Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Szansa na nową promocję R@H

Zaczęty przez Svistak, 16 Marzec 2013, 09:14

Svistak

Odnośnie planowanego na koniec czerwca wyjazdu studentów Politechniki Gdańskiej do Zamkniętej Strefy Czarnobylskiej ze Strefą Zero - dostałem taką propozycję od Pana Marka - zapis Naszej korespondencji - żadna tajemnica ;) :

"Panie Tomku, Andrzeju,
Ponad miesiąc temu zgłosiła się do mnie Katarzyna Dziubińska, studentka chemii na Politechnice Gdańskiej, w zeszłym roku była na wyjeździe do Czarnobyla. Zainteresowała tematyką ponad 20 osób od siebie i zamierza zorganizować wyjazd i cykl wykładów/imprez popularyzacyjnych w Gdańsku. Działa wyjątkowo sprawnie, a tymczasem wyjazd specjalności Energetyka Jądrowa od 2 lat jest ciągle w dyskusjach i końca przygotowań nie widać.
2 tygodnie temu była w Warszawie, podyskutowaliśmy sobie a parę dni temu przysłała mi omówiony ze swoim dziekanem i kołem młodzieżowym towarzystwa chemicznego projekt cyklu 8 wykładów. Miałyby się odbywać (wstępne przymiarki) środa-czwartek o godz. 17-18. Zaproponowałem połączenie tych prezentacji po 2, żeby stworzyć coś w rodzaju miniseminariów.
Na pierwszy wykład w połowie marca jesteście przewidywani wy – jako spotkanie z osobami zafascynowanymi Czarnobylem, pomiarami promieniowania itp., poza tym żywe dowody na to że daje się przeżyć ;-). Drugie spotkanie (w kwietniu) miałby Łukasz Koszuk o dawkach promieniowania, trzecie pewnie ja, a potem wyjazd do Czarnobyla przed wakacjami.
Jak się na to zapatrujecie?

Witajcie...
Niestety, ale moja osoba nie jest w stanie w marcu pojawić się gdziekolwiek - jest to czas rekolekcji wielkopostnych i żaden proboszcz nie pozwoli, aby wikary mu znikał z parafii choćby na jeden dzień.
Przykro mi, bo chętnie wziąłbym w tym udział :( ...
Ale po Wielkiejnocy w kwietniu? Lub w maju?
Wygląda na to, że Andrzej mógłby pójść na pierwszy ogień ze swoim 2 godzinnym show, a potem ja lub Łukasz Koszuk ze swoimi wolontariuszami i pokazami eksperymentów z pomiarami promieniowania.
Wyjazd chemików z Politechniki Gdańskiej wydaje się pewny bo ci ludzie na prawdę wykazują się zainteresowaniem i własną inicjatywą. Niestety takiej inicjatywy nie widać na PW. A ten rok chyba będzie ostatnim by jeszcze coś ciekawego zobaczyć w Czarnobylu
.
Witam ponownie,
Nie odpisywałem od razu, bo czas kolędy i trudno było rozmawiać z proboszczem o ewentualnym wolnym.
Napisze tak, musiałbym znać termin w kwietniu i w maju, a wtedy mogę dać odpowiedź - i proszę dokładnie określić moją rolę i zagadnienia, które mam poruszyć...
Panie Tomku,
w tej chwili jestem na konferencji w Krakowie, Kasia Dziubińska jest w Mongolii (tak wynika z jej profilu na Facebooku). Pierwszy wykład chyba weźmiemy z Andrzejem Urbańskim.
Jeden z kolejnych powinien być poświęcony dozymetrii, poproszę Łukasza Koszuka z Forum Atomowego, i wtedy dobrze by było przedstawić projekt niezależnych pomiarów i nocne pomiary w Prypeci (+ wrażenia z wyjazdu) Jak coś się wyjaśni - odezwę się
.

Więc widzę szansę na promowanie Naszego R@H na Polibudzie Gdańskiej :) ... o dalszych losach tej inicjatywy będę tu na bieżąco informował...
Svistak...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

przezacnie byłoby się tam pojawić :D

Svistak

Mój dzisiejszy e-mail:

"Witam Panie Marku,
Z profilu na FB i Pana, i Andrzeja - widzę, że jesteście już w kraju po wizycie w Zonie.
Więc potwierdzam, jeżeli oczywiście temat aktualny, chęc uczestnictwa w tych warsztatach na Polibudzie w Gdańsku.
Mam swobodny tydzień do wykorzystania w ciągu roku poza urlopem wakacyjnym od proboszcza, więc tylko wystarczy mi rzucić hasło - kiedy - i zaklepuję termin :) .

Sam powoli dla oderwania od nawału pracy w kościele przed Wielkanocą, powoli siadam nad koncepcją prezentacji i wykładu odnośnie moich pomiarów z września 2011 roku, oraz wykorzystanej do nich platformy obliczeń rozproszonych Boinc - myślę, że to dodatkowo zainteresuje studentów - www.boincatpoland.org".

I odpowiedź sprzed godziny Pana Marka:

"Panie Tomku,
w zasadzie to dopiero po moim seminarium ustalimy z PG dalszy rozkład tematów. Seminarium w kwietniu będzie miał Łukasz Koszuk na temat promieniowania w ogóle. Po przyjeździe z Gdańska odezwę się co wynika z rozmów z nimi, jakie są dalsze plany.
Co do wyjazdów do Strefy - to już nie będzie jak dawniej, swobodnego łażenia po mieście i zostawiania na noc niezaakceptowanej przez władze aparatury 'szpiegowskiej'.
Pozdrowienia,
Marek
".

To "szczekam" cierpliwie :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

No i nadzieje słabną  :dunno: ...
Wczorajszy e-mail od dr Rabińskiego:

"Panie Tomku, Andrzeju,

Na wykładzie w Gdańsku było ponad 30 osób, 2/3 to dziewczyny, koło 6-7 osób z poprzednich wyjazdów Strefy, jakiś wykładowca (chyba z energetyki jądrowej). Wykład spotkał się z zainteresowaniem, ale większość osób trafiło tam przypadkowo, w ogóle nie wiedzieli o planowanym wyjeździe PG. Następnego dnia spotkałem się jeszcze z zainteresowanymi przedstawicielami kół naukowych.

Moim zdaniem głównym problemem jest zdobycie przez nich dofinansowania, możliwości Politechniki Gdańskiej oceniam na góra jakieś 15 osób. Do tego dojdzie może nawet z 10 osób za własne pieniądze oraz grupa z MEiLu na Politechnice Warszawskiej. Ilość osób od nich jest bez znaczenia – resztę dobierzemy z forum. Już teraz część zainteresowanych z całego kraju stara się wcisnąć na listę poprzez Katarzynę Dziubińską, załatwiając sobie u niej 'rezerwację' miejsca.

Najbliższy wykład w kwietniu ma mieć o promieniowaniu Łukasz Koszuk z Forum Atomowego, potem zainteresowani mogą brać udział w prezentacjach na Pomorskim Festiwalu Nauki. Moim zdaniem wasze planowane wystąpienia za bardzo nie mają sensu. Nikt na sali nie był zainteresowany pomiarami dozymetrycznymi, ani atmosferą wypraw do Strefy. Ci co mają zamiar pojechać – i tak pojadą, a poziom dofinansowania dla liczących na nie i tak nie zależy od ilości wykładów.

Do waszej decyzji pozostawiam deklarację waszego udziału, ale przedstawiam wam sytuację, żebyście nie byli rozczarowani rozbieżnością górnolotnych planów z niedoróbkami reklamy wykładów. Ale to jest moje prywatne zdanie.

Pozdrowienia, Marek
".

... i "zima" trwa nadal ... kwiecień mam w miarę luźny, ale skoro pozostaje tylko maj i to niepewne zainteresowanie, to "odpada" ... maj to dla mnie Komunie, Bierzmowanie ... bez szans na wyjazd ...  :dunno: ... ech ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com