż pożarna. Ma to plusy, że nie muszę sam stawiać kosztownych budynków. Aidec z kolei dzięki moim wpływom za jego usługi nie musi ich utrzymywać i ma zasoby również dla swojego miasta. Rozwijając to miasto robiłem to powoli i spokojnie, dzięki temu mam naprawdę ogromny budżet ok 5 000 000$ jak na realia gry jest to bardzo dużo. Niestety Aidec się przeinwestował i zaliczył taki sam krach jak ja w moim pierwszym mieście, mam nadzieje że dzięki moim zasobom gotówki uda się podnieść jego miasto i wepchnąć na właściwe tory. Mam pewien plan który pozwoli uratować jego miasto, moje (bo przecież bez aidec-a nie mam żadnej ochrony, energii, straży itp.) i rozwijać dalej region.

[smg id=9885 type=preview align=center caption="SimCity 2013 03 09 17 58 34 706"]
[smg id=9886 type=preview align=center caption="SimCity 2013 03 09 17 58 37 021"]
[smg id=9887 type=preview align=center caption="SimCity 2013 03 09 18 13 02 270"]
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

gregre

czyli w kilka dni ma się zbudowane i dobrze prosperujące miasto i co dalej?
tak się zastanawiam czy nie kupić sobie właśnie ale obawiam się że szybko gra się skończy, bo w końcu nie chcę płacić za kilka godzin stawiania budynków a potem zsyłania na nich katastrof...

PoznanskaPyra

Ja teraz muszę uratować 2 miasta i postawić wielkie dzieło, czyli ogromną elektrownie która zasili cały region. Potem dokończyć budowę miasta i zmienić specjalizację, gdyż ruda i węgiel się kończą, a miasto musi z czegoś wyżyć. Jak już doprowadzę miasto do stabilnego stanu i zabuduje planszę w całości, zacznę budować następne miasto. W regionie można postawić 16miast.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

Tylko tego się obawiam
SimCity lubiłem/lubię za dużą mapę i budowanie miasta - a teraz to trochę zaczyna Simsy przypominać

Dlatego po latach wróciłem do Open TTD z możliwością gry na gigantycznej mapie z 1tyś pociągów i nieograniczoną możliwością zabudowy

I tego brakuje mi w każdym następnym SimCity  :wth:
Zamiast możliwości coraz większych terenów do zabudowy rozbija je się na coraz mniejsze regiony szkoda  :bad:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PoznanskaPyra

#18
To simcity jest nastawiona na wspólną grę.

[smg id=9888 type=preview align=center caption="SimCity 2013 03 10 11 18 56 099"]
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 10 Marzec 2013, 10:39
Dlatego po latach wróciłem do Open TTD z możliwością gry na gigantycznej mapie z 1tyś pociągów i nieograniczoną możliwością zabudowy

Rozwiń proszę skrót  TTD ?

Czy serwer SimCity już dobrze działa ? Czy jest kilka podzielonych na uzytkowników z różnych stron świata czy też jeden dla wszystkich ?

Janek

Cytat: Ania w 10 Marzec 2013, 18:40
Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 10 Marzec 2013, 10:39
Dlatego po latach wróciłem do Open TTD z możliwością gry na gigantycznej mapie z 1tyś pociągów i nieograniczoną możliwością zabudowy

Rozwiń proszę skrót  TTD ?


Open TTD - Open Transport Tycoon Deluxe  :D

AiDec

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 09 Marzec 2013, 10:33
Czy mapa na miasto jest duża (SimCity, 2000, 3000) czy jest to jak w 4 jedna mapa składa się z wielu małych map

Jest podobnie do czworki. Mapa sklada sie z 1-16 miejscowek na miasta + do czterech miejsc na `wielkie dziela`. Niestety, mapki na miasta sa male, niestety nic mi nie wiadomo o tym czy i kiedy wprowadza duze miasta (choc nagonka na Maxis o to jest na chwile obecna bardzo duza, na forach ludzie cisna o to naprawde mocno). Mimo ze miasta sa `male` to jednak pelne ich rozbudowanie i zadbanie o nie dosc ze zajmuje sporo czasu (jest z tym sporo roboty - jedno miasto na maksa to ladnych kilka dni gry), to dodatkowo jest to trudne zadanie.


