Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

"Waiting for memory"

Zaczęty przez Bober, 17 Luty 2007, 21:21

Bober

Dziś licząc RALPHa jednostka stanęła, a w jej statusie pojawiło się "Waiting for memory".
Okazało się, że w Rosecie dołożono opcję zmiany % zużycia pamięci w preferencjach z ustawieniami domyślnymi 50% (when in use) 90% (when idle).
Mam tak pamięciożerną jednostkę, że to się okazało za mało więc musiałem oba na 90% ustawić. Wtedy ruszyła, ale tak spowolniła system, że ją wstrzymałem. Nie wiem czy nie będę musiał jeszcze zwiększyć pamięci wirtualnej :(

Tomislaw

szczęściarz, ja dzisiaj żadnej nie dostałem.

Wracając do tematu to miałem jedną taką jednostkę o której piszesz. Wstrzymałem ją na chwilę i zaraz wznowiłem - już się napis taki nie pojawił ( na kompie z 2 GB RAM/XP)



Bober

Cytat: "Tommy"szczęściarz, ja dzisiaj żadnej nie dostałem.

A ona jest jeszcze z wczoraj :P

kempler

Też coś takiego wczoraj miałem. Po prostu to zignorowałem i samo się naprawiło  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cezar

Też tak miałem. Jednak po kilku godzinach ruszyła dalej. Zmiana ustawień za dużo nie pomagała.





KrzychuP

Kiedyś zrobiło mi się coś podobnego w innym projekcie (nie pamiętam w którym).
Miałem wtedy kilka jednostek z innych projektów niż ten zawieszony.
Jak doliczyły się tamte, wszystko wróciło do normy.

AL

Ja mam taki komunikat na jednej jednostce konkretnie na jednej z dwóch jakie posiadam CPDN Seasonal Attribution Project. Przy czym zaznaczę, że komunikat taki wyświetla się tylko wtedy gdy obie z nich mają być przetważane naraz (jedna idzie cały czas mam już ponad 43% - druga próbuje się czasem włączać  - kiedy drugi procek mojego "dujajowca" przerobi próbki z wszystkich innych projektów) - wtedy liczy się tylko jedna, a druga czeka na wolną pamięć (mam fizycznie 1GB Ramu i 2,7GB pliku stronnicowego na osobnym szybkim dysku).

Tomislaw

Wczoraj zassałem z Rosetty 7 jednostek Rosetty Beta 5.70 (identyczne ostatnio puszczali w RALPHie) i sporadycznie problem braku dostępnej pamięci znów zaczął się pojawiać.
(mam 2GB RAM w tym kompie)



krzyku

Mi nic sie takiego nie pojawilo ani razu a mam 512 ramu
  

155kpol

Mam boinca portable 6.6.20. ściągnąłem na nią sporo próbek Rosetty. Na P4 z 512MB RAMu liczyło się wszystko pięknie, ale skorciło mnie żeby przerzucić dane na core2 i tu niespodzianka. Brak dostępnej pamięci RAM ,a w maszynie jest około 1GB i tak poszło po kolejnych próbkach - brak pamięci. Katalog slots spuchł do kilkunastu GB po czym przerwałem proces ,bo mi partycje całkowicie zżarło. Czy ktoś miał takie niespodzianki na Core2??   

buninek

To jest lekkie przegięcie z tą zachłannością na RAM.
Właśnie przeliczam dwie próbki z serii lb_dk_ksync__full_hb...
Zeżarły 720MB. :o W kompie mam 1GB. Odpalony firefox i praktycznie nic już nie zostaje...

i weź tu licz biologiczne projekty.

O ile sobie przypominam to poem jest równie zasobożerny.

patyczak

Cytat: buninek w 03 Czerwiec 2009, 22:26

O ile sobie przypominam to poem jest równie zasobożerny.


Z POEM@home nie jest tak źle, u mnie każda próbka serii 417 zużywa 28MB z RAMu
Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

różyczka ma jakiś wyciek pamięci z tego co pamiętam...

buninek

Cytat: patyczak w 04 Czerwiec 2009, 00:18
Z POEM@home nie jest tak źle, u mnie każda próbka serii 417 zużywa 28MB z RAMu

O faktycznie jest ok. Dwie próbki jedna 16MB, druga 27MB.

Dziś dwie próbki rosetty wisiały sobie z 8h, aż się zorientowałem co jest grane. Swap cały zawalony.
Dopiero po restarcie boinca ruszyły.