Inne platformy DC (nie-BOINC)

Zaczęty przez Bober, 20 Luty 2007, 00:01

Bober

Ponieważ moja wiedza dotycząca innych niż BOINC platform obliczeń rozproszonych jest skromna, postanowiłem uruchomić temat o nich. Orientuję się tylko, że jest ich niemało, a chciałbym wiedzieć więcej.
Piszcie więc jakie znacie, co o nich wiecie, co się na nich liczy (linki będą mile widziane).

kempler

Ja również mało wiem o innych ale ta strona: http://distributedcomputing.info/projects.html pokazuje że jest ich całkiem sporo. Chyba poczytam w wolnym czasie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

No właśnie szczególnie matematycznych...aż się przeraziłem :wink:
Szkoda, że wszystkie nie są na BOINC :P

Bober

To jest ciekawe - http://us.moneybee.net/ueber_knn.asp

Swojego czasu a propos NagrzewaniaStali zastanawiali się niektórzy nad projektem z wykorzystaniem Sztucznych Sieci Neuronowych.

Ja tymczasem mam ciekawostkę do pracy magisterskiej :D

kempler

SSN miałem z tego zajęcia  :roll:

Kurcze muszę się przyjrzeć tym projektom. Za jeden podobno płacą, ciekawe   :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Cytat: "kempler"SSN miałem z tego zajęcia  :roll:

No widzisz a ja nie miałem a mam z tego korzystać w magisterce :P
Z tego właśnie powodu jak dotąd się za nią nie zabrałem bo nie chce mi się tego uczyć :wink:  
Masz może jakieś przydatne e-materiały? :P  

A ta strona (DCinfo) jest rzeczywiście świetna. Nawet nie przypuszczałem, że jest tak dużo samodzielnych projektów.

kempler

A wiesz że powinienem gdzieś mieć, bo chyba nam dawali w pdf-ach materiały na laborki. Poszukam jutro. My pracowaliśmy w Statistica Neural Network.
A jaki tema jeśli można wiedzieć  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Jeszcze muszę go dopracować. Ale ogólnie chodzi o porównanie efektywności 2 metod tworzenia portfeli akcji - w oparciu o teorię Markowitza i z wykorzystaniem SSN.

No to jeśli je jeszcze masz będę wdzięczny za przesłanie :D

Mchl

Ja przewidywałem WIG w oparciu o SSN. Efekty jakieś tam były, ale kasy bym na to nie postawił ;)

Ogólnie mówiąc sieci neuronowe mają dobrą zdolność do odtwarzania (jak postawisz je w sytuacji, którą znają, lub podobnej do tej którą znają to dadzą dobrą odpowiedź) natomiast kiepsko ekstrapolują.

Dla przykładu. Sieć nauczona tabliczki mnożenia w zakresie do 10x10, będzie dawała dość dobre wyniki (aczkolwiek gorsze od drugoklasisty, ale to specyfika zadania). Natomiast jeśli zapytasz ją o 12x13 to dostaniesz odpowiedź z kosmosu. (SETI?)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Bober co miałem to wysłałem.
My używaliśmy SSN do przewidywania hartowności 8)

10.000 + 1 post ( chyba)  8)




Cytat: "Mchl"
Dokładnie 11348. ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Słyszeliście, że grid.org zakończyło działalność? W newsie pożegnalnym nawet nie wspomnieli o BOINCu :evil:


MadMan

Pośrednio wspomnieli - większość projektów do których zachęcają jest na BOINCu.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Tomislaw

Cytat: "D_T_G"Słyszeliście, że grid.org zakończyło działalność? W newsie pożegnalnym nawet nie wspomnieli o BOINCu :evil:
Dopiero teraz dotarła do mnie ta informacja. Goście z UD mogli chociaż wysłać jakiegoś  maila z podziękowaniem za te lata liczenia. Jeśli dobrze pamiętam to w grudniu jeszcze chodziły skąpe informacje o powstaniu nowej aplikacji i nowych WU (już wtedy wiele osób obraziło się na UD i przeszli na  Rosettę)
Wygląda na to, że:
1. Projekt mógł  zostać ukończony (sukcesem ?, porażką ?)
2. Przygotowują się do przejścia na BOINC-a ( nic mi o tym nie wiadomo)
3. Goście nie dogadali się co do podziału $$$ i każdy poszedł swoją drogą.