Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Temperatura i pojawił się problem

Zaczęty przez Krzysiak, 18 Maj 2013, 12:30

Krzysiak

HD7970 działał bez zarzutu stabilnie po zwodowaniu
i teraz wraz z upałami lub odpaleniem Milki na kilka godzin tak się akurat zbiegło pojawił się dość dziwny problem ???

Temperatura GPU gdy przekroczy 50 stopni pojawia się czarny ekran i monitor gaśnie
Objaw dokładnie taki jak powinien być przy przegrzewaniu się karty GPU tylko czemu przy 50 stopniach jak kiedyś na powietrznym do 80 dobijała ?

I teraz jest gdzieś opcja przy jakiej temperaturze ma następować wyłączenie ???

Po obniżeniu zegarów GPU działa stabilnie przy pełnym obciążeniu
Przy standardowych ustawieniach również dopóki nie przekroczy 50 stopni  :dunno:  sprawdzałem kilkoma programami i organoleptycznie
Zmiana sterowników też nic nie pomaga  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

może chłodzenie nie styka na całej powierzchni?

stiven

Przychodzi mi do głowy tylko wyjęcie karty, zdjęcie chłodzenia i obejrzenie jej dokładnie. Może to nie GPU się przegrzewa a pamięci. Popatrz na płytkę czy nie zmieniła koloru gdzieś. Miałem taką jedną grafę, która w lato działała tylko z dodatkowym wiatrakiem dmuchającym po całości. Niedługo później zbrązowiała, wyświetliła artefakty i odeszła do krainy niskich napięć.

Jesteś pewien, że nie zmieniałeś napięć i taktowania rdzenia/pamięci?   

Peciak

#3
W programiku GPU-Z pokazywane są temperatury GPU i sekcji VRM. Sprawdź może czy tam temperatury rozkładają się równomiernie...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

EDU Enthusiast

Zobacz jeszcze temp PSU i jego load.

Krzysiak

U mnie tak to wygląda  :wacko:
[smg id=9951 type=full align=center caption="z"]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: