Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

liczenie na Dongle

Zaczęty przez Troll81, 25 Maj 2013, 14:07

Troll81

http://allegro.pl/homespot-smart-tv-overmax-dongle-android-wifi-i3270439445.html

a takie coś by policzyło BOINCa??

mordi

pytanie ciekawe :D moja obawa jest taka, że nawet jeśli się da, to czy przypadkiem nie przegrzeje się takie maleństwo? :)
Guard well the secret of steel...


Dario666

Ciekawe ile taki Cortex A9 ma mocy obliczeniowej...

Troll81

CytatThe result for the 1GHz cortex A9 of my pandaboard: 3.99919 GFlops

mordi

Guard well the secret of steel...


Troll81

pytanie czy licząc 24/7 nie przegrzałby sie. I czy odpaliłyby na nim projekty BOINC.

mordi

zakładając nawet, że odpaliłby boinc i zaczął cokolwiek przeliczać, to myślę że mógłby się usmażyć :(
Guard well the secret of steel...


Dario666

Trzeba by go otworzyć i podłączyć pod pożądny radiator. Z drugiej strony 4 GFLOPS na ARMach to nie to samo co na x86, bo ARM jest procesorem typu RISC.

mordi

wiecie mam takie wrażenie, że jednak lepiej byłoby zainwestować w Raspberry :)
Guard well the secret of steel...


armar

Cytat: mordi w 25 Maj 2013, 22:43
wiecie mam takie wrażenie, że jednak lepiej byłoby zainwestować w Raspberry :)

Kusi mnie zakupić sobie do zabawy Raspberry Pi w wersji 2 (cztery rdzenie).
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat sensu użycia takiego komputerka do liczenia BOINC?

krzyszp

Cytat: armar w 01 Kwiecień 2015, 14:45
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat sensu użycia takiego komputerka do liczenia BOINC?
Nie wiem jak w BOINC, ale może się ładnie spisywać jako serwer mediów, tym bardziej że koleś, który testował na sieci wycisnął 99Mb/s przy 20% obciążenia jednego rdzenia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

PPD na rasp jest śmieszne ale pobór prądu też, sens widział bym głównie w nabijaniu czasu pracy w wuprop i wcg jeśli kogoś to bawi ;)