Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Kickstarter

Zaczęty przez krzyszp, 19 Maj 2013, 21:22

krzyszp

Już dawno był pomysł, aby sfinansować powstanie dużej serii czujników za pomocą Kickstarter'a. Niestety, wtedy ten sposób finansowania był dostępny tylko dla mieszkańców USA. Obecnie to się zmieniło i można także startować z UK...

Tak więc, teraz możemy tam założyć projekt. Co o tym sądzicie i na jaką kwotę (jeśli chcemy to robić, oczywiście) założyć projekt?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

ja myślę, że tak na minimum 100 szt. czujek

krzyszp

Cytat: Cyfron w 19 Maj 2013, 21:26
ja myślę, że tak na minimum 100 szt. czujek
Ja raczej myślałem o 250szt... Kickstarter ma dużą siłę przebicia.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Ja myślę, że trzeba RK zapytać od ilu sztuk da się to w 90% przez fabrykę puścić (montaż auto na linii).
Z 10% czyli obudowa i kable USB damy radę sami.

Troll81

ja myślę (patrząc na projekty kickstartera) że mamy szanse zdobyć 10tys $ lub wiecej. Ale myślę ze o 10tys powinniśmy prosić :d

stiven

Biorąc pod uwagę moje doświadczenie z portalami crowdfungingowymi (ponad 5 lat) to proponuję najpierw przemyśleć jakie dokładnie są cele do osiągnięcia, ile dokładnie na to potrzeba i jakie konkretnie bonusy dać użytkownikom. Konkurencja jest bardzo duża a zasoby kapitału użytkowników ograniczone. To co dla nas wygląda super wcale nie musi uzyskać finansowania. Opisy, filmiki, strategie - to wymaga sporo pracy.
Jakby się dało z tym wejść na megatotal.pl to w przeciągu roku kilka-kilkanaście tysięcy złotych mogę dać. I tak nie mogę tego wypłacić po zmianach w regulaminie - musiałbym konto kasować. Naturalnie solidny bonus bym chciał za to ujrzeć. Ale to temat na dłuższą dyskusję.

Troll81

polska wersja kickstarter?

http://polakpotrafi.pl/

mordi

na to wygląda :)
Guard well the secret of steel...


stiven

Z 5 już różnorakich jest. Dlatego też trzeba dobrze przemyśleć, w który z nich celować.

krzyszp

Pamiętajcie, że w samej Polsce ciężko będzie zebrać kilka tysięcy euro na czujki - zdecydowanie lepiej (IMHO) jest wystartować jednak Na Kickstarter zwłaszcza, że projekt jest już dość znany.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka