Liczenie na GPU - Jak ustawić WCG ;D

Zaczęty przez styrop14n, 24 Marzec 2013, 22:57

styrop14n

1 ) Instalujemy najnowszy Klient BOINC ( na chwile obecna 7.2.33)

* http://boinc.berkeley.edu/download_all.php

2) Pobieramy najnowsze sterowniki do Karty Graficznej :

* Nvidia: http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx
* AMD :  http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

3) Sprawdzamy czy oby nasza karta graficzna jest na 100% na liście obsługiwanych GPU
* ( jeżeli masz najnowsza grafe na 100% WCG ją obsługuje)

* https://secure.worldcommunitygrid.org/help/viewTopic.do?shortName=GPU#610

4) Zaloguj sie na swoje WCG (stronie internetowej) oraz sprawdź czy masz zaznaczone w profilu iż GPU ma liczyć dane.

*Opis http://www.worldcommunitygrid.org/help/viewTopic.do?shortName=GPU#613
*Profil http://worldcommunitygrid.org/ms/viewMyProjects.do
*Zaznaczyć : "If my computer can process work on my graphics card, then please send me work to run on my graphics card for the projects that I have selected above. "
*Kliknij Save

5) Uruchom World Community Grid - BOINC Manager

* Widok Zaawansowany
* Zakładka Aktywności -> [Zaznaczyć] Używaj karty graficznej zgodnie z preferencjami.
* Zamknąć (nie zminimalizować World Community Grid - BOINC Manager ) Uruchomić ponownie WCG - BOINC Manager
* Zakładka Projekty [Zaznaczyć] BOINC@Poland oraz z lewej strony kliknąć zaktualizuj projekt.

6) Po chwili gdy zaktualizuje sie projekt w zakładce Zadania powinny ukazać sie projekty na GPU.


* ( Status zawiera nazwę CPU + GPU)  a aktywność ostatni wyraz (dla posiadaczy ATI) kończy sie na (ati_hcc1)

W tym momencie mam skonfigurowane przetwarzanie przez procesor karty graficznej - GPU :boing:

Aby polepszyć liczbę przetwarzanych równocześnie obliczeń możemy przeprowadzić następujące zmiany :


W Moim przypadku 2500K @ 4.6Ghz + ATI 7950 @ 1140/1575  zdecydowałem się na 8 i tym posłużę się w moim przykładzie.

Równoczesne przetwarzanych zadań na GPU zaleca ustawić się następująco :

- Większość NVIDIA: 2-3 WU
- AMD 6970: 4 WU
- AMD 7770: 3-4 WU
- AMD 79xx: 8-12 WU

przetwarzanych zadań DLA GPU z przydziałem 0.125 GPU + 0.5 CPU  czyli (8 zadań równocześnie GPU + 0.5 CPU (rdzeń/wątek) = zgodnie z moim CPU @ 2500K czyli 4 Cores 4 Threads )

AUTOMATYCZNE USTAWIENIE :

1) Pobieramy program [ Utility to run multiple GPU work units V1.2.0.exe (13.0 KB) ] :

* ze strony http://www.techpowerup.com/forums/showpost.php?p=2829441&postcount=617
* ZAMYKAMY World Community Grid - BOINC Manager
* uruchamiamy ściągnięty plik i podajemy 3 wartości które nas interesują.
* uruchamiamy ponownie World Community Grid - BOINC Manager

Gotowe.

MANUALNE USTAWIENIE

1a) Udajemy się do katalogu C:\ProgramData\BOINC\projects\www.worldcommunitygrid.org

* edytujemy bądź tworzymy plik [ app_config.xml ]

2a) Mój Przykład : 

<app_config>
   <app>
      <name>hcc1</name>
      <max_concurrent>8</max_concurrent>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.125</gpu_usage>
          <cpu_usage>.500</cpu_usage>
      </gpu_versions>
   </app>
</app_config>


* Objaśnienie :

<max_concurrent>8</max_concurrent>   - > liczba przetwarzanych zadań równolegle przez GPU (Proszę ustawić zgodnie z tabelka podana wyżej dla konkretnego GPU )
<gpu_usage>.125</gpu_usage>              -> 0.125 * 8 = 1 przypisanie udziału GPU dla 1 procesu przetwarzanego przez GPU
<cpu_usage>.500</cpu_usage>               -> 0.5 *8     = 4 Rdzenie/ Watki przypisane

Dzięki i owocnego przetwarzania :)

[smg id=9907 type=preview align=center caption="Styrop14n"]

Pozdro

AL

styro14n - świetny poradnik!
Może napiszesz nam coś więcej o sobie w dziale Wizytówki?
No i przy okazji - witamy na forum i w zespole!

Szopler

Coś mi to nie działa tj. nie liczy kilku WU na GPU tylko jeden jak bez app_config :/
Restarty BOINC nic nie dają.

styrop14n

Siemka

Musisz mieć błąd w składni tez to już przerobiłem... , ja dla przykładu 1 raz ustawiłem coś takiego :

<app_config>
   <app>
      <name>hcc1</name>
      <max_concurrent>10</max_concurrent>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.500</gpu_usage>
          <cpu_usage>.400</cpu_usage>
      </gpu_versions>
   </app>
</app_config>

I miałem liczone tylko i wyłącznie 2x WU   

Szopler

<app_config>
   <app>
      <name>hcc1</name>
      <max_concurrent>4</max_concurrent>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>0.25</gpu_usage>
          <cpu_usage>0.50</cpu_usage>
      </gpu_versions>
   </app>
</app_config>


Przetwarzane mam 1 ATI + 1 CPU.

styrop14n

Z tego co widze uzywasz zupełnie innych jednostek niż ja.

np  .500 a ty masz 0.50
np  .125 ... itd...

Daj znać czy zadziałało :)

Szopler

Nie zadziałało bo niby dlaczego miało by?
BOINC traktuje tak samo .5 jak 0.5 co dobrze widać po licznych plikach app_info.xml np. od POEM - każdy ma inaczej a jednak działają.

No i chyba wiem OCB - wymagany klient co najmniej 7.0.40, a ja mam stabilny 7.0.28
CytatThis mechanism allows you to specify scheduling parameters associated with specific applications. It is available with 7.0.40+ client versions.
Więc w pierwszym zdaniu wątku już jest wprowadzenie w błąd ;)

styrop14n

NIe wiem nie jestem expertem w tej działce, skorzystałem z dostępnych materiałów wrzuciłem to w jedna całość po przetłumaczniu na PL. Oraz postępowałem zgodnie z tym co jest napisane u mnie działa prawidłowo ja u innych na innych forach rownież.  Zaczełem od 1GPU + 1CPU, oraz custom zrobiłem na 8 GPU /0.5CPU i wszystko działa prawidłowo.

* poszedł edit :)  THX 

Szopler

Tak jak myślałem! Po zainstalowaniu wersji 7.0.58 ten mechanizm działa prawidłowo. :D

AL

styro14n - masz może informacje jak to działa na kartach NV?
Sam używam nv 460 GTX i jak jakiś czas temu próbowałem na niej liczyć WCG (i to tylko 1wu naraz) - to praktycznie równolegle nie dało się robić niczego innego.

styrop14n

Naprawdę nie wiem dzisiaj robie test, i po użyciu GPU widzę ze jednak 8 WU to za mało żeby dobić 7950 @ OC chyba trzeba będzie zwiększyć liczbę. Druga sprawa ze u mnie można normalnie robić rzeczy bez zbytniego przymulenia. NIe orientowałem sie w temacie NV.

Troll81

The cards that will be excluded listed below. We will periodically review the system for additional cards that should be added to this list.

AMD/ATI:

    ATI Radeon HD 2300/2400/3200 (RV610)
    ATI Radeon HD 2600 (RV630)
    ATI Radeon HD 3800 (RV670)
    ATI Radeon HD 4350/4550 (R710)
    ATI Radeon HD 4600 series (R730)
    ATI Radeon HD 4700/4800 (RV740/RV770)

BU

BTW świetny poradnik  :respect:

styrop14n

2 Dni Komp chodził 24h  :attack:

Wynik zwróconych zadań  ~1055 /Dzień  ;D z tego co widziałem to bardzo mało ludzi liczy na grafach wczoraj zająłem 236 pozycje ze względu na ilość zwróconych wyników.

http://www.worldcommunitygrid.org/stat/viewStatsByMemberY.do?sort=results&pageNum=1&numRecordsPerPage=250

[smg id=9908 type=preview align=center caption="24h @7950 Result"]

Czekam na rachunek za prąd  %)

AL

Cytat: styrop14n w 27 Marzec 2013, 08:42
2 Dni Komp chodził 24h  :attack:

Wynik zwróconych zadań  ~1055 /Dzień  ;D z tego co widziałem to bardzo mało ludzi liczy na grafach wczoraj zająłem 236 pozycje ze względu na ilość zwróconych wyników.

Gratulacje! :parrrty:

Troll81

Rachunek może i nie będzie duży :D Ale jak rozliczasz się w cyklu półrocznym to wyrównanie potrafi zaboleć :D

gregre

należy też dodać że działa tylko (mi?) z Help Conquer Cancer 

AL

Cytat: gregre w 29 Marzec 2013, 16:50
należy też dodać że działa tylko (mi?) z Help Conquer Cancer 

Tak (niestety nie tylko Tobie) - Help Conquer Cancer  to jedyny pod projekt, który działa na gpu.

gregre

czyli zgodnie z ideą należałoby liczyć na GPU aby odesłać jak najwięcej WU,
a licząc dla odznak, na CPU :P

AL

Nie inaczej. Na gpu możesz liczyć HCC, a wszak na cpu jest cała masa innych podprojektów.

Janek

Bardzo dobra instrukcja :parrrty:
Szkoda tylko, że HCC tak mizernie punktuje  :(

ksysju

Hi

U mnie juz od kilku miesięcy na 2xgtx460 na standartowych ustawieniach wu liczy się  1cpu+1nvidia gpu.
Komp pracuje normalnie i stabilnie. W sumie słabo sie grzeje .



ksysju

AL


ksysju

Hi

i7 9200 + 2xGTX460

Ustawiłem by się liczyły po 2 wu na kartę + 1 core na kartę, pozostałem 6 core liczą ostro co innego.
Wygląda stabilnie,  temp kart koło 70 stopni  ( w pomieszczeniu jest dziś 15 stopni ) wentylatory na 40 %.

Pozostało mi jeszcze jakoś  zmusić by hcc pobierało wu tylko na karty graficzne.
Na razie się poddaje.

W sobotę jak będę na miejscu to dołożę jeszcze po 1 ,2 wu.
 
ksysju

AL

Więc może u mnie cpu (amd x6) nie wyrabia z karmieniem gpu i dlatego tak mi muli.

Filu

Czyli na chwilę obecną WCG nie przydziela zadań na GPU?

AL

Niestety w tej chwili żaden podprojekt WCG nie generuje próbek na GPU.

Filu

Odgrzewam kotlet, sorki za to, ale może ktokolwiek wie, kiedy dokładnie wprowadzą obsługę gpu w WCG?

AL

Ostatnio pojawił się w WCG nowy pod projekt, ael nadal wykorzystuje on tylko cpu. Niestety nie ma nowych wieści o aplikacjach na gpu.