Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Kobiety czy sa jakies kobiety w B@P ?

Zaczęty przez Szerpa, 18 Luty 2007, 14:41

Kitten

Cytat: "gaciu"Wydaje sie, ze chyba niezbyt wiele kobiet udziela sie w BOINC. Niestety. Wedlug mnie wynika to z faktu ze traktuja one komputer jako zwykle narzedzie do przegladania stron, wysylania mali itd. ( wiekszosc z nich ) i nie sa az takimi maniakami komputerowymi jak faceci. Mimo wszystko trzeba troszke pogrzebac w necie zeby sie dowiedziec o BOINC. W kazdym razie trudniej trafic na stronke www.boincatpoland.org niz na www.pudelek.pl

Hmm...  

Jesteś pewien, że to było o kobietach ogólnie, a nie o gimnazjalistkach? :wink:

Może posłużę się przykładem mojej skromnej osoby  :wink: . Faktycznie, nie jestem maniakiem komputerowym ;P. Mam niezłą maszynkę (wiekszość nowych gier chodzi na niej bez problemu), którą skonfigurował mi znajomy. Ja się średnio orientuję, co komp ma w środku, i niepotrzebna mi ta wiedza do szczęścia, dopóki wszystko działa  :P . Traktuję kompa utylitarnie, ale raczej do celów uczelnianych (ostatnio uczę się AutoCada, niebawem czeka mnie pierwszy egzamin certyfikujący), niż do czatów (na tych siedziałam, jak miałam 15 lat ;P), czy jakiś pudelków (co to, do kaduka, w ogóle jest?  8O ). A to, że trudno natrafić na info o Boinc w sieci, tak samo ogranicza liczbę nowych  userów płci zeńskiej, jak i męskiej ;P Dlatego, skuteczniejszą metodą promocji wydaje mi się 'poczta pantoflowa' w gronie znajomych. Na forach netowych też... Na tych 'typowo kobiecych' nie bywam  :lol: . Ale, jakiś miłośników Harry'ego P., tudzież gotyku mogłabym spróbować powerbować tą drogą  :wink:

Panowie, Wy marudzicie, a ja się dziwię, że KAŻDY z Was już dawno temu nie zwerbował do B@P swojej kobiety. Zaraz by się polepszyły statystyki... Aż tak kiepsko z Waszym darem przekonywania?  :twisted:

bartsob5

szczerze, to ja nie znam kobiety ktora sie tak znala-znala... w gruncie rzeczy, wiekszosc wie, gdzie sie wlacza kompa, jak internet wlaczyc, gadu gadu, jak zainstalowac jakis program i jak uzywac przegladarki... do tego dochodzi obsluga programow typu word excel (ale nie na jakims wybitny poziomie, tylko wystarczajacym) no i oczywiscie sa tez takie co umieja corela czy autocada (moja siostra na przyklad) ale to raczej wynika z ukierunkowania ich ksztalcenia (na co przecietnej dziewczynie autocad?)

Mchl

No właśnie Kitten... po co Ci AutoCad Kotku?
Jak się domyślam, nie musiałaś daleko szukać dobrego nauczyciela ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Bartsob5 - znam conajmniej 5 kobiet informatyków - i to całkiem niezłych informatyków. Moze za mało kobiet znasz :P

bartsob5

Cytat: "Juras23"Bartsob5 - znam conajmniej 5 kobiet informatyków - i to całkiem niezłych informatyków. Moze za mało kobiet znasz :P

znam nie z tego wydzialu Polibudy ;)...

Kitten

bartsob5 -
Cytatsa tez takie co umieja corela czy autocada (moja siostra na przyklad) ale to raczej wynika z ukierunkowania ich ksztalcenia (na co przecietnej dziewczynie autocad?)

Na to samo, co przeciętnemu facetowi, czyli na nic. Corela niektórzy uczą się dla przyjemności, żeby bawić się grafiką. Ale AutoCad to program, którego człowiek  uczy się wtedy, kiedy jest mu potrzebny do pracy. Płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Cytat: "Juras23"Bartsob5 - znam conajmniej 5 kobiet informatyków - i to całkiem niezłych informatyków. Moze za mało kobiet znasz :P

Najwyraźniej  :twisted:  Coż, nie będziemy Barta & reszty przekonywać siłą... Pozostaje życzyć im, by mieli pewnego dnia okazję zweryfikować swoje poglądy  :wink:

Mchl - Po co mi AutoCad? Tak, jak napisałam - do celów uczelnianych (AutoCad w Architekturze Krajobrazu, skrypt SGGW - my Bible ;P). Idzie mi nienajgorzej (wiedza z kursu, podręczniki + metoda prób & błędów  :wink: ), tak, że Korepetytora nie aktywizowałam, póki co. Ale miło mieć kogoś takiego w odwodzie w razie czego  :D .

Anike

Uśmiałam się :lol:

Chłopaki, naprawdę nie doceniacie kobiet. Są takie, które nawet udzielają Wam rad jak zainstalować program, jak obsugiwać notebooka, tworzyć strony www itd itp, a nawet znają w stopniu zaawansowanym Office'a i parę innych programów.

Kobiety napewno udzialają się w BOINC, tylko może mniej w nich zafascynowania obliczeniami jak u męskiej części społeczności :)

Ja tam liczę od dawna i nawet wiem, co jest w środku kompa. Tylko nie wiem dlaczego, jak robię zakupy w sklepie komputerowym albo jadę do serwisu z kompem, to się dziwnie na mnie patrzą panowie-pracownicy :)

D_T_G

Cytat: "Anike"(...)się dziwnie na mnie patrzą panowie-pracownicy :)

Może, bo ładnie wyglądasz? :wink:


Mchl

Cytat: "Anike"Tylko nie wiem dlaczego, jak robię zakupy w sklepie komputerowym albo jadę do serwisu z kompem, to się dziwnie na mnie patrzą panowie-pracownicy :)

A wyobraź sobie miny panów-klientów, kiedy w serwisie spotykają kobietę-serwisanta ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

zwazywszy ze dzis 8 marca zatem najlepsze zyczenia dla wszystkich kobiet w ich dniu :)

AL

Cytat: "Nietoperek"zwazywszy ze dzis 8 marca zatem najlepsze zyczenia dla wszystkich kobiet w ich dniu :)
Przyłanczam się do życzeń - wszystkiego najlepszego naszym Kochanym Paniom życzę :D

KrzychuP

Cytat: "AL"
Cytat: "Nietoperek"zwazywszy ze dzis 8 marca zatem najlepsze zyczenia dla wszystkich kobiet w ich dniu :)
Przyłączam się do życzeń - wszystkiego najlepszego naszym Kochanym Paniom życzę :D
Ja również  :!:

Bober

I ja i ja :D

Życzę Wam, kobiety, aby komputery byłyWam zawsze posłuszne i grzecznie liczyły :wink:

remix85

Ja również dołączam się do życzeń.
Oby każdy dzień był dla was Dniem Kobiet.

Mchl

Cytat: "remix85"Ja również dołączam się do życzeń.
Oby każdy dzień był dla was Dniem Kobiet.

To chyba zależy od nas :roll:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Ja również składam Serdeczne Życzenia :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Szerpa

Cytat: "Bober"
Życzę Wam, kobiety, aby komputery byłyWam zawsze posłuszne i grzecznie liczyły :wink:
Tak jak faceci :(
Dolaczam sie do zyczen

emik



Tomislaw

naszym dziewczętom z najlepszymi życzeniami:




Anike

Cytat: "Mchl"
A wyobraź sobie miny panów-klientów, kiedy w serwisie spotykają kobietę-serwisanta ;)

No w takim przypadku rzecz jest prosta... panowie-klienci zaczynają podrywać kobietę-serwisanta, szczególnie jeśli jest to długonoga piękna blondynka  :lol:

A swoją drogą ilu z Was Panów spotkało kobietę-serwisanta?? :wink:


A w ogóle w imieniu wszystkich kobiet, dzięki serdeczne za życzenia :)