Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Potrzebna kasa.

Zaczęty przez Troll81, 13 Marzec 2013, 22:06

Troll81

W skrócie i na temat. Fundacja ma wydatki. Choćby w postaci utrzymywania domen, opłat za księgowość. O utrzymaniu serwerów nie wspominając. Wielu z nas zapaliło się do pomysłu fundacji. Wielu z nas pomysł popiera. Niestety szara rzeczywistość jest taka ze potrzebujemy kasy. Aktualnie wydajemy więcej niż dostajemy. A tak długo być nie może. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich forumowiczów o wsparcie fundacji. Nie chodzi nam o jednorazowe wpłaty choć i te są mile widziane. Tylko raczej o stały przypływ gotówki. Choćby w postaci 5pln miesięcznie. Jest to o tyle ważne że w miarę stały przypływ gotówki pozwala planować. Ustalać budżet. Jest nas wiele. Razem możemy zdziałać naprawdę sporo. Jeśli choć same aktywne osoby na forum ustanowią zlecenie stałe w baku raz w miesiącu na wysokość 5 pln. To mówimy to o kwocie ok 500-750 złotych. Pozwoli to spokojnie opłacić domeny serwery i księgowość. oraz planować modernizację czy zakup nowych SKB@P. Bez tej choćby symbolicznej piątki miesięcznie nie pojedziemy daleko. Prędzej czy później kasa się skończy. A wraz z nią skończy się możliwość działania fundacji.

Niniejszym liczę, że osoby którym choć trochę zależy na istnieniu i realnym działaniu fundacji podejmą się tego jakże ciężkiego obowiązku i wesprą fundację jakąś kwotą. Choćby symbolicznym piątakiem na piwo. Naprawdę prosimy o niewiele.

goofyx

Zgadzam się z przedmówcą.
Jak wiadomo jesteśmy małą fundacją, ale mamy plany i chcemy się rozwijać niestety nasze uwarunkowania nie pozwalają na żadne dodatkowe działania niż te których aktualnie się podjęliśmy.

kempler

Możecie na mnie liczyć  :parrrty:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

#3
A ja liczę na więcej takich wypowiedzi jak twoja :D

Bober RAD-Poland aborek Krzysiak_PL_GDA ksysju Szopler waldas apohawk Karlik stiven philozoph MajkPascal emik Radegast patyczak PanStaszek _Aleksander_ lukaszja Jan Stenzel Bezprym gregre czach mimeq i cała reszta która przegląda regularnie forum. Licze na deklaracje  :whip: :whip: :whip: :whip:

Bober


patyczak

Nie ma sprawy  :) tylko podaj nr konta żeby nie trzeba było forum przeczesywać  :)
Skeczu z papugą nie będzie



goofyx

Cytat: patyczak w 13 Marzec 2013, 23:32
Nie ma sprawy  :) tylko podaj nr konta żeby nie trzeba było forum przeczesywać  :)

Konto złotówkowe:    36 2490 0005 0000 4530 9577 1511

sknd

pojszło cośtam ;)

Troll81

Ma iść regularnie co miesiąc  :attack: :attack: :attack:

mimeq

Cytat: Troll81 w 13 Marzec 2013, 22:40
A ja liczę na więcej takich wypowiedzi jak twoja :D

Bober RAD-Poland aborek Krzysiak_PL_GDA ksysju Szopler waldas apohawk Karlik stiven philozoph MajkPascal emik Radegast patyczak PanStaszek _Aleksander_ lukaszja Jan Stenzel Bezprym gregre czach mimeq i cała reszta która przegląda regularnie forum. Licze na deklaracje  :whip: :whip: :whip: :whip:

Jakies 3 miechy juz wplacam regularnie, aktualnie po 10PLN rad@h, oproject, ogolnie - razem 30PLN/miesiac  :P
Dobrze by bylo jakby pojawil/pojawily sie pasek postepu na stronie fundacji (wiem ze krzyszp ma ostatnio sporo pracy)


andy101fah

[smg id=9892 type=av align=center caption="daj piątaka"]

możecie na mnie liczyć co miesiąc.