Cytat: gregre w 10 Marzec 2013, 09:10
czyli w kilka dni ma się zbudowane i dobrze prosperujące miasto i co dalej?

No tak ladnych kilka dni. Na najwiekszej mapie mozesz postawic 16 miast, plus 4 wielkie dziela - kawal roboty zanim to zrobisz. Kazda miejscowka pod miasto ma inne zasoby (tu wegiel, tam ropa, gdzie indziej NIC). Nielatwo jest zbudowac samodzielne a duze miasto (samodzielne wioski latwo), raczej idzie sie w specjalizacje i buduje kilka miast, ktore sobie nawzajem pomagaja (najtrudniej postawic takie gdzie sa bardzo duze ograniczenia w dostepie do swiezej wody).




Ogolnie rzecz biorac, kawal roboty z tym jest i nie ma obaw ze szybko sie gre skonczy. Najwiekszy fun oczywiscie w multiplayerze - tak jak my z Pyra gramy jest grejt :), a chetnie jeszcze kogos przyjmiemy do spolki (pod warunkiem czestego grania - my siedzimy po 6-8h dziennie i ktos kto mialby grac 2h raz na kilka dni, albo tylko w weekendy nie bardzo bedzie pasowal do naszej rozgrywki).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

gregre

ciekawe prezenty dla graczy SimCity:

https://help.ea.com/pl/article/simcity-something-extra

tylko które wybrać?
chyba się skuszę na BFa 3  ;D

PoznanskaPyra

BF-a bierz, tiggy też weźmie potrollimy sobie trochę  %)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Krzysiak

No i jest szansa na to co lubię
http://www.wykop.pl/ramka/1575871/simcity-z-trybem-offline-wiekszymi-miastami-i-ksztaltowaniem-terenu/

Budowanie dla budowania  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Arthusp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 05 Lipiec 2013, 13:54
No i jest szansa na to co lubię
http://www.wykop.pl/ramka/1575871/simcity-z-trybem-offline-wiekszymi-miastami-i-ksztaltowaniem-terenu/

Budowanie dla budowania  :)
Oby! Ale jeśli dobrze rozumiem, to jest dopiero na etapie pytanie fanów co o tym myślą. Więc pewnie jeszcze trochę wody upłynie... Ale trzymam kciuki - krok zdecydowanie w dobrą stronę! :p_arr:

d_worms

Zobaczymy co z tego wyjdzie narazie Kicha!!!!

Puma

#27
Zainteresowanym tego typu gierek  piszę że wyszło Transport FEVER --kupiłem-- tylko ciężko zarobić--trza siedzieć dużo godzin.  : /   cena w Media Mar 89.90zł

AiDec

Gram w to od tygodnia - faktycznie interesujaca rozrywka i wciagajaca.
Gra jest (niestety) na tyle rozbudowana, ze najwyrazniej zlozonosc gry troche przerosla developerow - sporo jest niedopracowanych elementow (wlasnie z ich powodu nie udalo mi sie jeszcze ukonczyc drugiej kampanii - USA - i nie widze szans na ukonczenie w obecnym buildzie).
Na duzy plus - pelne wsparcie dla moderow (i modow juz setki).

Zarabia sie banalnie latwo; ustawiasz po jednym przystanku busowym w dwoch najbardziej oddalonych miastach, stawiasz linie PKS ( ;) ), kupujesz kilka dowolnych busow na ta trase i idziesz spac. Wstajesz na nastepny dzien i masz dosc kasy zeby zabudowac cala mape :)
Opcjonalnie mozna to zrobic z pociagami, jest co prawda troche zachodu zeby polozyc tory, ale na nastepny dzien liczysz kase w miliardach.
Oczywiscie jesli ktos chce zaliczyc medale (achievementy), to ma trudniej bo liczy sie czas :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

króljulian

Macie jeszcze jakiś pomysł na szybkie zarobienie kasy w czasie kiedy np. jestem na uczelni? Mam niecne plany tylko hajsy muszą się zgadzać :3 to z autobusami już stosowałem..

fredek556

Najlepsza gra :D

Puma

Cities: Skylines  - ostatnio znalazłem tą grę typu simcity-- chyba ją kupię--czytałem że ma dużo modów