problem na menedzerze 5.2.7

Zaczęty przez poziomka, 24 Listopad 2005, 18:48

poziomka

witam,

dzis probowalem polaczyc sie z kilkoma projektami z pracy ale niestety na menedzerze 5.2.7 zamiast zobaczyc pytanie o moje konto w danym projekcie widzialem pytanie o serwery Proxy (ktorych NIE uzywam), przeinstalowalem na wersje 5.2.5 ze strony Boinc@Poland ale niewiele to pomoglo... udalo mi sie tylko polaczyc z Climateprediction (ale nie bylo zadnych zadan) reszta niestety powodowala pytania o proxy... czym to moze byc spowodowane?

a druga sprawa to jak najsensowniej polaczyc prace na kilku kompuetrach tak zeby wszystkie dzialaly na moje konto? (choc domyslam sie, ze do kazdego projektu potrzebuje osobnego konta?)

z gory dzieki za odpowiedz

pozdrawiam serdecznie
Lukasz 'poziomka' Drobnik
img]http://www.boincstats.com/signature/user_356856_banner.gif[/img]

Nietoperek

witam, takie inne pytanie - czy czasem w sieci zakladowej nie ma postawionego wlasnie serwera proxy przez ktory idzie caly ruch interneowy ? b o to chyba by tlumaczylo takowe zachowanie boinc'a - co do wersji boinc'a jest juz nowsza 5.2.8 - zas co do rozkladu pracy to sam mam jednego kompka ale mozeby np. kazdy kompek liczyl cos innego i wszystko d oqpy zebraz za pomoca BoincView do obslugi komputerow w sieci specialnie tworzony :) - pozdrowionka

Mchl

Jeżeli w każdym z projektów zarejestrujesz się z takim samym adresem email (a dobrze by było, żeby z tym samym nickiem) , to serwisy ze statystykami bez problemu będą zliczać wszystkie Twoje punkty.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MadMan

Problemem jest, że czasami nicki są zajęte. Na przykład ja w WCGrid musiałem się wpisać inaczej...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

krzyszp

Wiem, że prywatność górą, ale najprostszym rozwiązaniem kłopotów z nikiem jest zarejestrowanie się z imienia i nazwiska - przecież po odkryciu np. lekarstwa na AIDS przyjemnie by było zobacz swoje nazwisko na liście odkrywców  :wink:

Natomiast ja mam inny problem z siecią w firmie.
Bardzo często (jeśli nie z reguły) zdarza się, że od wersji (chyba) 5.2.5 - odkąd znikły klucze, a loguje się do projektu e-mailem i hasłem - nie mogę się zalogować do Einstein'a.
Zna ktoś rozwiązanie? - Bo chyba działa tylko to, które napisałem wcześniej -  ale jest kłopotliwe przy większej liczbie chostów i użyszkodników, którzy nie mogą się doczekać momentu w którym podejmą swoje zwykłe zadania;-).

Ps. Co nowego jest w 5.2.8?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

poziomka

no wlasnie sie dowiedzialem, ze w firmowej sieci NIE ma ustawionych PROXY (co prawda dowiedzialem sie przez telefon, a w biurze bede w poniedzialek to wtedy sprawdze jeszcze raz co tam jest grane)

jesli chodzi o logowanie do roznych projektow to wszedzie uzywam takiego samego nicka (z imieniem 'ksywa' nazwiskiem - jak w podpisie) i tego samego e-maila, chociaz narazie udalo mi sie szczesliwe uruchomic w domu 2 projekty - Predictor i Roseta - zaraz odpale wszystko na drugim kompie i zobaczymy jak tam pojdzie :)

juz w jednym poscie o to pytam ale sie powtorze - skoro mam takie same nicki i emaile w kazdym projekcie to jak podejrzec swoje zbiorcze statystyki (jak juz jakies bede mial ;)) i ew. umiescic je w stopce?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_356856_banner.gif[/img]

