Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Flaku

Zaczęty przez flaku, 14 Maj 2013, 20:20

flaku

Liczę dla B@P już od jakiegoś czasu. Udzielam się trochę na forum, więc chyba czas na wizytówkę.

Witam wszystkich. Nazywam się Kamil, rocznik 93. Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej. Od małego wykazywałem zdolności matematyczne, w liceum zainteresowałem się fizyką i tak jakoś trafiłem na polibudę. Jeśli chodzi o zainteresowania z tej sfery to wszystko co ogromne oraz malutkie: astronomia, nanotechnologia, cząstki elementarne. Tak poza naukami ścisłymi to kawał swojego życia spędziłem w basenie. Lubię także austriacką szkołę ekonomii, w wolnych chwilach czytam jej klasyków. Z przekonania libertarianin infoanarchista. Gdybym się dowiedział, że któryś z projektów planuje w jakiś sposób opatentować to co osiągnie dzięki naszym komputerom, na pewno bym się z niego wypisał.

Jeśli chodzi o sprzęt, to szału nie ma: Acer Aspire 5739G

Liczę jak na razie masę rzeczy:
ABC
ABCLLL
Collatz
Cosmology
DNA(jak na razie nie pobrało żadnych próbek)
Einstein
eon
GPUGRID(też nie pobrało, ale dołączyłem dopiero wczoraj)
ibercivis
LHC
Milkiway
QMC(0 próbek jak na razie)
Spinhenge(również 0 próbek)
WCG
WUProp
Jak grafika się nudzi to liczy SETI.

Wiem że dużo tego, Jak ktoś ma jakieś sugestie to jestem otwarty.
Coś jeszcze powinno być w wizytówce?

aborek

 :ahoy:
Co do zawartości wizytówki - przejrzyj wizytówki innych, to może coś Ci wpadnie do głowy.

mordi

 :ahoy: witaj na pokładzie :)
Guard well the secret of steel...


flaku

@mordi skąd wytrzasnąć taką sygnaturkę?

patyczak

Cytat: flaku w 14 Maj 2013, 21:24
@mordi skąd wytrzasnąć taką sygnaturkę?

Pewnie stąd  :) oczywiście jeśli to Ty  ;)

Skeczu z papugą nie będzie



Troll81

witamy na forum :D  :parrrty: dopisz się do rankingu województw :D

mordi

Cytat: flaku w 14 Maj 2013, 21:24
@mordi skąd wytrzasnąć taką sygnaturkę?

w zasadzie to już masz gotowca :D podziękuj patyczakowi :D
Guard well the secret of steel...


flaku

#7
Ja raczej taki bezwojewództwowy jestem. W każdym porcie inna ;) Na razie się chyba nie zdecyduje na dopisanie do rankingu.

Wygląda na mnie. Dzięki ;)

sknd

Cytat: flaku
Gdybym się dowiedział, że któryś z projektów planuje w jakiś sposób opatentować to co osiągnie dzięki naszym komputerom, na pewno bym się z niego wypisał.

podpisuję się pod tym  :)

witaj  :ahoy:

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

_Aleksander_

 :ahoy:

flaku

Witam ponownie wzystkich wyjadaczy, a po raz pierwszy nowych. Wieki mnie tutaj nie było, ale to przez problemy ze sprzętem, który nie pozwalał na szaleństwa boincowe. Forum dalej sie rozwija? Jak tam projekty? Były w przeciągu ostatnich dwóch lat jakieś spektakularne sukcesy? Zarządzający którymi projektami są obecnie przyjaźni dla użytkowników i dają na bieżąco znać co u nich, a których lepiej unikać? Planuje się znów podpiąć i chciałbym wiedzieć które są dobrze prowadzone.

Troll81

Dwa lata to Epokoa w BOINC :D poczytaj o Universe@home :D

flaku

Łooo krzyszp szaleje. Podepnę się na 100%.

tito

Ja Cię zapraszam na naszą nową główną - sporo newsów się pojawia.
Może Cię to natchnie i sam zostaniesz newsmanem?

flaku

 :ahoy: w końcu się podpiąłem. Jak na razie moja Moto G5 walczy z rosettą i jest to jedyny sprzęt, który nadaje się do liczenia, ale jak kupię jakiegoś potwora do gier, to nauka dostanie kopa. Trochę mi żal jak patrzę na moją służbową nvidie quadro 4000 i myślę o tym, ile punktów by mogła wytworzyć, no ale będę musiał jakoś z tym codziennie wytrzymywać.

tito

Ależ czas :)
Kupuj potwora i dobijaj do czołówki liczących  :whip: :whip:

flaku

#17
Trochę to potrwało, ale w końcu mam łajbę, na której można coś powojować.
Na pokładzie:
Nvidia RTX 2060 super
AMD Ryzen 5 3600
Wszystko działa pod Ubuntu 20.04 i służy do rozrywki i edukacji.

Liczy aktualnie Rosettę, WCG, Universe i MilkyWay.

Pytanie do Kamratów:

Ktoś wie czemu gpugrid nie przysyła mi próbek? To kwestia Linuxa? Próbowałem kilka projektów gpu, ale jedynie MilkyWay karmi. Sterowniki własnościowe od Nvidii. Co jeszcze mógłbym mieć jako zastępstwo na wypadek gdyby MilkyWay padło?

kva.pl

GPUGRID przeliczyl wlasnie cos kolo 300 tysiecy zadan i maja chwilowa przerwe na analize wynikow.

tito

PrimeGrid ZAWSZE karmi. Jako backup ideał.

flaku

Może jestem ignorantem, ale jak dla mnie liczenie primegrid nie ma najmniejszego sensu. już większą użyteczność widzę w kopaniu bitcoinów, co prawda i tak stracę na prądzie, ale przynajmniej odzyskam część włożonych funduszy. A szukanie liczb pierwszych w żaden sposób nie polepsza naszego zrozumienia rzeczywistości. Wiemy, że jest ich nieskończenie wiele i ciągle będziemy znajdować nowe. Nie ma też to zbytnio zastosowania praktycznego mogącego jakoś przysłużyć się ludzkości. Chociaż bardzo bym chciał, abyś przekonał mnie, że jestem w błędzie i te kWh przeznaczone na primegrid są robią coś więcej niż grzałka w farelce.

Grzegorz R. Granowski

a proszę uprzejmie ... niosę w wizytówce : 'Rozwiążmy Wspólnie Problem Sierpińskiego' !

to Ważne, Narodowe zadanie !

serdeczności ... w Seventeen or Bust ... mamy jedno znalezisko przez kilkanaście lat ... w Prime Sierpiński Problem też jedno ...

zachęcam do dołączenia ... Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Cytat: flaku w 21 Maj 2020, 12:22
Może... w farelce.
To Einstein jako back-up. Sam tak mam, przydział zasobów na "0", tj, gdy główny projekt nie ma zadań to back-up żąda 1 WU, przelicza i żąda kolejnego.

flaku

Dzięki chłopaki za pomoc, GPUGRID już wstał i pięknie obciąża moją GPU, więc będzie głównym projektem, a MilkyWay ląduje jako backup. Einsteina zostawię właścicielom AMD, a primegrida entuzjastom szukania kolejnych numerków, jako że nie do końca się do niego przekonałem. Czas zagrzać trochę tą chatę nowym nabytkiem, bo kaloryfery zimne od jakiegoś czasu.
  :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

 :parrrty: :parrrty: :parrrty: