Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Potrzebna kasa.

Zaczęty przez Troll81, 13 Marzec 2013, 22:06

Tobas

Jako nowoczesna Fundacja powinniśmy się również pochwalić portfelem BTC.
Szczerze mówiąc nie siedzę w tym za bardzo i nie ogarniam tego wszystkiego. Kto potrafi stworzyć portfel na jakiegoś maila fundacyjnego?
Mogę założyć alias bitcoin@boincpolska.org. Czy nie potrzeba do tego maila?
Fajnie by było jakbyśmy dostawali powiadomienia o zmianie salda oraz przede wszystkim informacja o portfelu powinna być na naszej stronie obok paypal i rachunków bankowych.

Szopler

Mogę założyć portfelik oraz konto do kopania na PolMine.pl jeżeli jest taka potrzeba.

Cyfron

a ten serwis jest pewny? czy ludzie nam wykopią a potem ktoś się zwinie z tym wszystkim?

mimeq

Trzeba bedzie na bierzaco przekazywac BTC z kopalni na portfel  :P


Szopler

Ja tak robię, każde 0.01BTC leci na portfelik od razu.

Troll81

jeśli utrzymamy bieżący poziom to słabo widzę realizowanie czegokolwiek :(

niestety potrzebujemy trochę więcej kasy. Żeby radioaktywny rozwinął skrzydła przydałoby się od kilkunastu do kilkudziesięciu tys....

goofyx

Cytat: Troll81 w 13 Maj 2013, 11:19
jeśli utrzymamy bieżący poziom to słabo widzę realizowanie czegokolwiek :(

niestety potrzebujemy trochę więcej kasy. Żeby radioaktywny rozwinął skrzydła przydałoby się od kilkunastu do kilkudziesięciu tys....
ktoś zakładał już portfel dla fundacji?

Szopler

Masz na myśli portfel BTC ;) ?

goofyx


krzysztofo

Cytat: Tobas w 10 Maj 2013, 09:58
Jako nowoczesna Fundacja powinniśmy się również pochwalić portfelem BTC.

Bardzo dobry pomysł  :p_arr:

goofyx

a jakie jest prawdopodobieńśtwo że utworzymy własny projekt na styl donate@home <- bo on podobno drąży btc.
może ludzie w ten sposób też by wspierali fundację?

Troll81

trzymałbym się od takich pomysłów z dala...

goofyx

Cytat: Troll81 w 13 Maj 2013, 21:55
trzymałbym się od takich pomysłów z dala...
dlaczego?

flaku

Ale przynajmniej portfel warto mieć ;) aby móc przyjmować dotacje w BTC.

Troll81

Portfel mieć możemy. ale pamiętam reakcję userów na projekt Donate.....

zresztą sam do niego podchodzę w ten sposób....

flaku

#55
A to nie była reakcja na używanie superkomputera w tym celu? Myślę że liczenie na swoim w takim projekcie to coś innego. Przydałby się tylko ktoś obeznany co by przeliczył czy to w ogóle ma jakiś sens.


// Nie doczytałem. Mój błąd. Ale w czym to oburzenie? :) Liczy przecież kto chce w ten sposób wspierać naukę. Kto woli "tradycyjnym" boincem to się nie dopisuje i po problemie. Jest wiele projektów, które nie wnoszą nic do nauki, a mają tylko pomagać rozwijać boinc takie jak WUProp. Nikt nie widzi w tym nic złego. Jeśli natomiast uznajemy je za projekt naukowy równie dobrze możemy uznać za niego kopanie bitcoinów jako projekt pomagający rozszerzać bardzo ważną dziedzinę nauki jaką jest ekonomia(pomoże w istnieniu prywatnych walut), a przy okazji wspierający inne projekty przez rozbudowę floty/czujników/innych potrzebnych rzeczy. Każdy ma jakieś swoje poglądy i każdy jest w stanie wymienić projekty na które szkoda mu prądu. Nie przeszkadza to jednak w ich istnieniu, każdy wspiera takie jakie uważa za słuszne.

goofyx

Cytat: flaku w 14 Maj 2013, 00:12
A to nie była reakcja na używanie superkomputera w tym celu? Myślę że liczenie na swoim w takim projekcie to coś innego. Przydałby się tylko ktoś obeznany co by przeliczył czy to w ogóle ma jakiś sens.


// Nie doczytałem. Mój błąd. Ale w czym to oburzenie? :) Liczy przecież kto chce w ten sposób wspierać naukę. Kto woli "tradycyjnym" boincem to się nie dopisuje i po problemie. Jest wiele projektów, które nie wnoszą nic do nauki, a mają tylko pomagać rozwijać boinc takie jak WUProp. Nikt nie widzi w tym nic złego. Jeśli natomiast uznajemy je za projekt naukowy równie dobrze możemy uznać za niego kopanie bitcoinów jako projekt pomagający rozszerzać bardzo ważną dziedzinę nauki jaką jest ekonomia(pomoże w istnieniu prywatnych walut), a przy okazji wspierający inne projekty przez rozbudowę floty/czujników/innych potrzebnych rzeczy. Każdy ma jakieś swoje poglądy i każdy jest w stanie wymienić projekty na które szkoda mu prądu. Nie przeszkadza to jednak w ich istnieniu, każdy wspiera takie jakie uważa za słuszne.
zgadzam się.
cały czas rozpatruję BTC jako jednej z MOŻLIWOŚCI wsparcia, a nie jedynej słusznej <- tak jak pisaliśmy chcemy być "nowocześni" a BTC jest coraz popularniejsze itp itd
Tak pamiętam, że donate@home nie został za ciepło przyjęty, ale teraz się uspokoiło i ludzie wspierają ten projekt. Dzięki temu, że nie bylibyśmy pionierami bylibyśmy na lepszej pozycji ;)

Troll81

uważam że owinniśmy zachęcać userów do liczenia rzeczy wartościowych. O donacje możemy prosić na tysiąc innych sposobów.

Tobas

Cytat: Troll81 w 14 Maj 2013, 09:24
uważam że owinniśmy zachęcać userów do liczenia rzeczy wartościowych. O donacje możemy prosić na tysiąc innych sposobów.

Dokładnie - są setki kopalń i sposobów na zdobycie BTC. Jak ktoś zdobędzie i będzie chciał się podzielić to od tego mamy portfel,
natomiast nie powinniśmy marnować czasu na powielanie rzeczy, które istnieją i IMHO nie mają sensu.
Donate było pierwsze - pozakazali, że można zaprząc BOINC do kopania i na tym pozostańmy. Pokażmy, że można zaprząc BOINC
i przede wszystkim nasze komputery do lepszych rozwiązań.

flaku

#59
Tutaj wchodzi dyskusja o tym co jest wartościowe. Wartość zawsze jest subiektywna. Zapewne dla wielu zdobycie funduszy na szukanie leków będzie bardziej wartościowe od nasłuchiwania czy gdzieś tam gwiazda nie mignęła mocniej bo może to oznaczać że jest tam cywilizacja, z którą i tak się nie skontaktujemy bo światło leci tam miliony lat, albo szukanie rozwiązań sudoku. Pamiętajmy też że kopiąc wspieralibyśmy bitcoina, którego sukces (jeśli austriacka teoria cyklu koniunkturalnego jest poprawna, a wszystko na to wskazuje, bo jedynie ludzie na niej sie opierający przewidzieli obecny kryzys) mógłby zakończyć problem cykli koniunkturalnych, które są bardzo ważnym problemem współczesnego świata.
Poniżej matriały, chciałem wrzucić w tekscie, ale rozczłonkowało mi go okropnie, bo od razu wstawiały się youtubowe okienka.

http://www.youtube.com/watch?v=DpHZ-c3kw98
http://www.youtube.com/watch?v=YGjtZtSV6T0


Szopler

Planujemy zakup tub STS-5 do kolejnej partii czujek Radioaktywnego, a o ile wiem Fundacja ma niewiele więcej na koncie niż potrzebne na ten cel. W związku z tym prosimy o wspomożenie Fundacji datkami w dowolnej wysokości :).

Troll81

ile potrzeba? niedługo Matki Boskiej Pieniężnej

Szopler

Na 100 tub i kuriera 1520PLN.

Troll81

czyli po 15 zeta od 100 osób :D a myślę że więcej.

mordi

dorzucę coś ekstra jak przyjdzie mi stypendium ;)
Guard well the secret of steel...


Morys0856

Coś tam od siebie wysłałem :)

Cyfron

co więcej - mamy kilka planów, więc fajnie by było dostawać jakieś regularne wpłaty :)
Jednocześnie wielkie dzięki dla tych, którzy regularnie przelewają fundusze na fundacje, bo takie osoby też są i o nich nie możemy zapomnieć. Dzięki nim wszystkim możemy utrzymywać projekty na minimalnym poziomie (pozwolić im żyć). Jednak jeśli chcemy się rozwijać, to niestety potrzebujemy więcej.
Trzeba też wspomnieć, że cały czas szukamy jakiś innych źródeł finansowania, abyśmy nie musieli polegać wyłącznie na wpłatach darczyńców. Jednak jest ciężko szukać czegoś, jak się ma prace niezwiązaną z fundacją (jak wszyscy :) )

Troll81

czy jakiś osobno tytułowany przelew ma iść czy wystarczy ze radioactive?

Troll81

Kasa poszła. Oprócz standardowych przelewów na fundację i na projekt poszła kasa ekstra na zakup TUB.

goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Czerwiec 2013, 18:22
czy jakiś osobno tytułowany przelew ma iść czy wystarczy ze radioactive?
teoretycznie jeśli ktoś chce to może zatytułować przelew na konkretny cel.
niestety prawda jest taka, że póki co nasz skromny budżet nie pozwala na bycie podzielonym i jeśli jest potrzebna gotówka na jakiś cel (teraz to były tuby, a co miesiąc są opłaty serwerów) na który "nie było" wpłat to środki są przesuwane z celów nie potrzebujących w danym momencie kasy <- ogólnie każda złotówka służy tylko i wyłącznie realizacji celów statutowych fundacji.

Cyfron

tak jak mówi goofyx - nie wolno jest nam wydać kasy z konta fundacji na cel inny niż zawarty w statucie.

Cyfron

Tia...
Jak mówiliśmy niejednokrotnie - utrzymanie serwerów i księgowości kosztuje.
Na chwilę obecną mamy na koncie fundacji 120 PLN, co nie wystarczy na pokrycie utrzymania chociażby jednego serwera projektu, którym opiekuje się Fundacja!
Nie krępować się, tylko wpłacać :)
Na prawdę wpłaty po kilka złotych nawet nam pomogą!ś

PanStaszek

Moze trzeba dawac odznaki za wspomaganie finansowe to bedzie wieksze zainteresowanie. ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

patyczak

Dzięki za przypomnienie, przelew poszedł  :)
Skeczu z papugą nie będzie



Peciak

Na stronie Fundacji przeczytałem, że Fundacja aktywnie wspiera kilka polskich projektów naukowych takich jak:
1. Enigma@home
2. OProject@Home
3. Radioactive@Home
W związku z powyższym mam pytanie czy jeżeli na przekazie zadekretuję wsparcie konkretnego projektu (a chodzi mi o wsparcie projektu Enigma@home) to czy ta kwota zostanie przekazana tylko wyłącznie na ten cel?
Czy też niekoniecznie, bo fundacja ma inna wizję wsparcia. Innymi słowy czy można definiować konkretny rodzaj wsparcia i mieć pewność, że kasa tam dojdzie lub zostanie zabuksowana na koncie fundacji na wsparcie w przyszłości danego konkretnego projektu lub zostanie zwrócona.
Pozdrawiam.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

pawg

nie jestem pewien ale jeśli w tytule przelewu napiszesz "Enigma dotacja" to 100% kasy przelanej jest przeznaczane na ten cel. Była na ten temat mowa odnośnie Radioactive@H ale odnośnie innych projektów też powinno być honorowane  ;)



Tobas

Jako członek Rady Fundacji zaręczam,
że jeśli darczyńca wyrazi w tytule przelewu konkretny cel,
to środki trafią w 100% na ten właśnie cel.

Amen

mordi

ja zleceniem stałym przekazuje na "cele statutowe" fundacji ;)
Guard well the secret of steel...


Troll81

Jako członek rady fundacji mogę powiedzieć ze nie widzę problemu by darczyńca zadeklarował dowolny cel w tytule przelewu i z pewnością dotrzymamy dżentelmeńskiej umowy by te środki wpłynęły dokładnie na dany cel.

Zaznaczam ze wyjątkowo pomocne we względzie wsparcia są stałe i regularne wpłaty choćby i niewielkich kwot. Można w banku złożyć zlecenie stałe np na kwotę 10 zł. Ja mam ustawione dwa takie zlecenia. Jedno ogólne i jedno szczegółowe.

andy101fah

Odnośnie odznak za wsparcie finansowe, na forum zwijaj.pl mamy coś takiego. Przy nazwie użytkownika jest ikonka z monetami i napis "darczyńca". Warto o czymś takim pomyśleć. I ikonki za np. kwotę lub sumaryczną kwotę wsparcia. Brąz, srebro i złoto.