BOINC@Poland

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Strefa Zero 2013  (Przeczytany 3906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Svistak

 • Liczydłowy
 • **
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 660
 • "Dziecko" Prypeci
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« dnia: 16 Marzec 2013, 09:07 »

News dr Marka Rabińskiego z forum Strefy Zero:

"Wczoraj spotkałem się z Pawłem i przedyskutowaliśmy plany na najbliższą przyszłość.

Na pewno zorganizujemy pod koniec czerwca wyjazd dla chemików z Politechniki Gdańskiej, być może także zaległy dla 5 kół naukowych z Politechniki Warszawskiej. W obu przypadkach będzie możliwość dołączenia w miarę wolnych miejsc, w programie będą wejścia na teren elektrowni (sterowni bloku). Na pewno będzie też co najmniej jeden standardowy wyjazd, tyle że o swobodnym łażeniu po Prypeci 6 godzin jednego dnia i 2 następnego nie ma co marzyć. Oczywiście postaramy się zagospodarować ten wolny czas w jakiś atrakcyjny sposób.

Paweł ma znowu skrzynkę zablokowaną stu kilkudziesięcioma zaległymi mailami od was - przypominam więc, że wystarczy zapisać się na listę wysyłkową by automatycznie otrzymywać wszystkie zawiadomienia o planowanych wyjazdach. Na razie nie znamy jeszcze ich dat.

Na jesieni będzie wyjazd ze zwiedzaniem reaktora RBMK w Ignalinie
".

No niestety życie jak zawsze pokazuje, że wszystko na tym świecie ma swój koniec - więc młodzieży myśleć i za dużo się nie zastanawiać - www.strefazero.org :) ...
Zapisane

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

 • Liczydłowy
 • **
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 660
 • "Dziecko" Prypeci
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2013, 15:42 »

To jak Last Minute

Dzień dobry!
Mail ten jest skierowany do wszystkich zainteresowanych naszymi wyjazdami do Czarnobyla, którzy zapisali się na listę mailową na stronie strefazero.org.

Przez długie miesiące przygotowywaliśmy Was na moment, w którym przestaniemy organizować nasze wyprawy.
Zajmowaliśmy się tym hobbystycznie przez 5 ostatnich lat, odwiedzając Zone ponad 20 razy i widząc jak wiele zmian zaszło na tym terenie (za sprawą strony ukraińskiej oraz niektórych turystów - niestety na gorsze).
Poznaliśmy w tym czasie bardzo dużo interesujących osób, a niektóre z nich stały się naszymi bliskimi przyjaciółmi i utrzymujemy ze sobą teraz regularny kontakt.

5 rok miał być ostatnim, w którym robiliśmy nasze wyjazdy z pasją i zaangażowaniem.
Głównie z powodu niepodobających się nam nowych warunków wyjazdów do Zony, postanowiliśmy iść dalej i zająć się innymi działalnościami.

Od czasu naszego ostatniego wyjazdu minęło 8 miesięcy i musimy Wam szczerze powiedzieć - bardzo nam tego brakuje. Miejsca, ludzi (uczestników wyjazdu jak i Ukraińców), atmosfery jaka tworzy się podczas naszego wyjazdu.
Musicie wiedzieć, że kilka razy ktoś przyłączał się do naszej grupy tylko na czas wizyty w Czarnobylu, a później już nie tak chętnie chciał realizować swoje pierwotne plany szybszego powrotu do Polski.
Również powtarzający się (czasem kilkukrotnie) uczestnicy naszych wypraw są świadectwem ich wyjątkowości.

Ponieważ cały czas docierają do nas zapytania "kiedy następny wyjazd? Czy w tym, czy w następnym roku?", postanowiliśmy coś z tym zrobić.

Podstawą jest grupa studentów, którym już kiedyś obiecaliśmy wyjazd do Zony.
Chcieliby oni pojechać do Strefy w terminie 2-8 lipca.
Czasu pozostało niewiele, ale pomimo prywatnych obowiązków, obiecaliśmy im zrobić podejście do zorganizowania tego wyjazdu.

Nie przeciągając - na stronie, w formularzu zapisowym na wyjazd pojawiły się dwie opcje zapisu:
* Zdecydowany/a - termin 2-8 lipca
* Zdecydowany/a - inny termin wakacyjny

Wszystkich, którzy chcieliby z nami wyjechać do Zony i osobiście przekonać się, dlaczego w internecie tak wiele osób polecało wyjazd z nami, zachęcamy do zapisywania się.

Do poniedziałku (10 czerwca) wieczorem czekamy na zapisy chętnych na wyjazd w terminie 2-8 lipca. Jeżeli zbierze się dostatecznie liczna grupa, jeszcze w poniedziałek wieczorem pojawią się szczegóły dotyczące wyprawy.

