SUPERKOMPUTER - jego rozbudowa i ..... bitcoin.

Zaczęty przez Ania, 10 Kwiecień 2013, 16:26

Ania

Kontrowersyjnie ...

Przydałoby się zapewne zreorganizować sprzęt w SUPERKOMPUTERZE.

Proponuję dać pod dyskusję możliwość przesunięcia części z nich do kopania bitcoinów. Moje niewielkie doświadczenie w tym temacie wskazuje że przy obecnej stawce za btc=810 zł przestawienie jednej karty 7970 na kopanie może dać przychów w postaci

za stroną http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator
Przyjmuję moc tej karty na poziomie 700Mh/s (7770 ma poziom ok. 190)


              Coins Dollars
per Day    ฿0.05 $11.19
per Week  ฿0.32 $78.36
per Month ฿1.39 $340.32

Po miesiącu mamy ponad 1000 zł do dyspozycji. O ile kurs się utrzyma.

Oczywiście mam na myśli kopanie w tzw. kopalni. Zysk może mniejszy niż spektakularne 50 btc ale bardziej pewny.

P.S. Proszę o dyskusję a nie ....

krzyszp

Aniu, czy możesz mi powiedzieć, dlaczego nie zachęcasz tak do bitcoina na forum swojej drużyny???  :no:

W dodatku proponujesz przestawienie SKB@P na działalność komercyjną mimo, że ani nie składałaś się na niego, ani nawet nie jesteś w naszej drużynie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 16:32
W dodatku proponujesz przestawienie SKB@P na działalność komercyjną mimo, że ani nie składałaś się na niego, ani nawet nie jesteś w naszej drużynie.


:respect: :respect:  :parrrty: :parrrty:

Troszke mnie wyprzedziles, juz raz tu "porzadki" byly robione i z tego co pamietam nie wyszlo to dobrze.

W swoim aktualnym zespole tez zaproonwalas kolegom liczenie BTC ?


Ania

Jak zapewne wiesz ... jestem w projektach w obu drużynach. Aczkolwiek bardziej aktywna w PNT. Głównie za sprawą  .... no właśnie tego co robisz teraz m.in. ......

Jeśli byś dobrze popatrzył to powyższy mail najpierw pojawił się zmieniony na forum PNT a dopiero potem tutaj. Pomysł powstał za sprawą tutejszego wątku odnośnie Cypru (w którym pisałam wcześniej). Tak więc pudło. Ale nie w tym rzecz.

Dlaczego ?  Bo chce rozwoju BOINC. Jak pisałam lubię rywalizację. Dodatkowe środki zdobyte w ten sposób pozwolą kupić nowy sprzęt. W dłuższej perspektywie da to większego kopa Polskiemu BOINC.
Chce rozwoju w obu zespolach. A najlepiej gdyby to był jeden zespoł. Ale tego się chyba nie da .... ale właśnie chyba z powodu szukania "złego" w zdobywanych punktach i nowych pomysłach.
Ale Robertowi udało się zrobić rywalizację w FORMULE (w którą też się aktywnie właczyliście) za co mu chwała bo idzie to na pożytek całego Polskiego BOINC !!!

P.S. Proszę nie doszukiwać się podtekstów w moich wypowiedziach.  Są one wynikiem pochodzenia z inne planety ...

Krzysiak

Ja odkąd czytam posty Ani to mam dziwne wrażenie którym się nie podzielę   :no:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Ania

Cytat: mimeq w 10 Kwiecień 2013, 16:37
W swoim aktualnym zespole tez zaproonwalas kolegom liczenie BTC ?

Tak, wątek uruchomiłam tam 2 minuty wcześniej (całe szczęście, że to zrobiłam) .... aczkolwiek rozmowy na chacie już pojawiły się tam wczoraj.

Ania

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 16:32
W dodatku proponujesz przestawienie SKB@P na działalność komercyjną mimo, że ani nie składałaś się na niego, ani nawet nie jesteś w naszej drużynie.

I kto to pisze ?
Z jakiego powodu wyjechałeś z kraju ... bo tam wiecej mogłeś zrobić. Może i ja podobnie zrobiłam z przejściem do innej drużyny (ale częściowo , nie we wszystkich projektach). Chyba Ty nawet pisałeś że nie mogę się zdecydować gdzie chę być ...
.... dla niektórych  tutaj zawsze byłam gorsza bo:
- nie składałam się na sprzęt
- nie mam takiego stażu
- dyskutuję "przemądrzale" ze starszymi kolegami

Jak zapiszę się pod innym nickiem na Forum to będę mogła proponować ?

krzyszp

Jeden - prowadziłaś intensywną agitację za bitcoinem dzisiaj zanim założyłaś wątek na swoim forum - sprawdziłem.
Dwa - co ma z tematem wspólnego mój wyjazd za granicę???
Trzy - składałem się na SKB@P więc mam też chyba coś do powiedzenia na ten temat?
Cytat.... dla niektórych  tutaj zawsze byłam gorsza bo:
- nie składałam się na sprzęt
- nie mam takiego stażu
- dyskutuję "przemądrzale" ze starszymi kolegami
To są bzdury z jedną uwagą.
Liczysz dla konkurencyjnej drużyny a chcesz wywierać wpływ na SKB@P??? A może się zdecyduj, czy chcesz mieć ciastko, czy zjeść ciastko?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

trochę za dużo "złej energii" jak dla mnie. I szukanie winy.
znowu dam sobie na wstrzymanie. wyłączam się z dyskusji.

krzyszp

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 17:12
trochę za dużo "złej energii" jak dla mnie. I szukanie winy.
znowu dam sobie na wstrzymanie. wyłączam się z dyskusji.
Nie rozumiem.
Przychodzisz z obcej drużyny i próbujesz forsować swoje pomysły na temat SKB@P - komputerów składanych za pieniądze członków drużyny, w dodatku pomysły wyłączające z BOINC - czyli tego do czego były budowane.
I twierdzisz, że "zła energia" tutaj jest, gdy Ci ktoś zwraca uwagę na niestosowność zachowania... Czy ja czegoś nie rozumiem, czy taki tupet staje się już normą na świecie???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Napisałam: "Proponuję dać pod dyskusję możliwość ...."

Masz rację. Jestem z obcej drużyny. Nie pasuję tutaj ....  :(  (według części)
Wydawało mi się że jasno przedstawiłam intencje .....

Martin Fox

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 16:26
Po miesiącu mamy ponad 1000 zł do dyspozycji. O ile kurs się utrzyma.
Oczywiście mam na myśli kopanie w tzw. kopalni. Zysk może mniejszy niż spektakularne 50 btc ale bardziej pewny.
Rozumiem że gwarantujesz tą kasę z własnej kieszeni? Bo dopóki kopiesz na czyjś portfel (właściciela "kopalni") to nie masz gwarancji że cokolwiek ci się z tego dostanie (może na początku, każda dobra piramida na początku coś na zachętę wypłaca) - dobrze rozumiem?

krzyszp

Mam lepszy pomysł - załóżmy własną kopalnię i liczmy (chętni) na swoich kompach, a pieniążki jeśli coś wykopiemy, przeznaczmy na SKB@P :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Ta piramida podobno trwa już od kilku lat ... ale rzeczywiście dopiero teraz porządnie wystartowała.

Z tego co widzę to kopalnia nalicza btc na "moje" konto u nich (de facto oni mają środki jak piszesz). Każdego dnia mogę na SWOJE osobiste konto (idea bitcoin) przelewać te środki jeśli są większe niż 0,01 btc. Przy 7970 szacuję, że to będzie 0,05 dziennie (kalkulator powyżej). Jeśli środki przelejesz to tylko upadek całego systemu powoduje utratę. Dlatego trzeba to szybko wymienić na normalną gotówkę (przy załozeniu że cały bitcoin padnie).
Ewentualna strata przy codziennym przelewaniu to dzienny urobek. Zależy jak często przelewasz i zamieniasz środki na PLN czy USD. Na razie nie będę podawać strony tej kopalni bo zapewne będzie to reklama.  Chyba jest ich wiele ... ja skorzystałam z pierwszej lepszej. Jeślibym się zaangażowała poważniej to może wtedy bym poszukała lepszej.

Myślę, że kilka osób na Forum ma większą wiedzę w tym temacie niż ja ale być może boi się wypowiadać bo temat jest ... kontrowersyjny.

Ania

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 18:49
Mam lepszy pomysł - załóżmy własną kopalnię i liczmy (chętni) na swoich kompach, a pieniążki jeśli coś wykopiemy, przeznaczmy na SKB@P :)

Idea dobra .... ale ....

Jeśli ktoś coś wykopie to z tego co doczytałam to od razu 50 btc ... na nasze to ponad 40 tys zł obecnie (tak to zrozumiałam). Ktoś może się nie przyznać i będzie ferment. W kopalni jest to bardziej przeźroczyste - przynajmniej tak mi się wydaje. Wyniki uzyskiwane są podobne do tych z kalkulatorów.
Nie wiem czy da się liczyć na czyjeś konto. Lub czy jest lista wygranych userów aby móc to sprawdzić.

Może też się tak zdarzyć że przy małej wspólnej mocy nie wykopiemy nic. I wtedy zmarnujemy energię i czas.
W tej kopalni jest ok 350 Gh/s mocy równoważnikowo ok 500 kart 7970


Martin Fox

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 18:49
Mam lepszy pomysł - załóżmy własną kopalnię i liczmy (chętni) na swoich kompach, a pieniążki jeśli coś wykopiemy, przeznaczmy na SKB@P :)
Nie takie głupie :P

andy101fah

Niektórzy już zaczęli stosować "wspomagacze" do generowania bitcoinów

http://pclab.pl/news52870.html

Troll81

Jako jeden z tych co się składali na SKB@P jestem przeciwny użyciu ich do kopania bitcoinów. Nie po to wpłacałem kasę by liczyć jakieś wirtualne pieniądze. To moje osobiste zdanie ale sądzę że wielu ludzi również w innym celu wpłaciło tę kasę...

Ania


Po części to rozumiem.

Ale przecież akurat te komputery daliście do zespołu, społeczności, Fundacji.  Nie chce nikogo obrażać ale miałam wrażenie że w którymś momencie one stały się właśnością zespołu , społeczności BOINC, Fundacji. Sami ponownie wskazujecie że bezskładkowcy się nie liczą - są poza elitą "władzy". I dopóki te komputery pochodzą z WASZYCH wkładów to WARA innym od nich.

To smutne

krzyszp

Manipulujesz moimi słowami. Napisałem, że nie składałaś się na nie i nawet nie należysz do teamu - co jasno określa, że uznaję (my?) głosy wszystkich członków zespołu. Proszę, nie imputuj mi innych wypowiedzi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Bezprym

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 20:05

Po części to rozumiem.

Ale przecież akurat te komputery daliście do zespołu, społeczności, Fundacji.  Nie chce nikogo obrażać ale miałam wrażenie że w którymś momencie one stały się właśnością zespołu , społeczności BOINC, Fundacji. Sami ponownie wskazujecie że bezskładkowcy się nie liczą - są poza elitą "władzy". I dopóki te komputery pochodzą z WASZYCH wkładów to WARA innym od nich.

To smutne

Wypowiem się jako bezskładkowiec: również jestem przeciwko używaniu superkomputera do celów innych niż liczenie projektów BOINC.

Troll81

CytatPo części to rozumiem.

Ale przecież akurat te komputery daliście do zespołu, społeczności, Fundacji.  Nie chce nikogo obrażać ale miałam wrażenie że w którymś momencie one stały się właśnością zespołu , społeczności BOINC, Fundacji. Sami ponownie wskazujecie że bezskładkowcy się nie liczą - są poza elitą "władzy". I dopóki te komputery pochodzą z WASZYCH wkładów to WARA innym od nich.

To smutne

No to już jest perfidia. Jeśli przekażę mój grunt z zamysłem ze stanie na nim park miejski to mam spokojnie patrzeć jak po roku zaorują ten park i postawią na nim biurowiec.... bo będą zyski a z parku nie ma? Aniu udzielasz się raz od wielkiego dzwonu. Na komputer się nie składałaś. Ba nawet niespecjalnie liczysz dla naszej drużyny. A zaczynasz nas pouczać w naszych własnych sprawach. To troszkę dziwnie wygląda, żeby nie użyć mocniejszych słów.

Tobas

Komputery SKBP zostały zbudowane z dobrowolnych składek i każdy kto się na nie składał był poinformowany, że będą one liczyć projekty BOINC na konto drużyny. Uważam, że nawet nie powinniśmy zaczynać dyskusji na temat zmiany ich przeznaczenia. Nie jesteśmy ugrupowaniem politycznym i nie robimy wyborców w balona jak partie polityczne.
Powinniśmy przyjąć świętą zasadę, że jeżeli są jakieś wątpliwości.. to nie ma wątpliwości!
Jeżeli chcemy zdobyć środki na następne komputery czy rachunki za ich utrzymanie to szukajmy dotacji, sponsorów, darowizn, a nie traćmy czasu na kontrowersyjne pomysły.

Proponuję nie karmić trola bo w mojej opinii ten wątek i jego autor ma na celu perfidną destabilizację drużyny.

Szopler

Dopóki jestem "kierownikiem" SKB@P dopóty SKB@P nie będzie liczył BTC ani Donate@Home.

Jeżeli kiedyś Fundacja będzie miała portfel BTC to chętnie przyjmiemy dotacje w tej walucie.

dziubas

Amen.

Cytat: Szopler w 10 Kwiecień 2013, 20:48
Dopóki jestem "kierownikiem" SKB@P dopóty SKB@P nie będzie liczył BTC ani Donate@Home.

Jeżeli kiedyś Fundacja będzie miała portfel BTC to chętnie przyjmiemy dotacje w tej walucie.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

lolek

-kurs BTC już leci na łeb;
-coraz więcej minerów używa kart FPGA które biją GPU na głowę;
-na rynek wchodzę pierwsze układy ASIC, te najmocniejsze są TYSIĄCE razy wydajniejsze niż GPU.

Jeszcze miesiąc, morze 2 i liczenie na GPU nie będzie miało zbytniego sensu  :whistle:

Troll81


MarcinB

Marnowanie mocy obliczeniowej na liczenie wirtualnej piramidy finansowej jest dla mnie sprzeczne trochę z ideą BOINC chociażby miało nawet przynieść zysk i pozytywny skutek dla idei to jest to nadal według mnie mała paranoja. Dla mnie osobiście boinc to  wolontariat . Biorę w tym udział trochę i z pobudek altruistycznych i trochę może i egoistycznych ale i tak czysto pozytywnych. Nie mam zamiaru się brudzić w syfie zwanym bitcoin. Jeżeli nasz team by się w to zaangażował to ja odpadam ;)

krzyszp

Cytat: MarcinB w 10 Kwiecień 2013, 23:28
Marnowanie mocy obliczeniowej na liczenie wirtualnej piramidy finansowej jest dla mnie sprzeczne trochę z ideą BOINC chociażby miało nawet przynieść zysk i pozytywny skutek dla idei to jest to nadal według mnie mała paranoja. Dla mnie osobiście boinc to  wolontariat . Biorę w tym udział trochę i z pobudek altruistycznych i trochę może i egoistycznych ale i tak czysto pozytywnych. Nie mam zamiaru się brudzić w syfie zwanym bitcoin. Jeżeli nasz team by się w to zaangażował to ja odpadam ;)
Ja może nie tak radykalnie, ale generalnie  :parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

flaku

#29
Ale koleżankę zjechaliście. Mówicie tak jakby ona chciała żebyśmy kopali i wypłacali sobie pieniądze, a chodziło o to by wspomóc przyszłe projekty boinc dofinansowaniem. Z tymi kopalniami to też przesada. Są duże kopalnie, które są pewne i wypłacają bitcoiny zawsze. Nie opłacało by im się w żaden sposób zaczynać oszukiwać użytkownikach. Za dużo zarabiają na prowizjach. Problem jest tylko w tym że kurs bitcoina nie jest pewny, a obecnie spada. Osobiście mam neutralny stosunek do pomysłu. Na razie nie, zobaczmy jaki kurs będzie miał za miesiąc. Jeśli się ustabilizuje to można zacząć przeliczać straty i korzyści.

Rozumiem że boinc jest projektem charytatywym, a nie komercyjnym, ale nie oszukujmy się. Przedsiębiorczość jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a mając kasę można zrobić więcej dobrego niż jej nie mając.

Poza tym nie czepiajmy się tak tego że jest z innej drużyny. Przecież naszym celem tutaj jest wspieranie nauki, a nie konkurencja o punkty.

migawron

Cytat: lolek w 10 Kwiecień 2013, 21:04
-kurs BTC już leci na łeb;
-coraz więcej minerów używa kart FPGA które biją GPU na głowę;
-na rynek wchodzę pierwsze układy ASIC, te najmocniejsze są TYSIĄCE razy wydajniejsze niż GPU.

Jeszcze miesiąc, morze 2 i liczenie na GPU nie będzie miało zbytniego sensu  :whistle:

o dobrze, niepotrzebne w kopalniach gpu może trafią do boinca :)



Cyfron

a ja mam pytanie odnośnie samego BTC - czy ktoś na tym rzeczywiście zarobił i dostał $$?
Bo to, że ta waluta ma jakąś wartość, to spoko, ale do mnie dochodziły tylko wiadomości o tym, jak to serwisy zajmujące się trzymaniem funduszy dziwnie zostawały okradane...
Prosiłbym o wypowiedzenie się osoby, która wypłatę zna z pierwszej ręki, a nie kogoś, kto przeczytał albo usłyszał, że "kolega kolegi...".


philozoph

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 18:49
Mam lepszy pomysł - załóżmy własną kopalnię i liczmy (chętni) na swoich kompach, a pieniążki jeśli coś wykopiemy, przeznaczmy na SKB@P :)
Jak już to lepiej cała piramidę. Ten na czubku zawsze zarabia.

flaku

Nie zarobiłem, ale się wypowiem. A wyczytałeś też, że wiele serwisów które zostały okradzione i tak wypłaciło ludziom pieniądze?

lolek

Kiedyś (jakieś 2 lata temu) sprzedałem kilka i kasa wpłynęła na moje konto - wtedy wziąłem za nie kilkadziesiąt zł, wczoraj bym wziął kilka tyś  :wth:

mimeq

Ja wczoraj po krotkich bojach zalogowalem sie na jedna z koplan i zaskoczenie Stan konta 0,13BTC kiedys nic teraz jakis grosz a bylo to juz jakis czas temu  ;)

Poprzednie transfery
2011-06-29 22:40:50 1.06000000


Wtedy pewnie jakies 10-15 PLN XD


Ania


stasieks

Cytat: Ania w 24 Listopad 2013, 21:29
Dziś 2400 zł !!   szok
Takie tam gadanie. A wiesz ile będzie za miesiąc ? Osoby na tym forum preferują wspieranie idei Boinca. I tyle. Skoro chcesz kopać wirtualną walutę - droga wolna, ale czemu namawiasz innych nie wiem. Przecież za chwilę wartość BTC może wynosić np. 5 zł.

Bezprym

Cytat: stasieks80_PL w 24 Listopad 2013, 22:01
Takie tam gadanie. A wiesz ile będzie za miesiąc ? Osoby na tym forum preferują wspieranie idei Boinca. I tyle. Skoro chcesz kopać wirtualną walutę - droga wolna, ale czemu namawiasz innych nie wiem. Przecież za chwilę wartość BTC może wynosić np. 5 zł.

Otóż to!  :p_arr:

Ania

:)

Nie, obecnie na GPU kopanie bitcoinów jest totalnie nieopłacalne. Kilka miesięcy temu - TAK.
Napisałam to z ciekawości ponieważ w Wiadomościach dziś przypomnieli o tej walucie.

Już kilka miesięcy temu miał byc KRACH. I był !! Jednak z perspektywy czasu to była TYLKO korekta.

Ale apeluję do tych co kiedyś kopali aby popatrzyli w swoje rejestry. Moze coś zostało a po tej cenie warto sprzedać.  Choć za miesiąc może być warte 5 zł lub 5000 zł. Zobaczymy :)