Rad@H na Raspberry Pi

Zaczęty przez Paudys, 27 Maj 2013, 13:54

Paudys

Czy komuś udało się odpalić czujnik na Raspberry Pi? Ponieważ nie włączam już prawie wcale komputera pomyślałem, że odpalę to maleństwo i będzie sobie działać non-stop. Nie miałem nigdy styczności z Raspberry Pi - czy czujnik i BOINC będą działać na tych dedykowanych systemach np. Raspbian?

pozdrawiam
Marcin
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

TJM

Raspberry jest normalnie wspierane i wedle mojego stanu wiedzy aplikacja działa na wszystkich co popularniejszych systemach.
Aczkolwiek w zależności od użytego systemu różny jest poziom kombinacji, żeby połączyć się z sensorem.

http://radioactiveathome.org/boinc/apps.php

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PoznanskaPyra

Cytat: Paudys w 27 Maj 2013, 13:54
Czy komuś udało się odpalić czujnik na Raspberry Pi? Ponieważ nie włączam już prawie wcale komputera pomyślałem, że odpalę to maleństwo i będzie sobie działać non-stop. Nie miałem nigdy styczności z Raspberry Pi - czy czujnik i BOINC będą działać na tych dedykowanych systemach np. Raspbian?

pozdrawiam
Marcin

Udało mi się uruchomić czujkę na Raspbian-nie, ale robiłem wszystko poprzez SSH konsolą. Czujka pracuje mega stabilnie. Problem miałem jedynie z wyciszeniem pikania czujki. Tam pamiętam musiałem kombinować coś.
Link do hosta
http://radioactiveathome.org/boinc/show_host_detail.php?hostid=5925
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Paudys

Wyciszenie pikania to absolutny priorytet, no chyba że zrobię to w bardziej radykalny sposób...
OK, w takim razie kupię Raspberry Pi i pokombinuję, ciekawe jak będzie z innymi projektami np. Quake-Catcher Network.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

krzyszp

Wyciszanie się ustawia w ustawieniach hosta na stronie projektu... Bylo o tym ochnaście razy...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Paudys

Ale ja o tym wiem. Odniosłem się tylko do konieczności kombinowania wyżej wspomnianej  :)
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

PoznanskaPyra

#6
Cytat: krzyszp w 28 Maj 2013, 09:50
Wyciszanie się ustawia w ustawieniach hosta na stronie projektu... Bylo o tym ochnaście razy...
Na RPi to nie działa. Trzeba ustawiać odpowiednio RPi, jest jakiś problem z komunikacją USB i trzeba coś tam zezwolić. Nie pamiętam dokładnie jak to było.


EDIT

http://www.boincatpoland.org/smf/radioactivehome/uruchomienie-czujnika-w-systemie-linux/

Tu masz jak wyłączyć buzer pod linuxem. Działa również z rasbianem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Paudys

#7
OK, udało się uruchomić czujnik na malince, bez żadnych problemów na podstawie powyższego linka - działa pięknie i nie piszczy  ;D
Próbowałem jeszcze uruchomić SETI ale nie kompiluje mi się klient (a i tak to nie ma sensu ze względu na moc procka).
Jak odzyskam czujnik to powalczę też z QCN.
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!