Janek

Póki co mogę zadeklarować stałą kwotę 30 PLN w każdym miesiącu  :)

Dane do przelewu są aktualne z poniższej strony?

http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-o-fbp/konto-fundacji-8081/

goofyx

Cytat: Jan Stenzel w 14 Marzec 2013, 08:42
Póki co mogę zadeklarować stałą kwotę 30 PLN w każdym miesiącu  :)
:p_arr:

Cytat: Jan Stenzel w 14 Marzec 2013, 08:42
Dane do przelewu są aktualne z poniższej strony?

http://www.boincatpoland.org/smf/rozmowy-o-fbp/konto-fundacji-8081/
tak

Bezprym

Przelałem i będę przelewał (12 zł) :)

migawron

10 ode mnie leci co miesiąc (zlecenie ustawione)



Janek

Jutro idzie 30 zł ode mnie :) Również ustawiłem jako zlecenie stałe

gregre

wiele by potrzeba aby nasza fundacja stała się OPP? co rok z podatku też by co nieco skapnęło...

apohawk

tylko nie OPP :facepalm2: błagam was.

ustawię zlecenie stałe w najbliższych dniach
No good deed goes unpunished.

SzaMoT🍀

Zlecenie stałe ustawione co miesiąc. Piąteczka z mojej strony  %)

aborek

Jak tylko się gdzieś zatrudnię (chwilowo bezrobotny jestem), to jakaś kwota będzie sobie schodziła systematycznie z mojego konta.

mordi

arrrr  kamraci :arrr: od jutra co miesiąc leci na konto fundacji ode mnie 50 zł ;)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

sam staram się co miesiąc jakieś symboliczne 5-10 pln przelewać :)

PanStaszek

Nie ma problemu, stałka na paczkę fajek leci.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

p o r c z e k

Zlecenie na "dychę" miesięcznie ustawione.

Troll81

No i o taki odzew nam chodzi.  :respect:

Przy regularnych wpłatach mamy szanse na myślenie o opiece/tworzeniu nowych projektów. Osobiście wpłacam 50 co miesiąc.

cp

Zlecenie stałe na 10 kredytów co miesiąc założone

Cyfron

Kamraci, nie zapominajcie, że Prezes i V-ce potrzebują godnie reprezentować Fundację, a Audi czy Mercedes tani nie jest ;)
Ale odzew jest super :)
Bardzo się cieszymy, że może uda się godnie pełnić nasze funkcje i sprawnie wspierać polskie projekty Boinc :)

apohawk

Zlecenie ustawione, będzie szło 9. każdego miesiąca :P
No good deed goes unpunished.

AL

Po wypłacie roczną składkę puszczę.

Troll81

puszczaj roczną składkę co miesiąc  :attack: :attack: :attack:  %)

eclipse99

Jak obecnie wygląda sytuacja finansowa?


mimeq

Tez mnie to ciekawi skoro wplacamy $ dobrze byloby informowac o stanie konta - wystarczy raz na jakis czas (nie wiem 1/kwartal) ?


Szopler

No właśnie paseczek (stanu) donacji na stronie fundacji miał być.
Tzn. ile potrzebujemy w danym m-cu i ile % udało się uzbierać.

Cyfron

Wydatków stałych mamy około 600 PLN/miesiąc (utrzymanie serwerów projektów, księgowość).
W kwietniu otrzymaliśmy ~ 650 PLN
W marcu ~1180 PLN
W lutym: ~260 PLN
W styczniu: ~270 PLN

Obecny stan konta: 2363 PLN
Duży wpływ na konto w marcu związany jest zapewne z akcją "daj piątaka" - widać doskonale moc niewielkich wpłat. Jednak abyśmy mogli planować jakikolwiek rozwój takie przychody muszą być stabilne i przewidywalne. Jak widać jest u nas z tym słabo bo już miesiąc później datki są o połowę mniejszą i ledwo pokrywają bieżące wydatki.

Co do paska postępu - kto to miał zrobić? Rzeczywiście byłoby to bardzo wskazane i przydatne.

mimeq

No to juz jakis konkret :) w Kwietniu bylo u mnie ubogo za to bedzie x2 w maju  :p_arr:
Pasek mial robic chyba krzyszp ale z tego co ostatnio pisal na IRCu jest zawalony robota i mial jakies komplikacje z tym paskiem.


krzyszp

Ja mialem zrobic pasek, niestety obecnie nie mam praktycznie szans na wyrobienie sie z ty. Nawet na forum mniej zagladam :(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

ludzie szybko zapominaja że fundacja to nasze dziecko i trzeba je karmić.... ale na razie pływamy po powierzchni....

eclipse99

Dzięki za info, w takim razie odrobinę zwiększę miesięczną składkę :)

goofyx

Panowie i Panie, jeśli utrzymamy co najmniej dotychczasowy poziom to będzie świetnie <- a to oznacza realizację kolejnych fundacyjnych projektów.