Jeżeli chcielibyście pojechać z nami w inny terminie - wybierzcie opcję "inny termin wakacyjny", a później w mailu bezpośrednim do nas napiszcie, jaki termin najbardziej by Wam odpowiadał.
Na podstawie Waszych deklaracji, w krótkim czasie postanowimy co dalej zrobić.

Koszt wypraw w tym roku nie powinien odbiegać ceną od roku poprzedniego, ale o wycenę, stronę ukraińską poprosimy dopiero znając realne zainteresowanie wyprawami.

UWAGA!
Przepraszamy wszystkich, których wiadomości przesłane do nas pozostały bez odpowiedzi. O liczbie wiadomości można by powiedzieć "zablokowały skrzynkę".
Jeżeli jednak mielibyśmy teraz najpierw odpowiedzieć na wszystkie wiadomości, a dopiero później zabrać się za podejście do organizacji kolejnych wypraw - pewnie już więcej byśmy nie wyjechali.
Musimy więc postawić grubą kreskę, a zaległości w odpowiedzi na korespondencję nadrobić później. Jeszcze raz przepraszamy, ale taki jest niestety skutek, gdy zainteresowanie hobby rośnie do rozmiarów, których się wcześniej nie spodziewaliśmy

Nasze forum żyje własnym życiem i często pojawiają się na nim nieprawdziwe lub niesprawdzone informacje.
Jeżeli chcesz mieć pewność, upewnij się, że czytasz wypowiedzi uczestników naszych wypraw lub napisz bezpośrednio do nas.

Na nowe maile postaramy się odpisywać niezwłocznie.

Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że do zobaczenia,
strefazero.org
Zapisane

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

 • Liczydłowy
 • **
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 660
 • "Dziecko" Prypeci
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2013, 11:18 »

Kolejny news:

"W związku z pojawiającymi się z Waszej strony zapytaniami o termin wyjazdu we wrześniu, otrzymaliśmy od naszego ukraińskiego przewodnika potwierdzenie możliwości organizacji takiej wyprawy.

Na naszej stronie, w formularzu rejestracyjnym, pojawiła się kolejna data proponowanego wyjazdu do ZONY: 24-30 września.
Jeżeli termin ten spotka się z odpowiednim zainteresowaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolejna nasza wyprawa doszła do skutku.

Program oraz cena pozostają bez zmian, szczegółowe informacje znajdziecie jak zwykle w zakładce 'Wyjazd'.

Uprzedzając pytania - czy stary komin będzie nadal stał?
W Zonie przymierzają się do jego rozbiórki (w typowy dla siebie sposób) już od maja i pewnie we wrześniu komin nadal będzie stał. Ale mamy do czynienia ze strefą czarnobylską, równie dobrze mogą się za to zabrać z dnia na dzień.

Poza tematem komina nie spodziewamy się innych zmian i nadal będziemy się mogli cieszyć swobodą, z jakiej znane są nasze wyprawy.

W formularzu rejestracyjnym pojawił się jeszcze jeden termin wyjazdu (z powodów technicznych muszą być dwie opcje). Proponowany przez nas październik/listopad jest tematem otwartym, głównie dla tych, którym termin wrześniowy z różnych względów nie odpowiada.
Jeżeli wybierzecie tę opcję, napiszcie koniecznie w mailu proponowany przez Was termin wyjazdu:
- początek października?
- przełom październik/listopad (z dniem Wszystkich Świętych)?
- powrót 11 listopada? Obserwując Wasz odzew postaramy się skompletować grupę.

Zachęcamy Was do zapisów przez formularz rejestracyjny. Na Wasze indywidualne pytania odpowiadamy już bez zwłoki.
Pozdrawiamy,
strefazero.org"
Zapisane

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

 • Troll forumowy
 • Newsmani
 • Starszy Kalkulator
 • *****
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 32 521
 • Owoc żywota twojego je ZUS
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2013, 18:02 »

a ja już zaklepałem urlop na 7-22 września... :(
Zapisane

Svistak

 • Liczydłowy
 • **
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 660
 • "Dziecko" Prypeci
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2013, 09:08 »

Dzień dobry!

Staramy się ograniczać ilość przesyłanej do Was zbiorowo korespondencji, jednak dzisiaj mamy dla Was dwie ważne informacje:

1) VI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej
2) ZONA w październiku/listopadzie


1) VI Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej
-------------------------------------------
Osoby zainteresowane wizytą na reaktorze Maria w Świerku zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat VI Międzynarodowej Szkoły Energetyki Jądrowej, organizowanej przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych: http://bit.ly/1aSbOeT


2) ZONA w październiku/listopadzie
-------------------------------------------
Na trzy tygodnie przed datą planowanego wyjazdu zdecydowaliśmy, że względu na zbyt małe zainteresowanie, nasza wyprawa do Zony pod koniec września nie odbędzie się.
Wiemy, że są osoby, które z zapisem czekają do ostatniej chwili, ale dla nas wyznacznikiem do podjęcia decyzji jest wyłącznie liczba chętnych zapisanych przez formularz na na naszej stronie.
Co prawda moglibyśmy czekać jeszcze tydzień, czy grupa się skompletuje. Jednak naszą decyzję motywujemy głównie urlopami uczestników, a dokładniej ich ostatecznym potwierdzeniem w miejscu pracy.

