Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Klient natywny na Galaxy S3

Zaczęty przez Cyfron, 30 Kwiecień 2013, 08:12

Cyfron

Mam problem
Wczoraj zainstalowałem sobie klienta, dołączyłem do projektów i wczoraj liczył (podpięty do ładowania, tak też go skonfigurowałem (tak mi się wydaje)).
Dziś cały czas jest wstrzymany, a ja nie wiem z jakiego powodu jest wstrzymany. Jest naładowany w 100% i podpięty do ładowania. Bateria jest chłodna i limit temperatury ustawiony na 50st.
Jak to sprawdzić i uruchomić ?  ???

matszpk

#1
Sprawdź w logach (zakładka logi) lub boinc logs w Native Client. Sprawdź w lokalnych preferencjach ustawienia przetwarzania (np.: "gdy użycie proc jest mniejsze", " tylko gdy komp. nieużywany" i itd). mozesz zrestartować klienta.
PS: Opcja "Always when plugged" raczej powinna być wyłączona (służy specjalnym celom ;) )

Cyfron

w zakłądce logi nie ma żadnego info dlaczego się wstrzymuje.
W preferencjach lokalnych mam zaznaczonego ptaszka tylko przy "gdy komputer jest w użyciu".
Jak restartuje klienta albo telefon to nie zapamiętuje WU które pobrał i po odpaleniu klienta muszę synchronizować z BAM i pobierać pliki/aplikacje na nowo...

matszpk

Na początku logów jest [battery detect] powinno byc.tam "I found ... ". po restarcie klient nie znawia zadań? nie są przypadkiem wykonywane inne zadania (WU) innych projektów? Często klient po prostu przełącza zadania i pozostałe wstrzymuje. klient może wstrzymywać zadania gdy telefon jest nieco obciązony jest są ustawione opcje
"gdy użycie proc jest mniejsze", " tylko gdy komp. nieużywany". jest też inna możliwość, mógł się zablokować update_apps (aktualizowanie binariów) i zablokować zadania (dodawałes jakies projekty w tymczasie?).

Cyfron

"[battery detect] I found directory:/sys/class/power_supply/battery" - tylko nie wiem co z tym zrobić
Po restarcie nie chodzi mi o to, że nie wznawia prac, tylko tak jakby porzucał projekty i nie jest do żadnych dopięty i nie ma żadnych zadań, nawet wstrzymanych. W logu po uruchomieniu mam sporo wiadomości na czerwono typu:
[error] File info outside project in state file
[error] Application version outside project in state file
[error]Workunit...
[error] Task...

A zadania się wstrzymują pomimo wybrania w ustawieniach klienta "tryb pracy" -> "działaj zawsze"

matszpk

Dzięki. możliwe że zainstalowałeś klienta na sdcard (moga wystąpić problemy). Musisz po prostu zapewnić, że SDCard będzie dostępny dla aplikacji (np.: nie otwieraj sdcard z poziomu komputera gdy działa boinc). Jesli mimo tego problemy wystąpiły radzę Tobie przenieść instalacje na pamięć zewnętrzną. Dostałem kilka informacji, że czasami wsparcie dla instalacji sdcard  nie działa dobrze. Jeśli masz klienta w pamięci zewnętrznej spróbuj go zreinstalować (native client -> reinstall boinc).

Cyfron

Noo...
Przeniosłem dane na pamięć wewnętrzną, przeinstalowałem klienta i teraz działa (tak mi się wydaje :) )
Dzięki za pomoc :D
Gdzie wpłacić honorarium ?  :parrrty:

Cyfron

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.
Ustawiłem limit temperatury na 45st. Po włączeniu blokady ekranu z widget'a ładnie sobie liczy do momentu, kiedy osiągnie maksymalną temperaturę. Wtedy wstrzymuje obliczenia i już nie podtrzymuje podświetlenia ekranu, przez co się on wyłącza. Gdy temperatura opadnie to już nie liczy na maksa, tylko właśnie przy wyłączonym ekranie.
Tak ma być, czy to problem?

matszpk

Nie. NativeBOINC trzyma wakelock (podtrzymuje podświetlanie) gdy boinc liczy. Jest zrobione po to, żeby oszczędać energię. Tak to ma działać. Żadna normalna aplikacja nie może potem włączyć ekranu, (ze względu na bezpieczenstwo) dlatego boinc będzie liczył potem przy wyłączonym ekranie. Musisz potem sam włączyć ekran.

Cyfron

ok - dzięki za info :)
Ogólnie mnie rozwala, że ładowarka nie nadąża z prądem przy liczeniu na 4rech rdzeniach przy włączonym wyświetlaczu...

matszpk

u mnie jest podobnie z moim HTC sensation  ;). cóż konstruktorzy nie przewidywali, że będziemy tak mocno męczyć telefony  :whip: i dali słabsze ładowarki do nich

Cyfron

a próbowałeś mocniejszą ładowarkę mu zapodać? Da wtedy radę ładować i ciągnąć to? Czy jest to problem przetworników wewnątrz?