Wersje plików optymalizacji...

Zaczęty przez Argento, 14 Marzec 2013, 14:10

Argento

Zastanawiałem się nad użyciem optymalizacji. Zrzuciłem odpowiednie pliki, ale zastanowiła mnie właśnie numeracja wersji. Każdy z trzech plików z optymalizacji jest w zdecydowanie niższej wersji niż pliki instalacyjne, tj.:


  • enigma_0.76_windows_intelx86.exe vs. enigma_5.32_windows_intelx86.exe
  • wrapper_5.22_windows_intelx86.exe vs. wrapper_5.32_windows_intelx86.exe
  • job_1.22.xml vs. job_1.41.xml

Czy owe różnice mają jakiekolwiek znaczenie odnośnie sensowności oraz efektywności podmiany plików oryginalnych na pliki optymalizujące?
Zawartość pliku app_info.xml dotyczy oczywiście plików w wersjach starszych (j.w.).


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Tobas

Ja wrzuciłem optymalki z najnowszymi wrapperami - działa dobrze, szczegółowych testów nie robiłem.

Argento

Rozumiem. Widziałem informacje, traktujące o zwiększeniu wydajności rzędu 20%-30%, stąd mój post.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

TJM

Nie przejmuj się zanadto tymi wersjami, to że tak powiem pic na wodę. Aplikacja od początku jest ta sama*, a zmieniały się tylko wrappery.

Najlepiej zassać aplikację oferowaną przez serwer i wziąć sobie z niej wrapper do użytku z app_info. Wrappery od czasu do czasu poprawiam ze względu na różne mniej lub bardziej upierdliwe bugi, a siłą rzeczy wszystkich rozsianych po necie paczek z aplikacjami nie dam rady poprawić.
Wrapper nie ma żadnego wpływu na wydajność, za to niektóre wersje mają bugi w raportowaniu postępu i/lub czasu CPU.


* - mowa o "drugiej" aplikacji projektu, chociaż "pierwsza" też była taka sama, różniła się templatką i zestawem plików wejściowych, co za tym idzie stare app_info nie pasuje.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

stiven

Czy jest obecnie sens korzystać z jakichś optymalizacji?

tito

Co się stało, że nie mogę pobrać opto dla Atoma? Wyskakuje mi error 404.