Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

HT w xeonach

Zaczęty przez Tomek_TB, 05 Czerwiec 2013, 07:55

Tomek_TB

Pytanie,

Wiem, ze wszyscy gonimy za jak najwieksza wydajnoscia w BOINC, ale nie tylko tym czlowiek zyje. Stad moje pytanie.

Czy po wylaczeniu HT windows 7 corporate 64bit nie zwariuje mi?

Uzywam programu, ktory po prostu nie dogaduje sie z intelowskim HT w sensowny sposob. Bo jest jeszcze taka rzecz, ze on normalnie pokazuje np wszystkie 32 watki zajete ale czas obliczen jest identyczny jak dla 16 watkow, ktore maja pokrycie w rdzeniach (generalnie niezle sie skaluje wraz z iloscia rdzeni do o wiele wiekszej liczby niz 32, takze blad tkwi gdzie indziej).
Pozdr
Tomek

Krzysiak

HT przy Boinc nic nie daje
Ja przy i7 8/4  mam w w menadżerze ustawione "W systemach wieloprocesorowych używaj nie więcej niż  50% ogólnej liczby procesorów" - i działa to całkiem sprawnie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

HT daje wymierne rezultaty tylko przy źle napisanych apkach (niedociążenie rdzenia). Jeśli program wykorzystuje w pełni zasoby rdzenia to HT nic nie da, a w skrajnych przypadkach może nawet obniżyć wydajność.

PoznanskaPyra

Ogólnie HT spowalnia obliczenia, ale nie zdarzyło mi się żeby liczyło 2 razy wolniej. Jest to zazwyczaj od 40-60% wolniej, czyli w ogólnym rozrachunku i tak szybciej niż liczenie tylko na rdzeniach fizycznych.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

Cytat: PoznanskaPyra w 05 Czerwiec 2013, 09:38
Ogólnie HT spowalnia obliczenia, ale nie zdarzyło mi się żeby liczyło 2 razy wolniej. Jest to zazwyczaj od 40-60% wolniej, czyli w ogólnym rozrachunku i tak szybciej niż liczenie tylko na rdzeniach fizycznych.
Mam podobne odczucia. HT przeważnie nie zwalnia próbek o połowę, czas obliczeń wzrasta od 40-70%, nie dotyczy to projektów mocno obciążających cache i pasmo ramu. PG LLR nic nie zyskuje w HT, a nawet traci się ze względu na obciążenie pamięci. Ważne jest też to, że włączenie HT dwukrotnie zwiększa ilość liczonych WU i przy okazji zapotrzebowanie na RAM jest większe, czym parę razy zamuliłem kompy z małą ilością ramu.
Co do pytania z 1 posta, win7 nie zwariuje, często przełączam HT w zależności od liczonego projektu.

Tomek_TB

Cytat: ryszard.korczyk w 05 Czerwiec 2013, 10:06
Co do pytania z 1 posta, win7 nie zwariuje, często przełączam HT w zależności od liczonego projektu.

Dziękuje!
Pozdr
Tomek

Dario666

#6
Niektóre projekty na HT idą jak burza, że realny zysk jest nawet ponad 30%. Np. ostatni wyścig w Primaboinca dawał mi na HT 20% na każdym WU, a w SIMAPie 31% zysku. Są również takie jak Woodall, Cullen itp. w PrimeGrid, które na HT są liczone kilkanaście procent dłużej na Xeonach z dużym cache, więc na i7 z mniejszym cache'em będzie jeszcze gorzej.

Tomek_TB

Komputer mieli bionca tylko w przerwach między innymi zadaniami. Więc jest to tylko jakiś dodatek do zapchania. A zoptymalizowany ma być pod trochę inne obliczenia... także jutro HT pójdzie w odstawkę.
Pozdr
Tomek

pawg

mam pytanie co do reakcji BM na wyłączenie HT: nie wysypią się próbki które są już napoczęte?



Dario666

Ustaw w Menedżerze żeby wykorzystywał tylko 50% rdzeni - to tak jakbyś wyłączył HT.

Tomek_TB

Nic się po wyłączeniu HT nie stało. Wszystko spokojnie liczy dalej.
Pozdr
Tomek

pawg

mam rozumieć że win7 nawet nie mrugnął na tę zmianę a BM odpalił 4 napoczęte próbki i doliczył bezproblemowo do końca?



stiven

Gdy miałem okazje liczyć na procesorze z HT to włączałem go i wyłączałem w biosie - nie miało to negatywnego wpływu na napoczęte próbki. Naturalnie każdorazowo szedł restart systemu. Nie wiem jak jest przy działaniu na poziomie systemu operacyjnego ale nie widzę powodów aby coś miało pójść nie tak.

pawg

HT zamierzam wyłączyć w BIOS'ie, po prostu chce mieć 120% pewności że nie będzie problemów ze stabilnością po restarcie  ;)



Tomek_TB

Totalnie nic się nie stało, żadnych objawów. Odpaliłem BM i spokojnie dalej liczył.
Pozdr
Tomek