bartsob5

nawet jesli masz wszedzie ten sam email i nick, jest mozliwosc aby wciaz kazdy projekt mial inny CPID. aby temu zaradzic, tzn. zsynchronizowac wszystkie CPID musisz na kazdym kompie dac przynajmniej po 2 projekty (a najlepiej miec wszystkie na jednym) ale tak, zeby te same 2 projekty nie spotykaly sie na kompach...
tzn jesli jestes podlaczony do 3 projektow i masz 3 hosty, a aktualnie twoja sytuacja wyglada mniej wiecej tak:
1)seti
2)einstein
3)LHC

to musisz tak zrobic aby bylo:
1)seti einstein
2)einstein LHC
3)LHC seti
lub:
1)seti einstein LHC
2)einstein
3)LHC
wtedy wziagu max 2 dni wszystkie sie zsynchronizuja i bedziesz mogl ogladac swoje staty na boincstats.com po wpisaniu u gory po lewej swojego nicka;)

krzyszp

No to mnie zażyłeś.
A ja się zastanawiałem, dlaczego w sygnaturce mam Ein. - ok. 140creditsów, gdy na kompie pokazuje mi prawie 31'000;-(

Jak ja mam to teraz do porządku doprowadzić? Kasować projekty na kompachi ustawiać od nowa???

Tylko czemu Seti podaje dobrze, jeśli jest na kilku kompach ustawione w tej samej kolejności???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mchl

#8
Chodzi o to, żeby każdy projekt "miał kontakt" z innymi. Powinno wystarczyć, żebyś jeden komputer z Einsteinem podłączył też do SETI i powinno się zsynchronizować. Chyba że już tak masz, a nadal jest źle...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

i albo mi sie wydaje, albo masz 2 konta na einsteinie... tez tak mialem na predictorze... ale jakos mi sie polaczyly...

krzyszp

Właściwie, to pokazuje mi 3 konta ?!?
http://pl.boincstats.com/search/result.php

Jestem tym "lekko zdegustowany" :evil:  :evil:  :evil:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

podales chyba zly link, bo widac tylko uzytkownika o nazwie boincstats:P

Mchl

http://pl.boincstats.com/search/result.php?name=Krzysztof%20Piszczek

Teraz musisz sie zorientować, które są na pewno Twoje (bo niekoniecznie wszystkie) a potem zastanowić dlaczego je podzieliło.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

proponuje jakims cudem odnalezc hasla (ewentualnie accou8nt key'e) od tych einsteinow, i na jhednym z hostow zainstalowac wszystkie 3... powinny sie przez to polaczyc... podkreslam! POWINNY. w sumie u mnie nie wiem dlaczego sie polaczyly 2 konta z predictora, ale napewno wiem, ze kombinowalem z podlaczaniem i odlaczaniem projektu. z tego co widzialem, to na tych 2 kontach juz od jakiegos czasu nie liczysz... w kazdym badz razie powodzenia i informuj o postepach;)
p.s. nie oczekuj natychmiastowych efektow, poniewaz napewno boincstats dzis tego nie uaktualnia... moze to zajac okolo 2 dni...

poziomka

hmmm z tymi statami to w ogole smieszna sprawa - pojawilem sie juz na stronie http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=pah&id=46841
ALE po wpisaniu tego ID do adresu obrazka wyskakuja mi staty innej osoby! (nick Ganesha) zeby bylo jeszcze smieszniej - kiedy ja wyszukalem i sprawdzilem grafike dla jej ID to pojawil sie komunikat o blednym ID...  8O
krecka mozna dostac ;)

a teraz wracajac do tematu jak polaczyc ze soba konta - mam teraz 4 projekty i 2 kompy:

komp 1: predictor, rosetta
komp 2: climateprediction, einstein

jak to teraz najlepiej polaczyc?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_356856_banner.gif[/img]

bartsob5

najlepiej poprzez dodanie np predictora lub rosetty na drugiego kompa (bo na odwrot chyba rczej by sie nie oplacalo...

krzyszp

Pierwsze dwa na pewno...
A może to dlatego, że zmieniałem adres WWW w profilu i się jeszcze nie zaktualizował??

