Potrzebna kasa.

Zaczęty przez Troll81, 13 Marzec 2013, 22:06

Troll81

były nagrody forumowe :D

Troll81

Wszystkim członkom B@P przypominam, że działalność fundacyjna nie sfinansuje się sama. Utrzymanie choćby domen kosztuje. A na to potrzeba pieniędzy. Wielu z nas cieszy się i chwali ze mamy fundację. Że zaczyna nabierać to kształtów. Przypominam więc że bez naszego wsparcia fundacja długo sama z siebie nie pociągnie. W szczególności zależy nam na stałym wsparciu z wszej strony. Choćby i w kwocie 5 PLN miesięcznie. To naprawdę mniej niż kosztuje paczka fajek. Albo tyle co piwo w pubie. Regularność wpłat pozwala na planowanie budżetu fundacji. Bilansowanie wydatków. Dzięki temu wiemy ile za miesiąc będziemy mieli pieniędzy i czy starczy nam na kolejny projekt. Jest nas tak wielu. Wg statystyk ponad 8000. Wg aktywności forum ok 100 osób przewija się tutaj. Gdyby każda z tych osób rzuciła "na piwo" raz w miesiącu to nie byłoby tu tego postu.

Naprawdę liczymy na was. liczymy na wasze wsparcie. Czy prosimy o zbyt wiele?

mimeq

Moze wypadaloby tez dziekowac tym ktorzy wplacaja a nie tylko przypominac/prosic tych ktorzy tego nie robia  :P


Troll81

Niniejszym składam gorące podziękowania dla tych którzy nas wspierają. I jednorazowo i stale. Naprawdę każda kasa się liczy. W tej chwili wiemy że braknie nam kasy na przyszłomiesięczne opłaty. Pewnie jakoś damy radę zebrać brakującą kasę. Ale jeśli sytuacja będzie się powtarzać co miesiąc to pod znakiem zapytania stoi sens utrzymywania fundacji. Skoro nie ma takiej potrzeby społecznej ze strony naszego forum.

andy101fah

Trollu, warto pomyśleć o projekcie który finansowałby fundacje. Należy uruchomić projekt typu donate@home kopiący bitcoiny z których utrzymywała by się  fundacja. Projekt miałby atrakcyjne badge oraz generował by mnóstwo punktów w statystykach. Specjaliści od tworzenia projektów są w zasięgu ręki. DO DZIEŁA  :whip: :whip:

krzyszp

Przepraszam andy, ale ja np. sam bym sobie w brodę napluł za uruchomienie takiego projektu  :shame:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


maticheck

a może wprowadzić jakąś formę cegiełki w sensie realnej korzyści za donacje. Np. koszulki albo breloczki, podkładki pod mychę. Jakieś fajne stylowe gadżety tanie w wykonaniu. Rozreklamować to troszkę i np za wpłatę np 100 zł koszulka albo inaczej kupując koszulkę za 100 zł wspierasz fundację. Można by np o jakiś konkursach pomyśleć. Mam jeszcze jeden pomysł tylko bez linczu proszę. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale można by np. odpalić projekt który liczyłby nagrodę(y). Jakby to wyglądało? mianowicie spróbowalibyśmy dogadać się z dostawcami i/lub firmami które powiedzmy raz w miesiącu ufundowałyby nagrodę(y) + w ramach sponsoringu dorzuciliby do koszyka fundacji parę groszy. Nagrody byłyby poukrywane w paczkach i jak ktoś taką dostanie i przeliczy to wygrywa. Co w zamian? ano reklama w grafice i wygaszaczu oraz na stronie projektu, naszej i na forum. Wiem, że komercha, kasa itd ale Boinc to też pasja i zabawa i myślę, że takie coś było by fajne :)
Po malutku do celu....

krzyszp

Sklep jest zainstalowany - więc może zrzutka na towar?
Przecież możemy już zacząć sprzedawać np. koszulki B@P...

