Otwarte seminarium „Bezpieczny i trwały rozwój społeczeństwa informacyjnego”

Zaczęty przez Cyfron, 04 Maj 2013, 08:39

Cyfron



Kto jest chętny na spotkanie w Warszawie w ramach semiarium ,,Bezpieczny i trwały rozwój społeczeństwa informacyjnego", organizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego AON oraz Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki przy naszym małym wkładzie?
Szczegóły na stronie fundacji

Będę wygłaszał tam prezentację o Fundacji, więc serdecznie zapraszamy :)

mordi

jako jeden z organizatorów również serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych :) Będzie można wysłuchać m.in. wystąpień Cyfrona, mojej skromnej osoby, prof. Piotra Sienkiewicza, prof. Piotra Zaskórskiego, prof. Andrzeja Żyławskiego i innych znamienitych gości ;) Prelegenci powiedzą m.in. o bezpieczeństwie zasobów informacyjnych, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, przetwarzaniu rozproszonym oraz pracach fundacji ;) dokładny program opublikujemy mam nadzieję w nadchodzącym tygodniu :)
Guard well the secret of steel...


Troll81

Niestety nie dam rady być.... ale jakieś nagranie zamieścicie w sieci??

mordi

na chwilę obecną nie przewidujemy takich atrakcji ale na bank zamieścimy galerie z fotkami ;) pomyśle może uda się jakoś sensownie to nagrać na audio :) dzięki za sugestie Troll81 :)
Guard well the secret of steel...


mordi

Jest już ustalony program seminarium :) poniżej lista wystąpień:


- Otwarcie (A. Żyławski, P. Sienkiewicz)

- Dzieje społeczeństwa informacyjnego w Polsce (J. Nowak)

- Modele rozwoju społeczeństwa informacyjnego (P. Sienkiewicz)

- Bezpieczeństwo zasobów informacyjnych w kontekście informatycznych technologii zarządzania
  (P. Zaskórski)

- Przetwarzanie rozproszone – alternatywa dla superkomputerów (P. Stobiecki)

- Wkład fundacji BOINC Polska w popularyzowanie i rozwój nauki (M. Zastawnik)

- Kompetencje obywatelskie w społeczeństwie informacyjnym (H. Świeboda)

- Społeczeństwo informacyjne – edukacja przez projekty (W. Łabuda)

- Zagrożenia bezpieczeństwa informacyjnego RP (E. Szczepaniuk)

- Społeczeństwo systemów mobilnych (T. Jachna)

- System zarządzania danymi kryptograficznymi na potrzeby administracji (M. Gawroński)

- Dokument e-Polska na drodze do Polskiego Społeczeństwa Informacyjnego (P. Kuchta, J. Kwietniowski)

- Podsumowanie i wnioski  (Z. Gniazdowski, P. Sienkiewicz)
Guard well the secret of steel...


Troll81


Sebastian M. Bobrecki

Kurak ja mieszkam dosłownie przecznicę obok tyle że o 15-tej to będę w pracy. Jest jakaś rozpiska czasowa co ile potrwa (o której poszczególne wystąpienia się zaczynają)? Może bym się jakoś wyrobił chociaż na kawałek?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

z tego co kojarzę, to jest po 15 minut na prezentację, ale mogę się mylić.

mordi

Guard well the secret of steel...


Morys0856

Z chęcią też bym podjechał. Zobaczę jak wyrobię się z pracą, jak dam radę to na pewno będę :D


aborek



mordi

no proszę :D pomysł jest dobry, a nawet bardzo dobry :D zapraszamy wszystkich chętnych ;)
Guard well the secret of steel...


Sebastian M. Bobrecki

Ja się postaram pojawić. Ale jeśli nie uda mi się jakoś wcześniej wyjść z pracy to pewnie dotrę dopiero jakoś na sam koniec (ok. 18:00).
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.


Szopler




Morys0856

Niestety nie udało mi się dotrzeć :( Może następnym razem.

Troll81


mordi

Po udanym seminarium i znakomitym przerywniku ;) udało mi się dotrzeć do domu! :D Seminarium trwało o 1,5h dłużej niż zakładaliśmy, dlatego wybaczcie proszę to opóźnienie w raporcie ;) wystartowaliśmy lekko po 15. Seminarium otworzyli prof. Żyławski i prof. Sienkiewicz, na sali obecni byli zarówno studenci Akademii Obrony Narodowej, jak i studenci Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, a także zaproszeni przez organizatorów goście (w tym jeden zza oceanu), kadra obu uczelni i tu uwaga swoją obecnością zaszczycił nas też kolega Sebastian, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie ;) Zakres tematyczny seminarium obejmował naprawdę szerokie spektrum ale co najważniejsze udało nam się w nim zmieścić zagadnienie przetwarzania rozproszonego, platformy BOINC oraz działalności Fundacji BOINC Polska :arrr: :parrrty:
Ze względu na pewne przesunięcia w wystąpieniach nasze prezentacje zostały trochę przyspieszone, w wyniku czego razem z kolegą Cyfronem wystąpiliśmy w pierwszej części przed przerwą :) ja przedstawiłem w swoim wystąpieniu idee obliczeń rozproszonych w ramach platformy BOINC, scharakteryzowałem kilka wybranych projektów i zachęcałem do uczestnictwa w zabawie ;) Cyfron natomiast przedstawił czym zajmuje się fundacja, jaki jest jej obszar działania, na czym polega wsparcie projektów, jakie projekty są aktualnie wspierane oraz jakie są plany fundacji na przyszłość, co zaowocuje mam nadzieję kilkoma ciekawymi inicjatywami ale o tym później ;)
Po tak owocnych obradach przeszliśmy do części nieoficjalnej, w której udaliśmy się do bliżej nieznanej lokacji, celem integracji :D
Na tym spotkanie zakończono :D

P.S.
jutro powrzucam jakieś fotki :)
Guard well the secret of steel...


Troll81


mordi

wrzucam link do relacji ze strony WBN AON brakuje niestety mojego zdjęcia - taki los fotografującego :D fotki z integracji posiada Cyfron ;) mam nadzieję, że wrzuci :)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

ogólnie rzecz biorąc po prezentacjach naszych owacje na stojąco, kobiety rzucały bielizną i kluczami do pokoi hotelowych ;)
Zauważyliśmy także, że na komputerze, na którym były prezentacje odtwarzane nie było BOINCa ;)

krzyszp

Cytat: Cyfron w 19 Maj 2013, 12:31
...Zauważyliśmy także, że na komputerze, na którym były prezentacje odtwarzane nie było BOINCa ;)
Straszne... Mam nadzieję, że zareagowaliście prawidłowo i zaraz po prezentacji komputer otrzymał niezbędne oprogramowanie a jego administrator naganę słowną oraz biczowanie...  ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mordi

Guard well the secret of steel...


Cyfron

pracuję nad publikacją filmu z prezentacji. Straaasznie wolny upload - wysyłam ten film już dobę a jeszcze ponad 10h będzie się wysyłał.

Troll81


krzyszp

Cytat: Cyfron w 19 Maj 2013, 20:53
...Straaasznie wolny upload - wysyłam ten film już dobę a jeszcze ponad 10h będzie się wysyłał.
Cholera, trzeba było gołębia pocztowego posłać do kogoś z ekipy z szybszym łączem ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

właśnie się zastanawiam czy do jakiegoś UOKiKu tego nie zgłosić, bo to słabo...

mordi

<podnosi jakieś zawieruszone stringi> nieee, ja nie zbierałem żadnej bielizny :D czekamy Cyfron na film! :D :arrr:
Guard well the secret of steel...