Razem z Siergiejem (likwidatorem awarii i naszym przewodnikiem) uzgodniliśmy nowy termin wyprawy na 8-14 października.
Program standardowy: dwa dni w Prypeci oraz Kijów. Cena bez zmian względem poprzednich wyjazdów.

Z otrzymanej korespondencji wnioskujemy, że powyższy termin jest optymalny dla większości zainteresowanych wyprawą na jesieni tego roku. Nie powinno być więc problemów ze skompletowaniem grupy.

W zaktualizowanym formularzu rejestracyjnym na naszej stronie pojawiła się również do wyboru opcja 'początek listopada'.
Ponieważ za dużo informacji wprowadza zamęt, coś więcej na ten temat prześlemy na Wasze życzenie już w indywidualnej korespondencji.

Szczegółowe informacje dotyczące wyprawy w terminie 8-14.10.2013 w zakładce 'Wyjazd' na naszej stronie: http://bit.ly/1ei5w8q.

O tym dlaczego nie warto zwlekać z wyjazdem i jak bardzo niszczona jest Prypeć, możecie się przekonać ze zdjęć, które znajdziecie na naszym forum.
Dlatego nie zwlekajcie tylko zapisujcie się szybko przez formularz rejestracyjny.

Przypominamy, że nasze forum żyje własnym życiem i często pojawiają się na nim nieprawdziwe lub niesprawdzone informacje.
Upewnij się, że czytasz wypowiedzi uczestników naszych wypraw lub napisz bezpośrednio do nas.

Jeżeli masz jakieś pytania, prosimy o kontakt. Wszystkie wątpliwości wyjaśnimy najszybciej jak to możliwe.

Dziękujemy za czytanie!
strefazero.org

P.S. Pomóż nam rozpropagować tę informację wśród zainteresowanych rzetelną wiedzą na temat Czarnobyla.
Zapisane

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

 • Liczydłowy
 • **
 • Offline Offline
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 660
 • "Dziecko" Prypeci
  • Zobacz profil
Strefa Zero 2013
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Wrzesień 2013, 21:39 »

Witaj!
Do napisania tej wiadomości skłoniły nas e-maile oraz telefony osób z pytaniem o październikową wyprawę do Czarnobyla.

Większość zainteresowanych naszymi wyprawami do Zony myśli, że jeśli nie teraz, to na wiosnę będzie kolejna okazja.
Ale równie prawdopodobne jest to, że więcej wyjazdów nie będzie, a my po prostu zajmiemy się czymś innym.
Do wyboru zostaną biura podróży, a czym się różni taki wyjazd od naszego, zapytajcie na naszym forum.

Cel naszych wypraw jest specyficzny. Warunki dla eksploratorów panujące w Zonie dzisiaj, w przyszłym roku mogą się skończyć i ostatecznie nigdy nie wrócić.
O postępującej degradacji Strefy, a w szczególności Prypeci już pisaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że wyprawa do tanich nie należy. Ale cena za wstęp do Zony raczej nie zmaleje, a do zobaczenia będzie coraz mniej.

Nie chcemy nikogo zabierać do Strefy na siłę. Czasem są przeszkody, których obejść się nie da i trzeba się z tym faktem pogodzić.
Niemniej zobowiązani jesteśmy trochę zmotywować tych, którzy z zapisaniem na wyprawę czekają nie wiadomo na co.
To nie jest wycieczka do egzotycznych ciepłych krajów. Robimy wyprawę do Czarnobyla, a jej uczestnicy powinni być zmotywowani do zobaczenia tego wyjątkowego miejsca.
Własnie dzięki wspólnemu celowi wszystkich uczestników, nasze wyprawy mają szczególną atmosferę i stają się przygodą wspominaną przez całe życie.

Uwierzcie na słowo, każda osoba, która odwlekała wyjazd rok czy dwa, zawsze na koniec wyprawy mówi nam "żałuję, że nie pojechałem/am z wami wcześniej".

Nadal mamy wolne miejsca na wyprawę w terminie 8-14 października.
Nie ma ostatecznego terminu rejestracji. Jednak im wcześniej podejmiesz decyzję, tym lepiej.

To już ostatni e-mail od nas w sprawie Czarnobyla w tym roku.
Dziękujemy za czytanie,
strefazero.org
Zapisane

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com
Strony: [1]   Do góry
 

SMF spam blocked by CleanTalk