Zysk oczywiście byłby dla Fundacji (np. 5pln na koszulce).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

Nie za bardzo rozumiem waszej awersjii do kopania, które jako atrakcyjny projekt
prawie na pewno by przynosiło więcej stałego dochodu niż sklep.
Ile koszulek można kupować?  :dunno:

BTW jeżeli kopać to już LTC, o BTC to zapomnieć można (nawet ASIC nie są opłacalne)

Troll81

Nasza awersja bierze się z tego, że w efekcie odbieramy moc projektom naukowym by trzepać kasę. Naszym celem nie jest zarobienie kasy tylko własnie wsparcie naukowców. Po to w ogóle zaczęliśmy przygodę z BOINC. I kasę możemy zdobyć środkami innymi niż kopanie BTC i odbieranie przy tym mocy obliczeniowej z platformy.

Dodatkowo by przyciągnąć liczydłowych do takiego projektu potrzeba by ustawić odpowiednio wysoko punktację. Bo normalni liczydłowi nie dołączą, wiec musisz liczyć na punktomaniaków. A tych przekonasz tylko punktami. W efekcie wywarlibyśmy presję na inflację punktową. A tego znów nie chcemy.

Dlatego mamy awersję gdyż na dłuższą metę źle to wpłynie na BOINC, a my chyba po to tu jesteśmy by BOINC wspierać a nie niszczyć.

Cyfron

Pomysł z breloczkami, smyczami, kubkami, koszulkami i innymi gadżetami jest spoko, tylko kto zrobi projekt tego ?
Już wiele razy, jak przychodziło do graficznego ogarnięcia jakiegoś tematu to było z tym słabo...

Tobas

Ja jeszcze mam zatrudnionego jednego grafika - proponowałem loga przez nią zrobione - nie było aprobaty, a bez jednolitego SIW (Systemu Identyfikacji Wizualnej) nie ma sensu nic robić.

Cyfron

z mojej strony aprobata była :)

Cyfron

minął kolejny miesiąc.
Dzięki wszystkim wpłacającym udało się nam domknąć, więc bardzo dziękujemy i mamy nadzieje, że takie wpłaty będą się utrzymywać.
Po zapłaceniu rachunków mamy teraz ok. 240 PLN (czyli dwa razy więcej niż miesiąc temu), czyli jest jakiś przyrost, więc super, ale nadal potrzebujemy wsparcia.

Troll81

W skrócie i na temat. Potrzebujemy ciągłego i stałego wsparcia. To nie jest jednorazowa akcja. To ciągła praca.

fervi

SMS możliwe, czy raczej nie, bo to dodatkowe koszta? (mam parę wolnych złotówek na koncie i mogę coś przelać)

Fervi

kotfryc

Refleksja...

Może przy zmianie podejścia łatwiej by się zbierało fundusze?
Warto słuchać czasem co ludzie mają do powiedzenia:

Cytat: mimeq w 03 Październik 2013, 10:27
Moze wypadaloby tez dziekowac tym ktorzy wplacaja a nie tylko przypominac/prosic tych ktorzy tego nie robia  :P

Cytat: maticheck w 04 Październik 2013, 00:21
a może wprowadzić jakąś formę cegiełki w sensie realnej korzyści za donacje........

Jak inni motywują:
http://www.linuxmint.com/donors.php
przykład ze świata BOINC:
http://www.distributeddatamining.org/ (znaczki przy profilach)

Co można zrobić ? koledzy pisali wyżej, ja bym dodał jeszcze jedno:
- przy regularnych wpłatach znaczki w profilu danej osoby, we wszystkich projektach należących do  Fundacji (szansa że pieniądze spłynęłyby nie tylko ze strony użytkowników forum, ale od całej społeczności)

I przede wszystkim zmienić tytuł wątku; "Potrzebna kasa" - dla mnie to brzmi roszczeniowo, jak i niektóre wypowiedzi; na "Zostań sponsorem", albo coś w ten deseń.

Troll81

Masz wiele słuszności. Warto byłoby dodać odznaki do projektów. Ale tu piłeczka w stronę adminów. Podziękowania też można przemyśleć. Np na stronie fundacji.

krzyszp

@kotfryc - głos rozsądku.

Jakiś ogarnięty grafik mógłby zrobić badge "Dotujący Fundację", do sygnaturek jak znalazł...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Cytowane byly glosy rozsadku  :whistle:


Troll81

Jako badge, twarze Polskich wynalazców proponuję:
Mikołaj Kopernik
Jan Heweliusz
Elżbieta Koopman Heweliusz
Skłodowska-Curie
Stefan Banach
Jan Czochralski
Mieczysław Grzegorz Bekker
Jacek Karpiński
Ignacy Łukasiewicz
Sylwester Porowski
Kazimierz Prószyński
Marian Rajewski
Abraham Stern
Ignacy Domeyko
Zygmunt Wróblewski
Karol Olszewski
Ludwig Hirszfeld
Marian Smoluchowski
Aleksander Wolszczan
Bohdan Paczyński
Kazimierz Fajans
Kazimierz Funk
Stanisław Ulam
Alfred Tarski
Andrzej Schally
Leopold Infeld
Frank Wilczek
Ignacy Łukasiewicz

Trzeba by wybrać 9 najznamienitszych i ustalić progi powiedzmy
10 20 50 100 200 500 1000 2000 5000

W ten sposób i odniesiemy się do faktu wspierania Polskiej Nauki i przy okazji uhonorujemy wynalazców. Przypominam ze w przypadku wynalazców z XX wieku może być konieczna zgoda rodziny na użycie wizerunku.

Troll81

Można by też użyć planet
Merkury Wenus Ziemia Mars Jowisz Saturn Uran Neptun Pluton też jest ich 9

mamy nawet gotowy obrazek na licencji Creative Commons

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Sistema_Solar_12_planetas.png

z prawem do modyfikacji i komercyjnego wykorzystania

kempler

Ja ze swojej strony jako osoba która już trochę wpłaciła chciałbym chociaż jakieś potwierdzenie wpłaty. Mail jakiś chociaż... bo nie wiem czy dochodzi czy nie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kotfryc

Cytat: mimeq w 04 Listopad 2013, 16:02
Cytowane byly glosy rozsadku  :whistle:

Prawda mimeq  :parrrty:

Cyfron

Słuchajcie - na forum jest masa programistów
Może ktoś by postawił jakąś wtyczkę do wordpressa fundacji, żebym ja mając dostęp do konta fundacji mógł raz na jakiś czas przeklepać ręcznie w jakiś formularz na stronie kwotę wpłaty + nick i zaznaczyć czy darowizna była anonimowa (nie będzie pokazywać nick'u) czy ma pokazywać. Do tego taki graf jak na linuxie + obecny stan konta (dodawałbym też wydatki).
Kto to zrobi?
Ja nie umiem tego zrobić, ale później bym mógł to prowadzić, jeśli by to wyglądało tak jak opisałem.

Później z takiej bazy na serwerze fundacji mogliby korzystać admini projektów, jeśli by chcieli w swoich projektach uwidaczniać użytkowników którzy coś wpłacają (a nie musieliby robić kolejnych baz...)

mimeq

Cytat: Cyfron w 07 Listopad 2013, 20:22
Słuchajcie - na forum jest masa programistów
Może ktoś by postawił jakąś wtyczkę do wordpressa fundacji, żebym ja mając dostęp do konta fundacji mógł raz na jakiś czas przeklepać ręcznie w jakiś formularz na stronie kwotę wpłaty + nick i zaznaczyć czy darowizna była anonimowa (nie będzie pokazywać nick'u) czy ma pokazywać. Do tego taki graf jak na linuxie + obecny stan konta (dodawałbym też wydatki).
Kto to zrobi?
Ja nie umiem tego zrobić, ale później bym mógł to prowadzić, jeśli by to wyglądało tak jak opisałem.

Później z takiej bazy na serwerze fundacji mogliby korzystać admini projektów, jeśli by chcieli w swoich projektach uwidaczniać użytkowników którzy coś wpłacają (a nie musieliby robić kolejnych baz...)
+1
(ale ja tez nie umiem) ;]


pawg

Mógłby mi ktoś udzielić informacji czy moje przelewy docierają do fundacyjnego konta?



dominicys

Też jestem za otrzymywaniem jak największej ilości informacji na temat kasy fundacji razem z informacją na stronie fundacji o tym kto przelał i ile. Najlepiej gdyby informacja była aktualizowana na bieżąco. Bo nie mam pewności czy przelewy docierają. Ci z IRCa wiedzą jaką miałem przygodę ze znikającymi przelewami.

Troll81

http://boincpolska.org/

tam znajdziecie:
Stan konta na miesiąc październik :D

krzyszp

A czy istnieje jakaś przeszkoda, by Fundacja publikowała faktury i wykaz wpłat na stronie?
Wystarczyłby katalog ze skanami faktur + lista wpływów, raz na miesiąc. Przy tak małej liczbie dokumentów to pewnie chwila roboty raz na miesiąc...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Myślę, że publikowanie poszczególnych wpłat zupełnie odpada (ochrona danych osobowych itd), ale też czasochłonność. Jednak przelewów (niewielkich) jest dość sporo.

Co do faktur, to one są w wersji elektronicznej, ale też nie wiem czy wolno nam je publikować. Jeżeli tak, to gdzie?

krzyszp

Faktury publikować jak najbardziej wolno tak długo, jak nikt nie zastrzega w kontrakcie/umowie poufności.
Wystarczy na serwer wrzucać do jakiegoś specjalnie utworzonego katalogu dostępnego przez WWW (czyli trzeba utworzyć katalog tam, gdzie jest strona).

Co do wpłat, to wystarczy podawać na początku miesiąca kwotę pobraną w poprzednim...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

co masz na myśli mówiąc "kwotę pobraną w poprzednim" ? Masz na myśli całkowitą kwotę wpłat?
Z udostępnianiem faktur - jeżeli to będzie proste do robienia (wsadzanie gdzieś plików) to może uda mi się wynaleźć czas i to robić...

krzyszp

Cytat: Cyfron w 08 Listopad 2014, 18:10
co masz na myśli mówiąc "kwotę pobraną w poprzednim" ? Masz na myśli całkowitą kwotę wpłat?
Tak, po prostu zbiorczo, np.
"Darowizny - 1630pln".
"Narkotyki - 22'568.90"
"prostytucja - 5'585'428"
"Hazard - 1120"  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Tak można robić, tylko niech ktoś zrobi odpowiednie miejsce na to (może wtedy zrezygnujemy z tego paska postępu?)
Ale i tak mi się wydaje, że np dominicys czy pawg chyba by chcieli dokładniejsze informacje (czy konkretnie ich darowizna wpłynęła). A obawiam się, że na to czasu mieć nie będziemy mieć...
Jednorazowo można sprawdzić, ale regularnie to tego nie widzę...
Jeżeli ktoś chce, aby mu sprawdzić czy jego konkretny przelew dotarł, to niech pisze PW z informacją z jakiego konta to miało przyjść (imię i nazwisko) wraz z orientacyjną datą i kwotą przelewu.

krzyszp

Katalog na dokumenty może zrobić osoba mająca dostęp do serwera, tak też można wrzucać pliki. Przecież po wejściu przez przeglądarkę do takiego katalogu wyświetli się lista plików.
Eksport oczywiście klientem ftp.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AiDec

A bank i PayPal nie maja jakiegos API po ktorym mozecie sie dostac do konta?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

bank na którym mamy konto to Alior - nie wiem, czy oni mają jakieś API do tego...

krzyszp

Cytat: AiDec w 10 Listopad 2014, 08:16
A bank i PayPal nie maja jakiegos API po ktorym mozecie sie dostac do konta?
Po pierwsze wątpię, a po drugie, nawet gdyby było coś takiego tylko do wglądu, to wystawienie tego publicznie było by co najmniej naruszeniem zasad bezpieczeństwa i na pewno wbrew regulaminowi banku...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka