GTX 660 Ti w układzie czterach kart na płycie asus MAXIMUS V EXTREME

Zaczęty przez PawelJacekZ, 26 Marzec 2013, 15:12

PawelJacekZ

Witam
Czy macie jakieś doświadczenia w działaniu 4-Way SLI na komputerze ?
Czy taki układ ma sens dla Boinc ?
Może ktoś z Was tak liczy i może coś na ten temat napisać...
Składam kompa i mam ochotę na 4x GTX 660Ti..

PoznanskaPyra

Nie wiem czy to ma sens w wydajności na Wat. Czy za tą cenę, nie lepiej kupić np 2xGTX670.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PawelJacekZ

Na dwie GTX 690 mnie nie stać...
A GTX 670 ma tak niewielką ilość rdzeni więcej ze chyba to nie ma sensu...
Nie wiem jak się liczy na 660 Ti ...
Czy jest jakieś porównanie..,
Czy liczy ktoś w ogole na SLI razy trzy lub cztery ?

stiven

Wg mojej wiedzy GTX 670 i GTX 660Ti mają tyle samo rdzeni cuda: 1344.
Różnica jest tylko i aż w przepustowości pamięci 256-bit GDDR5 vs 192-bit GDDR5.
W BOINC raczej różnicy między tymi kartami się nie zauważy. W wielu projektach nawet obniżenie taktowania pamięci nie wpływa znacząco na wyniki.

PawelJacekZ

Racja o tym właśnie chciałem napisać różnica w przepustowości pamięci...
To w takim razie jest sens 4 x gtx 660 ti ?
Cena za 4 x gtx 660 ti jest w okolicach jeden gtx 690..
Co robić...mam duży apetyt na liczenie na gpu...
Prąd mam gratisowy...

PoznanskaPyra

sprawdź wydajność DP. 7870 a 7950 radeona tez sie nie wiele różnią a 7950 ma 4x tyle DP co 7870. Ogólnie GF ma mniejsze problemy ze sterownikami, ale jednoczesnie NV wywaliła praktycznie całe DP do serii tesla. Wiec w projektach gdzie jest ona wykorzystywana karta jest na poziome GTX460  :bad:

PS.
Tu troszeczkę o tym, bo już byłem w posiadaniu podobnej karty GTX660

http://boinckoloseum.blogspot.com/
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Wracając do głównego pytania to z lektury for boincowych projektów odniosłem kiedyś wrażenie, że łączenie kart w sli/crossfire się nie sprawdza. Karty oddzielnie potrafiły mieć lepsze wyniki niż połączone. Przewaga łączenia była tylko taka że nie było potrzebne podłączanie dodatkowego monitora lub vga-dummy aby system widział wszystkie karty. Nie wiem czy w SK@B nie były kiedyś testowane po dwie karty i też chyba wychodziło, że nie warto ich łączyć a i jakieś dodatkowe problemy się potrafiły przy tym pojawiać. Zapewne ktoś z kolegów, którzy mieli bliższy kontakt z liczeniem na multiGPU będzie w stanie coś podpowiedzieć bo ja osobiście doświadczenia nie mam tylko bazuje na tym co wyczytałem.

Aby nieco przybliżyć temat:
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=3210#34243
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=2209#46016

Tobas

Ja używam systemu 2x GPU i szczerze nie polecam.
Strasznie duży hałas, mnóstwo kurzu - może jakby było zwodowane to byłoby lepiej.

Właśnie jutro mam zamiar wyjąć jedną kartę i założyć do innego kompa.
POEM nie działa, generalnie wiele projektów sobie nie radzi.

Jak dla mnie to płyta z integrą do patrzenia na ekran i konkretne GPU do liczenia.

Jak komp ma tylko mielić boinc to lepiej kadłubki porobić.

Porozmawiaj i popatrz na wątki Aidec'a z tego co kojarzę to on ma podobny kombajn tylko, że na ATI

Szopler

W SKB@P mamy kompy z 2x5850 i drugi 2x560Ti, ale GPU działają oddzielnie (nie SLI/CF).

PawelJacekZ

OKI
Więc wiem coraz mniej...
Oczywiście myślałem o 4 kartach bez sli...
A co z GTX 690...
Jak to liczy...

stiven

Jak wszystkie Keplery. Tam gdzie nie jest wymagana podwójna precyzja jest pięknie (tyle, że za pół ceny można Radeona kupić, który ją przebije) przy podwójnej precyzji niestety mizeria. Widać to dobitnie np w podprojekcie Genefer w PrimeGrid. Piszą o tym np tu: http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=4204#51978 a ten obrazek mówi wszystko:

Niedawno przesiadłem się z cieniutkiego Fermi (gt 430) na cieniutkiego Keplera (gt 640) i szału nie ma poza zużyciem prądu. 

PawelJacekZ

#11
Więc moja koncepcja jedna płyta jeden procesor jeden zespół dobrych pamięci jeden dobry zasilacz..
Cztery karty graficzne nie jest dobry...
To proszę koncepcje najlepszego składu...
Jak mam powalczyć z Wami o jakieś miejsce w tej przygodzie z obliczeniami to potrzebuję życzliwej podpowiedzi...

stiven

Najlepszego nikt nie poda bo nie wiemy jakie będą inne zastosowania.
Jeśli na prądzie faktycznie Ci nie zależy i ma to być GF to seria 500 będzie zdecydowanie lepszym wyborem do BOINC niż 600.
560 Ti znajdziesz spokojnie za 640-660zł. 2 sztuki zrobią więcej w BOINC w DP niż 2x 660Ti mimo iż ich teoretyczna wydajność zmiennoprzecinkowa wcale na to nie wskazuje.
Nadmiar kasy będziesz mógł wydać na zwodowanie wszystkiego :)

PawelJacekZ

Komputer tylko i wyłącznie dla BOINC...
Konfiguracja dla jak największej ilości obliczeń pod cpu i gpu...

Szopler

Jak jest miejsce to lepiej postawić kilka kompów np.
MoBo 160 zeta
Xeon E3 800 zeta
GPU 600 zeta
+ reszta ;)

AL

Cytat: Szopler w 26 Marzec 2013, 20:15
Jak jest miejsce to lepiej postawić kilka kompów np.
MoBo 160 zeta
Xeon E3 800 zeta
GPU 600 zeta
+ reszta ;)

I tak x 4  :)