Poza tym zauważyłem, że mój komp w pracy (ten z którego zaczynałem liczyć w firmie) liczy na osobnym koncie

:o
i to mimo, ze key do większości komputerów jest z tej samej rejestracji...
Na innych kompach (nowszy BM) rejestrowałem już z e-maila...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

nie sadze zeby zmiana www mialaby cos tu do rzeczy:| a na podlaczaniu do projektow przez BM sie nie znam, bo brak mi doswiadczenia... (jade caly czas na wersji 4,68)

krzyszp

No, to ciekawostka:

Po przejrzeniu statystyk doszedłem do wniosku, że Einsteina'a mam skonfigurowanego na inne konto 8O ...
Tylko 1 (jeden) komp liczy na moje właściwe (w dodatku nie wiem który ;-()

Teraz muszę tylko dołączyć pozostałe kompy na to konto... Szkoda 30 tyś punktów ;-(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

jesli wszystko sie uda, to ich nie stracisz... malo tego, wszystkie punkty przejda na jedno...;) tylko spokojnie;)

krzyszp

Cytat: "bartsob5"jesli wszystko sie uda, to ich nie stracisz... malo tego, wszystkie punkty przejda na jedno...;) tylko spokojnie;)

Tzn. jak??? Przecież jak na menedżerze się odłącze (Detach project) i podłącze do innego konta (ale ten sam projekt), to punkty nie idą do piekła???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Nietoperek

jak na moje jesli te kompy na ktorych mialbys stracic punkty liczyly na calkowicie inne konto niz pierwsze (glowne) to chcac nie chcac juz je straciles - beda widnialy na innym koncie - i chyba nic nie poradzisz na to :| - pozostaje Ci na wsyztskich kompa ch ustawic dane rejestracji z jednego konta i wtedy wszystko bedzie smigac pieknie ;)

bartsob5

ale ty nie odlaczaj ze wszystkich kompow einsteina, tylko do jednego kompa, podlacz wszystkie 3... oczywiscie zostana utracone wszystkie statysytki hosta, ale reszta powinna byc w porzadku

krzyszp

---------- 16:58 28.11.2005 ----------

Zrozumiałem, jutro postaram się znaleźć jakąś znudzoną maszynę i to zrobię.
Życzcie powodzenia (choć i tak właściwie wszystko się i tak liczyło na Boinc@Poland)

---------- 07:59 29.11.2005 ----------

Ok., eksperyment ruszył.

Okazało się, że jedno z kont Einstaina było na moim domowym kompie (obecnie nie podłączony do netu). Ściągnąłem z niego cały katalog z Boinc'em i tak jak jest odpaliłem na maszynie w pracy (czywiście jest na nim jeszcze odpalone Seti - ale to konto jest co dziwne ok).

Dwóch kont projektu nie da się odpalić na jednym komputerze w tym samym czasie - manager podaje komunikat, że już jesteś podłączony.

Czekam teraz na efekt.

---------- 15:26 ----------

No i problem rozwiązany...

Okazało się, że problemem był... e-mail.
Cały czas byłem pewien, że użytkownik jest rozpoznawany poprzez swojego nicka, a to nie prawda.
Więc jeśli w dwóch projektach używa się różnych adresów, to BoincStat rozpoznaje liczącego jako dwóch różnych użytkowników!
Trochę może zagmatwałem, ale tak jest istotnie.

Wystarczyło zmienić adres tego konta, gdzie liczył tylko jeden komp na jakiś inny, potem ten adres, gdzie miałem dużo punktów na ten sam, co użyty w pozostałych projektach i już jest ok. (Co widać w sygnaturce).

Ufff, i po stresie.

[/url]


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

bartsob5

bylem swiecie przekonany ze to oczywiste:| ale tez dobrze ze do tego doszedles... to sie nazywa nauka tworczego myslenia, zdaniem mojego faceta od informy...;)